Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Daj SS parametara iz rutera života ti. :D

Ne znam kako da ti slikam ,kopiracu ti

Line standard VDSL2
Channel type
Interleaved
Downstream line rate (kbit/s) 79998
Upstream line rate (kbit/s) 2046
Downstream max rate (kbit/s) 112968
Upstream max rate (kbit/s) 32692
Downstream SNR (dB) 12.4
Upstream SNR (dB) 31.7
Downstream line attenuation (dB) 6.2
Upstream line attenuation (dB) 3.3
Downstream output power (dBmV) 14
Upstream output power (dBmV) -3.4
Downstream CRC 9
Upstream CRC 0
Downstream HEC 5
Upstream HEC 0
Downstream FEC 100427
Upstream FEC 93
 
Imam probelm, koristio sam KBC Internet do danas, i uvek mi je na speed testu pokazivalo tacnu brzinu 6mb/1mb, danas mi je stikao Telekom 50mb/2mb, i kad proveravam brzinu preko LAN kabla na latopu pokazuje mi tacnu brzinu 50mb/2mb, a preko wi-fi -ja na telefonu mi ocitava 20mb/2mb a na desktop-u preko wifi-ja mi ocitava 2mb/2mb, ne znam o cemu se radi. Udaljenost modema i uredjaja je oko 1,5m. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prepun etar, previše uređaja na wifi u okolini, samo ograničenje 802.11n standarda na 2.4GHz sa jednom antenom.
 
ja sam oko sebe malo komsijama podesio rutere tako da im svi rade na prvom i zadnjem kanalu, znam sifre od svih u okolini. a svoj sam ostavio sam na 6.om kanalu tako da se ne preklapam ni sam kim.. mada opet nece vise od 30/2 mbps iako preko lana ide 50/2 mbps..

Poslato sa Note 3
 
ja sam oko sebe malo komsijama podesio rutere tako da im svi rade na prvom i zadnjem kanalu, znam sifre od svih u okolini. a svoj sam ostavio sam na 6.om kanalu tako da se ne preklapam ni sam kim.. mada opet nece vise od 30/2 mbps iako preko lana ide 50/2 mbps..

Poslato sa Note 3


Znači ja brzinu od 50/2mbs mogu da ostvarim jedino putem LAN kabla?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili na ruteru na 5ghz...
 
Uvek ces na wi-fi imati nesto manje brzine, zavisi od ostalih uslova u etru. Kabl je kabl......

Sent from my WP using mTalk
 
a da li je ovo uopste optika ili vdsl? po brzinama je ovo drugo tako da mi nije bas najjasnije.

Poslato sa Note 3
 
Iz kog razloga na speedtest.net više nije dostupan server u Beogradu hostovan od SBB?
Screenshot 2017-01-03 07.21.17.png
Dostupno je 5 servera u BG: Vip mobile, Telenor, Telekom Srbija, Radijus Vektor i MTS, a više nema SBB.
 
bebbc9fed2ec450ad18ef7cd8b3ddf7f.jpg

Preko telefona testirano
40/4 optika NetNet, Nis
 
Mogu uzeti 80/8 za 500 din vise mesecno ali za moje potrebe je i previse ovaj 40/4 :D
Dobro je sto imamo optiku uopste u Nisu do pre neku godinu sve ove prastare tehnologije, antene i gluposti..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Telekom ADSL 10/1
Mesto Žabalj, nekih 1.5km od centrale


Zanimljivo je to da sam pre godinu dana imao net koji je stvarno bio 10/1 uz dosta manji ping i generalno brze je otvarao sve sajtove.
Ovo je tuga..
 
Moze neki info o tom digi sat provajderu?

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Nesto petljam po benchmark forumu pa videh ovu temu. Pade mi napamnet da sam pricao sa ljudima u Pancevu koji su me ubedjivali da imaju opticke kablove a ispalo je da je to ADSL. Ja sam povezan na optiku i to je drugi svet od ovoga sto ovde vidim. Evo test brzine:


5947282052.png
 
Poslednja izmena:
Mozes da stavis neki server u USA ili Evropi i testiras? Ili barem Tokyo...
 
Онда ће да тестира брзину између себе и тих сервера. Да ли је ово кућна варијанта, која је цена и слично? Иначе нема везе брзина са тиме да ли је оптика или није, оптика не обавезује да се пусте велике брзине, може то да буде и 30/3.
 
Ima kod nas 10/1 optika za 800-900 din :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ovo je brzina i ping unutar zemlje a mene interesuje do neke druge lokacije van Novog Zelanda (van ostrva).
 
Ovo je kod mene kuci. Ovde polako umire bakarna zica, sve prelazi na opticke kablove. Cena, bem ga da li je ok ili nije. ADSL i VDSL bez ogranicenja kostaju $95 mesecno a ovaj plan od gigabita bez ogranicenja je $140.

Brzina itekako ima veze sa time da li je opticki kabal ili ne. Ovu brzinu ti ne mozes postici na bakarnoj zici a to sto ti davalac usluga zavrne slavinu to je drugo pitanje. Naravno ti moras da imas i opremu koja podrzava te brzine, recimo mobilni telefon nije ni blizu toga.

Brzina se i meri unutar zemlje, fakticki pokazuje kako smo povezani sa internetom. Tako je i ping. Zakone fizike mi ne mozemo da menjamo pa ako je Evropa 20000 Km od mene a svetlosna brzina oko 3000000 Km/s to znaci da je ping u jednom smeru 66 ms i toliko nazad. Eto do Evrope minimum (teoretski) je 132 ms. Dok sva oprema u medjuvremenu malo razmisli o mom pozivu, ping ode i na 200-300 ms. I ko zna sta sve jos utice da opadne brzina na toj razdaljini. Ali i pored toga to je jos uvek i vise nego dovoljno za sve sto mi treba.


Moskva

5950239003.png


Beograd

5950241949.png


Tokio

5950329148.png
 
Нисам мислио да баш нема везе него да и ако неко има малу брзину, не мора да значи да је бакар а не оптика. Овде су још увек у причи мање брзине а оптике има у траговима, мада делује да је у пуном замаху. Ја конкретно имам оптику 120/12 а мој провајдер нуди до 220/22 (за отприлике упола те твоје цене) мада сигурно може да понуди и више. Повремено виђам у понудама гигабитне брзине па није немогуће да неко за одређене паре добије и такву брзину. Како год, овде је понуда интернета солидна, наравно да не можемо да се поредимо са неким деловима света али са окружењем па и шире (немој неко да сад помене Румунију) можемо.

За пинг и ја стално понављам да није права мера неки забачени УСА сервер него локално мерење, тако се види какав си до провајдера или натпровајдера а веза од њих на даље је из друге приче.
 
...ако неко има малу брзину, не мора да значи да је бакар а не оптика. ...Ја конкретно имам оптику 120/12...
Ovo sto ti imas bas i nije mala brzina, mozes ti sa time mnogo toga da uradis.TV, nekoliko kompjutera, telefoni preko wifi, stampac itd, sve u isto vreme i da ne osetis.

Ping ko ping, ne zanima me i ne vidim kako moze da mi smeta i da je sve duplo vise. Ja ne igram igre preko interneta pa da mi treba uskladjenos sa ostalim igracima. I sustina brzine nije u tome koliko vremena meni treba da skidam neki fajl sa nekog servera tamo negde u Americi ili negde drugde vec koliko konkurentskih internet korisnika moja konekcija moze da podmiri u isto vreme bez problema.

Gigabitna brzina ima smisla samo ako imas opremu koja to podrzava a pre svega rauter i ako imas veci broj uredjaja koji ce da to koriste u isto vreme. Ja sam u kuci spetljao gigabitni netvork, cat6 kablovi, gigabitni switch itd.
 
Телевизију већ добијам преко оптике па не улази у потрошњу а ово сам узео због повољне понуде, не зато што ми је нешто потребно. :) Ни мене пинг не занима, прерастао сам играње али га помињем због играча којима је то најбитније. Пинг до провајдера ми је 1ms а даље ... не занима ме.

Од провајдера сам добио рутер који има гигабитне wan/lan портове па ни то не би био проблем ... када би ми нешто значило. :)
 
Nazad
Vrh Dno