Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Da li je moguće da se ne updejtuje sisitem vec da se samo ubaci nova aplikacija za supernovu kako bi se izbegao problem sa konekcijom na box. moze li neko da je postavi ko je ažurirao sistem. Nadam se da bi radela.
 
Da li je moguće da se ne updejtuje sisitem vec da se samo ubaci nova aplikacija za supernovu kako bi se izbegao problem sa konekcijom na box. moze li neko da je postavi ko je ažurirao sistem. Nadam se da bi radela.
Mislim da cu ja uspeti da pronadjem link kao i za ovaj system update sto je bio.
Samo moras cekati da mi dodje.
Inace, ako imas developer opcije i u njima aktiviran usb debugging, adb login radi i posle azuriranja.
 
@kalehrl nama koji nismo imali aktiviran usb debugging a uradjen novi update, za nas je gotova prica?
 
Nije jer i dalje radi button mapper za izlazak iz supernova launchera. Probaj da se konektuješ. Ništa te ne košta.
 
To je ta fascikla sa svim potrebnim stvarima za box na jednom mestu 🤣
 
Ne znam sta da ti kazem. Koju tacno remote aplikaciju pokusavas da instaliras pa ne radi?
 
On ima instaliran drugi launcher ali problem mu je remote aplikacija koja posle azuriranja ne radi.
Koliko sam shvatio fabulu radnje :D
 
Ovu sam koristio, sve je radilo.
Koristim EON upravo (bolje mozda da i nisam jer Milano gazi Zvezdu posteno 😁) , snasao sam se, sve instalirao ali preko HDMI cec.
Eto hteo sam i remote da moze sve lezeci ali nema veze, valja i ustati ponekad 🙂
Sreca pa sam preko daljinca od TVa usao u podesavanja boxa, nebi ni ovoliko moglo...
Hvala svakako, ne smeta mi ni ovako da koristim 😎
 
Posle nadogradnje konekcija na box ne radi i ako ga uredno pinguje. Pre ažuriranja aktiviran usb debug.
 
Probaj da se konektuješ na box. Ako ne radi, ostaje fora sa smart tvom i CECom.
 
Adb connect nece, Smart TV nemam ali videcu da odem kod nekoga sto ima.
 
Ko je odradio update, a ima mogucnost da se konektuje na box preko adb barem kao obicni user, moze da skine stari fw sa ovog linka:
Kod:
https://prd-ota-supernova.spectar.tv/version/hybrid/prd/to-20210225103731/p212-ota-full.zip
Prebaci ga na flesku i onda kuca komandu:
Kod:
adb reboot recovery
Kad se box restartuje u recovery, ide na firmware update ili tako nekako, izabere udisk i nadje p212-ota-full.zip i instalira.
Provereno radi jer sam se vratio na stari fw jer na novom cesto bude crn ekran pri prebacivanju na kablovsku.
Nisam nasao nacin da se udje u recovery na drugi nacin, nazalost.
Da bi se sprecio update fw, ubaci se u hosts fajl ova linija:
Kod:
0.0.0.0 prd-ota-supernova.spectar.tv
 
Nema dugme u AV konektoru. To sam prvo proverio. Kad držim power button na boxu, normalno se bootuje.
 
A čupao si napajanje pre nego što si držao stisnutim power dugme na boxu?
Tako oba modela Eon boxa bootuje u recovery...
 
Da. Isključio kabl iz boxa, pritisnuo power dugme na boxu i vratio kabl držeći stisnuto dugme ali se normalno podigao sistem.
 
@kalehrl
Uradio sam stari firmware update, ali čim se nakon updatea podigne sistem, i priključim mrežni kabal, odmah kreće ažuriranje istog. Kako to da sprečim?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno