Šta je novo?

Stake-ovanje/orocavanje novcica

Ne znam dal je nekom bitno ali rade transferi sa Bitfinex USDT AVAX C-chain na Metamask direktno. Native USDT kako kažu to stručno.
USDT morate dodati sa TraderJoe adrese, ona sa Pangolina ne valja.
Stiže za 3min.
Swap u USDT.e ima na TraderJoe, dobija se 1% više za sad.
 
Искористићу ову тему, ценим да је најпогодније. Таман мало да се скрене са ових тешких тема.
Пре неких можда месец дана је кренуо нови пројекат на harmony мрежи, Hermes DeFi. На сајту нуде много стејкинг опција, имају single pool стејкинг, фарме, банку (држе се закључани токени до марта, добија се stable coin).
Проценти су заиста добри, ја користим више опција, и у овом пропаду се држе токени заиста добро. Имају два своја токена, први је PLTS, фарминг токен, он се закључава у банци, и добија се стејковањем других. Тамо у марту ће тај токен добити своју замену, када hermes избаци L3 који је у најави. Други токен је IRIS, governance token.
Лично користим стејковање ROY токена (она игрица), IRIS-a, и држим у банци PLTS. Нисам фан фарми. За сада све лепо шљака, постоји и могућност коришћења polygon мреже, али нисам то искрено покушавао.

Ван тога су покренули свој RPC који ради добро, delegator node на званичном сајту, верујем да могу доста.

https://hermes-defi.gitbook.io/plutus/ - више инфо
https://www.hermesdefi.io/ - сајт за стејковање

А уколико желите да приступите њиховом дискорду где су доста активни, ево позивнице, у току је и giveaway па ће ми значити ако користите линк, хвала!
 
Otvaranje pozicija za stejkovanje novčića na Binance je uglavnom od ponoći do 2am.

Mozete I da pratite preko telegrama @bstaking_bot
 
Za stablese mozda najbolje resenje vec neko vreme na Anchoru 19.5% za UST. nfa
 
1646869526141.png

OJA je izbacila zakljucano stejovanje na 12 meseci od 100%

Samo nemojte da zaboravite sifru 😅
 
Evo na Binance ima BSW da se stakuje za API 145%. Maximum je samo oko 300 BSW. Zato je coin skočio danas za skoro 70%
 
Приметио сам да је cex.io смањио проценат за стејковање матика на 8%, могуће да се то десило овог месеца.
Гледао сам где је најбоље да се пребаци, binance је изгледао океј, али за закључавање од 90 дана и добар проценат максимум што може је 150 матика.
На крају сам се одлучио за nexo, прављење налога и kyc је прошао лагано.
Пребацивање матика са цекса прошло брзо, преко полигон мреже 1 матик је fee, додуше нешто је теже ишло преко компа па сам урадио преко телефона. Једино је минимум за повлачење био нешто мало већи, писало је 30 негде, али је мени стајало 100 и нешто. Много је за тест трансакцију, али на крају је све прошло океј. Само је битно дупло проверити да ли се шаље преко полигон мреже.

Е сад, проценти на нексу.
Чисто стејковање матика је 10%, +2% уколико се закључа на месец дана.
Они имају и своје лојалти програме, у зависности колико некса (њиховог токена) се држи у новчанику. Платинум ниво (максимални) је >10% портфолија изражених у доларима. Урадио сам то, пребацио нешто матика на њиховом сајту у усдц, затим и у нексо, без провизија. И након тога, стејковање матика + закључавање на месец дана је 14% (може да се добије још 2% уколико је исплата у нексо токенима што нисам урадио). Такође, ово мало нексо токена сам закључао на 3 месеца уз проценат од 9%, није ни то лоше.

Успео сам наравно да омашим за 2 дана, када се добијало 100$ до краја марта за прављење налога и убацивање преко 1000$ на налог.
Уколико је неко заинтересован, има и гомила других новчића за стејковање, већи проценти него на мењачницама другим колико сам видео, оставићу referral линк, где добијамо по 25$ (након што се убаци 100$+), not much but it's honest work.


И даље постоје неки бонуси, ако се убаци преко 5к, међутим ту су доста закомпликовали.
 
Poslednja izmena:
Lepo je znati jedno al je lepo znati i drugo.
Sad tek vidim da može plafon 200 UST na 90 dana, i nije im neka ponuda.
 
Swissborg je 18,5% na UST, ako se ne varam, procenat manje od Anchora.
 
UST je sad 25% na binance, staking 90 days.
Претпостављам да је максимум који може да се стејкује неки мизеран?
Обично су таква закључавања на 90 дана, рецимо матик има одличан проценат, али максимум је 150.
 
Sad već može da se istejkuje i hrana za tigar ajkule, 21% na 30 dana uz maksimalnih 30000 UST. 60 dana je sold out.
 
Evo na Binance ima BSW da se stakuje za API 145%. Maximum je samo oko 300 BSW. Zato je coin skočio danas za skoro 70%
Ja sam 3. Aprila stakeovao bsw na binance po 145%, i sad vidim da su smanjili APY na 100,23% na taj ulog.

U cemu je poenta zakljucavanja na 90 dana i prikazivanje % unapred, ako tokom stake perioda mogu da menjaju kako im dodje…
 
Ma to na Binance su gluposti.
Kupio za USDT UST prebacio na Terra Station wallet i na Anchor, lepo 19.5% kaplje dok ne ne smanji ovo onda bežanija na vreme.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220420-150715.jpg
    Screenshot_20220420-150715.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 52
Taj UST koliko dobro i inovativno radi, toliko lako može da pukne. Ne znam kako uspevaju da održe ovoliki APY?
 
Taj UST koliko dobro i inovativno radi, toliko lako može da pukne. Ne znam kako uspevaju da održe ovoliki APY?
Burnuju Luna iz treasury i to stavljaju u fond za nagrade.
Ovo je samo jedan od tih stable coin staking servisa, ali je najveći i super je sto su isplate u USDT dnevno ili čak i češće.
Plus pogledaj koji je rast imala Luna što ne bilo 19.5%.
Kupili su nekih 2B UST BTC i planiraju za 10B. To nije baš dobro al ako nagura BTC na 100k briga me iskreno.
 
Za sada im dobro ide, videćemo kako će ići ako market cap nastavi da raste.
 
Na Binance je CAKE na 50% APY, zaključano na 15 dana. Na pancakeswapu je 15% za isti period u poolu.
 
Dash je pre par dana dodao opciju stake-ovanja Dash-a direktno iz zvaničnog Dash mobilnog wallet-a (za sada samo Android verzija).
Koristi se Crowdnode servis, koji onda sa deponovanim Dash-em kreira masternode čim se skupi 1000 Dash-a i svako dobija svoj deo od masternode nagrada.
Nije trustless, pošto se koristi third party servis, ali nema KYC-a i sve se završava u okviru wallet aplikacije.
 
Da li neko radi stejkovanje ETH preko noda ?
Da mi pojasni malo tj. svoja iskustva da podeli.
Treba da se ima 32 ETH-a, računar koji radi non stop, UPS za taj računar, stabilan Internet, ... ?
Šta ako se desi nestanak struje i ups ne izdrži to, koliki su penali ?
Može li na godinu dana ili mora na dve ?

Kako vi radite ? Hvala unapred.
Da, što je najvažnije da to sve se radi iz novčanika, a ne sa menjačnice ?
 
da li neko moze + da podeli iskustva kako to ide preko ethermine sajta to stejkovanje eth ?
 
Nazad
Vrh Dno