Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Samo da razjasnimo da ovaj projekat nije započet sa idejom da bude prevara.
I nije tačno da nemaju baš ništa, trude se oni da tu i tamo prikažu nešto novo ali projekat je ogroman.
Može biti i da je Kris malo zarđao pa u startu napravio greške koje su koštale, ali nema šanse da je on tu zbog love i bežanija jer čovek je sanjar.
Zbog nas igrača se nadam da će uspeti da završe igru jer u ovom trenutku niko drugi ni ne pokušava da napravi nešto ovako velilo.
 
Najlakše je sada preseći i napraviti igru po prvobitnom planu, potrošiti nekih 20-30 milki i ostalo u džep. To je uradio Ubisoft sa Watchdogs. Oni su ljudima koji su potrošili hiljade dolara obećali neviđenu igru, zbog njih se ovo pravi ne zbog mene i mojih 30 evra ulaganja. Ja bih ionako bio zadovoljan sa solidnom kampanjom (čisto sumnjam da mogu gore od modernih FPS singlplejer igara) i kakvim takvim multiplejerom. Ali onaj koji je dao 5000 dolara nije zbog toga dao pare, već da vidi taj grandiozni projekat kakav je Freelancer trebao biti pre nego što je Microsoft naredio da se igra privede kraju što je pre moguće.

Zbog ljudi koji su ušteđevinu spiskali na projekat se modifikuje Cryengine, piše novi netkod, prave super kompleksni brodovi sa raznim sistemima, simulira sve i svašta.
 
Sve je to moglo ali prvo da su uradili BAZNU igru singleplayer pa multiplayer, nesto kao i f2p igre i onda dodatnim finansiranjem ubacivali dok igraci zadovoljno igraju tako bi i igraci dodavali kes za "nesto vise"

Po meni najbolje da otkazu taj FPS mod is ve ostali dok ne izbace singleplayer i alfu multiplayera pa ako tim opstane i igra bude OK posle me bas briga sta ce ubacivat!
 
To se neće dogoditi. Najbolji primer neka ti budu recimo DayZ i prevara (u suštini) sa njim kada se nakon prodaje 800k kopija sušinski stalo sa razvojem, da bi danas, godinu dana nakon toga ARK koji je u manje-više istom stilu kupilo duplo više ljudi. Dakle, ljudi žele da veruju da se iz takvih stvari može izroditi nešto dobro.

Naravno, ne kažem da će ARK poći stopama DayZ-a, ali nema garancija ni da neće...

Pa mozda ne mora da znaci, jer nigde nema nikakvog osudjivanja ovog projekta, osim ljudi koji su dali pare jos iz vremena kickstartera - ne kazem da je vreme da se samo pljuje po njemu, ali kritike bi trebale da pljuste svakako -globalno!

Da neko smatra da mu je u interesu da iskoristi priliku iskoristio bi je

To sto su ljudi verovali u DayZ pa veruju opet po pitanju ARK ne znaci nista, jer postoji toliko ljudi koji bi da se igraju a ili se nisu opekli, ili su dali malo para pa im ne znaci mnogo, ili su se cak izigrali za svoje pare :d, ili su prosto sludjeni , a pri tome niko nije odvojio toliko para kao za SC
Pri tome Dayz se prodavao u alfa stanju, bio je mod pre toga, dakle bilo je nesto igrivo, prodavalo se nesto igrivo ili poluigrivo - konceptualno drugacija situacija od SC koji je sa druge strane crowdfunding projekat

SC je megalomanski i deluje da ako pukne to ce mnogo vise da odjekuje od prethodnih promasaja
 
Pa mozda ne mora da znaci, jer nigde nema nikakvog osudjivanja ovog projekta, osim ljudi koji su dali pare jos iz vremena kickstartera - ne kazem da je vreme da se samo pljuje po njemu, ali kritike bi trebale da pljuste svakako -globalno!

Da neko smatra da mu je u interesu da iskoristi priliku iskoristio bi je

To sto su ljudi verovali u DayZ pa veruju opet po pitanju ARK ne znaci nista, jer postoji toliko ljudi koji bi da se igraju a ili se nisu opekli, ili su dali malo para pa im ne znaci mnogo, ili su se cak izigrali za svoje pare :d, ili su prosto sludjeni , a pri tome niko nije odvojio toliko para kao za SC
Pri tome Dayz se prodavao u alfa stanju, bio je mod pre toga, dakle bilo je nesto igrivo, prodavalo se nesto igrivo ili poluigrivo - konceptualno drugacija situacija od SC koji je sa druge strane crowdfunding projekat

SC je megalomanski i deluje da ako pukne to ce mnogo vise da odjekuje od prethodnih promasaja

Sve se vrti oko obecanja i planova. Ne vidim da SC dobija ni priblizno toliki hejt koliko DayZ recimo samo zato sto ne objavljuju planove ili bar ne tako upadljivo. Verujem da bar 50% DayZ igraca igra igru u nadi da ce nov engine da doda jedno 50-ak fps-a sto se nece desiti kao i sto je objasnjeno. Mozda koji FPS vise, ali nista drasticno. Kada prodje i to opasce brojka daleko vise. ARK se ceka na Windows 10 zbog dx12, ako ne bude znatnog napretka brojka pada opet.
 
flrVzR9.png
 
^ Upravo o tome pričam, za projekat ovakvog obima realan razvoj traje minimum 5 godina.
 
Poslednja izmena:
i jeste tako

osim sto je pitanje koliko bi ljudi u startu dalo pare da ceka nesto 5 godina i da dobije ono sto nije bas obecano da ce dobiti :) ostaje da cekamo i da se nadamo
 
Ja sam dao pare (istina samo onaj osnovni paket), bio sam spreman da čekam i još uvek sam.
 
Cekanje nije problem, problem je pravac gde idu i vlazni snovi kreatora i onih sto floduju njihov forum sa zeljama
 
vala je i cekanje. do trenutka kada se bude pojavila ova igra , cak i sa vlaznim snovima , nece biti nista narocito.
 
Pa neće biti ništa naročito ako u to vreme bude bilo sličnih igara a od toga nema ništa :d
 
Star Citizen Main Theme

Kritike su urodile plodom. Roberts se vratio i odgovarao na pitanja backera. Po prvi put su preko vikenda pustili patch, koji je poprilično unapredio flight system. Nemački ogranak je završio 64-bit konverziju endžina tj. Large World kako oni to zovu i sada se čeka multicrew patch za Arena Commander (v2.0) gde ćemo biti u prilici da upravljamo velikim brodovima na velikim mapama (prva će biti 1000 puta veća od sadašnje, kranji cilj zavisi od gejmpleja ali je 1:1 univerzum moguć). To sledi posle FPS tj. Star Marine koji se očekuje posle Gamescoma (na Gamescomu bi trebalo da prikažu gotov FPS, multicrew demo, planetside i Squadron 42).

Ukoliko ne lažu, od ove tačke na dalje se ide na štancanje i uklapanje sadržaja, tehnička podloga se polako finišira.
 
Jedino ako su odradili totalan overhaul engina, jer je optimizacija bila dno dna.... od ucitavanja resursa do samog fps-a.... i to za onu malu mapu
 
Za sada je jedino sređen launcher ali samo u PTU verziji (neće još neko vreme biti live launcher). Konačno skida patcheve maksimalnom brzinom. Optimizacija ide na kraju, mada možda bude nešto i ranije jer su sada tu ljudi koji poznaju endžin.
 
Mislio sam na dimenzije. U Elite: Dangerous svi objekti su iste veličine kao u stvarnosti.
 


Idemo seri po hejterima !!! :D Ovo je prerecorded demo a bice i live demo sa Gamescoma, gde Chris Roberts objasnjava sve i vidi se bolje iz vise uglova.

Trebace sigruno jos 2 god da se yavrsi sve ali vredi cekanja :D
 
Poslednja izmena:
Video cele prezentacije, pokazan je FPS malo, Social modul i live demo gde CR objasnjava sta se desava, na 1:22:00 krece CR.



IllustriousEmptyInexpectatumpleco.gif
 
Poslednja izmena:
lol za dve godine? A sta bi sa p2w shopom?
 
Omg p2w, kao da je dota ili cs u pitanju, takmičenje neko... Win čega aman?

Pay 2 grind less? Bring it on! Nismo svi tinejdžeri sa 24h slobodnih dnevno...
 
Klipovi sa prezentacije:






Animacije u multicrew demou su stare, zato užasno izgledaju. Planetside modul bi trebalo da koristi nove i stiže navodno za mesec dana.
 
Omg p2w, kao da je dota ili cs u pitanju, takmičenje neko... Win čega aman?

Pay 2 grind less? Bring it on! Nismo svi tinejdžeri sa 24h slobodnih dnevno...

Wut? Pogazili su vecinu stvari koje su obecali, izmedju ostalog i p2w model... Ako ce tvoj veci brod negativno da utice na produktivnost mog manjeg broda, a nabavio si ga za pare umesto za ingame novac, onda je to tezak p2w... Da ne spominjem ogranicavanje odredjenih brodova na kupovinu pravim novcem.

Bring it on nemamo svi pare da bacamo na virtuelne brodove.
 
Poslednja izmena:
Toga nece biti u final igri. Sve ces moci da kupis za kredite a ti krediti ce se prodavati u ogranicenim iznosima na odredjeni vremenski period. Neces moci da kupujes brodove kao sad vec kredite pa sa njima brodove. Zato veliki broj ljudi sada kupuje brodove jer im je receno da ce posle launcha biti skuplje. Ove price su se drzali do sada, jel se nesto promenilo u medjuvremenu sto nisam primetio?
 
Sve ces moci da kupis za kredite a ti krediti ce se prodavati u ogranicenim iznosima na odredjeni vremenski period. Neces moci da kupujes brodove kao sad vec kredite pa sa njima brodove

To se zove grindanje. Treba da vodis noliferski zivot i da se posvetis samo ****nom grindanju kako bi kupio za "in game" novac neki brod koji mamin i tatin *****ko moze da iskesira za tri minuta. Toliko o tome da igra nece biti p2w. Ljudi igrajte malo neki f2p mmo pa cete vidjeti kako stvari u takvim igrama funkcionisu.
 
Zasto uopste raspravljate o imaginarnoj ekonomiji igre koja nece biti u funkciji jos X godina. Sta ce sve posle da se izmenja i na sta ce da lici igra a vi se uziveli vec u raspravu o vrednosti kredita i brodova.
 
To se zove grindanje. Treba da vodis noliferski zivot i da se posvetis samo ****nom grindanju kako bi kupio za "in game" novac neki brod koji mamin i tatin *****ko moze da iskesira za tri minuta. Toliko o tome da igra nece biti p2w. Ljudi igrajte malo neki f2p mmo pa cete vidjeti kako stvari u takvim igrama funkcionisu.

Mogu i ja ali mi nije to poenta. Uostalom, ekonomija ovde kao i u Elite je pod kontrolom AI agents-a. Nije u pitanju ekonomija koju cine igraci pa da nesto sto ima jedan mnogo utice na drugog.
 
To se zove grindanje. Treba da vodis noliferski zivot i da se posvetis samo ****nom grindanju kako bi kupio za "in game" novac neki brod koji mamin i tatin *****ko moze da iskesira za tri minuta. Toliko o tome da igra nece biti p2w. Ljudi igrajte malo neki f2p mmo pa cete vidjeti kako stvari u takvim igrama funkcionisu.

Naravno da ne treba, grind je najužasnija stvar u gejmingu. Sećam se lika dok sam igrao LOTRO koji mi se pohvalio kako je napravio 70 karaktera za grindanje onih turbine points-a, da otključa sve zone :d Bolje da je išao da nosi gajbice jadno prepodne pa da se igra ko čovek...

Tržište je formiralo cenu brodova, da niko nije kupovao da vidiš kako bi oborili cene.
Jednostavno, ako ti virtuelni svemirski brod ne vredi 100$ nemoj da ga kupuješ - prosto ko pasulj, ako ti vredi ali nemaš para onda imaš većih problema u životu od SC i bolje bi ti bilo da ostaviš igrice i tražiš bolji posao :d
Ne možeš da kriviš ljude koji tih 100$ zarade u proseku jedno deset puta brže od nas što se odluče da iskeširaju brod umesto da ga grindaju danima ko zombiji...

Podržavam želju da se postepeno napreduje, da "istražiš" sve bez preskakanja i da usput dobiješ neko iskustvo ali to nije isto što i noliferski grind za kredite koji ću lično da gledam da izbegnem što je moguće više.
 
Ma meni je i dalje neshvatljivo da neko puca prave pare na neke brodice i sranja. Zar ne moze neko da uradi ****ni mmo a da nema takvih gluposti?! Ono sto mene najvise ovdje nervira je to sto ce singleplayer kampanja biti genericni tutorijal za kasniji multiplayer dio igre. Kao Titanfall i tome slicno. Toga se najvise pribojavam, jer ako tu igra fejluje onda ja kao kezual igrac nemam sta da trazim u nekom p2w mmou gdje vladaju noliferi i burzuji.
 
Nazad
Vrh Dno