Šta je novo?

Starfield

A u stvari je 12%


1692962891569.png
Kako god bilo patologija je braniti bilo cije antipotrosacko ponasanje i blokiranje konkurencije na prljav nacin. Nije Ok ni jedna strana to da radi, a fanboizam tu nema nikakvog mesta kao argument, pa cak ni price "oni su sponzorisali/platili" pa imaju pravo na to. Zasto onda ako su platili ne isteraju svojim "pravom" da igra ima duplo manji FPS na konkurenskim kartama, ili da BSODuje, zasto da ne, mislim gde je tacno granica i da li je ima, tj. kada ce fanbojevi reci Ok ovo sada ipak nije uredu i prelazi granicu. Kako god AMD (ATI) ekipa se sama se davi u svojim g*vnima i sami biraju svoj put, a da su na pogresnom putu pokazuju rezultati poslednjih godinu dana.
 
Nvidia je nogirala MS zato sto im pravljenje GPUova za Xbox nije bilo isplativo. Tako je ATI tu upao, bez obzira na to sto je neisplativo.

Koliko se ja sećam ovo baš i nije bilo ovako. Dil se jako isplatio nV ali ne i MS-u koji je taj GPU papreno platio jer je nV prodavala skupo svaki komad, a ne dizajn.
Onda je MS nogirao nVidia i osvetio se tako što su zeleni kasno dobili specifikaciju za novi DirectX pa smo dobili čuvenu FX seriju grafičkih. Tako je MS pogurao tadašnji ATi.
AMD je u konzolama jer je jeftinije rešenje, a ako hoćeš APU onda trenutno i jedino rešenje.

I kakve sve ovo ima veze sa Starfield igrom?
 
Koliko se ja sećam ovo baš i nije bilo ovako. Dil se jako isplatio nV ali ne i MS-u koji je taj GPU papreno platio jer je nV prodavala skupo svaki komad, a ne dizajn.
Onda je MS nogirao nVidia i osvetio se tako što su zeleni kasno dobili specifikaciju za novi DirectX pa smo dobili čuvenu FX seriju grafičkih. Tako je MS pogurao tadašnji ATi.
AMD je u konzolama jer je jeftinije rešenje, a ako hoćeš APU onda trenutno i jedino rešenje.

I kakve sve ovo ima veze sa Starfield igrom?

Ne ne, Nvidia nije htjela proizvesti cip kakav je MS trazio, znaci po njihovim zahtjevima. A jedini razlog je naravno isplativost. Znaci ako ja ne prihvatam tvoje uslove, ja sam tebe nogirao. I naravno MS se kasnije pokusao osvetiti, ali eto nesto im nije uspjelo. Bas naprotiv, proizveli su suprotan ucinak.

Kakve veze ima sa Starfield igrom! Pa napisah vec, samo povezi sve.
 
I na kraju kako da se najjeftinije nabavi za pc?
 
Instant gaming I cdkeys 52.5e. A game pass preko turskog naloga je prvi mesec 10e pa svaki sledeci 2.5e valjda
 
Bezobrazni amd kojeg ste kudili jer se isto ponasa kao nvidia ce izbaciti fsr 3.0 koji ce raditi i na vasim zelenim kartama u ovoj igri, cak i onim starijim kartama gde novi dlss nema podrsku
 
Da potvrdim da je PC game pass 29.99TRY. Toliko meni stiže svakog meseca.
 
Mislim da ce svima PC pretplata poskupeti na 79.99 TRY.
Meni je stigao ovakav mejl, verovatno ce i vama uskoro
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-08-27-18-32-24-482_com.easilydo.mail-edit.jpg
    Screenshot_2023-08-27-18-32-24-482_com.easilydo.mail-edit.jpg
    132 KB · Pregleda: 41
Evo kako izgleda jedna mala planeta. Nema vozila u igri premda ih je na onim art-ovima bilo.
Znači u pitanju su neke OW mape koje imaju granice.
Ne deluje ovde Bogznašta ali opet bi to trebala biti jedna zabavna igra. Sa dosta praznog hoda...

 
Negde pročitah na redditu da je to jedna od onih 900 praznih planeta, koje u suštini služe kao playground za moddere, tako da i ima smisla da budu prazne. A što se granica tiče, i tu je smešan reddit koliko plače kao da će svako ima vremena da peške obilazi 100% svaku planetu. First world problems : )
 
Ma sve je to moglo da ode i na 100 planeta a ne 1000. Da ima nekoliko ogromnih i masu manjih ili srednjih. Da postoji neka struktura, kako u dizajnu tako i priči, da svaka planeta bude unikatna po nečemu. Ovako...
 
Ti već odigrao igru pa znaš da nema strukture u priči?
Ma izgubili su oni kompas odavno za sve. Dobru priču nisu imali od F3 (2008) a još kad sam video da su (navodno) rekli da u Starfieldu možeš raditi questove za sve frakcije - gde je tu struktura? Ako si igrao Skyrim znaš o čemu govorim.
Ovo je ispeglaniji F4 u svemiru, svi igrači koji već igraju igru tako govore. To je super, garantuje sigurno zabavnu igru, probaću je i ja.
Ništa next-gen ovde neće biti, igra je bila sigurno gotova i ranije, bila u planu i za Last gen Xbox One (Todd je svojevremeno rekao da se igra može i tu pojaviti) ali se iz nekog razloga odustalo. Verovatno kako bi svi kupci brže pojahali novi Xbox jer od starog nije bilo leba.
 
Još 5 dana i svi mitovi će biti razbijeni, do tad ne bih davao nikakve predikcije kakva će biti priča, pola onih leakova po netu su od ljudi operisanih od života : )
 
Jesam li sanjao ili stvarno negde pročitah da će korisnici GP Ultimate igru dobiti dva dana pre zvaničnog puštanja?

Edit: Ipak je dan pre zvaničnog puštanja
 
Samo premium ima early access. Treba da se kupi premium upgrade cak i za GP Ultimate
 
Kako igra nema Denuvo moći će da se igra "demo" provg septembra ;)
 
Prva sedmica u septembru odlučuje dal ću biti siromašniji za 60 emra :p
 
Nazad
Vrh Dno