Šta je novo?

Sta se desilo sa GIGABYTE-om?

hahahahahahaha i meni se desilo jednom ali sa drugim modelom Gigabyte-a :) ali sam reklamirao :)

Ljudi da ne ispadnem preterano naporan, samo sam hteo da podelim svoje zapazanje i nezadovoljstvo. Nista vise. :)
 
eto onaj primer sa b85 hd3,prva revizija pusta napon do 1.8v,ostale ne,gde ces bolji primer.

Ali opet sa G plocom. Ma kako god meni je ovo pilicarski, pa ko voli da se zeza sa ovim nek izvoli. Jedno je kad ti okom mozes da vidis razliku, a drugo kad dodjes kuci i sve spojis i skontas bas ovo sto si ti napisao.
 
Poslednja izmena:
sto mislis da mi na g3258 temi prikupljamo tacno koji model i koja revizija ploce pusta napon preko 1.2v?pc industrija pociva na ripoff-u,kao sto je vec neko ranije rekao.
 
Sta se cudite, primer asus-a izbacuje graficke a nigde nisu napisali da ima i obavezan
crni ekran u specifikacijama :D kada to sebi moze da dozvoli asus, sta reci za druge...
 
Ali im je zato gtx 970 G1 vr`. Zato kazem nikada ne reci nikad...
 
evo ja cu prvi da kazem da je g1 ruzna do zla boga. srecom,skapirali su konacno da je plavi pcb so 2006ta,pa mozda tamo za par godina i izbace neku lepu kartu. :d
 
Plavi PCB je prelep bio i GB ploče su bile prepoznatljive po tome, a sad ovaj kao "crni" je više tamno braon odvratno jeftino, tanji pertinaks ploče se uvijaju kao kifle...užas. I drugi su isti tako da nije samo GB krenuo da kreŠe po štednji, MSI je to odavno uradio i još ovi treći da krenu ako već nisu i to je to :d
 
evo ja cu prvi da kazem da je g1 ruzna do zla boga. srecom,skapirali su konacno da je plavi pcb so 2006ta,pa mozda tamo za par godina i izbace neku lepu kartu. :d
"Beauty is in the eye of the beholder"
Ne pricamo o tome.
 
Poslednja izmena:
naraFski.ali morao sam negde da to kazem,koliko hvale je dobila.jos jedna stvar koja me je uvek izludjivala na jeftinijim gigabajt plocama je zabica na PCI-e slotovima koja se na treci dodir obavezno slomije.verujte mi,zadnji put kad sam imao posla sa gigabajt plocom tako sam oko toga pazio da nema sanse da se moze neznije staviti/izvaditi graficka,i naravno,slomila se.da ih izadju normalne zabice i dolar skuplje pa i da shvatim,ali nije ni dolar na 1000 komada.
 
^ ne znam kako to uspijevas uraditi - meni prodje "kroz ruke" ko zna koliko ploca, sto polovnih, sto novih, i nikad se nijedna zabica nije slomila.
 
Vidjao sam svakave ploce i svakave vidove "stezanja" grafickih karti, poslednji put mi se lom desio na AGP slotu pre par godina.

Cak stavise mislim da moderne ploce po tom pitanju imaju bolja resenja od starijih...
 
Vec neko vreme sklapam racunare, a u poslednje vreme bas ucestalo. Generalno do sad sam uzimao u vecini slucajeva Gigabyte ploce, i nisam bio u situaciji da ovoliko popizdim, ali ajde. Za kolegu sam sad za vikend sklopio racunar baziran na GA-B85M-D2V, te ovo mi nije prvi racunar koji je sklopljen na ovom modelu i manje vise imam pozitivna iskustva. Desavalao se recimo da pukne BIOS ali dual BIOS kod Gigabyte ploca radi po meni odlicno i to je razlog zasto ebeno podizem ovu temu.

Kako GA-B85M-D2V ima DUAL BIOS, i kako je radila posao, jos jednom, odlicno, spakujem racunar i primetim jedan mali detalj zbog kojeg sam totalno popizdeo. Naime, ovaj primerak ploce nama Dual BIOS, pogledam na Gigabyte sajtu sliku, pogledam na winwin sajtu, pogledam na ducom sajtu, i ebeno na svakom sajtu se lepo vidi da ima dva cipa za bios na njihovim slikama, ebeno imale su dve ploce koje sam pre toga uzeo, dok ploca koju ja imam, koju sam sad uzeo, ima samo jedan cip, i ne podrzava dual bios, a isti naziv ploce. Nigde nisam nasao obavestenje o ovome, a po svemu sudeci Gigabyte reze troskove i skidaju tehnologije sa ploca kako bi im ostalo vise u dzepu, naravo to sve ide preko nasih ledja.








free image host

http://www.winwin.rs/maticna-ploca-...85m-d2v-pcie-ddr3-sata3-glan-7-1-1182571.html
http://www.duocom.rs/en/proizvod/gigabyte-ga-b85m-d2v/38817

DA LI SU KOD NAS UŠLI PRIMERCI ZA „NASE I NAMA SLICNE ZEMLJE“ ILI NAS GIGABYTE OPET GUZI?

Evo i mojih slika, nisu bas najsjajnije.








forum image hosting

Sta si ocekivao od low-budget ploca ?
Posto sklapas masine, vrlo dobro si upucen da je razlika medju plocama u ceni +/- 10 € od naljosije do najbolje.
Foxxcon stancuje na milione ploca za sve vendore, Neka ustede samo po 1 € po ploci, videces kolika je usteda.

Odavno sam sebi postavio lestvicu ( pre skoro 25 godina ) u odabiru komponenti.
Ono sto ne zelim sebi , necu nikom preporuciti konfiguraciju, makar ne uzeli od mene
istu i ostao bez zarade. Necu radi male zarade da me neko cima non-stop.
 
ma pricam o ovim obicnim plasticnim zabicama,ne latch mehanizmu:

ij20gi1.jpg


nema sanse da se ne slomije posle par koriscenja,verovatno niste vise nego jednom stavljali pa zato vam prezivi.to je obicna i to jako jeftina,kruta i tanka plastika.
 
ma pricam o ovim obicnim plasticnim zabicama,ne latch mehanizmu:

ij20gi1.jpg


nema sanse da se ne slomije posle par koriscenja,verovatno niste vise nego jednom stavljali pa zato vam prezivi.to je obicna i to jako jeftina,kruta i tanka plastika.

Pa zabica se povuce u stranu, tj na gore prema podnozju procesora, pa se tek onda izvadi kartica... Zaista ne znam kako ih uspijevas slomiti.
 
Valjda zna kako se vuce zabica, nego je mnogo jak u rukama :D
 
naravno da znam,a radjeno je opet povlacim,najneznije moguce,bas zato sto mi se vec par puta desilo.jeste,sigurno je problem u mojim rukama a ne u krs plastici.
 
Sta si ocekivao od low-budget ploca ?
Posto sklapas masine, vrlo dobro si upucen da je razlika medju plocama u ceni +/- 10 € od naljosije do najbolje.
Foxxcon stancuje na milione ploca za sve vendore, Neka ustede samo po 1 € po ploci, videces kolika je usteda.

Odavno sam sebi postavio lestvicu ( pre skoro 25 godina ) u odabiru komponenti.
Ono sto ne zelim sebi , necu nikom preporuciti konfiguraciju, makar ne uzeli od mene
istu i ostao bez zarade. Necu radi male zarade da me neko cima non-stop.

O cemu ti pricas, da li si ti citao temu, nema ovo veze sa ocekivanjima, ja nista ne ocekujem. Ocigledno nisi skontao. Prodavci Gigabyte-a prodaju pod jednim imenom dve razlicite ploce po istoj ceni, a ploce su cenovno i tehnoloski totalno drugacije, i svi cute o tome, e to je poenta. Jos jednom dve iste ploce, isti naziv ploce, ista cena, a to talno drugacije, kontas? Kakva crna ocekivanja. Posle ovoga od Gigabyte-a nista vise ne ocekujem, a ni od nasih prodavaca.
 
To sa revizijama matičnih ploča imaš odavno i nije vezano samo za Gigabyte, svi to rade.

Promeni se položaj nekog konektora, hlađenje naponske jedinice, spisak podržani procesora, USB ili mrežni čip...

Kod Gigabyte-a makar na sajtu imaš tačne opise za sve revizije ploče, kod ostalih nije uvek tako, kod mnogih mora[ da juriš šta je promenjeno sa kojom revizijom po support sajtovima ili po forumima.

Ja sam svoju lekciju naučio još 2006-te sa Asus P5LD2, kupio je za C2D E6300, ali mi u radnji dali 1.1, a za C2D mi je bila potrebna revizija 2.01, ali nisam uspeo ništa tada da uradim sa vraćanjem - izgovori kutija je otvarana, mi smo to za vas poručili, kome to da prodamo ... ukratko ploča završila na oglasima, a ja posle uzeo P5B.

Drago mi je da je ta radnja u međuvremenu propala, budući da samo obe stavke kupio kod njih, a nisu radile zajedno :) ali od tada UVEK kad kupujem matičnu gledam koja je revizija, uvek je to jasno označeno na kutiji.
 
Poslednja izmena:
Eto, ti i jos neki od nas su to naucili daleke 2006. a on je ovo, nazalost, naucio tek 2014. godine. :)
 
I sta bi na kraju, sta uradi?
 
Eto, ti i jos neki od nas su to naucili daleke 2006. a on je ovo, nazalost, naucio tek 2014. godine. :)

Svaka škola se plaća. Mirko je dosta mlađi pa je logično da kasnije nauči neke stvari :) Sad sigurno neće napraviti ponovo istu grešku.
 
Idi na sajt bilo koga proizvođača matične i skroz dole ti piše ili slično tome:
The specifications may differ from areas and we keep the right to change without notice. Please check the specific Specification with your local dealers.
The color of the product might be affected by photography and the monitor's setting, which might be different from the real product.
 
Što se tiče prvog posta i "Dual BIOS-a" ... više mi se sviđa opcija socketed BIOS čipa kao što to rade Asus i Asrock.
 
Proizvodjac zadrzava pravo svake promene/izmene i fotke cesto ne prate opise sto pise u napomenama sitnim, sitnim slovcima te stoga nemas se zbog cega ljutiti. Ocigledno si "mlad" na ovom polju, zatooo samo opusteno i nema mesta srdzbi
 
Ocigledno se ne razumemo, ili pak pokusavamo da ispadnemo pametniji vise nego sto jesmo. Radim u servisu vec dosta godina, imam na stotine sklopljenih racunara iza sebe, nickname nema veze sa mojim godinama. Isto tako za revizije znam od kad znam da ploce postoje u racunaru, nemojte mesati babe i zabe!

Generalno pisao sam vec promena nekih stavki kroz revizije je ok, nemam nista protiv.

To sa revizijama matičnih ploča imaš odavno i nije vezano samo za Gigabyte, svi to rade.

Promeni se položaj nekog konektora, hlađenje naponske jedinice, spisak podržani procesora, USB ili mrežni čip...
Jos jednom promeniti, promeniti, promeniti, NESTO je ok dolaskom nove revizije :) hehehe slazem se i sve vreme to tupim :) To rade svi, jos jednom to rade svi, ali ovde se ne radi o tome, ovde se radi o kresanju troskova proizvodnje. Isto tako ovde se ne radi o promeni necega, tipa jedan kondenz sa drugim, tipa jednu zvucnu sa drugom, tipa cip sa drugim, tipa losije sa boljim hladjenjem, nego TOTALNOM ODSTRANJIVANJU TEHNOLOGIJA I KOMPONETI SA PLOCE DA BI SE SMANJIO TROSAK I POVECAO PROFIT. E to niko drugi ne radi :) To je isto kao kad odes da kupis BMW X5, a dobijes BMW X1 na kome su nalepi nalepnicu X5. Mislim ajde jos jednom da postavim slike ove dve ploce koje se prodaju pod istim imenom i istom cenom, totalno drugog formata, totalno razlicitog speca :) Mislim da li samo ja vidim da je ovde zloupotrebljen naming rule, ili hahaha nema veze. :)

Prva revizija ima 4 faze za CPU i u full atx je formatu
8038_big.jpg


Druga revizija ima samo tri faze i dosta manje mosfeta, nije u full atx format, fali joj dosta elemanta, mislim ovo je totalno druga ploca, jeftinija, manja, mislim ovo nema veze sa promenom revizije
9274_big.jpg
 
Pa ti mesas babe i zabe. :d
Kada si vec znao za revizije, trebao si traziti od prodavca informaciju o tome koju tacno reviziju ima u ponudi. Odnosno da li ima reviziju koja tebi odgovara (sa dual bios).
 
Pitanje samo da li je promenom revizije ostala ista cena ili je otišla nadole?
 
Nazad
Vrh Dno