Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Dobija se džabe, ali mora da se vrati, doduše ne znam da li pre izlaska iz zemlje ili može i kasnije. Ovo pišem baš za fastpass koji spominješ, koji je u stvari transponder koji daje nea odos. Egnatia pass od egnatia odosa se ne vraća.
Ja imam baš taj iz FastPass-a i niko mi nije rekao da treba da ga vratim, niti sam ga vratio.
 
Stigli u 4:45, dobro prosli na svim granicama, imao MCARD za MK a za Grcku Egnatia pass porucio preko neta i dopunio, radi sve bez greske. Mnogo znaci tag, brze se prodje, nema zamajavanja sa sitnim parama itd.
Kad smo usli u Grcku poceo da se cuje neki lager na 80-90 brzini, na 120 se ne cuje a kada idem ispod 50 kao da se ljulja prednji tocak. Moracu da obidjem nekog majstora 😔
Grcku SIM karticu pozajmio od prijatelja, Cosmote Frog, isto 12e dopuna mesec dana neogranicen net.
 
Ja imam baš taj iz FastPass-a i niko mi nije rekao da treba da ga vratim, niti sam ga vratio.
Možda da proveriš sa njima za svaki slučaj, mada opet ne vidim kako mogu da te terete da im vratiš. Uglavnom inicijalno je taj fastpass uzeo Alvirko u nekoj od svojih emisija. Onda je neko na auto forumu (ne mogu da se setim na kom) probao isto i rečeno mu je da nije problem, ali da mora da vrati uređaj.

Pošto nisam znao da li je to praksa ili ne i ja sam pre 3 nedelje pitao preko emaila, i dobio odgovor da je besplatan da se dobije, ali da se mora vratiti. Dalje od toga me je mrzelo da se dopisujem, tako da ne znam koji je rok za vraćanje.
 
Možda da proveriš sa njima za svaki slučaj, mada opet ne vidim kako mogu da te terete da im vratiš. Uglavnom inicijalno je taj fastpass uzeo Alvirko u nekoj od svojih emisija. Onda je neko na auto forumu (ne mogu da se setim na kom) probao isto i rečeno mu je da nije problem, ali da mora da vrati uređaj.

Pošto nisam znao da li je to praksa ili ne i ja sam pre 3 nedelje pitao preko emaila, i dobio odgovor da je besplatan da se dobije, ali da se mora vratiti. Dalje od toga me je mrzelo da se dopisujem, tako da ne znam koji je rok za vraćanje.
Šta će da rade, da me jure po Srbiji za komad plastike od 300 din? 😂
Da mi je rekla pa ajde, ovako nema šta da ih kontaktiram.
 
Zato i kažem. Pretpostavljam da idu na to da zaduže karticu ako je povezana na nalog / već je uplaćivano preko nje.

Uglavnom nema poente uzimati fastpass, sem u specifičnim slučajevima, pored egnatiapass koji se sigurno ne vraća i šalju džabe za Srbiju.
 
Zato i kažem. Pretpostavljam da idu na to da zaduže karticu ako je povezana na nalog / već je uplaćivano preko nje.

Uglavnom nema poente uzimati fastpass, sem u specifičnim slučajevima, pored egnatiapass koji se sigurno ne vraća i šalju džabe za Srbiju.
Pa stvarno ne verujem da mogu to da urade ako me o tome nisu obavestili, čak sam ih zvao juče da proverim dal mogu u drugi auto da prebacim tag, oni su rekli da naravno bez problema samo promenite u appu. Moguće i da imam taj egnatiapass, iako, ja mislim da su se spojili oni i da je to sad sve jedno isto.
 
Kakvo vraćanje vas spopalo.
EDIT: kod Egnatia ne mogu da se menjaju podaci za vozilo, ali radi normalno i kad se pozajmi nekome.
 
Stigli u 4:45, dobro prosli na svim granicama, imao MCARD za MK a za Grcku Egnatia pass porucio preko neta i dopunio, radi sve bez greske. Mnogo znaci tag, brze se prodje, nema zamajavanja sa sitnim parama itd.
Kad smo usli u Grcku poceo da se cuje neki lager na 80-90 brzini, na 120 se ne cuje a kada idem ispod 50 kao da se ljulja prednji tocak. Moracu da obidjem nekog majstora 😔
Grcku SIM karticu pozajmio od prijatelja, Cosmote Frog, isto 12e dopuna mesec dana neogranicen net.
Kakve su bile gužve u pravcu ka Srbiji? Mi danas krećemo nazad sa Tasosa, oko 16h.
PS: Stani negde pa cimaj prednji točak. Ako zaista ljulja, prpbaj da dotegneš centralni šraf (ako imaš s čim) i obavezno namesti onu šnalu osigurač. Ako je dobio lufta, ležaj je svakkao za menjanje, ali bolje dotegni (dok se ne izgubi luft).
 
Kakvo vraćanje vas spopalo.
EDIT: kod Egnatia ne mogu da se menjaju podaci za vozilo, ali radi normalno i kad se pozajmi nekome.
Kod ovog mog mogu, ali sam sada primetio da ni moje tablice nisu bile upisane kako treba, jedna cifra nije bila dobra, tako da je i ovde nebitno.
 
Pročitao sam uslove. Piše da ne sme da se pozajmljuje. Piše da moraš da vratiš na kraju ugovora. Kapiram da to mora tako, jer su oni vlasnici uređaja po ovome.
 
Pa stvarno ne verujem da mogu to da urade ako me o tome nisu obavestili, čak sam ih zvao juče da proverim dal mogu u drugi auto da prebacim tag, oni su rekli da naravno bez problema samo promenite u appu. Moguće i da imam taj egnatiapass, iako, ja mislim da su se spojili oni i da je to sad sve jedno isto.
Ako nema u papirima koje si potpisao, svakako ne mogu to da urade. Ja samo napisah šta su meni odgovorili, jer je i meni zbog puta bilo lakše da uzmem fastpass.

Ne znam da li su se spojili, mislim da ne, pošto tamo različite firme drže različite delove autoputeva, pa samim tim svaka ima svoj tag.
 
Pročitao sam uslove. Piše da ne sme da se pozajmljuje. Piše da moraš da vratiš na kraju ugovora. Kapiram da to mora tako, jer su oni vlasnici uređaja po ovome.
Gde si to pročitao, na sajtu ili u samom ugovoru? Žena me je lično zvala na telefon nakon što sam slao mail sa pitanjem da li smem da pozajmim nekome, i rekla da smem ako primenim tablice u app-u.
Ako nema u papirima koje si potpisao, svakako ne mogu to da urade. Ja samo napisah šta su meni odgovorili, jer je i meni zbog puta bilo lakše da uzmem fastpass.

Ne znam da li su se spojili, mislim da ne, pošto tamo različite firme drže različite delove autoputeva, pa samim tim svaka ima svoj tag.
Ali ranije je bilo (mislim, nisam siguran) da si za svaki deo puta morao da imaš određeni tag, a sada svaki radi svuda. Ili bar ova dva jača, egnatia i fast.
 
ja sam porucio taj tag sto salju u srbiju 4.jula. u medjuvremenu sam bio na moru i vratio se, tag jos nije stigao.
kroz srb i mkd sam koristio srpski tag, prekonfigurisan na open balkan a kroz grcku sam placao telefonom preko google pay
 
Gde si to pročitao, na sajtu ili u samom ugovoru? Žena me je lično zvala na telefon nakon što sam slao mail sa pitanjem da li smem da pozajmim nekome, i rekla da smem ako primenim tablice u app-u.

Ali ranije je bilo (mislim, nisam siguran) da si za svaki deo puta morao da imaš određeni tag, a sada svaki radi svuda. Ili bar ova dva jača, egnatia i fast.
Aha, misliš na integraciju sistema. Da, u tom slučaju je svejedno, sa bilo kojim tagom plaćaš sve putarine.
 
Dobija se džabe, ali mora da se vrati, doduše ne znam da li pre izlaska iz zemlje ili može i kasnije. Ovo pišem baš za fastpass koji spominješ, koji je u stvari transponder koji daje nea odos. Egnatia pass od egnatia odosa se ne vraća.
Proveriću baš da li je egnatia ili fast, na kućici u kojoj sam kupio sam siguran da je pisalo fastpass, a posle na ovim papirima nisam siguran, ne znam ni dal piše na samom tagu, kupljen je u pravcu Lefkade, moguće da je egnatia onda?
 
Ako je pisalo fastpass onda je nea odos firma. Oni drže autoput od Janjine do mosta Rio-Antirio, pa si verovatno prošao barem delom tog puta. Poslednja naplatna stanica u okviru egnatia odosa gde si mogao da uzmeš egnatia pass na putu ka Lefkadi je Pamvotida, koja je opet u blizini Janjine.
 
Bio kod mehanicara, kaze da je za vulkanizera koji je do njega, uzeo, proverio, testirao vozio, kaze da nije do gume, ima mali dent ali ona to ne izaziva vec je verovatno neki lager. Nije strasno i moze da se vozi pa kako mu bude.
Vidi se na mesto gde je slovo M malo udubljenje.
Moj mehanicar iz Srb predlozio da se zadnje gume prebace napred, Grk se slozio da je ok ideja ali mora da se ceka 2-3 sata a mozda i nista ne resi. Tako da za sada odustao, nije hteo nista da naplati i ako sam ja insistirao.
Ako je neko u blizini Paralije preporuka za servise:
 

Prilozi

  • IMG_20230818_123415.jpg
    IMG_20230818_123415.jpg
    303.3 KB · Pregleda: 92
Ne treba to da se radi, jer u pravilima stoji da automobil MORA biti u matičnoj zemlji (Srbiji) u momentu uplate. Baš da bi se zaštitili od zloupotrebe. E sad, da li proveravaju, to ne znam. Ali ako provale, može pasti tužba. Ja uvek uplatim tu pomoć na putu, i do sada je srećom nisam koristio u inostranstvu.
 
Ne treba to da se radi, jer u pravilima stoji da automobil MORA biti u matičnoj zemlji (Srbiji) u momentu uplate. Baš da bi se zaštitili od zloupotrebe. E sad, da li proveravaju, to ne znam. Ali ako provale, može pasti tužba.
Tako je, sva osiguranja kako zdravstvena tako i za kola funkcionišu tako, da li proveravaju, ne znam, ali je vrlo lako proverivo.
 
Pa ima podatak da si izasao iz zemlje na granici i o vozilu valjda, ne znam dal to mogu da provere.
Ma sigurno mogu, pa zloupotrebljavali bi svi osiguranja da ne postoji način provere, niko ne bi plaćao unapred.

Kad smo već kod te teme, zna li neko zašto i kako je AMSS po Evropi duplo jeftiniji od svih ostalih (Vozzi, Atlas, Tesla itd)? Pretpostavljam da je razlika u tome šta dobijaš u slučaju kvara, ali mi je opet čudno da ostale firme nemaju pakete od 2-3k u ponudi.
 
Kad smo već kod te teme, zna li neko zašto i kako je AMSS po Evropi duplo jeftiniji od svih ostalih (Vozzi, Atlas, Tesla itd)?
postoji cela tema

zamolio bih da se držimo teme
 
Ok, nije uplatio pomoc... Krenuo na more, video 25 pokvarenih auta u putu koja nemaju pojma sta da rade... Hocu da uplatim da imam sad za lokal ovde i za nazad... Sta treba da radi, a sta ne nek sam odluci.
 
Ko se blizu Đevđelije u Makedoniji zatekne u vreme ručka ili večere, obavezno da svrati u restora Javor Đoko. Teleški muskul (teleći ribić) se topi u ustima, ne mora ni da se žvaće. Isto važi i za janjetinu. Porcija je 500gr
 
^jagnjetinu obavezno naručiti 20% više nego što inače naručujete u kafanama. Ne znam da li drugačije mere ili je takva da se brzo topi, pa za čas plane više od planiranog 😄
 
Ne mora kod Džoka, može i Agapi.
 
Nazad
Vrh Dno