Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Pa izašla je igra, zove se: "We give you digital ships that you can't fly and you give us money". U narodu poznata kao šišanje ovaca. Igra se od 749. godine pre nove ere, a ovo je samo novo, moderno runo ;)
 
Ne znam da li je ovo već kačeno ali i ako jeste, dobro je da se apsolvira. ;)
Bez obzira što se uvek zacenim od smeha, sve što je rečeno pre tri godine vezano za SC i nije previše smešno, jer je aktuelno evo i dan danas.
Ima ovih klipova još, prosto ne može da mi dosadi. :)

 
Digli su preko $200mil.
 
All aboard the hype train



Bogami lepo su se otvorili za sve ove glumce.
 
Poslednja izmena:
Dok ne vidim release date za kompletiranu igru, zero hype.
 
^ Bice, za 2 godine u ovo vreme... :-devil-:

Meni nije jasno samo dokle ce to ludilo da se nastavlja i kako ih do sada niko nije tuzio... A ljudi ih dalje podrzavaju i sipaju im kes u rupu bez dna...
 
Možda single player i bude ali ono što planiraju sa MP teško da ikada izadje a da bude igrivo kako su zamislili. Baš juče gledam konvenciju, sve radi u nekom malom FPS-u. a čisto sumnjam da su ga puštali na slaboj mašini. Jedino što je delovalo odlično je muzika.

Ali zao kinta i dalje stiže. Jučerašnja situacija.

Funds.jpg
 
Kaze da ce u decembru objaviti public roadmap do zavrsetka cijelog projekta (SQ42)... Napravice hajp samo od toga, a kad izadje i to, bice uz hiljadu napomena da se moze promjeniti zbog xyz razloga...
https://youtu.be/EGzcYLBN2VU?t=1587
 
Poslednja izmena:
Trailer je kul zbog glumaca i state of the art grafike, ali van toga apsolutno nista ne prikazuje.

Ali ovo "Funds Raised: 195,092,582" a ovamo se popuje ne preorderujte igre... :)
 
^ Bice, za 2 godine u ovo vreme... :-devil-:

Meni nije jasno samo dokle ce to ludilo da se nastavlja i kako ih do sada niko nije tuzio... A ljudi ih dalje podrzavaju i sipaju im kes u rupu bez dna...

Sunk Cost Fallacy

Isti oni koji su vec ulozili na hiljade dolara i dalje nastavljalju da ulazu na hiljade dolara jer ne mogu da prezale onih vec bacenih na hiljade dolara iako ih sve ovo verovatno smara vec godinama unazad. Ne mogu da priznaju gubitak i nastave dalje, tako ostavljajuci Robertsa bez priliva svezih para.

Da ih tuze mogu ali da dobiju vise ne mogu, jer su se fino ogradili od toga u Americi za sve ove godine dobijajuci sitne sporove protiv backera. Velika banditska masinerija stoji iza ovoga.

Ovo je zapravo dobro za video igre jer uz sve ove gambling svinjarije velikih izdavaca samo puni vec poprilicno puh pehar, valjda ce u jednom momentu nesto bitno i dobro da se desi po potrosace video igara. Bar se nadam.

Edit: Zanimljivo je da su u ludilu oko angazovanja gomile poznatih glumaca nekako izbegli metak, nijedan nije nikoga silovao ili se veze uz neki slican skandal.
 
Poslednja izmena:
Čemu hejt?
Ako igra ikada izađe i bude recimo fenomenalna, hoće li neko od hejtera izaći i reći: "jeste jeo sam g...."
Ili evo već godinama navijaju da propadne cela stvar da bi mogli da kažu: "šta sam rekao?"

Opustite se, niko nije dao levi bubreg za ovu igru, dao je ko koliko želi i najveći broj ljudi je odavno prežalio te pare. I pivo popiješ pa završi u pisoaru pola sata kasnije.

Najbitnija stvar kod SC je da neko pokušava da pomeri granice! OK, i da usput se obogati naravno ali malo li je što ~500 ljudi prima platu zahvaljujući ovom proadvcu magle? Pa to je deal koji bih uzeo svaki dan!

Pratio sam razvoj igre intezivno tamo negde do 2015te i jesu traljavo napredovali, tj nikako ali sama količina materijala je impresivna, čitave knjige su izlazile, lore igre je do sada sigurno nenormalno obiman.

Od početka je premisa bila da CR hoće nešto da napravi, možda je lud ali ja nikad ne mogu da zaboravim osećaj koji je pužao WC5 (jedini WC koji sam igrao) i kasnije Star Lancer, samo zbog toga sam podržao projekat. Do sada su premašili moja očekivanja u svakom pogledu. kako je rasla podrška rasli su i apetiti i nemam ništa protiv toga.

U moru repetetivnih igara svake godine koje sve liče jedna na drugu i nijedan studio se ne usuđuje da pokuša ništa novo, gde je jedan Mass Effect unižen i unakažen do krajnjih granica (samo jedan primer), u industriji gde se recikliraju stvari od pre 20 godina, gde jedna raspala igra poput PUBG-a razbuca scenu potpuno u zadnjih godinu dana, jasno je da su nam preko potrebne nove stvari, revolucija.
To je najveći razlog što se nadam da će SC da uspe, da vide ljudi da može da se izađe iz kutije i uspe. Ali ako ipak ne može, onda *mjau**mjau**mjau*, makar se usudio neko da proba. Da je lako već bi bi neko napravio.


Uživajte :)
 
Lol onaj trol ponovo bistvuje a forumu pod novim nikom i starim navikama? Guru za sve oblasti :d
 
Vukodav sve to stoji šta si napomenuo,al zamisli sad filozofiju drugih,sad će i oni teti dio kolača,pa će u jednom malom vremenskom perjodu biti mali milion takih projekata,de će šišat ovce,bez da bude iko kažnjen

A koliko vidim,barem mislim da vidim,Eu ide u pravcu da zaštiti krajnjeg korisnika,tj nas....jednom će udarit po stolu i staviće neku klauzolu,neka granica mora postojat

Kako su nekad radili igre,sa svojim znojem,od svojih ustiju odvajali....izdali igru i posle ili popušili ili bili nagređeni

Ja sam se opeko par puta sa ovima earli aces,suma nije velika,alo opet od mene,od tebe,od milion drugih....i boli njih ona stvar,i netrebaju ništa više radit,pare su pokupili,i ajmo sledeći projekat
 
Poslednja izmena:
Oni rade tacno ono sto trebaju raditi, prave nove brodove jer im to donosi milione. Ovo ostalo izbace jednom godisnje da zamazu ljudima oci i tako vec 6 godina. Ovaj materijal je snimljen verovatno pre tri godine ali su ga sada doterali da izgleda kao cutscena iz moderne video igrice, pa sada loze ljude kao neki napredak se desio u pogledu razvoja Squadron 42. Prikazali par scena sa seta iz Imaginarijuma (Endi Serkisa ne Zadruge), grafika naravno vrhunska i mase se popalile da ce igrica izaci uskoro. A oni istovremeno prodaju novi brod od 1500 dolara, istim onim ljudima sto su im vec dali preko 10000 u proseku.

Stete zapravo vise i nema, hajp je na dnu za ovaj projekat a broj normalnih ljudi sto su ulagali po 30-50-100 dolara se drasticno smanjio. Oni muzu iste ovce tj. kitove vec godinama. Ja sam im dao mojih 30 dolara i odavno sam ih prezalio. Nece ovo nikada izaci.

Ovakvih projekata nece vise biti. Kickstarter je umro, kao i Indiegogo barem kada je finansiranje igrica u pitanju. Nekada bi na redditu svaki pixel junk indie naslov imao po 200 pregleda a sada ako ima dva srecni su. Nostalgicni projekti su propali, firme su propale. Stalo je sa crowdfunding finansiranjem igrica. Nekada je svaka susa sa solidnom idejom i tri crteza mogla na racuna na 50k dolara a sada samo retki prebace 10k dolara.
 
Poslednja izmena:
Ja sam trazio i dobio refund za dodatni brod sto sam pledgovao na pocetku... ostavio samo osnovni paket neka stoji, ako ne za sina a ono za unuke malo da se igraju.

Na moje iznenadjenje ovaj deo je bio odradjen bez ikakvih natezanja i uz maksimalno postovanje sa njihove strane - ne znam da li je situacija jos uvek takva.
 
Iz istog razloga ja cuvam osnovni paket i nisam trazio refund, mozda klinca bude zanimalo ako ikada izadje, bolje nego da placa 80 ili 100 dolara koliko vec pijavice budu smatrale da jedna igrica treba da kosta u buducnosti. Meni 30 dolara ionako ne znaci puno da bi se cimao zbog toga. Ali posle svih ovih godina sam jako pesimistican po pitanju izlaska igre. Ovim tempom je bas za unuke, ako whaleovi nastave da ih finansiraju narednih 20tak godina.
 
Po prvi put upalih PU i bas sam se fino naigrao. Alfa 3.3 je drasticno podigla performanse, i uspeo sam da odigram par vrsta misija bez puno problema. Ima crashova, ali to ce da se sredi. Vizuelno je odlicno, i na trenutke, gledajuci igrace oko mene, osetio sam tugu sto imam samo pocetnu Auroru. :D Eto objasnjenja zasto ljudi toliko kupuju nove brodove.



Konfiguracija je ova na mom profilu, maltene samo sam na Levskom primetio zesci framerate drop [i dalje iznad 30fps], al nisam obisao sve stanice u sistemu.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko info sta se desava? :) jel uspevaju nesto postici? :)
 
Toliko uspevaju da na temi nema novih poruka godinu i po.
 
Jedan od komentara sto pogledah na brzinu, jer vec dugo ne pratim igru:
"I'm not buying it's still early days crap. The game started in development in 2011, CR announced it in 2012, estimated development of 3 years and commericial release in November 2014. That did not happen and here we are, pretty much in May 2020 and no game. "

Jos imam neki basic starter pack sto sam uzeo vise ni ja ne znam kad, pa ako nekad nesto bude od ove igre - super.
 
Isto, u sustini kupio sam igru. Ali da ovako megalomanski propadne cela ideja, bas mi je shit.. ipak je bio preveliki zalogaj
 
Ja sam kupio paket 2013. Mislim da neće ovo skoro ako uopšte i izadje.
 
Ja da sam na njihovom mestu, zatvarao bih igru, takva je kakva je, gledao bih da je zavrsim sto pre kako mogu ili bi je izbacivao kao epizode, ako je moguce...
 
Evo iz januara Forbs clanak, ako je neko propustio:

Software Developer Seeks To Delay Its Lawsuit Against Makers Of The $300 Million Game ‘Star Citizen’

https://www.forbes.com/sites/mattpe...r-300-million-game-star-citizen/#1e70c23d19ff

Ja i dalje vjerujem da je u pitanju scam jer osim sto je igra startala sa potrebama od pola miliona, a sada je 300mil malo, oni su te pare trosili na holivudske glumce umjesto zavrsavanja igre.

image.png


image.png


Staw Wars film sa svim zvjezdicama kosta manje za izradu.
 
Poslednja izmena:
Evo iz januara Forbs clanak, ako je neko propustio:

Software Developer Seeks To Delay Its Lawsuit Against Makers Of The $300 Million Game ‘Star Citizen’

https://www.forbes.com/sites/mattpe...r-300-million-game-star-citizen/#1e70c23d19ff

Ja i dalje vjerujem da je u pitanju scam jer osim sto je igra startala sa potrebama od pola miliona, a sada je 300mil malo, oni su te pare trosili na holivudske glumce umjesto zavrsavanja igre.

image.png


image.png


Staw Wars film sa svim zvjezdicama kosta manje za izradu.

Enti miša,pa ovaj Robert je ko talijanska mafija,lovke ima svugda,tj imao je :p
 
Au al su nakupili talenta, 'bem ti... A ja mislio da pare idu u game features :d
 
Lik je krelac, ono što su u startu obećali je moglo da se završi bez problema i da sad rade na nastavku ili šta već.
Najradije bih da jednog dana otvorim temu i da vidim vest da je završio u zatvoru.
Ali takvi ljigavci znaju kako sebe da zaštite, prvo pare na advokate pa ostalo.
 
Ja mislio Tarkov neoptimizovan....ovo djubre ne da je djubre neko je prostim seljačkim rečnikom ***** na kvadrat,enti jarca i 59 gb kad sam skidao

Da pojasnim,prvo kad sam pokrenuo igru,trebalo joj je par minuta da dojde do menija,izaberem šta da igram (jedna opcija od tri)

FPS....udjem da ga naoružam,uopšte ne renderuje oružija i armor,tj vrlo polako(mislim da mi je u medju vremenu instalirao nekog rudara)

Krene partija,instant dead,ne renderuje druge igrače....pa ove bi trebalo sve pred zid,i toljagom po glavi,štete metka
 
Nazad
Vrh Dno