Šta je novo?

Supernova (2024)

kontam da dobijes 650din dobijes 10/2mb net lokalne kanale i to je to msm da je to sva caka na 2 godine
 
A sto se cudite? Idu na to da posle dve godine placas sve. Tazbina na selu dobila net i tv po ceni fixnog i odusevljeni su. Kazu placace 3hiljade i kusur kad za dve godine dodje na naplatu.Drugo smo mi sto svake dve godine menjamo provajdere ;)
 
ako se pise na Supernovu net je 100mbps ako se pise na MTS optika je 400mbps pa na kraju adsl %%
 
Da li neko ima problem sa netom od nekih 18h? Rade mi samo Google servisi tj njihove sajtove mogu da otvorim, cloudflare, benchmark...
Steam recimo ne funkcioniše, epic games takodje, npr sajt pošte ne mogu da otvorim, sajt supernove 😂
Nemam third party dns, sve default
 
Da li neko ima problem sa netom od nekih 18h? Rade mi samo Google servisi tj njihove sajtove mogu da otvorim, cloudflare, benchmark...
Steam recimo ne funkcioniše, epic games takodje, npr sajt pošte ne mogu da otvorim, sajt supernove 😂
Nemam third party dns, sve default
to se zove prekid DNS , iskreno ne nisam imao problema ali ako ti se bude ponavljalo pozovi ih
 
Onda ce ih ucenjivati za telefon...
teska je to bitka, koju ne mogu svi izboriti
 
Onda ce ih ucenjivati za telefon...
teska je to bitka, koju ne mogu svi izboriti
Ne znam na kakvu ucenu misliš, kada istekne 2 godine imaju pravo da ostave ceo paket i da plaćaju punu cenu ili da jednostavno vrate uređaje i ostave samo fiksni kao što je i bilo, prosto je...
 
Vrlo prosto ako imaš 30 godina
I jako komplikovano ako imaš preko 60
 
Истекао ми уговор сад у Марту, пошто се водио на покојног оца сад треба да пребацим на моје име. Имам ли каквих бенефита, и могу ли да откажем па да се пријавим поново као нови корисник?(пошто ће се водити пакет на истој адреси ако и досада). Свакако сутра идем до пословнице него бих волео да се наоружам информацијама колико год је то могуће.
 
30 dana od dana raskida i to je vezano za adresu i kućni broj, ali svakako si imao pravo na prevremeni raskid bez penala zbog toga što je preminuo. U svakom slučaju ćeš morati da doneseš umrlicu da bi raskid bio izvršen. Mada, nije mi poznato da li onda primenjuju otkazni rok od 30 dana nakon podneska zahteva za raskid, ali ne bi trebalo, pošto u slučaju smrti bi trebalo da nastupi odmah.
 
Nisam upucen, ako moze neko da razjasni, da li kod ostalih operatera tv signal ide iskljucivo preko neta i onda ima ono kasnjenje i do 15-20 sekundi ili kad uzmete Iris, EON, Orion ili Hipernet TV signal moze i regularnim (koaksijalnim?) putem bez kasnjenja?
Na Supernovi sam i redovno se desava da gledam utakmicu i kad bude gol tek posle bar 10 sekundi cujem i dranje ljudi u okolini :)
Nije valjda ovo jedini takav operater?
 
Poslednja izmena:
Na Supernova optici sam (bivši ExeNet) i direktno vezan na kablovsku CATV optičkim resiverom pa koaksijalnim u TV, ali ima nekih 6-7 sekundi kašnjenja u odnosu na Emisionu Tehniku (DVB-T2). Svi ostali su IPTV (Move, Iris, EON, itd. odn. preko interneta), tako da ne znam kakva je tačno situacija poređenja radi.
 
Zemun (Novi grad) sa 200/20 podigli na 400/200
Paket Supernova L
 
Nisam upucen, ako moze neko da razjasni, da li kod ostalih operatera tv signal ide iskljucivo preko neta i onda ima ono kasnjenje i do 15-20 sekundi ili kad uzmete Iris, EON, Orion ili Hipernet TV signal moze i regularnim (koaksijalnim?) putem bez kasnjenja?
Na Supernovi sam i redovno se desava da gledam utakmicu i kad bude gol tek posle bar 10 sekundi cujem i dranje ljudi u okolini :)
Nije valjda ovo jedini takav operater?
Na Supernova Move boxu program uživo ide putem DVB-C, a vraćanje unazad je preko interneta (OTT).
Na SBB, tj. EON zavisi od uređaja , neko dobije isto hibrid DVB-C+OTT kao Move Box, a neko OTT box pa je i uživo i vraćanje preko interneta
 
Moje mišljenje je da svaka televizija koja ide preko interneta ima kašnjenje u odnosu na televiziju preko koaksijalnog kabla ( DVB - C).
 
E pa to znaci IPTV kasni vise, DVB-C je blize uzivom.
Ok znaci na SBB poneko ima i DVB-C, a ostali sem Supernove jel moguce da svi idu OTT? I Orion i Yettel i MTS Iris..
 
sino sam gledao na move smart utakmicu, kasnjenje bar 15 sek kao kod boljih IPTV listi, kod eona max 5
 
Mts Iris nije OTT servis, već je multicast na posebnoj (ne-internet) mreži, pa je kašnjenje slično kao preko DVB-C. Svi ostali su OTT pa imaju kašnjenje od najmanje 15 sekundi.
 
Nazad
Vrh Dno