Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Ne sećam se da li smo ovde pisali o tragovima, EnPay i Open Balkan, ali da prenesem najnovije iskustvo. Odem da raskinem ugovor da mogu da prebacim u open balkan, kad tamo pitaju jesam li koristio tag u drugoj polovini avgusta, ja rekoh nemam pojma. Ispostavi se da jesam, i sada moram da čekam da prođe kraj avgusta, da dođe faktura, da je platim, da bih mogao da raskinem ugovor. Ali i tu je kvaka. Faktura stiže do 3.-4. U mesecu, još dan ili dva da se naplati, tako da ako neko hoće da raskine ugovor, može da koristi do 30/31. Ili 15. U mesecu i onda da skine tag, čeka da stigne faktura i da se naplati, pa tek onda da ide da raskine ugovor.

Na kraju, rekli su da će za 3-4 dana svi korisnici EnPay biti uključeni u open balkan :D
 
Dobro je, vise nije za 7 do 10 dana koje pominju od pocetka jula 😎
Ako i bude za 3-4 dana to je taman posle nedelje kad se ja vracam, bravo za ENPay 🤦‍♂️
Srecom tu je MCARD a ovo njihovo 💩 ide u kesicu.
 
JP „Putevi Srbije“ je saopštilo da će zbog velike zainteresovanosti distributera i njihovih postpejd korisnika, od 30.08.2023.g. biti deo "Open Balkan ETC" projekta...
Izgleda da su se čekali Putevi Srbije da distributerima omoguće open balkan.
 
Ja mislim da je to i hteo da kaže Jera, da su Putevi Srbije sada omogućili i ENPay-u da funkcioniše na Open Balkan sistemu

Kažu od 30.8. I to tako što se EnPay prijavi kao jedan korisnik, a onda sve svoje korisnike dostave kao XLS fajl.

Da li je realno da nisu hteli da ih prime u sistem? Bukvalno su ih već ugasili ponudom Postpaid paketa i popusta, a onda im ne dozvole da udju u sistem.
 
Kažu od 30.8. I to tako što se EnPay prijavi kao jedan korisnik, a onda sve svoje korisnike dostave kao XLS fajl.

Da li je realno da nisu hteli da ih prime u sistem? Bukvalno su ih već ugasili ponudom Postpaid paketa i popusta, a onda im ne dozvole da udju u sistem.
Ne čudi me uopšte, mnogi su kupili dodatan tag (uključujući i mene) samo da se ne bi zajebavali sa odjavljivanjem sa ENPay sistema i celokupnom procedurom.

A nisam siguran na kakve postpaid pakete i popuste misliš? To što je 5% niža putarina sa njihovim tagom?
 
Moj tag je još uvek prepaid i psoeldnji nekoliko puta mi za 5000 kredita uvek naplate manje. Ima neka tabela popusta.
U EnPay toga nema. Plaćaš koliko je redovna cena putarine.
 
Moj tag je još uvek prepaid i psoeldnji nekoliko puta mi za 5000 kredita uvek naplate manje. Ima neka tabela popusta.
U EnPay toga nema. Plaćaš koliko je redovna cena putarine.
Aha, tačno, nisam bio siguran ali sam primetio da mi je na ENPay tsgu naplatio pun iznos, mislio sam da samo još uvek nije aktiviran popust, a sa Open Balkan tagom jesam dobio popust.
 
Kažu od 30.8. I to tako što se EnPay prijavi kao jedan korisnik, a onda sve svoje korisnike dostave kao XLS fajl.

Da li je realno da nisu hteli da ih prime u sistem? Bukvalno su ih već ugasili ponudom Postpaid paketa i popusta, a onda im ne dozvole da udju u sistem.

Možda da bi prodavali svoje u sezoni i tako skupili poveći broj korisnika.
 
Sumnjam da je tako fine tune odlaganje. Više verujem da su očekivali da će svi sa EnPay da predaju na Puteve Srbije i da ih ugase kao distributera.
 
Moj tag je još uvek prepaid i psoeldnji nekoliko puta mi za 5000 kredita uvek naplate manje. Ima neka tabela popusta.
U EnPay toga nema. Plaćaš koliko je redovna cena putarine.

Nisi u pravu, ENPay ima popust od 6% kao i vi prepaid i postpaid korisnici Puteva Srbije.

Uslov da se dobije popust je da se redovno izmiruju fakture i po isplacenoj fakturi popust se za dan-dva dobija u vidu kredita za ciji se iznos umanjuje sledeca faktura i tako u krug.
 
Ne čudi me uopšte, mnogi su kupili dodatan tag (uključujući i mene) samo da se ne bi zajebavali sa odjavljivanjem sa ENPay sistema i celokupnom procedurom.

A nisam siguran na kakve postpaid pakete i popuste misliš? To što je 5% niža putarina sa njihovim tagom?

Ja nisam hteo da namerno da kupujem novi tag od njih i ili da prelazim na postpaid iz principa jer nisu imali sluha da godinama uvedu postpaid za fizicka lica.

Nikad nisu hteli da daju popust za tag, preko ENPay je mogao jednom da se uzme tag prakticno za dzabe a jednom cini mi se za 700 dinara uz promocije sa mastercard.

Nisam hteo da im dam 2000 dinara za jedan tag za jednu sezonu jer sam znao da ce sigurno da ubace Enpay u sistem jer imaju ubedljivo najvise korisnika.

Ovu sezonu sam pregurao sa Mcard u Makedoniji koja je isto praktican jer se prolazi sa njom na Mtag prolazima.

I da nisu dodali Enpay u Open Balkan nikad ne bi presao kod njih ili kupio tag od njih jer su mnogo alavi. Grci daju tag za dzabe i salju ga za Srbiju za dzabe a oni nece da spuste cenu taga evo godinama unazad il da daju neku promociju,
 
Ja nisam hteo da namerno da kupujem novi tag od njih i ili da prelazim na postpaid iz principa jer nisu imali sluha da godinama uvedu postpaid za fizicka lica.

Nikad nisu hteli da daju popust za tag, preko ENPay je mogao jednom da se uzme tag prakticno za dzabe a jednom cini mi se za 700 dinara uz promocije sa mastercard.

Nisam hteo da im dam 2000 dinara za jedan tag za jednu sezonu jer sam znao da ce sigurno da ubace Enpay u sistem jer imaju ubedljivo najvise korisnika.

Ovu sezonu sam pregurao sa Mcard u Makedoniji koja je isto praktican jer se prolazi sa njom na Mtag prolazima.

I da nisu dodali Enpay u Open Balkan nikad ne bi presao kod njih ili kupio tag od njih jer su mnogo alavi. Grci daju tag za dzabe i salju ga za Srbiju za dzabe a oni nece da spuste cenu taga evo godinama unazad il da daju neku promociju,
Slažem se sa tobom da iz principa ne treba uzimati, i jeste tag bio džabe uz Master, ja sam tako uzeo, ali eto nisam hteo da rizikujem za gužve i uzeo sam i njihov jer imam kome da dam stari.
 
Radni dan, po mogućnosti od utorka do četvrtka
Sad više nema gužve ka moru, matorci juče krenuli, srpsko-makedonska granica za 10 minuta u sred dana. Danas nastavili ka Grčkoj, makedonsko-grčka granica jutros za 15 minuta. Ne znam za povratak kako je ovih dana, verovatno je i dalje haos :)
 
Evzoni sinoc u 23:45 20 min cekanje ka Makedoniji, Preševo oko 2:00 čekanje 10min
 
Sad više nema gužve ka moru, matorci juče krenuli, srpsko-makedonska granica za 10 minuta u sred dana. Danas nastavili ka Grčkoj, makedonsko-grčka granica jutros za 15 minuta. Ne znam za povratak kako je ovih dana, verovatno je i dalje haos :)
Evzoni sinoc u 23:45 20 min cekanje ka Makedoniji, Preševo oko 2:00 čekanje 10min
Nedelja je bila. gastarbajteri krenu u petak ili subotu da bi u đermaniji bili u nedelju tako da je i nedelja dobar dan za prelaz posebno uveče
 
Da pitam da sumiramo: ja imam tag star X godina koji je skoro 2 godine na postpaidu. Jel ce moci njime kroz makedoniju ili mora ovo oko odjave i gluposti? Ako mora, kupicu jos jedan, nemogu da se mlatim.

Drugo, jel moze da se pozajmi grcki tag od nekog ko je vec isao ili mora da bude vezan za tablicu? Ovaj moj trenutni je od proslog auta i i dalje mi izbacuje staru registraciju pa vozim tako dugo.
 
Da pitam da sumiramo: ja imam tag star X godina koji je skoro 2 godine na postpaidu. Jel ce moci njime kroz makedoniju ili mora ovo oko odjave i gluposti? Ako mora, kupicu jos jedan, nemogu da se mlatim.

Drugo, jel moze da se pozajmi grcki tag od nekog ko je vec isao ili mora da bude vezan za tablicu? Ovaj moj trenutni je od proslog auta i i dalje mi izbacuje staru registraciju pa vozim tako dugo.
Moraš da kupiš novi, ili da prekonfigurišeš stari.

Grčki tag može da se pozajmi ali bi vlasnik trebao da promeni tablice u app-u MyOdos.
 
Drugo, jel moze da se pozajmi grcki tag od nekog ko je vec isao ili mora da bude vezan za tablicu? Ovaj moj trenutni je od proslog auta i i dalje mi izbacuje staru registraciju pa vozim tako dugo.
Ovo može, pozajmio sam svoj (grčki) tag i uredno je očitan u vozilu za koje nije vezan.
 
Nema promene tablice za Egnatia Pass ali radi tag normalno, samo da je iste kategorije vozilo (ovo nije po njihovim pravilima, mada radi).
 
Piše lepo za Egnatiu da važi jedan auto - jedan tag.
Uprkos tome, radi i kad se pozajmi (u okviru iste kategorije, kao kod nas).
 
Hvala na odgovorima.
 
Nisi u pravu, ENPay ima popust od 6% kao i vi prepaid i postpaid korisnici Puteva Srbije.

Uslov da se dobije popust je da se redovno izmiruju fakture i po isplacenoj fakturi popust se za dan-dva dobija u vidu kredita za ciji se iznos umanjuje sledeca faktura i tako u krug.

Koji iznos računa je potreban da bi se dobio popust?
Sad sam prelistao jednu aplikaciju, nema nigde popusta, ali najveći mesečni račun je malo preko 2.000 dinara.

Što se reodvnosti izmirenja tiče, tag joj je povezan sa karticom, tako da automatski skida novac, nema kašnjenja.
 
Nazad
Vrh Dno