Šta je novo?

Steam, Origin, Uplay, GOG - opšta pitanja / gifts, tokens...

Ma ne vredi, meni sistem uopste ne dozvoljava da instaliram neki DX cak ni kada ga skinem sa neta, uvek izbaci tu gresku i kad proverim pise da vec imam noviji. Ne pomaze da pokrenem kao admin,a ni kada probam da pokrenem pod win 7, 8 i slicno.
 
Imam steam CS 1.6 ,od skoro imam problem,igra radi normalno par minuta a onda od jednom zakoci i u gornjem desnom uglu pise WARNING:Connetcion Problem,a meni internet radi normalno. Probao sam da ga reinstaliram ali opet isti problem. Zna li neko sta je u pitanju?
 
Imam steam(Origin) Fifa22 ne prepoznaje mi dzojstik, u drugim igricama radi normano.

PS: PlayStation 2 DualShock 2 Controller
 

Prilozi

  • 417E1D11PBL._AC_.jpg
    417E1D11PBL._AC_.jpg
    11.5 KB · Pregleda: 53
Mozete da uradite migraciju igara sa Bethesda naloga na Steam, danas su pustili tu opciju.
Ja sam upravo prebacio Doom Eternal sa DLC-ovima, Rage 2, Quake 1 i 2.

Bethesda launcher se gasi za par nedelja, pa pozurite sa tim..
 
^
Hvala za info. 🍺
"The Elder Scrolls III: Morrowind Game of the Year Edition" je uspesno sacuvan. Mozda ga i pokrenem uskoro.
 
Mozete da uradite migraciju igara sa Bethesda naloga na Steam, danas su pustili tu opciju.
Ja sam upravo prebacio Doom Eternal sa DLC-ovima, Rage 2, Quake 1 i 2.

Bethesda launcher se gasi za par nedelja, pa pozurite sa tim..
Hvala za info. A sad i jedno pitanje, kako da prebaci sve igre a ne samo instaliranu... On je prebacio samo instaliranu !?! Imam još 2, 3minimum koje bih prebacio.
 
Imam BF 2042 na Epicu ali trazi Origin. Dok Origin vise ne postoji, ne moze da se skine sa sajta. Ima njihov EA PLay. Now what ?
 
Могуће је да грешим, али EA Desktop апликација би требало да буде full замена за Origin:
EA began phasing out the Origin client with a new EA app client for Windows starting October 2022, as part of integration of the Origin service into the EA Play subscription model.
Детаљније >>> https://www.ea.com/news/ea-app

Origin можеш преузети (још увек) овде: https://help.ea.com/en/help/origin/origin/download-install-update-origin/#download
 
Poslednja izmena:
Hvala, nasao sam Origin instalacioni na racunaru pa srecom, jos se moze koristiti. Pocetkom iduce godine ga mislim gase skroz. Ali kada otvorim EA app, pise mi da nemam igru a kada otvorim Origin, igra stoji, pokrenem instal. Ako je EA app instaliran i pokrenem instalaciju preko Epica, Epic trazi origin. Ne prepoznaje EA PLay.
 
Da li je potreban neki servis za igranje online Fife 23 na PC? Igrao bih Ultimate team, a poslednjih 7 godina sam na konzoli gde je za online igru potrebna ps plus pretplata, pa ne znam da li treba tako nesto i za PC ili kupovinom original igre dobijate mogucnost online igranja?
 
Aaaaaa.. nikad na PC-u nije trebala pretplata za servis. Online gaming je free.
 
Pozdravljam kolege.
Treba mi pomoć.
Naime, ako sam dobro razumeo, mogao bih da steam library sa turskog naloga podelim sa mojim redovnim nalogom i na taj način logovanjem na osnovni nalog imam vidljivu celojupnu kolekciju igara (osnovna kolekcija plus turska).
Pogledao sam par videa kako to da se uradi onaj familiju member sharr, ali nisam uspeo, jer uopšte nemam opciju da dodam nalog sa kojim šerujem, i to ni u programu ni direktno na sajtu.

Ako može neko da opiše šta gde i kako se ovo namešta.

Hvala

Edit: uopšte nemam ove Family opcije sa ovog videa
1000001929.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li imas posebnu instalaciju za turski ili se odlogujes sa svog pa onda login na turski?
Steam pretrazuje naloge na jednom kompu, odnosno, podrazumeva se da je ista instalacija.
 
Da li imas posebnu instalaciju za turski ili se odlogujes sa svog pa onda login na turski?
Steam pretrazuje naloge na jednom kompu, odnosno, podrazumeva se da je ista instalacija.
Nemam posebnu steam instalaciju za turski (ne znam kako to da uradim da na istom kompu imam dve steam instalacije). Mogu da se odlogujem sa svog pa ulogujem na turski ako hoću da instaliram ili igram igru sa turskog naloga, tako sam do sad radio, ali svaki nalog ima onu 2 step mail verifikaciju pa malo smara svaki put...
 
Ajde da apdejtujem odgovor na sopstveno pitanje, jer sam pronašao rešenje.
Naime family sharing ikonica (zelena pored logoa/avatara) ne sme da bude online jer se u suprotnom ne otvara steam settings u punom nego u ograničenom obimu.
Kada se isključi share ikonica, settings ima sve opcije i može se dodati osnovni nalog u turskom nalogu kao family.
To omogućava da se u biblioteci osnovnog naloga pojavljuju sve igre koje imate na turskom nalogu (dakle nema potrebe za odlogovanjem sa osnovnog pa logovanje na turski nalog da bi se instalirala igra što je olakšanje pošto oba naloga imaju 2step).

EDIT:
Clipboard01.jpg

Dakle zelena ikonica zaokružena crvenom mora biti offline da bi se u opcijama "steam" (zaokruženo zelenom) pojavila i opcija famile share library. U suprotnom te opcije nema.
 
Poslednja izmena:
Ta zelena ikonica je family view, za family share je potrebno da se ulogujes na svaki nalog jednom na istom racunaru i da cekiras u opcijama za svaki nalog "Autorize Library Sharing on this computer" i nakon toga cekiras svaki nalog u listi

Takodje kupovine igre proveri da li je publisher omogucio family share, najsigurnije na steamdb.info
 
Ta zelena ikonica je family view, za family share je potrebno da se ulogujes na svaki nalog jednom na istom racunaru i da cekiras u opcijama za svaki nalog "Autorize Library Sharing on this computer" i nakon toga cekiras svaki nalog u listi

Takodje kupovine igre proveri da li je publisher omogucio family share, najsigurnije na steamdb.info
Elementary my dear Watson.

Pitanje i dilema je bilo zašto se Family tab,pa samim tim ni Autorize Library Sharing on this computer nije pojavljivao u opcijama.

Kada sam to dokučio ostalo je bilo lako.
 
Meni steam ne radi.Resetujem sifru i logujem se pise da sifra nije tocna
 
Uh, jesi dobio neke poruke od nekoga na Steamu da kliknes na neki link? Neko glasanje? Neki video ili nesto? Da li imas autentifikator na telefonu?
 
I mene ovo zeza od ove godine. Istalirao novi sistem i steam **** pa rastura. Menajo sifru, pa opet nece, pa onda zeza kako nije dobae capcha ili kako vec. Ja ne znam sta je sa ovim. Probao i na telefonu da se loguje, preko pretrazivaca i preko njihove apk ma nece nista.
 
Provalih konačno gde sam se zaj3bao. 😁 Sa novom apk on ne prihvata i email i user name sada samo radi user name.
 
Kupio sam Hogwarts Legacy preko cdkeys.com, šta kaže praksa, da li ključ kupljen od njih reedemovati na svom višegodišnjem nalogu ? Koliko sam ukapirao ključ je unique, legit ali opet je to neka siva zona, kako Steam gleda na to, ne bih da izgubim akaunt sa mnoštvom kupljenih igara ?
 
Idi bre Bit, pa ti kao da prvi put kupujes igre... Ko jos uzima igre direktno sa Steama, osim na nekom sale-u i to posle 5+ godina retko da se ista isplati.
Na CD sam kupio pola biblioteke za Steam, a da ne pricam o PS dupunama. Redeem to i igraj se. :D
 
Imam dosta aktiviranih kljuceva sa cdkeys i do sada nisam imao problem, niti ocekujem da cu sa njihovim kljucevima imati problem.
 
imao problem sa 1 keyem za pc pre jedno 2 meseca posle 6+ godina kupovine tamo, reseno za par dana (refund, a key nije bio ww kao sto je bilo naznaceno)
 
Nazad
Vrh Dno