Šta je novo?

Sta se desilo sa GIGABYTE-om?

Nasao ovu temu i vidim razlike u revizijama su primetne i na prvi pogled. U budzetskom cenovnom rangu dosta su nahvalili b85m-d3h, medjutim to je bila verovatno revizija 1 koja je pokupila pohvale. U temi koju sam otovrio mi je preporucena ova ploca u cenovnom rangu oko 10k za i5 procesor koji ne planiram da overklokujem i napisano mi je da iskljucivo uzmem 1.0 reviziju, medjutim problem je sto u radnji gde trebam da uzmem ima samo revizija 2, a verujem da je i u drugim prodavnicam isti slucaj. O ovoj ploci se radi:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5013#ov

Ova revizija nema dual bios u odnosu na prethodnu, sad ne znam da li bi ovaj nedostatak previse smetao i ima li nekih drugih mana zbog kojih je treba izbegavati?
Cene su ponovo skocile i ostaje mi izbor izmedju ove ili MSI B85m-G43 ili eventualno asus b85m-e:

http://www.msi.com/product/mb/B85MG43.html#hero-overview
http://www.asus.com/Motherboards/B85ME/
Sta mislite koja od ove 3 mi je najbolji izbor? Nekako mi se cini da je giga b85m-d3h najbolji izbor, ali me malo odvraca sto ima samo 2.0 revizija, za ovu msi g43 pisu da se malo vise greje, a ova asus mi je nesto meh:trust:, a i cena je veca, pa jedino ako neko zna da li je po necemu stabilnija i kvalitetnija pa da eventualno uzmem nju.
Znam da je mozda malo moje pitanje off-topic, al reko da pitam ovde kad vec ljudi svracaju i vodi se diskusija ako neko moze da me posavetuje iz iskustva koji je najbolji izbor.
 
Uzmi onu koja ti se najvise svidja, manje vise sve te budzet ploce su ti iste. Ja bih uzeo Asusa cisto jer su generalno pouzdaniji nego druga dva brenda.
 
@Reaper89, ako vec dajes 10k za plocu za te pare je bolje uzeti z87/97 cipset posto na njemu sa non k i5/7 mozes dici klok za +4 za sva jezgra od turbo vijednosti, tako je bar bilo sa ivy i sandy procesorima, a vjerovatno je i sa haswell-om.
 
Meni je zanimljiv sam naziv teme "sta se desilo sa Gigabyte-om". Nije se njima nista desilo, oni su oduvek bili osrednji, da ne kazem mrljavi. Pre 10-15 godina kada bi neko kupio Gigabyte plocu pitali bi ga " nisi imao para za Abit/Asus". Ni pre 5 godina nisu bili nista posebno. Abit je nestao, ostao je Asus i polovicni MSI.
Ja ih isto izbegavam u širokom luku, baš zbog velikog broja "revizija" iste ploče.
 
Newmultifail:

moze neki tut kako?konfa iz potpisa.
 
https://www.youtube.com/watch?v=RgyAGZrEiz4
Evo ovdje imas dosta detaljnije, u pitanju je i5 3450 koji radi na 3,1-3,5 na stock postavkama, a OC na 3850mhz-a, multi mu je otkljucan na 37 za sva jezgra, a turbo na 39,39,38,37, takodje je povecao i bclk na 104 da bi dobio 3800+, po potrebi se moze dodati i napona, ali to je od komada do komada, znaci sa 3.1-3.5mhz na 3,8-4,0 na zakljucanom procesoru uz z68/p67/z77, za haswell ne znam jer nisam probao.
 
@Reaper89, ako vec dajes 10k za plocu za te pare je bolje uzeti z87/97 cipset posto na njemu sa non k i5/7 mozes dici klok za +4 za sva jezgra od turbo vijednosti, tako je bar bilo sa ivy i sandy procesorima, a vjerovatno je i sa haswell-om.

Sve to izgleda super kad tako napises, ali sam ja ogranicen novcem i ne bih prelazio preko odredjene sume, narocito sad kad su od pocetka januara komponente vec dvaput poskupele, naravno da imam kesh ja bi od ljudi koji nabavljaju iz Madjarske uzeo preko neta i zavrsio pricu, jer je mnooogo jeftinije, ovako kad uzimam na kredit to je vec druga prica... Na primer u prodaji z87/97 nema ispod 13-14k, cak su i H ploce iznad 10k, cene su otisle u djavola, nisam ovo ocekivao, a sto duze cekam bice jos skuplje. Ne planiram da OC, jer jednosavno smatram da trenutno nema potrebe za tim, jer je svaki haswell na default clocku dovoljan za bilo koju igru, e sad da li ce mi kasnije biti potrebno da malo kloknem to vec ne znam... B85 mi je dovoljno, bitno mi je da ima 4 Ram slota, malo vise usb ulaza pozadi i zato imam izbor izmedju one 3 ploce koje su okvirno 10k. I5-4460 koji planiram da uzmem je od pocetka januara poskupeo za 2k pa ga ti zivi:mad:...
 
Ja ti ne garantujem da ces moci OC sa haswellom i z87/97, to treba neko da potvrdi, ja sam to radio sa sandy-em, a vidim da i ivy moze.
Mislio sam ako vec dajes 10k za b85, daj jos 1k za z97, MSI Z97 PC Mate je 11k, mada ne djeluje ubjedljivo.
 
kako dohvatim bclk tako sve ode dodjavola,standardno dva thread-a kucaju na 3,9ghz,ostali na 3,7ghz,probacu jos malo da cackam ali mislim da nista od toga,ne bih ni dirao nego ne dobaci ni do 65c ovako,pa mi zao da se ne iskoristi potencijal.
 
Cek, cek, ti nemas K procesor, pa moras sa BCLK da OC, to ce zaista tesko ici. Kazu, ja nisma probao, da sve preko 104-105Mhz pravi probleme. Po meni mozes probati da forsiras max. boost na svim jezgrima, to bi trebalo da moze,a za dalje od toga nisam siguran. Koliko ja znam taj CPU ima x39 mnozilac, pa bi moralo da mogu sva jezgra da se forsiraju na x39=3,9Ghz, pa sa 104 BLCK to bi bilo 1.04*3.9=4.056Ghz, zar ne?
 
nece ni da cuje tako,doduse nisam dizao voltazu,sutra ako ugrabim da vidim da se nategne malo sa bclk.ako jos neko ima ideju neka se javi,takodje sam i ukljucio LLC,ostala navika od amd-a,kapiram da za ovo ne treba...
 
Ne mogu da vjerujem da su na haswellu zakljucali OC preko turba, na 2600 je moglo na 3,9-4,2ghz-a, a na 3770 4,0-4,3ghz, tacno se osjeti da nema konkurencije, tesko nama bez amd-a.
 
najvece smrde i it svetu,ali sta ces,moze im se.neki predlog oko koliko da nacepim voltazu i odmah da idem na 104mhz?
 
ostaje da mme tesi:

Paying the extra for a K-series product also means giving up support for one of Haswell's key features, the TSX extensions that enable transactional memory. Intel has stripped out the VT-d device virtualization and vPro management features in the K series, as well.
 
Jedino kako moze Haswell da se klokuje sa BCLK-om je preko CPU Strap-a. Dobar deo hoce da radi na 125MHz strap, koji ne utice na pcie, usb, itd. vec samo na procesor, ali i to je zeznuto, jer mora da se radi fino podesavanje. Nekad je potrebno da se skine par ili da se doda par MHz na strap da bi bio stabilan. Ne znam da li je podrzano na procesorima bez K :/
 
pa daj neki predlog,ne kosta nista da se proba.
 
Basestrap overclocking je omogucen samo K haswell cipovima, na non K cipovima je intel zakljucao tu mogucnost, postoje sanse da ce u buducnosti to biti omoguceno na svim cipovim, ovo je bila zvanicna informacija dok je z87 bio aktuelan.
 
Samo da javim da nista nisam uradio, ostao sam sa ovom lošijom revizijom koja Q ne vrei :( zalio se ovima iz zastite potrosaca, ali oni nemaju pojma o cemu se radi, i navodno nemaju strucno lice da to ispita do kraja, krastavac. :(

Na kraju vidim da je i Bench sajt postavio upozorenje na ovaj problem http://www.benchmark.rs/vesti/gigabyte_pomesao_oznake-54121
 
Nazad
Vrh Dno