Šta je novo?

Steam, Origin, Uplay, GOG - opšta pitanja / gifts, tokens...

oogabooga


image.png
 
Je li preko launchera ili weba? Cudno.
 
@oogabooga
U Srbiji nije moguce. Zapravo su u solidno velikom broju zemalja sklonili paypal kao opciju, a i ovi kojima je ostalo imaju ogromne probleme gde steam tvrdi da se adrese ne podudaraju.
 
Ja sam dosta dugo pokusavao da dodjem do PP opcije, i na kraju odustao. Jedino mozes kupiti wallet code negde preko PP-a.
 
Ne secam se iskreno gde sam ih nalazio, ali ima par sajtova koji prodaju Wallet Codes i moze se kupiti preko PP. Malo je veca cena (procenat koji oni uzimaju za sebe), ali u nedostatku boljih opcija...
 
Ovaj Epic client je dobar samo u varijanti kada su igre besplatne. Podrska za gamepad je tuga a sabotiraju pokretanje iz Steama vrlo aktivno iako je ovo njihovo sokocalo od klijenta aktivno u pozadini. Mislim da nikada necu kupiti igru na Epic store dok je ovako.
 
Ovaj Epic client je dobar samo u varijanti kada su igre besplatne. Podrska za gamepad je tuga a sabotiraju pokretanje iz Steama vrlo aktivno iako je ovo njihovo sokocalo od klijenta aktivno u pozadini. Mislim da nikada necu kupiti igru na Epic store dok je ovako.
ja sam na epicu instalirao just cause 4, toliko je sve ubagovano u meniju bilo da nisam ni uspeo da dodjem do play opcije, i odmah sam je deinstall
iako imam od ranije star wars BF2 na originu, na epicu je neka celebration edition, punija verzija, za sada ok radi epic preko origina, i dobro je pokrece..... ostale igre nemam zelju ni da probam zbog onoga sa just cause 4....
 
Na Epicu sam se nakupio džaba igara i hvala im na tome ali mi toliko taj njihov klijent ide na živce da je to horor, stalno je u pozadini, imam utisak kao da rudari. Skoro su poklonili Pillars of Eternity Definitive edition a PoE već imam na GOGu ali nisam imao ekspanzije i koristim IE mod koji radi i na Steamu i na GOGu normalno ali na EPICu ne radi zato što je njihova verzija drugačija od standardne. Par puta mi se desilo da njihov cloud zabrlja kad se igra instalira i pokrene na drugoj mašini sa mojim nalogom i da ostanem bez snimljenog napretka, srećom ostane na mojoj mašini. Ovo pokretanje preko Origina me živcira da sam znao ne bih ni kupovao SW Squadrons.
 
Ja sam tamo kupio AC Origins i Odiseju, obe Gold edicije, i SW Jedi Falle Order (15 dolara).
Bila je akcija neka pre x meseci, misli da sam obe AC platio po 15 dolara il tako nesto.

Al nikad do sad nisam instalirao nijednu igru odatle :)
 
Kada EPIC daje vaučere od 10 evra, ima li neko pravilo tipa za vreme praznika, u određenom mesecu i sl?
 
Tokom nekih akcija. Nema pravila.
 
Kada EPIC daje vaučere od 10 evra, ima li neko pravilo tipa za vreme praznika, u određenom mesecu i sl?
I vazi ti ogranicen period vremena.
Ne znam tacno koliko, mozda mesec dana.
 
Da li je neko koristio istu platnu karticu za 2 EPIC Games accoount-a?
Pitam jer mi je jedan na Ukrajini a drugi bi bio na Srbiju pa da ne dodje do nekog konflikta.
 
Ja koristim istu Master Card karticu na Ruskom,a od pre neki dan i na Turskom nalogu!Cak sam dobio i refund sa Turskog naloga za Watch Dogs Legion!Videcemo sta ce reci buduce kupovine!
 
Kada se iskoristi kupon na Epicu da li se odmah dobija novi kupon za sledeću kupovinu (dok traje promo period kao što je sada do 17.06. Mega sale), primer kupe se tri igre u jednom danu i svaki put može da se iskoristi novi kupon i napravi velika ušteda ili se dobija samo jedan kupon a svaka sledeća kupovina je puna cena bez kupona?
 
Dobijas momentalno novi, i tako neograniceni broj puta
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Na jednom računaru Epic launcher svakih tridesetak dana trazi login. Nece da zapamti ni šifru ni nickname. Ali je problem sto cesto kaze da pass nije tacan i danas smo po 2 puta resetovali isti.

Ono, kontam se nisam zaboravio koja sifra ide. Ali danas resetovali, unesemo novu, i opet pise da je login netacan.

Na svom PC-u jednom unjeo login i to je to.

PC je neki noviji APU AMD. Up to date win10 itd itd.

Ima li neko slicna iskustva?
 
Prvo, koristi password manager, tako si siguran da je šifra dobra. Možda će pamtiti ako koristiš 2FA, pa probaj i to. Da li koristš možda VPN ili često menjaš lokaciju ako si na laptopu? I na kraju, Epic Launcher je od početka smeće, već je bilo nekoliko gluposti koje je radio. Tako da ne mogu da kažem da sam iznenađen.
 
Da li neko zna, ako se kupi ona mesecna Gamivo Smart pretplata, da li nakon toga moze da se stavlja vise igara u korpu i da sve budu sa tim dodatnim popustom, a da se izvrsi samo jedna uplata, tj da payment fee bude kumulativni?

Za sada sto mogu da vidim je da ako zelim da kupim igru zajedno sa tom pretplatom, mogu samo jednu igru da stavim u korpu, ali ako tako moram svaki put, onda mi se ne isplati jer bih onda svaki put placao i onaj inicijalni payment fee koji je tipa 0.72, a onda bi mi to snizenje koje dobijem Gamivo Smart-om gubilo poentu s obzirom da su mahom povoljnije igre, pa samim tim i nije neka znacajna usteda. Sa druge strane kad se stavi vise igara u korpu, payment fee za svaku sledecu igru raste za svega 10ak centi.
 
Која је разлика између GOG и Retail верзије игре? Да ли се на GOG-u добија и фајл (.iso, .exe) за инсталацију или је игрица само у облаку па се са сервера инсталира? Купио сам кључ за Office, њега могу да скинем на хард диск као и W11.
 
Sa GOG sajta možeš da skineš instalacioni fajl i instaliraš igru, ne moraš da instaliraš njihov klijent (Galaxy) uopšte. Jedino što tada nemaš neke opcije, kao što je sinhronizacija sačuvanih igara i bekap
 
Сад сам као скинио али у .bin, не знам да ли је то то? Како то отворити? Слинуо га је у GOG Galaxy/Game/folder instalirane igre/!Downloder. Има још један .exe фајл.
 
Ja sam tamo kupio AC Origins i Odiseju, obe Gold edicije, i SW Jedi Falle Order (15 dolara).
Bila je akcija neka pre x meseci, misli da sam obe AC platio po 15 dolara il tako nesto.

Al nikad do sad nisam instalirao nijednu igru odatle :)

Druže, imam jedno 50 igrica, od kojih sam pola platio, pola free dobio, koje još nisam prešao. Medju njima su i cyberpunk, witcher 3, jedno 6 assasins creed igara ... kupovina igara za mene je kao zavistnost. Evo prekjuče sam uzeo borderlands 3 na epic-u, jer je bio samo 5$, i far cry 6 za 29.
Kada EPIC daje vaučere od 10 evra, ima li neko pravilo tipa za vreme praznika, u određenom mesecu i sl?
Daju svremena na vreme, nema neko pravilo. Skoro je bilo isto 10$ vaučer, samo si trebao da staviš da primaš njihove emailove (kao reklame).

A sada ovaj 10$ vaučer radi tako što, kada ga potrošiš odma dobiješ drugi. Pazi da se ne navučeš, jer ja sam nakupovao brdo igrica tako jer su na popustu, a nikad ih nisam igrao. Kupuj samo ono što ti se igra.
 
Pozdrav svima. Imam problem sa pojedinim igricama na Steam-u koje nikako ne mogu da nateram da prorade. Naime sve koje zahtevaju prilikom prvog pokretanja instalaciju DirectxX-a nece da rade, izbace gresku sa snimka. Ostale koje ne rade instalaciju DX-a rade normalno. Probao sve zivo sto sam nasao na internetu ali bez uspeha. Igrice na Epic-u i ostalim cudima rade normalno.

 
Obrisi dirextX i verifikuj igricu. Onda ce verovatno opet da ti instalira directX i trebalo bi da resi problem.
 
Nazad
Vrh Dno