Šta je novo?

Sve o putu na more autom

normalnom voznjom, od BG do Lefkade + voznja po ostrvu oko 250km, krece se od 4,5 do 4,8l na 100km
 
pa sipam u MK,naravno
Sta vam cudno? 5l ne prelazi u proseku na 1000km kad se ide na more
na neke dalje destinacije, gde ima vise autoputa, ide jos manje ;)
 
Poslednja izmena:
ovo zavisi od automobila naravno.
2.0 Dizel i rezervoar od 70l, do Lefkade i nazad bez problema svake godine
Naravno, ali čak i neki ekonomičniji ako se koristi dosta po plažama svaki dan i svako veče, teško da može da dogura do Makedonije ako se ostane 10-14 dana
A moj 1.8 TFSI je baš daleko od neke ekonomičnosti 😄
Do Halkidikija sam mogao, sad do Lefkade i nazad nema šanse. Iako, sam put je dosta dobar i ekonomičan ako se vozi po ograničenjima, potrošnja mi je bila 7.1l/100km što ne viđam ni u Srbiji nikada, nisam znao da je sposoban uopšte za to, ispod 8.6 po Srbiji ne pada.
A svakako verujem da je gorivo kvalitetnije u Grčkoj nego u MKD, 20 evra gore dole da tempiram dal ću stići ili ne, ne zapinje mi.
 
Poenta je, sipaj gde stignes (ima na lefkadi te dve tri pumpice)
Bas je tesko da primetis neku razliku kao sto @PJ rece, da li je Mkd ili Grcka ili kod nas gorivo
 
pa sipam u MK,naravno
Sta vam cudno? 5l ne prelazi u proseku na 1000km kad se ide na more
na neke dalje destinacije, gde ima vise autoputa, ide jos manje ;)
Meni baš suprotno, gde ima više autoputa bude veća potrošnja :) Obično do Grčke oko 6.5l/100km, 2l dizel 140kW.
 
Meni baš suprotno, gde ima više autoputa bude veća potrošnja :) Obično do Grčke oko 6.5l/100km, 2l dizel 140kW.
ti kao da vozis elektricni ;)
do Franfkfurta prosle godine, tamo i nazad 4,3l/100km, prosecna brzina nesto preko 100km/h
 
Meni nema šanse, pošto vozim nešto brže na AP, na 150kmh se potrošnja vrti oko 6.5/7, zavisi od toga koliko smo teški (a za more smo uvek natovareni). Par puta sam video potrošnju oko 4l, ali ja tako ne mogu da vozim.
 
Automobili koji na regionalnom putu troše više od autoputa su daleka prošlost. Posebno što su sada autoputevi dosta boljeg kvaliteta, pa je i ograničenje brzine veće.

Današnji automobili (SUS) sigurno troše manje na regionalnom putu, sa naseljima, ograničenje 50 do 80, čak i povremeno stani, kreni, gas za preticanje, nego na autoputu sa konstantnih 130km/h.

Posebno što na autoputu "mali" dodatni gas za preticanje nije sa 50 na 70, već sa 130 na 150km/h.

Moj auto nije neki preterano ekonomičan, ali za moju godišnju kilometražu je sasvim na mestu.
Sad ima malo ispod 80.000 i board pokazuje 7.1, a svi računi za gorivo kažu, mislim 7.14, nemam sada pristup da proverim. Tako da kada moj board nešto kaže, verujem mu.
Na prethodnom automobilu je uvek bilo board +10%, što je bilo prilično lako za računanje, ali i prilično iritantno.

Te potrošnje ispod 5, na autoputu, sam imao samo na velikim vozilima, sa jakim motorima, tipa BMW 5, E klasa, Superb.
 
Poslednja izmena:
Loznica - Herceg Novi, Punto 2 1.2 8v preko Sutjeske i Trebinja potrošnja 4.8 l/100km metodom mjerenja dosipanjem potrošenog godine od punog rezervoara. Toliko je i board pokazivao.
Ali zato kad izađem s njim na autoput i držim na 110 km/h skoro 7l troši.
 
Meni je na AP potrošnja kudikamo manja nego na regionalnim putevima.
Na AP prosečna potrošnja 5,5 l/100km, a kombinovana vožnja, grad i regionalni putevi 7,5 l/100km.
2.0 110KW (150KS) dizel.
 
Možemo li bez priča o potrošnji? Najvećem broju ljudi je nebitan podatak o potrošnji kad krenu na odmor.
 
Kako nebitan kad vidiš da se svi trude da ne sipaju ni litar u Grčkoj, iako im je gorivo (konkretno dizel) trenutno jeftinije nego kod nas.
 
Giros u Igalu 4.5 - 4.8€ 😃
 
Nikiti...
...fish soup, porcija brancina (dnevni ulov, odličan), porcija škampa, burger, 2 piva, 2 soka, 1l mineralne, (+voće gratis), ukupno 68€. Zaista ok restoran..
Ovako kojekude, pita giros 4.5€ u restoranima, 3.5€ na fast food kioscima.

Skupa su mi nešto piva po restoranima, 5-6€
Ostalo, očekivano...

Generalno, polako ali sigurno rastu cene u Grčkoj.
 
Cene su ok. Sem benzina, sve ostalo je jeftinije nego ovde.
 
Meni su cene u Nei Pori-ju bile skroz korektne. Giros bukvalno svuda je bio 3.8€,sabljarku smo jeli za 12€ porcija,porodicna pizza je 13€,kompletno peceno pile sa krompirom je 12€ (rucak za troje lagano). Cene na plazama 5€ kafe i sokovi,naravno uz to dobijas lezaljke ceo dan.
 
vratimo se na temu
 
Nazad
Vrh Dno