Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Igra je veoma bagovita. Moj hardver jeste slabasan ali igra radi jako lose na bilo kojim podesavanjima. Grafickih bagova na sve strane, stutter svakih par sekundi. Na sve to, meni se grafika ne dopada. Siva, tmurna, jednolicna igra. Teksture su top ali sta vredi kada se utapaju u pozadinu. Kontrola mali milion (na gejmpedu postoje dva modifier dugmeta, ima jedno 30-40 razlicitih komandi) a interakcija sa okolinom zbunjujuca i veoma ogranicena u ovoj fazi. Zbog losih performansi i loseg dizajna sam se muvao po Area 18 i nisam je napustio jer ne nadjoh gde mi je letelica. Kupio pistolj, pusku i novo odelo.

Igra je pojela svih 16 niti i oko 20 giga rama, gpu kuvao na 100%. Ucitavanje traje nekoliko minuta na nvme disku, ko hdd da imam.
 
Btw jel igra neko ovo , ja krenuo juce i nisam silazio 5h .
Igra ima bagova ali na zalost ne postoji ni jedan space sim slican.
Odusevljen sam kolicinom detalja ali i kolicinom bagova.
Izgleda da mora da se koristi dsr jer ova igra izgleda da nema AA.
 
Ja je igram od ljetos mislim. Ne pamtim kada me je nesto vuklo kao ona. Jedva sam cekao da zavrsim sa poslom da je upalim. Nije me BF3 toliko tjerao. I onda ulupam 2h proleti ne znam ni sam kako.

Kada sam vidio da iskacu gameplay klipovi, mislio sam da su promocije. Kontam sta ljudi igraju, igra ne postoji. Ovo koliko sam uspio da ulupam sati, igra, u ovakvom stanju, ima 10x vise sadrzaja od ED u kojoj imam 41h gameplaya.

Sama cinjenica da znam raditi misiju 45min, prevlaciti pakete, i onda se igra ubaguje i propadne sve sto sam radio, i bez i malo frustracije je restartujem i ponovo podjem igrati, govori koliko je zabavna.

Malo sam je ostavio i cekam 3.18 update da ne pregorim.
 
Ja igram od 2013.... svašta se nakupilo od brodova :)
 

Prilozi

  • NxNdBcWPyM.png
    NxNdBcWPyM.png
    1.3 MB · Pregleda: 95
Ja igram od 2013.... svašta se nakupilo od brodova :)
Nice, ja uzeo auroru ali nije to to.
Odradio sam upgrade na avenger titan i spreman sam za wipe.
Kupio prospector in game novcem i zezao se time.
Igra ima velikog potencijala samo da smanje dozivljaj sa novim brodovima i srede postojece, jedva cekam boarding i scavenging.
 
Ja sam pre 100 god uzeo Freelancer DUR, ali pojma nemam da li je exploration dobar izbor za early game. :)
Zvucalo je kao interesantna opcija tada.

Kada ce biti taj wipe? Mozda bih i mogao malo da je probam... da nije ove teme i zaboravio bih na nju :D
 
Nice, ja uzeo auroru ali nije to to.
Odradio sam upgrade na avenger titan i spreman sam za wipe.
Kupio prospector in game novcem i zezao se time.
Igra ima velikog potencijala samo da smanje dozivljaj sa novim brodovima i srede postojece, jedva cekam boarding i scavenging.

Titan je super, stvarno ti ne treba ništa dalje sem njega. Sad da počinjem igru, pokušao bih da se zadržim samo na tom brodu. Sve ostalo je FOMO.
Doduše, kad izbace ove jeftine $5 CCU warbond upgrade, može lako da se zanese 😅

Ja sam pre 100 god uzeo Freelancer DUR, ali pojma nemam da li je exploration dobar izbor za early game. :)
Zvucalo je kao interesantna opcija tada.

Kada ce biti taj wipe? Mozda bih i mogao malo da je probam... da nije ove teme i zaboravio bih na nju :D
Sve je dobar izbor za early game, ne treba ti ništa više od DURa, ako ga već imaš. Odličan brod!

Wipe će biti čim izađe patch... tamo negde krajem januara :)
 
Igra ima velikog potencijala samo da smanje dozivljaj sa novim brodovima..
To im je izvor finansiranja, zato ih ima toliko i kostaju masno.

Nego, ima li kakvog govora o 3.18? Treba do kraja godine ali se dani odbrojavaju. Poprilicno je veliki hajp da bi update mogao izaci svakog momenta.

EDIT: Isto kaze i levelcap:

 
To im je izvor finansiranja, zato ih ima toliko i kostaju masno.

Nego, ima li kakvog govora o 3.18? Treba do kraja godine ali se dani odbrojavaju. Poprilicno je veliki hajp da bi update mogao izaci svakog momenta.

EDIT: Isto kaze i levelcap:


Izašao je 3.18 PTU wave 1, pogledaću večeras na šta liči. Kažu ljudi da je fps opao značajno sa novim renderom engine-om.
 
Da, sinoc vidio da je na test serverima. Nisam ni ja pogledao kako izgleda ali sam cuo da je 40% bolji FPS. Znaci istina je negdje u sredini; nije se nista promjenilo :D
 
Uopšte ne mogu da upadnem na test server, stalno je prepunjen igračima. 😅
 
Vasa iskustva po pitanju fps, koliko je igrivo 60fps koliko vidim da imaju mnogi?
Gledam ovaj Avenger Titan, kao preporucuju ga kao dobar starter.
 
Vasa iskustva po pitanju fps, koliko je igrivo 60fps koliko vidim da imaju mnogi?
Gledam ovaj Avenger Titan, kao preporucuju ga kao dobar starter.
Pogledaj ovde za hardver https://robertsspaceindustries.com/telemetry
Samo selektuj "Display outlying data" za više konfiguracija, pa klikći po grafikonu i menjaj opcije dok ne nađeš nešto blizu tvojoj konfiguraciji.

Što se tiče brodova, uzmi samo paket koji ima Avenger Titan i stani tu. Taj je definitivno najbolja opcija za start igre!
Nemoj da upadneš u zamku da plaćaš CCU warbonds i sl, jer očas posla možeš da završiš u trošku :)
 
Nema niko 60FPS. Framerate varira strasno kada si na stanicama i na planetama. Bez gsync/freesync ne preporucujem. Skace ozmedju 40 i 90 nekada. "U svemiru" je statican i tada igra radi super.

Sve zavisi u kakvom su stanju serveri i kakva ti je konfiguracija. Kod mene je 3070, 5900x, 48GB rama. Igra je na 970 EVO Plus i nekada bude ok nekada neigrivo. Igra je na max out.

Isto sam uzeo paket sa Avenger Titan i obavlja sve poslove.
 
Nema niko 60FPS. Framerate varira strasno kada si na stanicama i na planetama. Bez gsync/freesync ne preporucujem.

To nije tačno.

Meni se dešava da ode i na 80fps u 4K, u svemiru je max koji sam imao oko 100. Prosek mi je oko 50.
Do skoro je zavisilo dosta od servera, ali sa ovim novim Vulkan izmenama u patchu 3.18, fps će da bude sve veći i stabilniji.

5800x (undervoltovan, usporen namerno), Asus Strix 3080, x470, nvme, 32GB ram, 4K monitor.
 

Prilozi

  • oyA42IBzcu.png
    oyA42IBzcu.png
    1.3 MB · Pregleda: 35
Pita kako igra radi na 60FPS. Nije fiksan je moja poenta zbog laga. I meni ide do nekig 90 FPS i spas mi je gsync. A 3.18 je toliko bio los da su ugasili test servere. Ne znam jesul vratili. Nisam optimista.
 
Pita kako igra radi na 60FPS. Nije fiksan je moja poenta zbog laga. I meni ide do nekig 90 FPS i spas mi je gsync. A 3.18 je toliko bio los da su ugasili test servere. Ne znam jesul vratili. Nisam optimista.
haha, pa čemu brate mili potreba za izvrtanjem istine? xD

Meni je u 4K oko 50. Da spustim na prvu rezoluciju ispod, prosek bi bio 65 i to na 3.17.

PTU radi još od pre nove godine, ali je to test server i normalno da nije stabilan. Bili su ga ugasili na dan u decembru, odmah posle puštanja, kako bi zakrpili neki kritični bag, ali posle toga je non stop uključen.
 

Prilozi

  • NVIDIA_Share_pub83iy40j.png
    NVIDIA_Share_pub83iy40j.png
    1.9 MB · Pregleda: 32
  • firefox_tYi1WAvA0h.png
    firefox_tYi1WAvA0h.png
    1.4 MB · Pregleda: 33
Pogledaj ovde za hardver https://robertsspaceindustries.com/telemetry
Samo selektuj "Display outlying data" za više konfiguracija, pa klikći po grafikonu i menjaj opcije dok ne nađeš nešto blizu tvojoj konfiguraciji.

Što se tiče brodova, uzmi samo paket koji ima Avenger Titan i stani tu. Taj je definitivno najbolja opcija za start igre!
Nemoj da upadneš u zamku da plaćaš CCU warbonds i sl, jer očas posla možeš da završiš u trošku :)
Pa da, to je to, 60fps average sa mojim hardverom.

Pita kako igra radi na 60FPS. Nije fiksan je moja poenta zbog laga. I meni ide do nekig 90 FPS i spas mi je gsync. A 3.18 je toliko bio los da su ugasili test servere. Ne znam jesul vratili. Nisam optimista.
Ja sam skontao da u 3.18 menjaju engine, e sad nisam ispratio dal se samo update engine-a radi ili ga menjaju drugim. Svakako u tim situacijama je ocekivano da bude prebagovito, a ova igra je puna bagova i bez toga. Jedino mi se ne dopada sto vec skoro 10 godina oni u alfa fazi rade. Kontam da je igra preozbiljan projekat ali dzaba kad radi kako radi..
 
Ja sam skontao da u 3.18 menjaju engine, e sad nisam ispratio dal se samo update engine-a radi ili ga menjaju drugim. Svakako u tim situacijama je ocekivano da bude prebagovito, a ova igra je puna bagova i bez toga. Jedino mi se ne dopada sto vec skoro 10 godina oni u alfa fazi rade. Kontam da je igra preozbiljan projekat ali dzaba kad radi kako radi..
Postepeno će zameniti sa Vulkanom, u fazama tokom ove godine.

Ovo je verovatno prva AAAA igra na svetu, s obzirom šta prave sve i definitivno ne postoji ništa slično, ovih razmera. Sam ovaj Persistent Entity Streaming je revolucionarna tehnologija koja će doneti neverovatno velike i kompleksne svetove u video igre.

Svi su frustrirani što ovoliko traje, ja takođe, ali šta da radim. Uživam i u drugim igrama dok je ova u razvoju. Od 2013. sam već dosta uložio, podvuku se te mikrotransakcije, pa sam ti zato savetovao da ne ideš dalje od Titana. Sad da počinjem, uzeo bih ili taj paket ili ovaj Cutter, koji je takođe sjajan brod, za još manje para. Titan je kratkodometni starter trader/fighter, a Cutter dalekosežni starter za istraživanje i kurirske poslove.

Ako ti treba referral za bonus startni keš, možeš ovaj moj da iskoristiš STAR-SPKP-6YBL
 
Poslednja izmena:
Hvala :)

Koliko sam skontao sada uvode replikacioni server koji koordinira kargo, olupine, desavanja iz drugih instanci kako da ih nazovem, kako bi sve to bilo u realtime vidljivo i ostalim igracima na istom mestu. E to je mozda ozbiljan zaplet :)

Jos mi je zanimljivo sto menjanje engine-a registruju u minor build verziji tj 3.17 -> 3.18, kao da se nista bitno ne desava, a prakticno menjaju kod igre.
 
Nisma upratio promjenu engiena sa 3.18 ali jeste najavljen redizajn enginea za squadron 42 koji nece nikada izaci. Ako te detaljnije interesuje igra, pogledaj SC klipove levelcapa.

Star Citizen nece nikada izaci iz bete. A trenutno je u alfi. Igra je profitabilna u ovakvom stanju; what if hype. Star Citizen treba gledati: ovo sto ima je igra, da li meni odgovara. A ne: ulazem u igru jer ce sutra biti nesto drugo.

Sam projekat je startao sa potragom od 500 hiljada $ da se igra skompletira. Danas su oni sakupili preko 500 miliona dolara a igra nije ni na pomolu bete. Pametnom dosta. Igra nece nikada biti zavrsena. Nemoj ulagati novac i nade u nju. Ako ti se dopadne u stanju kakva je onog dan kada je upalis, super. Zabavi se s tim sadrzajem i ne prati sta treba sutra da izadje. Sve sto budes citao o SC je u stilu: sta stizne novo. Ovo ce da bude.. itd. Who cares. Nisam kornjaca sa galapagosa koja ce živjeti 300 godina.

Server merge o kojem pricas je trebao da bude implementiram do kraja 2022ge. Sada je taj datum pomjeren za godinu dana. U biti, Star Citizen development tako funkcionise. Ako pogledas kada je trebao izaci squadron 42, vidjet ces da kasne par godina dok danas, squadron 42 uopste nema ni priblizno datum.

Vec kada upalis igru, i kada vidis kakve su performanse i koliki je bugfest. Ako ti se dopadne, zamisli da je igra u takvom stanju for ever. Uopste nemoj pratiti novosti jer ce te samo iscrpiti. Star Citizen developeri su najveci lazovi u historiji gaming industrije. Oni nisu sposobni sa 500mil kreirati betu sto znaci da im treba koliko, 3bill ?? Ako uopste budes pratio stariji razvoj igre, vidjet ces da su nekoliko puta prekidali razvoj i neke modele univerzuma startali od nule gdje su ulupali milione i milione i na kraju sve poništili. Mislim da je to razlog sto squadron 42 ne vidimo "ni na mapi".

Sve te revolucionarne stvari su samo na papiri. Svako moze krenuti od 2D mario-like igre i kako pristize novac, tako pomjerati goal posts i govoriti: hocemo dizajnirati igru koja ce mapirati sve planete i sve galaksije 1:1. A oni u trenutnom stanju imaju samo model jedne šupe. Eh to ti je Star Citizen. Novim planovima nema kraja. Vjeruj mi da ce za godinu dvije reci da prekidaj urazvoj i da sve sele na Unreal Engine i da ce im za to tzrebati najmanje 3-4 godine. Pa ce onda naredne 3-4 godine raditi adaptaciju jer je.. well, novi engine. Igra je toliko dugo u razvoju da je engine na kojem rade postao obsolete. Ono sto meni smeta jeste sto ne fiksaju vec postojece. Postojeci netcode i bugove. Ali bug fixing ne prodaje nove brodove.

Sto se mene licno tice, vec sam rekao. U ovakvom stanju, sadrzajo je najboilja space igra koju sam probao. Daleko vise sadrzaja od Elite. Ja koliko sma sati ulupao sam uzivao, ali moras probati licno da vidis da li mozes tolerisati bug fest koji prekida misije. Recimo posalje te na Destroy Sentries Missions. Da uništiš 9 Sentries. I u sred misije, nakon sto unistis 5-6 njih, ostala 3-4 postaju friendly. Ako ih unistis ides u zatvor. Znaci nisu vise neprijateljski. Igra se ubagovala. Ili, uništiš 6, trazis 3 koji se nikada nece pojaviti jer ih igra ne spawna. Delivery misije gdje ne prihvati paket a potrosio si pola sata sakupljajuci i dostavljajuci iste itd itd. To moras vidjeti iz svoje perspektive, koliko mozes tolerisati takvo stanje. Mozes sletiti na stanicu i da ni jedan lift ne radi. Otvore se vrata ali zbog clippinga ne mozes uzci, ili se desi, ne mozes izaci. Onda gai igru pa probaj ponovo. Inventory sistem je i dalje katastrofalan. Otvoris ga i stvari fale. Ja u zadnje vrijeme imam totalno prazan inventory. I prikazat ce mi sadrzaj samo ako otvorim UI u odnredjenom trenutku na odredjenoj stanici. Ali cim udjem u brod i hocu uzeti recimo oružje, nemam apsolutno nista. X puta se desilo da mi kaciga fali jer sam je skinuo da uzmem vodu, ali je nisma mogao vratiti jer je nestala.

Mozda je najbolje da sacekas free vikend ili, ako vec ulozis lovu i uzmes titana, prati ovaj upgrade. Ne moras sve uzeti iz prve vec vremenom kupuj sta stignes.




Moj savjet je da krenes od dostave paketa da uzmes malo love, pa onda upgrade na 317/417 i Destroy Sentries misije koje dodones 22-25K a onda sta ti bude odgovaralo. Cesto imas vezane misije, kada završiš Destroy Sentries misiju, izbaci ti da ulietis kao pomoc u borbi protiv neprijateljskih brodova. Slicne borbe brodova kao sa Destroy Sentries misijama.

Mozes pogledati ovaj video cisto da imas u planu kada startas, odakle zapoceti a da se ne vrtis u krug ili ne trosis novac i vrijeme na gluposti:




Imas dosta videa kako zaraditi 1mil sa specificnim misijama ali moras balansirati izmedju igranja i uzivanj i grinda da bi imao lovu za jos vise grinda. MMO sindrom. I'm ginding so that I can grind even more.

Ovo ti je sajt za kombinacije aseta brodova. Da vidis sta sastavljas ali do toga ces doci poslije. Sada ce te samo zbuniti pa ga sejvaj negdje:

 
Kakav post, hvala na vremenu druze.. Slazem se, ovo mu dodje kao finalan koncept.
 
Tako ste me sada nalozili da sam izvadio novcanik i spreman sam da platim :) Sta mogu ocekivati sa 1660Ti i Ryzen 5 2600?Ne bih bas da bacam pare uzalud.
 
Upravo si mi ustedeo 70$.:) 👍
 
Ja sam lilčno digao ruke od ove igre. Počelo je odavno da smrdi. Uložio sam neke pare još u prvoj godini ali ih nisam refund-ovao.
 
Tako ste me sada nalozili da sam izvadio novcanik i spreman sam da platim :) Sta mogu ocekivati sa 1660Ti i Ryzen 5 2600?Ne bih bas da bacam pare uzalud.
Mozes kupiti grckalica i da gledas YT gameplay.
 
Tako ste me sada nalozili da sam izvadio novcanik i spreman sam da platim :) Sta mogu ocekivati sa 1660Ti i Ryzen 5 2600?Ne bih bas da bacam pare uzalud.
Možeš da očekuješ 37fps u 1080p na starom enginu u 3.17. Računam da ćeš sa novim imati 10-15fps više, ali će se to videti tek kasnije u toku godine. Ti si na pola puta između minimalne i preporučene konfiguracije.

Ne slušaj zle jezike, ljudi vole da mrze SC ;)

Postoje načini da se SC još više ubrza. Meni se recimo fps stabilizovao od kad sam počeo da ga pokrećem u windows 8 compatibility modu, ali mislim da će to biti zastarelo sa novim rendering engine-om.
Nešto sam menjao i sa nvidia drajverima, pogledaću šta tačno. Osetila se značajna razlika.
 

Prilozi

  • firefox_2vGuy5cMA9.png
    firefox_2vGuy5cMA9.png
    756.9 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
Ma lepo je covek objasnio gore, SC treba prihvatiti ovakvog kakav je, bolje bit nece. Oni ce uvek da nesto rade, podizu, obaraju, pecuju, dok ne zatvore projekat. Mada sumnjam da ce zatvarati, pre ce biti da ce im unuci raditi na ovome :)

Ja sam u IT-u kao i vecina ljudi ovde, ali ne volim da ja sam kopam po netu nacine da optimizujem igru koja radi tak okako radi. Comp. mod, drajver verzija, tvikovi, cuda, bez toga.. Samo ne cenim sto uzimaju tolike pare a retko sta optimizuju.

Da me neko ne shvati pogresno, i dalje mislim da je koncept igre fenomenalan, isto mislim i za stari Freelancer i slicne.
 
Ma lepo je covek objasnio gore, SC treba prihvatiti ovakvog kakav je, bolje bit nece. Oni ce uvek da nesto rade, podizu, obaraju, pecuju, dok ne zatvore projekat. Mada sumnjam da ce zatvarati, pre ce biti da ce im unuci raditi na ovome :)

Ja sam u IT-u kao i vecina ljudi ovde, ali ne volim da ja sam kopam po netu nacine da optimizujem igru koja radi tak okako radi. Comp. mod, drajver verzija, tvikovi, cuda, bez toga.. Samo ne cenim sto uzimaju tolike pare a retko sta optimizuju.

Da me neko ne shvati pogresno, i dalje mislim da je koncept igre fenomenalan, isto mislim i za stari Freelancer i slicne.
Ne želim da ispadne da sam fanboj :) ali je igra bolja sa svakim sledećim patchom. 🤷‍♂️

Ono što ja vidim kao jedini problem je to što se Squadron 42 finansira preko svih ljudi koji daju pare direktno za SC. To je najveći problem - taština Krisa Robertsa, da mora da pravi kinematografske igre, da je 90% resursa povukao tamo i da zbog toga sve ovo toliko dugo traje. Um mu je ostao zarobljen u devedesetim dok je imao Origin i dok je pravio Wing Commander serijal, hoće da vrati milo za drago EA Gamesu i svima ostalima koji su mu govorili da je nešto nemoguće. Ta taština se vidi i preko svih skraćenica i imenica koje je ubacio u igru - Origin, EA (electronic access) i sl.

Sve to zarad igre koju ćemo da obrnemo za 30ak sati igranja... dok sedi na zlatnom rudniku koji se zove Star Citizen (MMO). Neverovatno mi je da zapostavlja igru koja može da postane epska i dugotrajna kao i Eve Online. Ko zna, možda je njemu cilj da napravi film, da ga boli džonson za MMO. Videćemo za 2 godine.

Do tada, ja igram redovno i super mi je. Ništa lepše nego S9 torpedo u nekog trola koji se pravi da je pirat :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno