Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pricam napamet, nemam pojma kako radi Ground Zeroes. Znam da je vecina igara capped at 30, pa sam mislio da je i ovde to slucaj. Super ako nije tako.

Svi koji su odigrali GZ znaju da je framerate savrsen. Digital Foundry je to potvrdio, PS4 verzija radi u 1080p60 bez ijednog framedropa i sa savrshenim 16.6ms framepacingom za svaki frejm. :)

A evo jos jednog snimka igre, demo koji se moze odigrati na Gamescom-u:
https://www.youtube.com/watch?v=LdK-msgJM1Y&feature=youtu.be&t=2h49m16s
 
One je dobio lep "bump" sa 720p na 900p, ali pitam se koliko će biti stabilan framerate.
 
moze li se onaj soniev gold headset il kako se vec zove koristiti i za povezivanje sa telefonima npr ili kompom ili je samo ps compatible ? : )
 
MGS V će biti 1080p/60fps i na xbox one, barem prema konamijevoj strani. Trenutni screenshotovi su 900p, krajna rezolucija će biti 1080p.
 
Ja ti kažem da je konami napisao da će rezolucija biti 1080p, to što si ti izgleda sony fanboj i/ili mrziš microsoft neće da promeni činjenice.
 
Poslednja izmena:
Verovatno da može da je poćera u 1080p/60fps (što da ne), samo je pitanje pod kakvim kvalitetom detalja...
 
Obzirom da je u xbone debelo underclockovani prelaz 7770 ->7790 , ne bih se nadao mnoštvu detalja na toj rez. i fps.
 
Poslednja izmena:
Rendering razlika izmedju Xbone i PS4 grafuckih je 30% [PS4 18CU, Xbone 12 CU, klokovi su indenticni [ali PS4 ima vise ACE queque-ova za Compute work sto moze igrati veliku ulogu]]. Razlika u broju pixela izmedju 1080p i 900p je ista tolika, oko 30%. Bas zbog toga i redovno dobijamo 1080p/900p split na multiplatform igrama na ovim konzolama.

Licno ne ocekujem bilo kakve razlike u kvalitetu textura, efekata, broju objekata na ekranu, framerateu i sl. Xbone ce jedino imati malo "softer" image i malo primetniji aliasing [sto je tragedija za konzolu u 2015. godini, al ajd, to je druga prica].
 
Ja ti kažem da je konami napisao da će rezolucija biti 1080p, to što si ti izgleda sony fanboj i/ili mrziš microsoft neće da promeni činjenice.

Sećaš se kad je Ubi pisao 1080p za PS4 Watch Dogs, pa izbacio u 900p? Ista priča je i ovde. Evo ja se kladim u šta hoćeš, da ako i bude nekako 1080p, i to ne Witcher 3 1080p/900p varijanta, da na Box-u neće ni upola biti tako stabilno kao na PS4.
 
Ja ti kažem šta trenutno piše. Oni mogu do izlaska trista čuda da promene, a sigurno i hoće. Isto kao što su promenili ground zeroes sa 720p na 900p a da niko nije znao.
 
^ Ja mislim da to znaci da je rezolucija 900p ali upscaled na 1080p. Ne da ce do izlaska igre da bude native 1080p.
Kao sto vidis na konami sajtu koji si postavio, Xbox One SS-ovi jesu u 1080p rezoluciji ali sama igra se renderuje u 900p upscaled na 1080p. STo je slucaj sa velikom vecinom One naslova.
 
Da, ali pogledaj tekst ispod ps3 i 360. Piše specifično da je upscaleovano, za One ne piše tako.
Mada videćemo kad izadje, meni je totalno svejedno.
 
Čemu onda toliko zalaganje, branjenje i rasprava u PS4 temi kada ti je svejedno? :D
Igra će svakako raditi dobro, opusti se i uživaj kada igra izađe, that's what matters...
 
Nervira me kad vidim fanbojeve da pljuju tek da bi pljuvali, brane ps4 ko da im je svetinja.
Ne znam u stvari ni šta sam očekivao, na ovom forumu očigledno postoji samo ps4 i pc, posle onog lika što je pisao da microsoft ni ne treba da pravi konzole ništa me ne iznenađuje.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je tema ps4 što onda stalno uzimate u usta xbox one? :)
 
Jel tvoj poslodavac možda kopirajtovao pominjanje te, po svemu inferiorne konkurencije Ps4 ?
 
Kakav poslodavac? Posedovao sam sve 3 platforme i imam sami reči hvale za ps4, nego mi je smešno kad neko uzme da pljuje neku konzolu bez razloga.
I smešno da je svima protiv argument da radim/me plaća microsoft.
 
Poslednja izmena:
To kako kome, ali Xbox live je mnogo bolji od PSN-a.
 
Teško boga mi... Tj kako kome.
 
Zašto je pljuvanje skuplje, fičerima koji ne rade u Srbiji natrpane, glomaznije, hardverski inferiornije, bibliotekom igara siromašnije konzole - bezrazložno?


Inferiorne u svemu sem u ekskluzivama. Posto je za sad PS4 = remaster.


Ovo je najbolja demonstracija onoga što je problem u diskusijama o Xboxu. Dođu ljudi koji mrze Sony i/ili se jednostavno radi o PC igračima i onda oni više gotive Microsoft nego Sony pošto ga percipiraju manjim zlom. I sada ajde dokazuj ti nekome da su MS ekskluzive loše, da igre slabije rade jer je nešto hardverski inferiorno (a treba da se plati više od konkurenta) i slično.
 
Poslednja izmena:
Pa vidim mnogo imate da pričate u ps4 temi kad je svaki drugi post pljuvanje xboxa.
 
Zašto je pljuvanje skuplje, fičerima koji ne rade u Srbiji natrpane, glomaznije, hardverski inferiornije, bibliotekom igara siromašnije konzole - bezrazložno?





Ovo je najbolja demonstracija onoga što je problem u diskusijama o Xboxu. Dođu ljudi koji mrze Sony i/ili se jednostavno radi o PC igračima i onda oni više gotive Microsoft nego Sony pošto ga percipiraju manjim zlom. I sada ajde dokazuj ti nekome da su MS ekskluzive loše, da igre slabije rade jer je nešto hardverski inferiorno (a treba da se plati više od konkurenta) i slično.

A ko ti kaze da ja mrzim Sony ili PS4? Slusaj "mrzi" Sony... hahah svasta.
Znaci ne moze da se iznese svoje misljenje a da ti neko ne nalepi etiketu hejtera... super.

I pored sve hardverske snage i superiornosti ne postoji igra sem Bloodborne zbog koje bih rekao: Idem da kupim konzolu. I koja je vredna pomena. Ok najavili su 2-3 za sledecu godinu i sve to izgleda super. Ali konzola se prodaje vec 2 godine. Bukvalno 80% ekskluziva su stare igre.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno