Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
PTT net. Ultra speed 10/1 :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-04-05-20-23-27.png
    Screenshot_2016-04-05-20-23-27.png
    592.8 KB · Pregleda: 168
uploadfromtaptalk1460206220092.jpg
Mix M, HTC One M9, Vidikovac.
 
Evo malo mobilne mreže u Norveškoj. Telia je u pitanju.
3cc351dca94b816822a0459865410710.jpg


Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 

Ikom Flat 4 paket 100/3. Za sada da kucnem u drvo radi super.
 
Lynraskt. :) Ja bolje da ne kačim kako je po pasivnim krajevima.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Kako to da mi na testovim uvek brzinu interneta prikazuje 13 Mb/s, a kada skidam nešto preko torrenta brzina mi je 15-16 Mb/s?
 
A koja ti je deklarisana brzina od strane provajdera?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Probaj više puta speedtest, menjaj servere

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Neznam koliko su ti rezultati tačni. Kod mene je servis Do 10/2 Mbps, kada merim sa speednet-om pokazuje oko 8/1.5 a kada recimo skidam upgrade sa MS sajta fura oko 12 - 15 Mbps po Performance u Task manageru i par drugih programa.
 
Kod mene je deklarisana brzina 60/3, i UL je UVEK bio dobar - preko 3, dok se DL kretao uvek između 15 do maximalno 30. Međutim, kako mi se približava istek ugovora (negde u avgustu), počinje net da radi sve bolje i bolje, počeo DL da ide preko 30, a zadnjih dana i preko 40, a i ovako, primećujem da bolje radi. U pitanju je sbb. Da li je moguće da zbog isteka ugovora radi bolje, jel imao još neko ovakvo iskustvo?
71c811f6680ba901662c6707bc47070b.jpg
 
Evo i na kompu DL otišao na 56, a ranije nije mogao ni do 30 da dobaci. Namerno sam na laptopu radio test preko WiFi-a, nisam hteo preko kabla. Garantovano će ovih dana da zovu i da nude da se produži ugovor.
51b6fff2690812a471dbb6339eee094c.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste, oni gledaju u sistemu kome uskoro istice ugovor, pa mu onda u 2 klika srede internet da radi besprekorno.
 
Pa dal u dva il u tri ne znam, vidim samo da radi mnogo bolje nego ranije, a ima i dokumentovano.
 
Verujem da je bolje, ali veruj da je slucajnost. Ne popravljaju ni onima koji se zale ako nedovoljno kukaju - a kamoli nasumice onima kojima istice ugovor.
 
Moguće da je slučajnost. Al da znaš da gledaju kome ističe ugovor, bar u mom slučaju je tako. Prošli put mi je pred istek ugovora došao čovek na vrata da kao šatro proveri da li je sve u redu. Pozovem ga da uđe, i tad sa njim potpišem ugovor i pređem na novi paket. Samo nisam hteo na dve, već potpišem na godinu dana. I posle toga godinu dana ništa, niko ne proverava da li je sve u redu [emoji15] , da bi mi pre neki dan klinci rekli da je dolazio neko iz SBBa dok sam bio na poslu. Slučajno?
 
Poslednja izmena:
СББ 50/3 суперсет.
 
Moguće da je slučajnost. Al da znaš da gledaju kome ističe ugovor, bar u mom slučaju je tako. Prošli put mi je pred istek ugovora došao čovek na vrata da kao šatro proveri da li je sve u redu. Pozovem ga da uđe, i tad sa njim potpišem ugovor i pređem na novi paket. Samo nisam hteo na dve, već potpišem na godinu dana. I posle toga godinu dana ništa, niko ne proverava da li je sve u redu [emoji15] , da bi mi pre neki dan klinci rekli da je dolazio neko iz SBBa dok sam bio na poslu. Slučajno?

To je druga prica, naravno da nije slucajno, komercijalistima je to posao.
 
И наравно да тест преко wifi не мора да има благе везе са реалном брзином, то зависи од милион услова. СББ углавном ради на брзинама из имена пакета, осим када постоје неки проблеми.
 
Wifi mreža, nije optika. Evo i sa moba score.
a1db2f6c78eea402da496626ab9f08e2.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Radi covek u Orionu, pa dobio brzinu za pokazivanje na forumima. :)
 
Nazad
Vrh Dno