Šta je novo?

Steam for Linux i zvanično dostupan!

Sto se tice steamboxa ja mislim da ce to biti samo set standarda koji ce morati da se prate. Kao sto je ranije receno bice tri razlicite klase koje ce se razlikovati po snazi i brzini ali sve ce morati da imaju standardne funkcije koje valve propise itd. Onda ce proizvodjaci tipa alienware i slicno da prave te "kutije" stave na njih steamOS i ako hoce jos neki OS, slicno kao sto su radili recimo asus i nvidia prosle godine sa windows8 i android u jednom android uredjajima.
Tako da sa tog stanovista mocicemo da imamo steambox sa intelovim amdovim i nvidijinim chipovima itd. Verovatno ce postojati neki minimum naravno da mora da moze da streamuje 1080p mora da ima ethernet wifi i usb 3.0 i slicne interface. Onda se na stranu ostavlja proizvodjacima da se takmice medjusobno koliko ce veliki hard ili ssd da stave kako ce da izgleda i to je to :)
 
Ta da (bedž već imam :smoke:):
http://store.steampowered.com/livingroom/SteamMachines/

Steambox - očekivano posle SteamOS-a. Sledi Source 2 garantovano.

Inače, ima dosta zanimljivih stvari za pročitati u novom saopštenju. Mali isečak:
Will I be able to build my own box to run SteamOS?
Yes.
Can I hack this box? Run another OS? Change the hardware? Install my own software? Use it to build a robot?
Sure.
Can I download the OS to try it out?
You will be able to download it (including the source code, if you're into that) but not yet.
Dakle, besplatno i otvorenog koda za sve (sem klijenta, je l' te ;)).

Ovo je mnogo više od Androida.

Bila se juče pojaila ova "meag bomba".
UbnwGnI.jpg

Navodno Valve zaposlen na 4chanu. Curenje je preneo Reddit (ko bi drugi?), a onda je to objavio Tom's Hardware :d. Lik na Anandtechu tvrdi da je trolovao.

Sad sam video da je 21. AMD objavio AMD HDA Verbs.
http://www.x.org/docs/AMD/AMD_HDA_verbs.pdf
 
to je to , kao sto smo i ocekivali ... najbolja moguca varijanta po korisnike ... svidja mi se :)
 
Ovo je već ozbiljan pritisak na Microsoft... Izgubili su na mobile tržištu, gde je primat uzeo OpenGL - ako SteamOS zaživi, vrlo je moguć i takav razvoj događaja na desktopu, zatim AMD Mantle inicijativa - čini mi se da je DirectX potpuno gurnut u stranu, a daljim razvojem SteamOS-a, moguć je udarac na desktop tržište. Videćemo...
 
Pročitao sam jedan zanimljiv komentar na tu temu i moram reći da se slažem sa čovekom. Ovo je moja modifikovana verzija:

Po meni jedini način da Microsoft ne izgubi poziciju jeste da odvoji desktop, mobile, multimedia i hardver deo u zasebnu firmu koja bi imala novo ime. Corporate deo bi ostao Microsoft, nudio Windowse itd. Pošto im na tom planu ide odlično. Ovo ostalo što rade bi valjalo bazirati na open source tehnologija ali ne kako su do sada radili nego kao što to radi Red Hat, potpuno transparentno i uz veliki dobrinos open source-u. Novo ime uz novi pristup i već postojeća (ogromna) sredstva bi im omogućila da budu konkurentni i kasnije bi taj uspeh mogli da prebace i na corporate. Ovako kako sada rade na consumer tržište nemaju više šansi. Corporate tržište je inertno pa se tu neće još dugo osetiti posledice.
 
Poslednja izmena:
Prosto ne mogu da poverujem da će Microsoft povući tako radikalan potez... Njihov pokušaj odgovora za mobilno tržište, Windows 8 - odnosno Windows RT nalepljen na desktop OS nije baš preterano dobro prošao. Da li je problem sam OS ili navika korisnika - ne znam. Kuda će nastaviti bez Balmera - videćemo...
 
Ima li nekih naznaka kad bi mogao steamos postati dostupan?
 
Jel probao neko Local Lobby na Linuxu? Jel puca kao kod mene pre izbora heroja?
 
^Imas AMD graficku, fking Portal 1 je gotovo neigriv na medium-low setovanjima na 7850 Radeonu.
 
Da li su objavili kada će CS:GO biti dostupan pod Linux-om? Zna li neko... ?
 
Koristi li neko od vas redovno Steam?
Zanimaju me promene u prethodnih tipa tri četiri meseca.
 
Uzeo sam juce wormse (preko indi bundle) i nece da mi se pokrene steam verzija... mislim da je pukao download, jer kaze da ne moze da nadje exe file...
Pokusao da obrisem local data i da ponovo instliram i dalje nece, pa me sad vec jako nervira :(
 
Uzeo sam juce wormse (preko indi bundle) i nece da mi se pokrene steam verzija... mislim da je pukao download, jer kaze da ne moze da nadje exe file...
Pokusao da obrisem local data i da ponovo instliram i dalje nece, pa me sad vec jako nervira :(

Nisu jos stavili Linux verziju, skida pogresno onu za Windows. Desava se cesto, sredice.
 
svaka igra za sebe
 
lepe vesti ... painkiler vrh igrica :D
 
Secam se da sam jednom seo da probam Hell & Damnation i ustao posle 3 sata :)
 
Kaziprstom probijes levi taster misa realno :)
 
Nazad
Vrh Dno