Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Jeste brze preko Keramotija, mada zavisi na koji deo ostrva ides, ali nisam 100% siguran.
Nisam nikada iz Kavale plovio, Keramoti mi je nekako bio sigurica uvek. max 45min trajekta, i znas na cemu si.
 
Meni nisu poslali dokumenta, 7 dana prošlo od prijave na sajtu. Samo sam poslao saglasnost za troškove, i to posle intervencije. Od tada ništa.
Verovatno sad imaju guzvu, ja sam sad skoro po forumima video da salju za Srbiju pa sam porucio. Verujem da je dosta ljudi saznalo i da je porucilio i sad im treba vrmena da obrade sve zahteve.Kad ti posalju dokumeta za potpisivannje i kad im vratis onda ti za 2-3 dana stigne na kucnu adresu.
 
Jeste brze preko Keramotija, mada zavisi na koji deo ostrva ides, ali nisam 100% siguran.
Nisam nikada iz Kavale plovio, Keramoti mi je nekako bio sigurica uvek. 45min voznje , i znas na cemu si.
ne. nije to, u oba slucaja sam stavio da je odrediste keramoti... razlika je i u vrednosti same putarine kod kavale...
ako niko ne javi, ja cu za 15 dana ;)
 
Ko ide iz Keramotija, stanje je ovako :)
 

Prilozi

  • IMG_20230702_190647.jpg
    IMG_20230702_190647.jpg
    236.8 KB · Pregleda: 127
znaci ipak ima 6 naplatnih stanica do evzonija
 
ENPay postpaid TAG nije radio juče u MK. Što znači dok oni ne objave verovatno i neće raditi.
Izgleda da neće moći ENPay tag da radi u OpenBalkan sistemu. Čuo sam da ćemo morati da raskidamo ugovor sa Enpay a onda da nosimo Tag na rekonfiguraciju u Puteve Srbije, što mi ne pada na pamet da radim. Imam makedonsku tag karticu, pa ću nju dopuniti za MK.
 
Putuje li neko za Albanija? Zanima me kojim putem ići u Ksamil.
GMape mi nudi 3 rute:
1. delom pored mora, ujedno sam čuo i da je put sa usponima tj brdovitom predeo
2. preko Makedonije, mesto Bitola pa onda Grčka mesto Kozani i onda ka Ksamilu
3. Makedonija-Solun pa Kozani iz predhodnog slučaja pa isto ka Ksamilu.
Vidim da je autoput uglavnom

Interesuje me da li je neko išao opcijom 2 i 3 i da li ima velikih uspona tj kakav je put?
Google nije dobar savetnik jer on ne vidi put preko Kosova koji je najbolja opcija.
 
Izgleda da neće moći ENPay tag da radi u OpenBalkan sistemu. Čuo sam da ćemo morati da raskidamo ugovor sa Enpay a onda da nosimo Tag na rekonfiguraciju u Puteve Srbije, što mi ne pada na pamet da radim. Imam makedonsku tag karticu, pa ću nju dopuniti za MK.

Ima li negde da to zaista piše?

Ja uopšte ne kontam šta se to sada događa?!? ENpay je bio nuđen kao jedini koji je spominjao Open Balkan u svom sistemu. Open Balkan se ni jednom reči nije spominjao na Putevima Srbije?!?

U medijima od juče tvrde da tragovi rade u Makedoniji....

Cirkus kao i sve drugo na Balkanu.
 
Ima li negde da to zaista piše?
Ja uopšte ne kontam šta se to sada događa?!?
Pre će biti da je u tom trenutku bio neki problem pa nije radilo trenutno... Po FB grupama se javljaju ljudi i potvrđuju da sve radi kako treba, mada ako lažu oni mene lažem i ja vas :) Kolega ide za desetak dana pa ćemo videti...
 
Mene zabrinjava što se nigde na ENpay sajtu više ne spominje Open Balkan?!?

Sada ne mogu da se setim niti imam neke screen shot-ove, ali ubeđen sam da je na sajtu ENpay bilo tvrdnji da će raditi u Open Balkan sistemu.
Trenutno ni reči...

Na ENpay podršci se naravno niko ne javlja (drži me na hold uz muziku (i boot-a koji na engleskom priča da nema slobodnih operatera)) desetak minuta.
Poslao sam mail da vidim šta kažu.
 
Pos
Mene zabrinjava što se nigde na ENpay sajtu više ne spominje Open Balkan?!?

Sada ne mogu da se setim niti imam neke screen shot-ove, ali ubeđen sam da je na sajtu ENpay bilo tvrdnji da će raditi u Open Balkan sistemu.
Trenutno ni reči...

Na ENpay podršci se naravno niko ne javlja (drži me na hold uz muziku (i boot-a koji na engleskom priča da nema slobodnih operatera)) desetak minuta.
Poslao sam mail da vidim šta kažu.
Poslao i ja email malopre :)
 
Ovo je sa HereWeGo
Opet nije preko kosova, i da jeste onda me šalje putem pored mora koji meni ne odgovara.
Zato sto na mapama nije ucrtan autoput preko kosova to im je crna rupa i nekategorisano,

navigacije kosovo u opste ne vide kao mogucu rutu i ako tamo postoji potpuno funkcionalan autoput za koji se ne placa putarina.

Isti problem sam imao i kada sam ja isao, dok mi ljudi nisu objasnili da jedini logican i normalan put u evropu iz Albanije vodi preko Kosova.
valjda se zato toliko i grabe za njega, jer je inace slepo crevo ako ne idu preko kosova.

Kad budes otisao tamo videces da svi ti drugi putevi idu "okolo - naokolo" kroz teske planinske krajeve a postoji direktan i jednostavan auto-put

mislim da ima na viamichelin, on vidi sve puteve.

Ili da pravis rutu samo kroz Kosovo, posto navigacije ne umeju da povezu rutu kroz Kosovo.
 
Prošle godine sam letovao u Ksamilu, put preko Kosova je najkraći i iznenađujuće dobar. Kroz Albaniju je već lošiji put, ali i dalje bolji nego kroz Makedoniju. Ono što je problem na putevima u Albaniji su ljudi (da ne upotrebim teži izraz) jer nemaju osećaj za druge na putu (bilo je više WTF situacija) a nekima i smetaju srpske tablice - imao sam situaciju da se lik koji je bio iza mene ubacio ispred mene i naglo zakočio bez razloga, dotle da sam moram da se potpuno zaustavim na magistralnom putu, nakon čega je pobegao u oblaku crnog dima. Sve u svemu, nije bilo prijatno iskustvo voziti kroz Albaniju, a ni samo letovanje u Albaniji neće ostati u lepo pamćenju.

Ako koristite Google Maps, podesite kao destinaciju granični prelaz Merdare, pa kada pređe granicu možete zadati Ksamil kao krajnju destinaciju. Iz nekog nepoznatog razloga, put je prekinut na samom graničnom prelazu. Neko ne želi da spoji puteve, verovatno isti oni koji insistiraju da se izmene na mapama pišu ćirilicom (odbijen mi je jedan edit iz tog razloga).
 
Izgleda da neće moći ENPay tag da radi u OpenBalkan sistemu. Čuo sam da ćemo morati da raskidamo ugovor sa Enpay a onda da nosimo Tag na rekonfiguraciju u Puteve Srbije, što mi ne pada na pamet da radim. Imam makedonsku tag karticu, pa ću nju dopuniti za MK.
Da, onda MCARD da se kupi posto nemam svoj, prosle godine uzimao od komsije. Ne pada mi na pamet da se zezam sa rekonfiguracijom TAG-a, dok radi super, kad mu crkne baterija uzecu nov za Open Balkan a ovi iz ENPay nek se nose.
 
Put se na ulasku na KiM prekida jer ne može sa našim pasošem da se pređe, već sa LK.

Za Ksamil mi deluje logično da se vozi okolo, tj da se što manje hvata put u A. Nemam pojma kakav je ulaz iz GR.
 
Kakve veze ima srpski pasoš sa Google Maps?! :LOL:
 
Znaci da razjasnimo, postoje 3 konfiguracije uredjaja:

-postpaid Srbija (ENPay)
-prepaid Srbija
-Open Balkan

Znaci ja sad koji sam uzeo ENPay moram opet da idem da prekonfigurisem za Open Balkan.
Sjajno.
 
ja cu se za sada zadrzati na ENPay... imam makedonsku MCARD, i grcki tag, tako da mi OpenBalkan nista ne znaci... a i vidim po forumima da se ljudi zale da im blokiraju tagove jer Putevi Srbije nisu, iz nepoznatog razloga, uspeli da povuku pare sa kartice... a i za jednom godisnje sto idem kroz Makedoniju nije mi vredno cimanja da reprogramiram tag...
 
Piše da ima punkt ispred naše granice gde se programira. Mozda treba probati.
Imam ENPay i probaću ako pristanu da mi pomognu.
Generalno, I ne moram. Imam i makedonsku karticu za putarinu, kupio sam prošle godine
 
ENPay ne mogu oni da reprogramiraju koliko sam razumeo jer nije njihov uredjaj uopste (Putevi Srbije). Meni nije jasno zasto uopste postoji ENPay kao firma i usluga ako ne moze da podrzava sve sto moze i ovaj, da kazemo drzavni sistem tagova Puteva Srbije?
 
Pa ENPay je nudio uslugu koju Putevi Srbije nisu nudili, a ne nude ni sad: pravi postpaid za fizička lica.
Pozdrav
 
ENPay ne mogu oni da reprogramiraju koliko sam razumeo jer nije njihov uredjaj uopste (Putevi Srbije). Meni nije jasno zasto uopste postoji ENPay kao firma i usluga ako ne moze da podrzava sve sto moze i ovaj, da kazemo drzavni sistem tagova Puteva Srbije?
Jeste tag od Putevi Srbija, imam originalnu kesu na kojoj je njihov logo.
A i kako bi uopšte funkcionisao tag da nije od PS?
A zašto i da li ne mogu da rekonfigurisu u EnPay ili PS ne znam, raspitaću se sutra pa ću da napišem ako niko ne javi pre mene..
 
Od pet strana u temi, na četiri strane se piše o tagovima i putarinama.
Progamiranje, dal' radi il' ne radi u MKD, kol'ko kredita treba da se ima više, da uplatim više od 2.40 eur, Putevi Srbije ili ENPay, postpaid ili prepaid, Mcard...
Ja sam prošle nedelje doputovao u Grčku i u MKD sam kao i prethodnih sigurno 10 godina, putarine plaćao najobičnijom Master debitnom karticom.
5 putarina ukupno 380 denara ili 722 dinara po MC kursu mi je skinuto. Na njihovom rampama nikad nema gužve i uvek je bilo max 1-2 auta ispred mene. Onaj sa tagom bi verovatno brže prošao za 20 sekundi.
U Grčkoj takođe plaćanje karticom mada u povratku iskoristim i kovanice koje mi ostanu sa odmora.
Tag imi ima smisla za onog ko stalno putuje za Mkd ili GR ali za nas 99.9% koji idemo jednom godišnje na odmor u GR stvarno ne vidim potrebu za tolikim opterećivanjem oko toga. A za Mcard pa tek ne vidim smisao kad svi mi imamo neku platnu karticu.
Ljudi, idete na odmor i da se opustite. Bolje guglajte šta možete da posetite u blizini vašeg odredišta i ne opterećujte se nepotrebnom stvarima.
 
Ja sam zvao onaj broj koji imaju na sajtu open balkan i taj broj ne postoji, poslao sam im mail pa cemo videti ako odgovore sta i kako za nas ENPay korisnike.

Skoknucu i do ENPay sutra radim iz kancelarije a pored su mi pa cu videti i sa njima sta i kako.
 
U GR ko ide malo dalje prvo se smori od čekanja na naplatnim, a drugo od broja naplatnih. Prošle godine smo sigurno čekali 10-15 minuta na bar 2 naplatne u GR.
 
Od pet strana u temi, na četiri strane se piše o tagovima i putarinama.
Progamiranje, dal' radi il' ne radi u MKD, kol'ko kredita treba da se ima više, da uplatim više od 2.40 eur, Putevi Srbije ili ENPay, postpaid ili prepaid, Mcard...
Ja sam prošle nedelje doputovao u Grčku i u MKD sam kao i prethodnih sigurno 10 godina, putarine plaćao najobičnijom Master debitnom karticom.
5 putarina ukupno 380 denara ili 722 dinara po MC kursu mi je skinuto. Na njihovom rampama nikad nema gužve i uvek je bilo max 1-2 auta ispred mene. Onaj sa tagom bi verovatno brže prošao za 20 sekundi.
U Grčkoj takođe plaćanje karticom mada u povratku iskoristim i kovanice koje mi ostanu sa odmora.
Tag imi ima smisla za onog ko stalno putuje za Mkd ili GR ali za nas 99.9% koji idemo jednom godišnje na odmor u GR stvarno ne vidim potrebu za tolikim opterećivanjem oko toga. A za Mcard pa tek ne vidim smisao kad svi mi imamo neku platnu karticu.
Ljudi, idete na odmor i da se opustite. Bolje guglajte šta možete da posetite u blizini vašeg odredišta i ne opterećujte se nepotrebnom stvarima.
Ima smisla ukoliko se ide na destinacije koje su na severu Grcke. Medjutim, ako se uputite ka jugu ka Atini, verovali ili ne ima preko 15 naplatnih rampi samo u GR, dodajte na to jos 5 u Makedoniji i dve u RS(ako idete recimo iz Centralne, Istocne i Zapadne Srbije. To je jaaako veliki broj zaustavljanja, potencijalno dugih cekanja za ocitavanje.
Olaksanje je ogromno sa TAG uredjajem, prosle godine sam se napatio u Grckoj jer sto ste blize Atini veca su zadrzavanja na naplatnim rampama.
 
Ok, javite ako nesto saznate, da ne meljemo o Tagovima vise neki se nerviraju :D
Kako pravite pauze kad idete? Ja nesto i ne pravim, teram do Grcke granice tu ispred na Okta pumpi napunim rezervoar i napravimo pauzu za WC, jedno pola sata i onda teram i ne stajem do Paralije. Ako me ledja zezaju supruga preuzima voznju. Da idem negde dalje verovatno bi pravio vise ali to za sada i ne planiram bar ne kolima zbog problema sa ledjima.
 
Nazad
Vrh Dno