Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Ajde vi sa vdsl2 koji imate max napisite vase nargine kolike su ja placam 50 a imam jedva 40. Ne znam dal da ih smaram da probaju da mi nameste bolje.
Kod:
Upstream SNR (dB)  17.8
Downstream SNR (dB)  7.2
Upstream line attenuation (dB)8.5
Downstream line attenuation (dB)18.6
Upstream output power (dBmV)1.5
Downstream output power (dBmV)18.6
Upstream HEC0
Downstream HEC1272
Upstream CRC0
Downstream CRC3186
Upstream FEC0
Downstream FEC99

Kod:
Actual Rate(Up/Down) 2046/51198 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 13444/115433 kbps
Noise Margin(Up/Down) 16.8/31.1 dB
Line Attenuation(Up/Down) 17.8/8.6 dB

Ako se dobro sećam Speedtest uglavnom meri oko 46-47 Mbps.
 
Ping 1? Odlično. Kako vidim taj provajder nema u Bg.
 
Само у локалу, ви имате Беогрид и ТТ, ми само ово. Пинг уме да скочи и до 5-6 али то мени ништа не значи.
 
Telekom adsl, Bg, Braće Jerković
Box 4, 10/1
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-03-04-12-13-12.png
    Screenshot_2016-03-04-12-13-12.png
    591.1 KB · Pregleda: 93
  • Screenshot_2016-03-04-12-13-26.png
    Screenshot_2016-03-04-12-13-26.png
    591.5 KB · Pregleda: 90
  • Screenshot_2016-03-04-12-13-09.png
    Screenshot_2016-03-04-12-13-09.png
    590.6 KB · Pregleda: 74
  • Screenshot_2016-03-04-12-13-05.png
    Screenshot_2016-03-04-12-13-05.png
    591.1 KB · Pregleda: 73
MTS
VDSL 50/2
1800 dinara mesecno
 
Potpisao novi ugovor u Kopernikusu,ova brzina za 1100 din

uploadfromtaptalk1457123782373.jpg
 
Ja sam se nekako navikao na ovu brzinu a to u Srbiji nazalost necemo videti ni za 20 godina :

speedtest.jpg
 
To u civilnoj upotrebi nema apsolutno nikakvu primenu...
 
HostDZire nije provajder kućnih konekcija, već servera. Ovo je tema za kućne konekcije, koliko ja shvatam.
 
Ову брзину имаш онако за по кући по некој лепој цени?
 
Ja sam se nekako navikao na ovu brzinu a to u Srbiji nazalost necemo videti ni za 20 godina :

Pogledajte prilog 195634
To je server i to nema veze sa kucnim netom, zasto si zamaskirao ISP?
Da bi to sakrio.
To mogu i ja da postavim sa svog servera koji ima brzinu 1/1 Gbit
Edit:
Koliko vidim @dzonihsv i ja smo pisali u isto vreme on kaze da je to isp HostDzire imao sam kod njih mesec dana server, ali nije mi jasno sta si ti hteo ovim reci da si se navikao na tu brzinu i da toga nece biti kod nas 20 godina?
Pa nece je biti ni u EU jer je totalno nepotrebna za kucne stvari, vec za neke druge "dodatne" stvari tipa torentovanja i slicnih nikako se ne isplati niti ima razlike koristeci tom brzinom obican surf kako 95% korisnika u svetu i koristi net.
 
Poslednja izmena:
To je server i to nema veze sa kucnim netom, zasto si zamaskirao ISP?
Da bi to sakrio.
To mogu i ja da postavim sa svog servera koji ima brzinu 1/1 Gbit

Da li sam napisao da je to brzina mog kucnog interneta ? Imam VDSL 50/2 Telekoma, kao i mnogi ovde, poenta mog posta je bila da takvu brzinu necemo u Srbiji videti ni za 20 godina (sto sam i napisao) a do tada (nama kojima je takva brzina potrebna) moramo da zakupljujemo servere u insostranstvu.

P.S. Cena ove brzine (2Gbit/2Gbit) u kombinaciji sa mocnim 20/40 core procesorom i SSD diskom je oko 1500 dinara.
 
Poslednja izmena:
Pa napisao sam ti nece ni EU imati takve brzine jer su nepotrebne za 99% stvari na netu osim za neke i nema potrebe da se komercijalizuje ta brzina niti bi imalo svrhe ako se ne koristi za DL ili UL.
Ja kao i @dzonihsv mislim da je tema za kucne realne brzine ne serverske jer kao sto rekoh mogu i ja to da stavim kao i mnogi ovde, a poenta je sta?
Da dokazemo da dajemo vise kinte na "luksuz"?
Cisto sumnjam da si teo to sto kazes da si hteo da kazs, u tom slucaju bi u najmanju ruku rekao da je server u pitanju ili bar to ne bi krio maskiranjem isp, vako :)
Ja imam 80/5 net.
Bolje da si stavio taj vdsl.
 
Ma skapirao sam ja da zivis u Srbiji ali sam dao i konstataciju da toga nece biti ni u EU za 20 god jer nema potrebe za tim za kucne korisnike sa normalnim koriscenjem neta.
Za dodatne usluge uvek cemo doplacivati za servere ne vidim problem ni potrebu da kuci imam 1/1 ili 2/2 .
No nije bitno, samo mi u celoj prici nije jasno sto je tajna isp?
Nikako da kazes to.
 
U ruteru su mi ovi podaci..puca mi malo i veza ..kakvi su vasi ..jel ovo OK..Orion provider

DMT Status Up
Operational Mode ADSL2+
Upstream 1023 kbps
Downstream 20264 kbps
SNR Margin (Upstream) 10.6 db
SNR Margin (Downstream) 6.0 db
Line Attenuation (Upstream) 5.9 db
Line Attenuation (Downstream) 0.0 db
 
Napisao sam ovo :

Ja sam se nekako navikao na ovu brzinu a to u Srbiji nazalost necemo videti ni za 20 godina (valjda se iz ovog moze zakljuciti da zivim u Srbiji a svi znamo koje su brzine dostupne kod nas).

Moj post je vise bio reakcija na post iznad :

Брзине које наводиш итекако су доступне у Србији (правним лицима) тако да није проблем ако имаш 3-4к еура на месечном нивоу да издвојиш за ту брзину коју си навео код провајдера, подигнеш свој сервер, претвориш кућу у ДатаЦентар и слично.

Оно што си такође заборавио да кажеш, да ли си упознат можда колико ти исти "мали" провајдери плаћају закуп такве конекције? Треће када о томе говориш онда узмеш у обзир да то дели 10 корисника, па нека свако користи максимално 24 часа уплоад (мала вероватноћа) па да видимо онда колико за тих 1500 динара добијеш стварно ресурса или те ипак тај провајдер наводи да купиш пакет од 50 еура са 100ТБ прометом по конекцији. Запитај се мало зашто то ради, а иначе за 1500 динара нема да се жалиш на "преоптерећене сервере" јер све има своју цену, као и дељење са више корисника.

Ако будеш успео да пронађеш по тој цени (1500 динара) и то код провајдера који имају своју инфраструктуру и нуде велепродају тј. симетрични линк за 1500 динара 2Gbps -2Gbps конекцију у Европи или у Свету, а да ниси велики ДатаЦентар (ни они немају баш ту цену) онда свако може да ти каже "Свака част", па ни Гоогле који нуди оптику директно до корисника 1Gbps није дао "багателно" нет и још плус на све то да ти за неких 70$-130$ дозволи да комерцијализујеш услугу, па нађи тог провајдера у Европи и Свету који ти то дозвољава и гарантује ту брзину, а да не припадаш пословним корисницима.

Сва срећа ниси рекао да за 30 еура добијаш 10Gbps Full Duplex конекцију, и да на све то кажеш "Када ћу у Србији имати ову конекцију", па одговор је наједноставнији за тај новац никада, али за неки већи итекако ДА и замисли баш у Србији, да не поверујеш...
 
Poslednja izmena:


Stcable 60/3 novi paket
 
Bio je neki kvar na mrezi ,pa prilikom popravke izgleda odvrnuli dosta preko 50/2,ali ne zalim se:d
 
047e5a71711a6f5db40180fe734c440a.jpg
 
Nazad
Vrh Dno