Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Ljudi, ja ne znam kako da ukucam ovu blokadu za update, sve sam ispratio moze li neko da mi pojasni malo po koracima. Jednostavno ako boc nije prikljucen za internet, racunar ne moze da ga pronadje i konektuje se, a ako je prikljucen box za internet, za bukvalno 30 sekundi vrati najnoviji update. Moze li mi neko pomoci?

Unapred, Hvala
 
Isključi coax kabl iz rutera ako je kablovski net, optički patch kabl ako je optički net, telefonski kabl ako je DSL internet...

Poenta je da imaš LAN mrežu (lokalnu mrežu) a da nemaš "izlaz" na internet.

To bi trebalo čak da može da se odradi i pomoću mobilnog telefona sa uključenim WiFi hotspot (a naravno isključenim mobilnim/ data internetom), ako ti komp može da se kači na WiFi (= i box i komp kačiš na isto hotspot WiFi signal) . Da ne smaraš ukućane sa prekidom neta i TV usluge dok se ti igraš sa boxom.
 
Poslednja izmena:
Update za OTT box. Pokusao sam i sa firmwareom od KM3, posto su kompatibilni KM9 i KM3, medjutim problem je i dalje korak kod uparivanja s tom razlikom sto ovaj firmware posalje pairing request na telefon sa passkey-em, medjutim nece da se upari nakon prihvatanja. Razlog je sto ovi SN uredjaji imaju neki nepoznat wifi/bt modul, tako da ne odgovara firmware za njih. Jedino resenje je kupovina bt daljinskog.

Zna li neko, postoji li mogucnost vracanja sn firmware-a na ovaj box? Backup nemam nazalost.
Probajte od kineskog boxa.Prvi model ott boxa znam da radi sa daljincem od tanix tx6 i orion laki boxa.Kad se ubaci drugi rom.Ovo sam licno isprobao jel sam imao uredjaj na flesovanju.
 
Probajte od kineskog boxa.Prvi model ott boxa znam da radi sa daljincem od tanix tx6 i orion laki boxa.Kad se ubaci drugi rom.Ovo sam licno isprobao jel sam imao uredjaj na flesovanju.
Nisam bas razumeo, od kog kineskog boxa? Nazalost, nemam od koga da pozajmim daljinski od ta dva boxa, jer ne znam nikoga da ih ima. Verovatno cu samo traziti da mi zamene box kad resim da se zezam sa tim, pa cu otkljucati kao i vecina ovde.
 
Nisam bas razumeo, od kog kineskog boxa? Nazalost, nemam od koga da pozajmim daljinski od ta dva boxa, jer ne znam nikoga da ih ima. Verovatno cu samo traziti da mi zamene box kad resim da se zezam sa tim, pa cu otkljucati kao i vecina ovde.
Kineski tanix Tx9s ili Tanix tx6 kao i orion Laki box onaj sa androidom kompatibilni su daljinci.
 
Naravno da može, samo treba sve ispravno odraditi.
 
Nema link, sve je lepo i detaljno objašnjeno u prvom postu.
 
Druze mali savet , iscitaj malo temu nema mnogo strana ( pise i o novom update sta ,kako i gde moze ) , procitaj naici ces i na link koji radi ( bas sam skoro ja taj fw skidao al stvarno ne mogu da se setim gde se nalazi ) u svakom slucaju kad se dobro informises i ako negde zaskripi onda pitaj i siguran sam da ce se naci neko da ti pomogne , plasim se ovako kako si krenuo .....
U stvari ovo je jedna od tema gde je sve od pocetka objasnjeno i kasnije kako su se pojavljivali problemi ( pa kad se pojavio novi update ) nalazena i resenja prevashodno od autora ili ti @kalehrl a i drugih clanova , sto eto koristim priliku da mu se i zahvalim i sa nadom ( misleci i na druge ) da ce se ipak odobrovoljiti i jednog dana da osvane nova tema samo sto umesto "move box" ce pisati "HP4024" 😁😉😃😬😁
 
Poslednja izmena:
Druze mali savet , iscitaj malo temu nema mnogo strana , procitaj naici ces i na link koji radi ( bas sam skoro ja taj fw skidao al stvarno ne mogu da se setim gde se nalazi ) u svakom slucaju kad se dobro informises i ako negde zaskripi onda pitaj i siguran sam da ce se naci neko da ti pomogne , plasim se ovako kako si krenuo .....
Isntalirao sam ali nema aplikacije osi Move to je ovaj Novi Update
 
Moras da skines stari firmvare. Onda da na box prebacis aplikacije koje ti trebaju. Dok to radis moras da odvijes koaksijalni kabal iz rutera da ne povuce automatski novi firmvare. Kad prebacis aplikacije i instaliras ih onda povezes koaks na ruter da dobijes net pa ce se box sam nadograditi na novi firmvare a aplikacije ti ostaju na boxu. Imas detaljno sve objasnjeno na pocetnim stranama ove teme.
 
Druze mali savet , iscitaj malo temu nema mnogo strana ( pise i o novom update sta ,kako i gde moze ) , procitaj naici ces i na link koji radi ( bas sam skoro ja taj fw skidao al stvarno ne mogu da se setim gde se nalazi ) u svakom slucaju kad se dobro informises i ako negde zaskripi onda pitaj i siguran sam da ce se naci neko da ti pomogne , plasim se ovako kako si krenuo .....
U stvari ovo je jedna od tema gde je sve od pocetka objasnjeno i kasnije kako su se pojavljivali problemi ( pa kad se pojavio novi update ) nalazena i resenja prevashodno od autora ili ti @kalehrl a i drugih clanova , sto eto koristim priliku da mu se i zahvalim i sa nadom ( misleci i na druge ) da ce se ipak odobrovoljiti i jednog dana da osvane nova tema samo sto umesto "move box" ce pisati "HP4024" 😁😉😃😬😁
Haha sve sam pokusao nema od toga nista Samo novi update
 
Ovde imas link odakle da skines cuveni februarski firmvare koji instaliras po uputstvu sa prve strane
SREDJENO mr. Cojko zasluzan za to hvala svima na pomoci 😁😁😁
Druze mali savet , iscitaj malo temu nema mnogo strana ( pise i o novom update sta ,kako i gde moze ) , procitaj naici ces i na link koji radi ( bas sam skoro ja taj fw skidao al stvarno ne mogu da se setim gde se nalazi ) u svakom slucaju kad se dobro informises i ako negde zaskripi onda pitaj i siguran sam da ce se naci neko da ti pomogne , plasim se ovako kako si krenuo .....
U stvari ovo je jedna od tema gde je sve od pocetka objasnjeno i kasnije kako su se pojavljivali problemi ( pa kad se pojavio novi update ) nalazena i resenja prevashodno od autora ili ti @kalehrl a i drugih clanova , sto eto koristim priliku da mu se i zahvalim i sa nadom ( misleci i na druge ) da ce se ipak odobrovoljiti i jednog dana da osvane nova tema samo sto umesto "move box" ce pisati "HP4024" 😁😉😃😬😁
Pomogo mi Mr.Cojko sredjeno
 

Prilozi

  • 20230802_110639.jpg
    20230802_110639.jpg
    251.7 KB · Pregleda: 85
  • 20230802_110639.jpg
    20230802_110639.jpg
    251.7 KB · Pregleda: 80
Ovo uputstvo će vam pomoći da pretvorite Supernova Move box u Android box. I dalje ćete moći da koristite box za šta je predviđen – gledanje kablovske televizije sa dodatkom Android dela. Sve što budete radili, radite na sopstvenu odgovornost jer može doći do brickovanja boxa mada je to malo verovatno ukoliko se dosledno pridržavate uputstva. Ne preuzimam odgovornost za bilo kakvu štetu.

Kao prvo, potrebno je da odete u podešavanja uređaja kako biste saznali ip adresu koju ćete koristiti za pristup. Idite na Podešavanja – Podešavanja – Pokreni podešavanja sistema i ’Network settings’. Odaberite ’Ethernet’ i pogledajte polje ’IP address’. Videćete IP adresu boxa koja je u formatu 192.168.x.x. U mom slučaju je 192.168.1.26.

Pogledajte prilog 316559

Nakon toga, skinite ‘Android debug bridge (adb)’ koji koristimo za konektovanje na box. Preuzmite ga sa ovog linka i raspakujte arhivu: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip Videćete folder ’platform tools’ i uđite u njega. Ako imate Windows 10, držite SHIFT i kliknite desnim klikom bilo gde na prazan prostor i odaberite opciju ’Open PowerShell window here’. Sad ukucajte ’cmd’ i pritisnite ENTER. Dobićete prozor sa tekstom tipa:

Kod:
PS C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools> cmd
Microsoft Windows [Version 10.0.19043.1202]
(c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools>
Kucajte:
Kod:
adb connect adresa_vašeg_boxa
U mom slučaju je to:
Kod:
adb connect 192.168.1.26

Dobićete nešto slično ovome:

Kod:
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
connected to 192.168.1.26:5555
To znači da ste konektovani na uređaj.

Pogledajte prilog 316567

Sada ćemo instalirati 2 aplikacije – Wolf launcher i Button Mapper.
Kucajte:
Kod:
adb install putanja_do_apk_fajla
Meni su fajlovi na Desktopu pa su komande:
Kod:
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Button_Mapper_v1.51.apk
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Wolf_Launcher_v1.0.9.apk

Zatim kucajte ovu komandu:
Kod:
adb shell
I onda:
Kod:
am start -a android.settings.SETTINGS

Pogledajte prilog 316560

Na TV će se pojaviti ’Settings’ meni pa idite na Device Preferences – Accessibility – Button Mapper i omogućite ga. Meni je meni na engleskom a vama će biti na srpskom, ali ćete se snaći. Vratite se na osnovni ’Settings’ meni i idite na Apps – See all apps – Button Mapper i ’Open’. Skrolujte dole do ’Add Buttons’ pa ponovo na ’Add Buttons’. Odaberite neko dugme na daljincu koje nije od koristi. Ja sam odabrao dugme ispod ’Menu’ sa srcem i pritisnite ga. Pritisnite ’OK’ na daljincu i omogućite ’Customize’, ’Single tap’, ’Actions’ i odaberite ’Home’. Tako smo omogućili da pritiskom na ’srce’ biramo neki drugi launcher od onoga Supernovinog – prethodno instalirani Wolf launcher.
Pritisnite ’srce’ i trebalo bi da dobijete sledeći meni:

Pogledajte prilog 316564

Odaberite Wolf launcher i ’Just once’ tako ste se izbavili iz forsiranog Supernova launchera. Kad hoćete da se vratite na gledanje kablovske, ponovo ’srce’ i odaberite ’DVB PRD Supernova’. Važno je da ne odaberete opciju ’Always’ prilikom šaltanja kako ne biste izgubili opciju biranja launchera mada se može i to srediti. Inače, u listi aplikacija u Wolf launcheru ćete pronaći ’DVB PRD Supernova’ mada je ne pokrećite tako jer nekad javi grešku i neće da se pojavi slika. Uvek koristite ’srce’ za vraćanje na kablovsku jer tako nema greške.

Box nema Google prodavnicu tako da se aplikacije instaliraju ili adb install komandom ili prebacivanjema na flešku pa preko ’FileBrowser’ ili neke druge aplikacije. Kod mene rade Kodi, Stremio, IPTV, SmartTubeNext i druge aplikacije bez problema. EON tv app takođe uspešno instalirana ali je nisam koristio.

Srećno!
NAMESTENO
 

Prilozi

  • 20230802_110639.jpg
    20230802_110639.jpg
    251.7 KB · Pregleda: 73
Jel beše može da se instalira Move apk na modovani boks, pa da se gledaju Supernova kanali preko neta, bez potrebe da se priključi koaksijalni kabel?
 
Pozz imam Supernova smart box modovan ali zeza launcher ne mogu da ga koristim kad ga pustim na hdmi 1
 
Pozdrav svima novi sam clan ovog foruma. Danas sam pronasao dobar frimeware za supernova smart box android 9 radi appstore, wifi, bluetoth. Jedino na hbo max-u pojavi gresku.Original daljinski ne radi ali preko hdmi CEC radi odlicno. Adresa za skidanje je
https://androidfilehost.com/?fid=3556969557455274262 lozinka za 7z (daivietpda@2019)
 
Poslednja izmena:
Za koji je to supernova box? Za ovaj 905x3 ili za starije supernove? Vidim da je img fajl dok onaj februarsk je zip
 
Eon dalljinski radi na supernova box-u preko bluetotha tako sam resio slab ton na youtubu sa volumenom na uredjaju. Moj uredjaj nije modovan uradio sam clean instalaciju android 9 operativnog sistema move smart aplikacija radi preko daljinskog i preko wifi-a.
 
Pozdrav svima novi sam clan ovog foruma. Danas sam pronasao dobar frimeware za supernova smart box android 9 radi appstore, wifi, bluetoth. Jedino na hbo max-u pojavi gresku.Original daljinski ne radi ali preko hdmi CEC radi odlicno. Adresa za skidanje je
https://androidfilehost.com/?fid=3556969557455274262 lozinka za 7z (daivietpda@2019)
Sto se tice daljinca provereno od tanix TX6 ili TX9s kao i od laki boxa radi daljinac na njemu.Samo sto sam ubacivao stariji fw treba probati i na ovome fw.Ali nemam taj box vise kod sebe.
 
Da li je neko imao problem sa modovanim move boxom supernove da nece da radi surfshark vpn?Na telefonu radi skroz ok ali na ovom drugom instalim app ulogujem se ali nece da me poveze sa bilo kojim serverom?
 
Nazad
Vrh Dno