Šta je novo?

Steam, Origin, Uplay, GOG - opšta pitanja / gifts, tokens...

Kako plaćate na sajtovima poput Kinguin, Driffle, Eneba?
Pitam zbog sigurnosti - da li je bezbedno plaćati karticom (direktno)?
 
Ja kupujem na: Instant Gaming i plaćam karticom.
 
Gledaj da koristis PP a ne kartice.
 
Kako plaćate na sajtovima poput Kinguin, Driffle, Eneba?
Pitam zbog sigurnosti - da li je bezbedno plaćati karticom (direktno)?
Ja koristim prepaid karticu generalno za sve na internetu, ne samo na takvim sajtovima. Bukvalno mirna glava sem kad ponekad zaboravim da skinem visak para, pa mi npr Humble Bundle skine za Choice koji nisam hteo 😄
 
Скинуо сам са Steam Call of duty modern warfare 2, бесплатно.
Још нисам почео да играм, тражи ми да преко Steam укуцам број телефона..

Не знам у чему је фора, да ли је то пуна игрица (заузима преко 49ГБ), да ли је проба, пошто је телефон постпејд, да не направи рачун.
 
Mislim da si ti skinuo,al nisam siguran,free vikend....a viken prošo

A možda je Warzone II,on je džabaka
 
Не могу да видим која је тачно игрица, можда је и та.
Него питао сам у вези остављања броја телефона ради неке верификације?

Видим да је је и Fortnite бесплатан.
 
To su free to play igre. Ne besplatne igre.

A skino si Warzone 2. Ne MW2.

Mada ga je i Activision usr.... Call of Duty Modern Warfare 2 su preimenovali u Call of Duty. Warzone 2 u Warzone.
 
Misilm da ti treba broj telefona u Natle.net acountu

Tako da upiši broj,i pikaj
 
Ок, плашим се да се не претплати на нешто што нећу и што не знам шта је.
 
Broj telefona se koristi kao secundarna zaštita acounta

Prva zaštita ti je tvoj mail,druga je telefon,ako ti ukradu mail,neće valjda i telefon

Ko da si od juče :p
 
Nije broj telefona zbog zastite vec zbog čitera. MW2 ne trazi br. tel. jer se igra placa. Broj treba kada se igra WZ bez MW2.

Eh sad, WZ ima mali milion modova i sta god da sam igrao, osim glavnog moda, nije trazio br telefona. Mozda treba samo za ranked.
 
Шта значи cut edition, standard, uncut верзије?
 
Kako plaćate na sajtovima poput Kinguin, Driffle, Eneba?
Pitam zbog sigurnosti - da li je bezbedno plaćati karticom (direktno)?
Nisam jos naisao na problem, placao i sa obicnim i sa prepaid karticama. Imas npr Visa Virtuon karticu u Raiff. banci, kao prepaid varijanta ubacis koliko ti treba deviza na nju i sa njom platis, nemaju sta da ti skinu ako i nemas nista na kartici :D
 
Ja tu istu visu vortuon imam u intesi, mislim da je najbolja opcija generalno.
 
Izgasite auto update na epic ako već niste.

1696967912370.png
 
zbog?
 
Kod mene je aktiviralo update svih instaliranih igara juce, max zauzece ssd, pc neresponzivan. Da Epic klijent nije smece ko sto jeste, verovatno ne bi bio problem...
Valjda se igre osvezavaju nezavisno jedna od druge, bar bi trebalo tako biti ali je ovde verovatno problem sto se razvija u Bombaju u nekoj supi za saku rize....

Nikakva aktivnost nedeljama smrdi u treju, jednog dana 23 games update....
 
Igra je na popustu, 9,6€( i ako sam siguran da se key dobije uz neki Axe) a naredna tri dana je free 2 play:

 
Kako uopšte pratite šta sve imate od igara u library obzirom da maltene svaka prodavnica ima neki svoj launcher i posebnu biblioteku?
Znam da onaj GOG launcher koliko-toliko može da objedini GOG, Epic i Steam, ali nije baš ažuran u zanavljanju biblioteka.

Pitam jer mi se već drugi-treći put desi da na jednoj prodavnici kupim igru koju već imama na drugoj (pogotovo na Epic, jer tu više-manje samo klikćem i hordujem ove besplatne igre, a da i ne znam šta imam).

Npr. malopre mi na Steam iskoči akcija za igru Deponia bundle (sve četiri). Naravno kupim, i tek onda skontam da sam je uzeo na Epicu pre par godina u okviru nekog njihovog bundle (doduše prve tri igre, ne i četvrtu)...

Ima li neko rešenje?
 
Ja sam koristio GoG dok nije pukao Steam import. Od tada koristim Playnite mada malo smara jer se podiže prozor od Playnite prilikom svakog pokretanja igre.


Ima i neki LaunchBox ali nisam probao.
 
Ja sam koristio GoG dok nije pukao Steam import. Od tada koristim Playnite mada malo smara jer se podiže prozor od Playnite prilikom svakog pokretanja igre.


Ima i neki LaunchBox ali nisam probao.
Hvala ovaj Playnite deluje ok...
Pretraga funkcioniše ok i fina opcija je što na klik imaš detaljniji opis igre na sajtu/steam i sl...
Malo je truba što ne može da povuče front covere za sve igre (ali to nije presudno jer ih svakako ređam u list view modu), ali baš je truba što ne vuče GamePass bazu aktuelnih i dostupnih igara koja dolazi uz pretplatu na klik, jer se i na to "mora" računati kod kupovine...
 
Može ali se treba igrati sa pluginovima, po default ne može ali ja sam uspeo da povučem za sve što imam.
Gamepass instalirane igre povlači kroz Xbox integraciju, ima malo problema sa Minecraftima i Goat Simulatorom, to je ono što mene zeza od instaliranih.
 
GP instalirane da, ali ne i one koje su u tom momentu raspoložive kao što povlači sa Steam i Epic...
U svakom slučaju program je puno bolji nego ove sto sam do sada koristio. Čak mi deluje i da je instalacija mala, i dq program ne guši kao ostali launcheri.
Nažalost ako sam dobro skontao i dalje je neophodan osnovni launcher za instalaciju i igranje igre tj. ne možeš deinstalirati one bloatware programe (Steam, GOG i Epic launcher)...

Edit: E da lepo bi bilo da mogu da se dodaju više od jednog Epic i Steam naloga jer maltene svi imamo bar turskog parnjaka.
 
Sad sam baš probao ovaj LaunchBox na par minuta:
1699998627762.png

Da krenemo sa manama:
  • Potrebno je ostaviti im mejl da bi dobio link za download
  • Nije open source nego freeware, a ima i premium verziju
  • Nema mnogo podešavanja u free verziji
  • Podržava manje klijenata od Playnite

Prednosti:
  • Moderan izgled
  • Ne previše komplikovan uvoz library sa eksternim servisa
  • Koliko vidim glavna namena programa je za organizaciju emulatora i emuliranih retro igara

Naravno da bi instalirao i pokretao potrebni su drugi servisi na sistemu, kao i u slučaju GoG Galaxy ili Playnite.
Za sada toliko, ako primetim nešto interesantno i unikatno u odnosu na druge launčere, napisaću ovde.
 
Nažalost ako sam dobro skontao i dalje je neophodan osnovni launcher za instalaciju i igranje igre tj. ne možeš deinstalirati one bloatware programe (Steam, GOG i Epic launcher)...
Nisu oni bloatware, na njima ti je igra. Koristis njihov servis i za singleplayer i za multiplayer jer svi oni imaju DRM osim GOG-a. To je kao da hoces gledati netflix sadrzaj sa VLC playera a da nemas netflix. Ne moze bez servisa na kojima ti je igra. Bilo je nekad moguce prebaciti EA igru na Origin ako je imas na steamu ali ne znam kako je sada. Ali to je to sto se pojednostavljanja tice. Ovi "all in one" launcheri su realno bloatware jer su launcher preko launchera. I meni se desilo da hocu kupit Control kad, imam je na Epicu. A kupio Lopng Dark ne znajuci da je imam tamo.

Za "all in one", ja sad da pokrenem recimo EA igru sa Epica (npr BF 2042), otvorio bi mi 3 launchera. Epic Launcher, Origin launcher i ovaj "all on one" launcher.

Ja sam odustao od drugih launchera osim Steama. Da ne znam ti sta izadje, ne instaliram. Kupujem samo na steamu. Ako je na steamu Ubisoft ili EA igra koja zahtjeva dupli ili trodupli DRM, nek se j... ima piratierija.

Imam samo Steam, Epic radi UE4/5 i R* radi RDR2. To je to.
 
Jedno je servis (backend i API za komunikaciju sa tim backendom), a drugo storefront. E sad to bi u teoriji mogli i drugačije da se samo programeri pitaju i to samo bekendaši, ali pošto ima tu još puno uloga a glavni cilj je profit, to baš i ne može tako. Jer je svima cilj da ti prikažu njihovu store stranicu da bi baš kod njih kupio igru, zato to mora da bude aktivno, da sevaju popup reklame itd.

Google je na primer, najkorektniji kada su API u pitanju ali i tu ima cimanja dok ne obezbediš token i ne registruješ se kao dev kod njih. Ovo ostalo nisam siguran kako funkcioniše ali čisto sumnjam da su druge firme spremne da drugima omoguće integraciju sa njihovim store-om, verovatno je neki workaround u pitanju. Ali je trenutno situacija takva da se komercijalni svi zatvaraju u pokušaju ceđenja suve drenovine, tako da je moguće da i ovakvi programi put vanced i sličnih projekata...

Što se bloatware tiče, svaki proprietary softver je bloatware po definiciji, osim ako ne dokažu drugačije. Open source barem možeš analizirati kod i reći, ovo je dobro programirano ali ono što ne vidiš pretpostavi da je smeće jer su procesi razvoja u većini kompanija takvi...

Za "all in one", ja sad da pokrenem recimo EA igru sa Epica (npr BF 2042), otvorio bi mi 3 launchera. Epic Launcher, Origin launcher i ovaj "all on one" launcher.

Za to je kriv EA, koji je zlo od kompanije i Epic koji je pristao na to, koji je malo manje zlo.
Jedva čekam da i njih proguta Microsoft, pa da ode i EA klijent u istoriju zajedno sa Battle.net.
 
Juče neuobicajena situacija (ili je možda uobičajena, ali se ja sa njom prvi put srećem).

Naime igra kupljena na Epic je u pitanju, isti nalog, prvo igrao na jednom kompu, pa hteo da nastavim na drugom i na drugom ne vidi sejvove sa prvog kompa, može samo new game.
U library Epic programa uredno vidi progres, čak i vidim screenshot poslednjeg sejva, ali kad uđem u igru ne nudi opciju nastavka.

Zar se sejvovi ne čuvaju na cloud i dostupni su istom nalogu sa više mašina?
 
Juče neuobicajena situacija (ili je možda uobičajena, ali se ja sa njom prvi put srećem).

Naime igra kupljena na Epic je u pitanju, isti nalog, prvo igrao na jednom kompu, pa hteo da nastavim na drugom i na drugom ne vidi sejvove sa prvog kompa, može samo new game.
U library Epic programa uredno vidi progres, čak i vidim screenshot poslednjeg sejva, ali kad uđem u igru ne nudi opciju nastavka.

Zar se sejvovi ne čuvaju na cloud i dostupni su istom nalogu sa više mašina?
Da odgovorim sam sebi možda nekom drugom pomogne.
Nisu sve igre u Epic store podržane game save cloudom.
Samo sejvovi podržanih igara se mogu koristiti na više računara, ove ostale samo lokalni sejv.
 
Nazad
Vrh Dno