Šta je novo?

Supernova Move box software modding

@kalehrl
Može pomoć, imam Windows 10, uđem u "platform tools", držim SHIFT, klikćem desni klik, ali ne pojavljuje se u padajućem meniju opcija "Open PowerShell window here".
 
Otvori PowerShell ili Command prompt pa "cd _lokacija_foldera_sa_adb" :)

A na šta klikćeš taj desni klik? Na prazan prostor unutar foldera ili na folder ikonicu ili neki fajl unutra?
 
Na prazan prostor unutar foldera.
20211014_180218.jpg
 
Poslednja izmena:
Izvini i nemoj da se naljutiš i uvrediš ali: neko ko nije ni otpakovao "platform tools" zip arhivu i klikće po WinRAR? prozoru očekuje da otvara PowerShell baš i nije pogodan da "moduje" bilo šta na Android boxu.

Dakle, taj sadržaj zip arhive sa ovog screenshot-a prvo treba da raspakuješ (Extract Archive?) negde na komp, pa taj folder da otvoriš i onda klik na prazan prostor negde dok držiš Shifti onda imaš "Open PowerShell" opciju pa se dalje igraš da adb.exe komandama.
 
Odustao sam, za sada. 😂
Ma nema ljutiš, taman posla, vidim i sam... 😁
 
Poslednja izmena:
A šta si želio da uradiš na boxu? Da gasiš HDR?
 
Odustao sam, za sada. 😂
Ma nema ljutiš, taman posla, vidim i sam... 😁
Šalimo se mi malo,nema razloga da odustaješ,sve je precizno objašnjeno i vrlo je jednostavna procedura.Prebaci box na engleski pre početka modovanja da te ne bi bunilo i da ne lutaš kroz menije.Ja sam ugasio HDR i smanjio rezoluciju na FHD jer mi je televizor 4k i vrlo sam zadovoljan sa tih nekoliko podešavanja,nemam potrebu za instalaciju programa na box jer mi je televizor android.Samo polako isprati opisano i nema greške...
 
Super. Sad samo sakrij te beskorisne aplikacije i instaliraj neke korisne. Menu - Launcher settings - Hidden Apps.
 
Ja sam skinuo sa slimboxtv.ru sajta. Imaš najnoviju verziju u prvom postu.
 
Da li supernova tv aplikacija iz mowe boxa radi na nekom drugom android tv uredjaju?
 
Testirao je neko ali nisu radile.
Valjda zahtevaju prisustvo tjunera.
Ako hoces da probas, evo ih ovde:
 
Testirao je neko ali nisu radile.
Valjda zahtevaju prisustvo tjunera.
Ako hoces da probas, evo ih ovde:
Odbija Mi Box da instalira bilo sta sa ove liste, samo pise App not installed, verovatno zato sto je android verzija na boxu 9.0, a ako se dobro secam na Move je 7.1 ili tako nesto.
 
Pa fali mu/joj verovatno neka druga aplikacija čiji permission koristi pa ima u svom manifestu? I kad nisu zadovoljeni preduslovi da to radi sistem je prosto ne instalira uspešno i ćao.
 
Kada omogucim bluetooth i odem na pretrazivanje uredjaja, risiver mi ne prijavljeje da je ista nasao iako je na telefonu ukljuceno uparivanje. U logcatu vidim ovo:
Kod:
10-16 14:39:17.747  3587  3632 W BroadcastQueue: Background execution not allowed: receiving Intent { act=android.bluetooth.device.action.FOUND flg=0x10 (has extras) } to com.morescreens.settings/.system.ControllerReceiver
10-16 14:39:22.400  3587  3632 W BroadcastQueue: Background execution not allowed: receiving Intent { act=android.bluetooth.adapter.action.DISCOVERY_FINISHED flg=0x10 } to com.morescreens.settings/.system.ControllerReceiver
Ima li neko ideju o cemu se radi?
 
Nakon kucanja prve komande u powershell dobijam ovo. "No connection could be made because the target machine actively refused it. (10061)" Ima li neko resenje za ovo ili prc.
 
Jesi li proverio ip adresu? Je li ti skoro stigao update softwara?
 
Da proverio sam, ta je adresa, ne znam za updejt danas su mi montirali, mislim da kada je prvi put startovao da je pokazalo da ima neki upedjt. Pise android 9 app verzija v.1.0.0-83-g398aa44 firmware ver. 20210927170411
 
Poslednja izmena:
Setting, pa stranica O uredjaju, ima ono ID uredjaja, verzija, OS verzija, firmware
 
Meni piše 20210225103731
Znači od 25.2.2021.
Tebi je od 27.9.2021.
 
Nazad
Vrh Dno