Šta je novo?

Stremio

Neki bag u Web Stremiu, isti taj server u aplikaciji radi normalno.
 
Problem resen, stremio service radi u svim browserima sem u Brawe. Razlog je sam Brawe i kada mu se spuste shield-ovi onda radi, navodno blokira neke trakere kada radi stremio
Ko koristi stremio u pretraživaču?
 
Ispascu glup u dustvu, ja nikad nisam ni cuo za Brave browser.
 
Pisem sa njega, instalirao sam. Jako mi se dopada. Hvala na preporuci!
 
Nasao resenje za koriscenje Stremia u Brave browseru sa svim aktivnim zastitama, malo je kontraintuintivno ali radi.
Morate da imate instaliranu Stremio aplikaciju(sto bi onda koristili Brave) otvorite settings i pod streaming aktivirate HTTPS.
Izbaci ce vam novu server adresu i nju kopirate u Stremio u Brave browseru i proradice.
Ovo najvise treba ljudima koji to koriste na TV gde nema Stremio app a dodje do ovog problema.
 
Nasao resenje za koriscenje Stremia u Brave browseru sa svim aktivnim zastitama, malo je kontraintuintivno ali radi.
Morate da imate instaliranu Stremio aplikaciju(sto bi onda koristili Brave) otvorite settings i pod streaming aktivirate HTTPS.
Izbaci ce vam novu server adresu i nju kopirate u Stremio u Brave browseru i proradice.
Ovo najvise treba ljudima koji to koriste na TV gde nema Stremio app a dodje do ovog problema.
Od kada je brave dostupan na web os-u?
 
Da sigurno je bolja😂. Nego kako vam ide to preko Brave koji ne postoji za web os?
 
Kakav brave, šta će mi to 😀 imam prečicu na daljinskom za stock web browser, stremio mi je startup page i to je sve što je potrebno. Sve radi odlično.
 
Da sigurno je bolja😂. Nego kako vam ide to preko Brave koji ne postoji za web os?
Nema Brave na WebOs nego cenim da moze da dodje do istog problema na svakom browseru, meni bilo i na Firfoxu npr.
Nije na odmet znati workaround ;)
Naravno gde god ima i moze treba koristiti aplikaciju Stremio.
 
Da sigurno je bolja😂. Nego kako vam ide to preko Brave koji ne postoji za web os?
Opet. Kako možeš da komentarišeš nešto što nisi video? Zašto bismo mi, koji imamo prilike da probamo i jedno i drugo, tvrdili tako nešto? Da bismo te zezali? Stvarno nikad neću razumeti ovakve stvari.
 
Nema Brave na WebOs nego cenim da moze da dodje do istog problema na svakom browseru, meni bilo i na Firfoxu npr.
Nije na odmet znati workaround ;)
Naravno gde god ima i moze treba koristiti aplikaciju Stremio.
Naravno da ne škodi. Nego čovek započeo pitanjem da stremio servis ne radi preko Brave (ne kapiram zašto koristi pretraživač, s obzirom da Brave ne postoji za web os, pored desktop aplikacije otud i moje pitanje ko ga koristi u pretraživaču osim na web os-u) pa se nadovezuju drugi da sve radi odlično i bolje nego na boksovima😂. Mislim da ću da bacim Shield i da instaliram pretraživač na google tv, jer tu Stremio radi bolje😉.
 
I HDR i dolby vision pusta preko browsera na mom LG C3
 
Naravno da ne škodi. Nego čovek započeo pitanjem da stremio servis ne radi preko Brave (ne kapiram zašto koristi pretraživač, s obzirom da Brave ne postoji za web os, pored desktop aplikacije otud i moje pitanje ko ga koristi u pretraživaču osim na web os-u) pa se nadovezuju drugi da sve radi odlično i bolje nego na boksovima😂. Mislim da ću da bacim Shield i da instaliram pretraživač na google tv, jer tu Stremio radi bolje😉.
Kakve veze ima WebOS sa google TV 😅 I da, radi bolje nego na Eon boxu i FS 4K Max. Radi HDR,Dolby Vision, Atmos na C3.

Jel moze malo objasnjenja za to, usvetlu Webos za LG
Evo pisao sam i u LG temi.
Valjalo bi kad bi izasla aplikacija za WebOS kao za Tizen, mada trenutno radi sasvim dobro kao web aplikacija preko browsera, a mozda i bolje resenje je preko Media station X (ovako). Ja sam Addon-ove podesio da samo prikazuju 4K i 1080p, ali mi prvo sortira 4K. Imam precicu na daljinskom i odmah me baca na media station X ili browser. Na C3 kad zadrzis 0 na daljinskom otvara ti qucik access meni , ili jednostavno kada neki source/aplikaciju hoces da dodas u precice, dok se nalazis na tom sourceu samo zadrzi broj na daljinskom na koji hoces da memorises.
Instaliraj Torrentio, Debrid Search (tu uneses svoj RealDebrid nalog) i open subtitles V3 addon-ove i to ti je to. Preko browsera jedino pusta filmove ako imas RD nalog. Podesavanje Stremia najlakse da uradis na kompu i posle se samo ulogujes na TV-u i sve ce ti povuci.
 
Poslednja izmena:
@dabox
Cemu sluzi taj Debrid search add-on?
 
@dabox
Cemu sluzi taj Debrid search add-on?
Isto što i Torrentio. Desi se da nađe neke ripove koji ovamo nemaju. Ima još i media fusion addon. U principu Torrentio završava posao, ali ako se pojavi u drugim pretragama neki veći fajl uvek biram njega.
 
Hmm zanimljivo, takodje uvek biram najveci moguci rip u 99% slucajeva tako da cu probati definitivno.
 
Najveći ne mora biti bolji od ripa koji je manji. Manji ripovi imaju izbaceno dosta audio traka raznih jezika. Ali ta razlika max ide do 10GB.
 
Ima i toga, uglavnom se iz naslova moze proceniti koji je najbolji.
 
Kakve veze ima WebOS sa google TV 😅 I da, radi bolje nego na Eon boxu i FS 4K Max. Radi HDR,Dolby Vision, Atmos na C3.


Evo pisao sam i u LG temi.
Valjalo bi kad bi izasla aplikacija za WebOS kao za Tizen, mada trenutno radi sasvim dobro kao web aplikacija preko browsera, a mozda i bolje resenje je preko Media station X (ovako). Ja sam Addon-ove podesio da samo prikazuju 4K i 1080p, ali mi prvo sortira 4K. Imam precicu na daljinskom i odmah me baca na media station X ili browser. Na C3 kad zadrzis 0 na daljinskom otvara ti qucik access meni , ili jednostavno kada neki source/aplikaciju hoces da dodas u precice, dok se nalazis na tom sourceu samo zadrzi broj na daljinskom na koji hoces da memorises.
Instaliraj Torrentio, Debrid Search (tu uneses svoj RealDebrid nalog) i open subtitles V3 addon-ove i to ti je to. Preko browsera jedino pusta filmove ako imas RD nalog. Podesavanje Stremia najlakse da uradis na kompu i posle se samo ulogujes na TV-u i sve ce ti povuci.
Shield je na android tv OS, a ne google tv OS. Nema nikakve veze osim ako poredimo Stremio na različitim platformama. Zašto da se pravi aplikacija za webos kada već radi odlično i mnogo bolje od FS 4k max i ostalih boksova?
@dabox
Cemu sluzi taj Debrid search add-on?
Pretraga RD cloud torrents & downloads samo.
Isto što i Torrentio. Desi se da nađe neke ripove koji ovamo nemaju. Ima još i media fusion addon. U principu Torrentio završava posao, ali ako se pojavi u drugim pretragama neki veći fajl uvek biram njega.
Tačnije radi pored Torrentio addona i prikazuje RD cloud bibiloteku samo.
 
Samo da se nadovežem na razlike između aplikacije za TV (u mom slučaju Samsung S95C) i FS 4K Max.

Dakle, Stremio app za Tizen pušta apsolutno sve fajlove kako treba; pusti HDR10+ umjesto DolbyVision kad u fajlu ima naziv za oba, što FS ne radi iz nekog razloga i samo baci crni ekran što znači da uvijek povuče DV verziju fajla. Također, svaki file koji ima Atmos pusti ga zaista kao Atmos, dok na FS nekad nema zvuka, nekad je Atmos, nekad PCM Multichannel 5.1...
Također, i Kodi na FS radi značajno lošije nego Stremio na TV. Skoro svaki file ima neki microstuttering svakih 20-30 sec i to ne mogu riješiti. Često se i nakon pol sata filma razjebe audio/video sync pa moram vraćati dok se ne synca.
Igrao sam se s postavkama frame matchinga ali uvijek isto ili još gore od ovoga.

I sad pošto taj Stremio app za TV u smislu puštanja fajlova radi skoro pa savršeno (fali mi vertical offset za titlove) primjetno je "drugačija" slika na istim postavkama kao na FS.
E sad, ne mogu reći izgleda li bolje ili lošije ali je svakako drugačije, kao da je tamnije i sa više kontrasta.
Malo sam i guglao na tu temu ali jedino što sam našao je bio zaključak da FS ima bolje procesiranje. Što opet meni ne drži vodu jer doslovno na app za TV nisam jedan trzaj doživio dok je sa FS druga priča.

Kakva su vaša iskustva ako imate sličnu situaciju?
Vjerujem da je web verzija aplikacije vrlo slična kao i app za Samsung.
 
Shield je na android tv OS, a ne google tv OS. Nema nikakve veze osim ako poredimo Stremio na različitim platformama. Zašto da se pravi aplikacija za webos kada već radi odlično i mnogo bolje od FS 4k max i ostalih boksova?
Zato što je slika bolja na svakoj nativnoj aplikaciji instaliranoj na TV-u nego preko dodatnih HDMI uređaja. Youtube, Netflix, HBO, EON pa i sam browser izgledaju dosta bolje , na OLED-u je slika kristalno jasna na svim aplikacijama i stvarno se vidi razlika. Svakako je intuitivinije i bolje ako ima aplikacija nego preko pretraživača, koji je u odsustvu aplikacije sasvim ok rešenje.
Takođe ne podržavaju svi Android uređaji poslednje tehnologije za sliku i zvuk. EON box je tu inferiroran, FS 4K Max bi trebalo da podržava recimo atmos ali mi soundbar ne detektuje tako, već kao PCM iz nekog razloga. Probao sam bio sa različitim podešavanjima ali mi je preko TV radilo sve ok i nisam se mnogo udubljivao.
 
Nazad
Vrh Dno