Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Brzina 20/2
5957894220.png

Welcome to Serbia
 
Poslednja izmena:
Where internet ubija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U ugovori ti najverovatnije pise DO 20mbps, e sad sto kod tebe ne moze da dobaci tu brzinu to je drugi problem.
 
U ugovori ti najverovatnije pise DO 20mbps, e sad sto kod tebe ne moze da dobaci tu brzinu to je drugi problem.

Pre potpisivanja ugovora proveravaju (bar tako oni kazu) da li imam uslova za datu brzinu. Znao sam ja da nece biti tacno 20, ali 8 je ipak malo. I ako ne moze vise od 10 neka me onda vrate na staru tarifu, a ne da placam 100 din vise...... Nisam neki strucnjak, neka mi neko objasni ove brojke, ispada da imam uslove za 20mbps :

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Одакле ти идеја да имаш 20/2? По овим параметрима је 10/1 и спидтест је реалан и пристојан за ту брзину.
 
a ako u ugovoru pise da treba da imas "do" 20mbps onda se zali jer mozes imati 20mbps na tvojoj liniji samo ti nije uopste pustena ta brzina

Poslato sa Note 3
 
a ako u ugovoru pise da treba da imas "do" 20mbps onda se zali jer mozes imati 20mbps na tvojoj liniji samo ti nije uopste pustena ta brzina

Poslato sa Note 3
Pa iz tih podataka sam i ja zakljucio da mogu imati tih 20mbps, samo majstori nisu odradili svoj deo posla. Problem je kad ti kasnis sa uplatom racuna, onda se ispostuju sva pravila ugovora i naplacuju kamatu. Kad oni treba da ispostuju pravila ugovora onda ima vremena.......Nisam sa razlogom stavio WELCOMe TO SERBIA! :banana::banana::banana::banana:

edit: Zalio se vec dva puta, ali znate ono njihovo bice podeseno u toku dana.......bitno je da su me dva puta zvali da potpisem novi ugovor. Prave ovce od nas
 
Poslednja izmena:
Па јеси ли потписао нови уговор и јесу ли ти дали нову опрему? Не може VDSL на старој опреми, ти и даље имаш ADSL и немаш нов пакет.
 
Па јеси ли потписао нови уговор и јесу ли ти дали нову опрему? Не може VDSL на старој опреми, ти и даље имаш ADSL и немаш нов пакет.
Untitled.png

-Pre potpisivanja ugovora dobijena potvrda o mogucnosti odabira paketa 20/2, tehnicka sluzba saglasna da imam uslova za to
-Ugovor potpisan
-Uzeo novu opremu
-Brzina ostala stara 10/1
-Naplacuju po ceni novog paketa
-Zvao podrsku, objasnio problem
-Njihovo odgovor je da ce problem biti prosledjen tehnickoj podrsci
-Iz gore postavljenje slike se vidi da imam uslova za datu brzinu ali da oni nisu pustili veci protok

Nadam se da je sada sve jasno.....
 
Poslednja izmena:
Ма јасно је, нисам знао да ли си потписао нови уговор и да ли си добио VDSL опрему, делује да је потребно да их мало јаче давиш док те не пребаце на VDSL. Са слабљењем од 12 отприлике може 20/2 (ја сам имао мало преко 11 и понудили су ми то) што значи да може, једино је питање где запиње.
Шта си тачноузео од нове опреме?
 
Imati u ponudi upload od 1mbps je greh nad grehovima.

Zakonom bih stavio da ne smeju manje od 2 za bilo kakvu kucnu upotrebu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Internet modem: VDSL2 H168N V3.1
Stoke su to, kada kasnis sa uplatom odmah ide naplata kamate. Kome sad ja da se zalim, kad ni posle 3 dana nema brzine iz ugovora ?!
 
Svakodnevno šalješ taj screenshot na njihov mail dok ti ne reše problem, smaraš ih po Tviteru i Fejsbuku, na mestima gde više ljudi može da vidi kakvi su nesposobnjakovići, kačeći tu istu sliku i brojeći dane nerešavanja problema.

Koji idiоtizam, VDSL oprema koja radi u ADSL standardu, pa čemu onda uopšte služi?!? :wall:
 
@Vegeta: Sačekaj još par dana, do ponedeljka/utorka pa ako ništa ne bude od nove brzine lepo prigovor Ratel-u. A u međuvremenu uzmi piši mail na [email protected] gde lepo objašnjavaš situaciju (da si već potpisao novi ugovor i već preuzeo novi ruter koji podržava VDSL a da ti posle 3 dana nije promenjena brzina, i da si već zvao Call centar/bio u poslovnici) i jasno naglasiš da ćeš da pišeš žalbu Ratel-u ako to ne bude rešeno do ponedeljka. Možeš i da im pišeš DM na Twitter-u jer ćeš tu verovatno mnogo pre da dobiješ odgovor (pa makar on bio totalno botovski i šablonski "prosledićemo tehničkoj) i kao tu odgovaraju malo pismeniji ljudi kojima možeš lakše da objasniš šta je problem.

Ako nema ništa u ponedeljak lepo primedba Ratel-u gde navedeš ceo istorijat "rešavanja problema" sa Telekomom. Mada dok Ratel obradi zahtev i dok dobije odgovor od Telekoma može da se desi da ti Telekonj pusti novu brzinu. Osim ako su u fazonu da misle da ti ostave tako kako je sad, sa opravdanjem da je "došlo do nesporazuma".

Fazon je što si ti već potpisao ugovor tako da baš i nemaju izgovora "gužva je" da ti 3+ dana ne odrade promenu brzine. Na same zahteve za proveru mogućnosti imaju fore 15 radnih dana da ti odgovore... a ni to ne poštuju inače.
Mene su posle nekih 24h posle preuzminja novog rutera prebacili sa ADSL na VDSL (zato mi na zahtev za promenu brzine nisu odgovorili mesec i po dana!! dok nisam uposlio Ratel).

@ewfd154: Pa služi tome da korisnik nema prekid interneta dok se ne obavi prebacivanje signala... a i tome da ne moraju da misle koliko rutera za ADSL korisnike a koliko za VDSL korisnike treba da naruče, nego imaju 1 uređaj koji radi na obe tehnologije i dele ga svim korisnicima. Ali naravno slažem se da je ovo bezobrazluk. Ne bi trebalo da zovu za preuzimanje opreme dok se u centrali ne odradi sve što treba pa da kad korisnik dođe kući i poveže sve odmah radi. Lakše im prolazi "gužva je" opravdanje pre nego što su korisniku nešto obećali...
 
Poslednja izmena:
Ја бих сутрадан звао и написао мејл, следећег дана отишао до пословнице и тражио неког од одговорних и све би кренуло до трећег дана. Осим ако би ми код потписивања уговора рекли да ће прелазак да траје одређени број дана. Овде је то мало дуже чим постоје рачуни са новим брзинама.
Мада је то за другу тему а модулатори би могли да пребаце ово у Телеком VDSL или неку сличну тему. ;)
 
Хм, сад ће да се јаве они који тврде да на западу (и северу) иде гигабитни интернет за пар еврова. ;)
 
500/500mbit Moskva provajder Onlime/Rostelekom (drzavni) - 500rub ~ 8eur mesecno. Aj neka to bude agresivna akcija krupnog igraca - pa da ne uzimam u obzir.
550/550mbit Moskva provajder GMax Maryno.net - 1500rub ~ 24 eur mesecno uz real ip, wifi ac 1300 router na koriscenje, 120+ ip kanala uz android tv box, podesavanje/ciscenje od virusa na kucnoj adresi laptop/racunara (5 besplatnih poziva), bonus karta za popuste i sakupljanje bonova za radnje/restorane/teretane uz mogucnost 50% umanjenja racuna za internet.
A ja placam kablovski internet 30/3+tv 2800din...
 
500/500mbit Moskva provajder Onlime/Rostelekom (drzavni) - 500rub ~ 8eur mesecno. Aj neka to bude agresivna akcija krupnog igraca - pa da ne uzimam u obzir.
550/550mbit Moskva provajder GMax Maryno.net - 1500rub ~ 24 eur mesecno uz real ip, wifi ac 1300 router na koriscenje, 120+ ip kanala uz android tv box, podesavanje/ciscenje od virusa na kucnoj adresi laptop/racunara (5 besplatnih poziva), bonus karta za popuste i sakupljanje bonova za radnje/restorane/teretane uz mogucnost 50% umanjenja racuna za internet.
A ja placam kablovski internet 30/3+tv 2800din...

Kad odes u Moskvu i vidis ostale cene, bolece te uvo sto je jeftin net :D
 
Aj ispricaj mi za te strasne cene (osim nekretnina i "provoda"). Cekam detalje. Samo nemoj da se iznenadis ako ispadne na kraju da u Bg su osnovni troskovi veci. ;)
 
Toliko offtopic-a a moderacija ne reaguje, cudno?!


Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno