Šta je novo?

Stake-ovanje/orocavanje novcica

99% dobijas i Gzil,samo pogledaj kolko ces davati % nekom sto je nod,ide od 2% do 20% ako se secam za zil,ja sam drzao na ezil,videces listu na staking.zillinga
 
hvala, stejkovao upravo preko moonleta zill. 5% uzimaju za nod.
citah nesto za atomic wallet na redditu zale se pa rekoh da udjem na ovaj drugi.
99% dobijas i Gzil,samo pogledaj kolko ces davati % nekom sto je nod,ide od 2% do 20% ako se secam za zil,ja sam drzao na ezil,videces listu na staking.zillinga
 
Pozdrav,
Na moonletu imam 0.9zil za claim. E sad kad stisnem claim ovo mi izbaci . Da li to znaci da na svaki claim moram da platim ovo ili sta predatavlja ovo ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210406-000328_Moonlet.jpg
    Screenshot_20210406-000328_Moonlet.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 157
Sad sam imao 1.95 zill pa sam claim iako je fee bio max 4. Fee naplacen 3.xx ne znam tacno.
Sad nesto citam al ne mogu da ukapiram kad i koliko se fee mijenja na nedeljnom,mjesecnom nivou za podizanje nagrade ?
I jos jedno pitanje dobio sam 0.00195gzil ? To je normalno jel tako ? Na 1000zil nagrade 1gzil svaki put kad se uzima ?
Nisam puno stejkovao pa sad ne znam jel se isplati 2500zil ako fee samo raste
 
Na binanceu kreće farming Alien Worlds (TLM) tokena. Jeste da je farming, ali mislim da je bolje ovde da postavljamo informacije, jer je slična tema.
 
Ovaj staking polkadot-a je haos. Nikako da mi prihvati bez obzira sto sam selektovao 12-ak validator-a.
Odabrao sam ih na Network > Staking > Targets > Most profitable > Nominate selected

Nakon 24h je ponovo izbacivao greske, over subrscribed ili waiting i slicno 🤦‍♂️:unsure:
 
Je li ok stake vrsiti preko stomic walleta ? Za zil da li se dobija tada gzil ili ne ?
Kakva su vasa iskustva ?
Океј је, или atomic или moonlet. Добија се gZil, ако се добро сећам 1 на 1000 стејкованих зилика, али то све може до октобра, после нема.
 
Symbol ( XYM )

Poceo sam od juce da stake-ujem i XYM koji sam igrom slucaja dobio putem airdrop-a jer sam drzao NEM na Poloniex-u. Poloniex-u je dugo trebalo da podeli novcice korisnicima pa nisam mogao da pocnem ranije. Ledger podrzava i NEM i XYM tacnije integraciju preko njihovih wallet-a tako da je to samo dodatni plus jer to znaci da sam ja u vlasnistvu mojih kljuceva i niko drugi. Nikada nisam stake-ovao NEM jer zahteva 3 miliona novcica za neki supernode ali se izlaskom XYM-a to promenilo i sada je dovoljno 10k novcica za stake-ovanje. Potrebno je skinuti poslednju verziju XYM wallet-a ( trenutno 1.0.2 ) i prebaciti sve novcice na doticni. Nije bas najbolje objasnjeno sve to oko stake-ovanja XYM-a ali sam se snasao uz pomoc google-a i reddit-a. U samom novcaniku ima polje koje se zove Harvesting i tu se mora izabrati node koji ce vas predstavljati. Tu nastupa problem jer ih ima bukvalno nekoliko hiljada, svako moze da bude node i svako ima odredjene uslove tako da ih treba malo istraziti. Opet sam malo citao po Reddit-u sta i kako i odlucio se za node jednog clana koji nema nikakvu proviziju tj nagrada od bloka ide samo meni a njegova ideja je da mu se jednom mesecno posalje 100 XYM-a od ukupne zarade. Naravno sve je dobrovoljno. Ne mora da se posalje ali to nije fer jer se njegov node zasniva na poverenju tako da ako bude profitabilno bice dobro i meni i njemu. 100 XYM-a je tipa za nekoga ko stake-uje od 100k do 1M novcica. Nakon sto se izabere node, mora se izabrati i fee koji je smesan ( oko 0.11 novcica ) a zatim se radi aktivacija u mom slucaju putem Ledger-a gde moram da potvrdim neke transakcije. Prakticno potpisujemo ugovor o renti i to je to. Sada ostaje samo da vidimo koliki ce tu biti gain na mesecnom nivo-u. Ako sam dobro razumeo na moju kolicinu coin-a svakih par dana bi trebao da dobijem celu nagradu od bloka koja iznosi 182 XYM-a.
 
Ja koristim Celsius wallet link za skidanje
Join Celsius Network using my referral code 11543660bc when signing up and earn $40 in BTC with your first transfer of $400 or more! #UnbankYourself https://celsiusnetwork.app.link/11543660bc

Poenta je da je stakevanje izuzetno jednostavno.
Samo se prebaci valuta na novčanik i kreće stake. Takođe ako želite da koristite svoju valutu prebacite je nazad.
Nagrade se dobijanju nedeljno što znači da valuta mora biti makar jednu nedelju u walletu.

Evo GODIŠNJIH procenata zarade.
Ja stake radim u USDC koji je na 10% GODIŠNJE.
Dostupno je oko 30 valuta sa raznim stopama
 

Prilozi

  • Screenshot_20210516-143332_Celsius Wallet.jpg
    Screenshot_20210516-143332_Celsius Wallet.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 96
  • Screenshot_20210516-143529_Celsius Wallet.jpg
    Screenshot_20210516-143529_Celsius Wallet.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 88
  • Screenshot_20210516-143536_Celsius Wallet.jpg
    Screenshot_20210516-143536_Celsius Wallet.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 108
Da li bi neko mogao novcano da objasni koliko se ovim putem zaradi. Da damo primer npr da se stakuje 1000 Polygon Matic novcica, kolika je mesecna dobrobit?
 
E vidis meni Cex pokazuje neke nenormalne vrednosti za smesnih 25 matica, zato i pitam ovo jer mi je bilo cudno.
 
Da li neko stejkuje HEX?!
 
Може неко да ми се јави ко се разуме и ко је вољан да помогне око raydium-а и стејковања тамо.
Не разумем баш оно неко упаривање са usdc-ом, liquidity, farming итд.
 
Imate odlicnu 15 dana "akciju" na Avalaunch mrezi, trenutno na Benqi DEXu
AKo nemate AVAX pozjamite ga na KuCoin po oko 0,03% daily (lend pa nadjite borrow), max po nalogu je 195 kom (moze vise naloga naravno :) )
Ko ne zna kako ide borrow, morate x2 ostaviti collaterala koji moze biti BTC, USDT, ETH itd.
Na Binance na margin borrow je 0,05% daily i niste vremenski ograniceni kao na KuCoinu.
Posaljete ga preko C chain (smart contracts chain) na Metamask podesen za AVAX mrezu. Probajte sa 1 AVAX ako niste sigurni.
Na Pangolinu malo manje od 50% AVAX prebacite u QI coin (coin najveceg lending servisa na AVAX mrezi, TVL preko 1.6 milijarde) https://app.pangolin.exchange/#/swap
Mora da ostane uvek AVAX za fees (bar 0.2 AVAX)
Napravite LP par na Pangolinu AVAX-QI https://app.pangolin.exchange/#/png/AVAX/0x8729438EB15e2C8B576fCc6AeCdA6A148776C0F5/1
Taj LP se pojavi u Metamask kao PGL coin (ako se i ne pojavi tu ne brinite)
Prebacite LP na Benqi i imate APR oko 225%, dnevno 0,62%,
Na rewards pa depost i birate max. https://app.benqi.fi/rewards
QI koji dobijate kao reward od tog LP saljite na stake isto na Benqi dok traje ovaj AVAX Rush (dobili su 4 miliona AVAX da valjda rade popularizaciju mreze)
APR na QI je oko 180% sto je isto odlicno. Dobijate vecinski AVAX kao reward.
Na 20k collateral, 10k AVAX imate oko 60$ dnevno.

avax.jpg
Prodje 15 dana vratite na Kucoin (max je 28 dana lend, krastavac bzv), pratite proverene DEX sta se nudi za stake, generano ubijaju, dele free money i to ce da traje dok je sve zeleno tako da pazite se, kad krene klanje out of everthingGeneralno AVAX mreza ubija kako brzo radi i smesni su fees, ETH ima opasnog konkurenta.
Ako nesto zapnete pucajte.
 
Poslednja izmena:
Bacite povremeno pogled na ponude za locked staking na Binance, danas nudili APY 150% na 10 dana za Axie.
 
Mislim da prvi put vidim trocifreni APY, ja sam jednom uhvatio super ponudu za ADA na 15 dana, čak je nešto malo i skoknuo za to vreme. Al ima smisla ovo što kažeš, baš ću ispratim kud će Axie ovih dana. Ako si u pravu, to nije prevara, to je veoma koristan izvor informacija:)
 
Pa šta mislite da oni rade sa coinima, stejkuju ih sa gubitkom?
Naprave par poslića, malo dump & pump i uzmu pare,a ostane nešto i za sirotinju raju
 
Ono za DEX što sam gore pisao je prava lova, ovo ostalo je ili prevara ili mali APR.
krastavac ipak kad pošalješ LP na Dex ti si menjačnica tj tvoj sredstva.
 
Sto se mene tice taj locked staking na Binance-u je odlican. Udjes sa jednom kolicinom i izadjes sa uvecanim iznosom. Zaboravite na trading kada to radite, cilj je da povecate iznos i to i dobijete na kraju.
 
Znas kad cu da im dam novcice po takvim bednim APY pored ovakvih mesta za stake.
Nije lose za stable coine 25-45% :)
YY je autocompaunding platforma zato su veci APY
Dati pare Binance je slično kao dati ih sada banci, oni vama 1.5% godišnje, a oni uzmu 25% na keš kredite. 😉
FB1fcIqWEAk4awA.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako nekom nije jasno kako prebaciti USDT na AVAX mrežu u USDT.e imate servis AVAX bridge. Convert u USDT.e nije mnogo, oko 3.5$, nazad u ERC-20 je oko 30tak $. Takođe može i USDC u USDC.e, WETH > WETH.e, WBTC > WBTC.e itd.
Naravno prvo transfer na Metamask (ima i drugih walleta, ali Metamask je najbolji za smart contracts po meni) na ERC-20 mrežu (fee oko 20tak $). Ima malo troška u startu, ali zarada je fantastična dok traje ova ludnica.
Pre neki dan sam lendao USDT po 75% APY na 28 dana, suludo dobro 😊
 
Za koje iznose se isplati zezati se sa tim? Znam da je sve relativno, ali okvirno, red veličine makar.
 
Da li neko ko farmuje na pancake moze da preporuci dobar farm za ulozeno dobijeno i rizik od IL?
Naravno, i druge platforme/parovi dolaze u obzir.
 
Nazad
Vrh Dno