Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Procitao sam celu temu ali nisam nasao konkretan odgovor na ovo pitanje. Ako kupim modovan box da li ga mogu koristiti za gledanje kanala uzivo preko DVB PRD Supernova launchera i koaksijalnog kabla tj. da li se mogu ulogovati sa svojim nalogom u Supernova launcher ili je jedina varijanta za gledanje kanala preko interneta i Move Smart aplikacije?
 
Nije moguće. Aktiviranje uređaja vrše oni "gore" u korisničkom centru u Beogradu.
Možda i jeste moguće, ako je uređaj već aktivan u sistemu, preko drugog naloga. Recimo, vlasnik naloga je prodao taj uređaj liku od koga ti taj modovan uređaj kupiš.
Ali, ako to čak i jeste slučaj, morao bi ti sam da ga moduješ, da bi to otkrio.

Imao sam takav slučaj.
 
Ovo uputstvo će vam pomoći da pretvorite Supernova Move box u Android box. I dalje ćete moći da koristite box za šta je predviđen – gledanje kablovske televizije sa dodatkom Android dela. Sve što budete radili, radite na sopstvenu odgovornost jer može doći do brickovanja boxa mada je to malo verovatno ukoliko se dosledno pridržavate uputstva. Ne preuzimam odgovornost za bilo kakvu štetu.

Kao prvo, potrebno je da odete u podešavanja uređaja kako biste saznali ip adresu koju ćete koristiti za pristup. Idite na Podešavanja – Podešavanja – Pokreni podešavanja sistema i ’Network settings’. Odaberite ’Ethernet’ i pogledajte polje ’IP address’. Videćete IP adresu boxa koja je u formatu 192.168.x.x. U mom slučaju je 192.168.1.26.

Pogledajte prilog 316559

Nakon toga, skinite ‘Android debug bridge (adb)’ koji koristimo za konektovanje na box. Preuzmite ga sa ovog linka i raspakujte arhivu: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip Videćete folder ’platform tools’ i uđite u njega. Ako imate Windows 10, držite SHIFT i kliknite desnim klikom bilo gde na prazan prostor i odaberite opciju ’Open PowerShell window here’. Sad ukucajte ’cmd’ i pritisnite ENTER. Dobićete prozor sa tekstom tipa:

Kod:
PS C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools> cmd
Microsoft Windows [Version 10.0.19043.1202]
(c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools>
Kucajte:
Kod:
adb connect adresa_vašeg_boxa
U mom slučaju je to:
Kod:
adb connect 192.168.1.26

Dobićete nešto slično ovome:

Kod:
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
connected to 192.168.1.26:5555
To znači da ste konektovani na uređaj.

Pogledajte prilog 316567

Sada ćemo instalirati 2 aplikacije – Wolf launcher i Button Mapper.
Kucajte:
Kod:
adb install putanja_do_apk_fajla
Meni su fajlovi na Desktopu pa su komande:
Kod:
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Button_Mapper_v1.51.apk
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Wolf_Launcher_v1.0.9.apk

Zatim kucajte ovu komandu:
Kod:
adb shell
I onda:
Kod:
am start -a android.settings.SETTINGS

Pogledajte prilog 316560

Na TV će se pojaviti ’Settings’ meni pa idite na Device Preferences – Accessibility – Button Mapper i omogućite ga. Meni je meni na engleskom a vama će biti na srpskom, ali ćete se snaći. Vratite se na osnovni ’Settings’ meni i idite na Apps – See all apps – Button Mapper i ’Open’. Skrolujte dole do ’Add Buttons’ pa ponovo na ’Add Buttons’. Odaberite neko dugme na daljincu koje nije od koristi. Ja sam odabrao dugme ispod ’Menu’ sa srcem i pritisnite ga. Pritisnite ’OK’ na daljincu i omogućite ’Customize’, ’Single tap’, ’Actions’ i odaberite ’Home’. Tako smo omogućili da pritiskom na ’srce’ biramo neki drugi launcher od onoga Supernovinog – prethodno instalirani Wolf launcher.
Pritisnite ’srce’ i trebalo bi da dobijete sledeći meni:

Pogledajte prilog 316564

Odaberite Wolf launcher i ’Just once’ tako ste se izbavili iz forsiranog Supernova launchera. Kad hoćete da se vratite na gledanje kablovske, ponovo ’srce’ i odaberite ’DVB PRD Supernova’. Važno je da ne odaberete opciju ’Always’ prilikom šaltanja kako ne biste izgubili opciju biranja launchera mada se može i to srediti. Inače, u listi aplikacija u Wolf launcheru ćete pronaći ’DVB PRD Supernova’ mada je ne pokrećite tako jer nekad javi grešku i neće da se pojavi slika. Uvek koristite ’srce’ za vraćanje na kablovsku jer tako nema greške.

Box nema Google prodavnicu tako da se aplikacije instaliraju ili adb install komandom ili prebacivanjema na flešku pa preko ’FileBrowser’ ili neke druge aplikacije. Kod mene rade Kodi, Stremio, IPTV, SmartTubeNext i druge aplikacije bez problema. EON tv app takođe uspešno instalirana ali je nisam koristio.

Srećno!
Ovo uputstvo će vam pomoći da pretvorite Supernova Move box u Android box. I dalje ćete moći da koristite box za šta je predviđen – gledanje kablovske televizije sa dodatkom Android dela. Sve što budete radili, radite na sopstvenu odgovornost jer može doći do brickovanja boxa mada je to malo verovatno ukoliko se dosledno pridržavate uputstva. Ne preuzimam odgovornost za bilo kakvu štetu.

Kao prvo, potrebno je da odete u podešavanja uređaja kako biste saznali ip adresu koju ćete koristiti za pristup. Idite na Podešavanja – Podešavanja – Pokreni podešavanja sistema i ’Network settings’. Odaberite ’Ethernet’ i pogledajte polje ’IP address’. Videćete IP adresu boxa koja je u formatu 192.168.x.x. U mom slučaju je 192.168.1.26.

Pogledajte prilog 316559

Nakon toga, skinite ‘Android debug bridge (adb)’ koji koristimo za konektovanje na box. Preuzmite ga sa ovog linka i raspakujte arhivu: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip Videćete folder ’platform tools’ i uđite u njega. Ako imate Windows 10, držite SHIFT i kliknite desnim klikom bilo gde na prazan prostor i odaberite opciju ’Open PowerShell window here’. Sad ukucajte ’cmd’ i pritisnite ENTER. Dobićete prozor sa tekstom tipa:

Kod:
PS C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools> cmd
Microsoft Windows [Version 10.0.19043.1202]
(c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools>
Kucajte:
Kod:
adb connect adresa_vašeg_boxa
U mom slučaju je to:
Kod:
adb connect 192.168.1.26

Dobićete nešto slično ovome:

Kod:
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
connected to 192.168.1.26:5555
To znači da ste konektovani na uređaj.

Pogledajte prilog 316567

Sada ćemo instalirati 2 aplikacije – Wolf launcher i Button Mapper.
Kucajte:
Kod:
adb install putanja_do_apk_fajla
Meni su fajlovi na Desktopu pa su komande:
Kod:
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Button_Mapper_v1.51.apk
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Wolf_Launcher_v1.0.9.apk

Zatim kucajte ovu komandu:
Kod:
adb shell
I onda:
Kod:
am start -a android.settings.SETTINGS

Pogledajte prilog 316560

Na TV će se pojaviti ’Settings’ meni pa idite na Device Preferences – Accessibility – Button Mapper i omogućite ga. Meni je meni na engleskom a vama će biti na srpskom, ali ćete se snaći. Vratite se na osnovni ’Settings’ meni i idite na Apps – See all apps – Button Mapper i ’Open’. Skrolujte dole do ’Add Buttons’ pa ponovo na ’Add Buttons’. Odaberite neko dugme na daljincu koje nije od koristi. Ja sam odabrao dugme ispod ’Menu’ sa srcem i pritisnite ga. Pritisnite ’OK’ na daljincu i omogućite ’Customize’, ’Single tap’, ’Actions’ i odaberite ’Home’. Tako smo omogućili da pritiskom na ’srce’ biramo neki drugi launcher od onoga Supernovinog – prethodno instalirani Wolf launcher.
Pritisnite ’srce’ i trebalo bi da dobijete sledeći meni:

Pogledajte prilog 316564

Odaberite Wolf launcher i ’Just once’ tako ste se izbavili iz forsiranog Supernova launchera. Kad hoćete da se vratite na gledanje kablovske, ponovo ’srce’ i odaberite ’DVB PRD Supernova’. Važno je da ne odaberete opciju ’Always’ prilikom šaltanja kako ne biste izgubili opciju biranja launchera mada se može i to srediti. Inače, u listi aplikacija u Wolf launcheru ćete pronaći ’DVB PRD Supernova’ mada je ne pokrećite tako jer nekad javi grešku i neće da se pojavi slika. Uvek koristite ’srce’ za vraćanje na kablovsku jer tako nema greške.

Box nema Google prodavnicu tako da se aplikacije instaliraju ili adb install komandom ili prebacivanjema na flešku pa preko ’FileBrowser’ ili neke druge aplikacije. Kod mene rade Kodi, Stremio, IPTV, SmartTubeNext i druge aplikacije bez problema. EON tv app takođe uspešno instalirana ali je nisam koristio.

Srećno!
Druže, da li može HP4024 uredjaj da se koristi kao android box, a zakljucan je na Iris aplikaciji? Kad udjem u meni i restartujem, opet otvara Iris. Ovako kad sam pokusao kao ti izbacuje mi hresku gde pise cannot connect to deamon
 
Reset boxa, instalacija "februarskog firmwarea", pa tek onda adb povezivanje sa računarom.
Sve je detaljno objašnjeno, teraj dalje sa listanjem stranica ove teme...
 
Da li je stvarno nemoguće flešovati ove uređaje koji su navodno zaključani?
 
Procitao sam celu temu ali nisam nasao konkretan odgovor na ovo pitanje. Ako kupim modovan box da li ga mogu koristiti za gledanje kanala uzivo preko DVB PRD Supernova launchera i koaksijalnog kabla tj. da li se mogu ulogovati sa svojim nalogom u Supernova launcher ili je jedina varijanta za gledanje kanala preko interneta i Move Smart aplikacije?
Zanimljivo, pretpostavljam da ide preko SN i MAC adrese? Sta bi se desilo ako bi ubacili adresu i sn od boxa koji je aktiviran? Februarski rom ima root? Mozda neko moze da proba.
 
Ko je odradio update, a ima mogucnost da se konektuje na box preko adb barem kao obicni user, moze da skine stari fw sa ovog linka:
Kod:
https://prd-ota-supernova.spectar.tv/version/hybrid/prd/to-20210225103731/p212-ota-full.zip
Prebaci ga na flesku i onda kuca komandu:
Kod:
adb reboot recovery
Kad se box restartuje u recovery, ide na firmware update ili tako nekako, izabere udisk i nadje p212-ota-full.zip i instalira.
Provereno radi jer sam se vratio na stari fw jer na novom cesto bude crn ekran pri prebacivanju na kablovsku.
Nisam nasao nacin da se udje u recovery na drugi nacin, nazalost.
Da bi se sprecio update fw, ubaci se u hosts fajl ova linija:
Kod:
0.0.0.0 prd-ota-supernova.spectar.tv
Mozete li mi poslati link za stari fw, posto ovaj link vise ne radi. Hvala!!
 
Uspeo sam instalirati Wolf launcher i Button mapper. Instalirana je i Eon TV aplikacija i cini mi se da radi brze nego na Eon boxu (Kstb6020).
Jedino launcher mi se bas ne dopada. Dali treba neki drugi launcher da se instalira da bi imao red precica sa favorites aplikacijama koje se dodaju na +?
I dali postoji nacin da se ociste sve supernova aplikacije? Hvala!
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim i ja sam sebi. sredio sam move box onako kako sam zeleo, postavio sam eon aplikaciju koja se automatski otvara prilikom ukljucivanja.
Sada sam uzeo jos 1 box, ubacio februarski firmware ali ovaj put adb ne moze da se konektuje. Probao sam sa powershell i sa cmd, svaki put odbija konekciju. Probao sa laptopa da se konektujem na box koji je lan kabelom spojen na ruter i probao direktno kacenjem box-a preko lan kabela na laptop.
Imam samsung tv iz 2020 ali ne prepoznaje box, tako da ne mogu uci u settings ni preko hdmi cec.
Dva puta sam procitao temu ali odgovor na ovo nisam pronasao.
 
Jesi li izvukao koax kabal iz rutera?
 
Kako misliš da se konektuje bez lokalne mreže?
Vrati mrežni kabal u box, a modemu privremeno onemogući pristup internetu.
 
U istom ste opsegu?
 
Ne može tako, potrebna ti je lokalna mreža. Mrežni kabal iz boxa u ruter, drugi mrežni iz rutera u lap top, a ruteru onemogući pristup netu. Onda resetuj box, instaliraj "februarac", button mapper i wolf launcher, i tek onda uključiš internet.
 
Pa mislio sam da moze, preko ipconfig/all sam proverio ip od box-a i na taj ip sam probao da se konektujem.

Nisam razumeo ovo pitanje?
Mislio sam konkretno na ovo sto je kolega napisao. Skoro sam modovao jedan box. Posto su ukucani koristili net,iskljucio sam mobilne
podatke i wifi na telefonu pa serovao mrezu sa njega. Nakacio se laptopom i boxom na njega i odradio sve kako je prethodno opisano.Naravno sa instaliranim februarcem. Box sam povezao preko wifi sa telefonom.
 
Pozdrav svima,
Da li neki ima taj februarski fw koji verovatno neko iz mtsa blokira i uklanja linkove sa neta?
Bio bih veoma zahvalan ako neko zeli da podeli samnom preko poruke u inboxu.
Hvala unapred.
 
Imam pitanje, ako je uređaj softverski zaključan, uopšte ne može da se moduje ili?
 
Pozdrav svima, uspesno sam odradio modovanje.

Par saveta za one koji se mozda nisu snasli:
1. Iskljucite net tako sto cete izvaditi opticki ili koaks kabl.
2. Instalirajte februarski fw tako sto cete prebaciti zip fajl na usb i stavite ga u box, drzite dugme za paljenje na prednjem delu boxa pa onda kabl za napajanje
3. Kad budete preko powershell instalirali wolf launcher i button mapper, neka bude fajl naziv bez razmaka (button_mapper.apk ili buttomapper.apk a ne button mapper.apk). Barem je tako moralo kod mene.
4. Stremio instalirajte verziju sa sajta 1.6.4 arm apk u sekciju downloads za android tv (Armeabi v7a fajl kad se skine)
5. Tv bro je dobar browser i stavite webviewer mode na settings
6. Aurora store je dobra alternativa za aptoide.
7. Ako hocete da stavite widgete na wolfu samo idite na prazan prostor iznad svih aplikacija i izaberite pick widget i nadjite wolf launcher favorite app i izaberite omiljenu aplikaciju. U prethodnim postovima imate objasnjenje kako u powershell da to odradite ako vam negde zaskripi (ne zaboravite adb root pre adb shell) a mozda ce vam pisati i na ekranu ako ne mozete da stavite widget (appwidget grantbind --package com .wolf.firelauncher --user 0)
8. Stavite neki wallpaper na usb i na launcher settings izaberite pozadinu. Lepse ce vam izgledati zbog widgeta.

Par pitanja:

1. Kako ste uspeli da instalirate hbo max? Svaka verzija koju sam probao nece da se pokrene jer mi trazi playstore.
2. Jel ste imali srece da povezete ps4 dzojstik na bluetooth?
3. Kako se radi update fw samog boxa nakon sto je sve odradjeno? Vidim da mi se nije updejtovao jos uvek. Da li mi to uopste treba?
4. Da li mogu da se mapiraju dugmici na wireless misu?
5. Meni ne nalazi 5g mreze nego samo 2.4?
6. Da li mi preporucujete aidan mod ili da ostanem na ovome?
7. Sta preporucujete u developer options u settings da se promeni?


Ovo sam tek odradio sinoc pa cu jos malo da cackam i ako nesto budem resio javljam se.

Hvala svima na super uputstvima i savetima.
 
Nazad
Vrh Dno