Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko kaze da je skuplji xbox one od ps4? Konzola je jeftinija.
 
Ja imam i XO pa me (generalno) zabole za nju, kupio sam je i to samo jer me je izašla VEOMA povoljno. Gotivim Gears of War, a za sve ostale ekskluzive me apsolutno zabole uvo (Forza mi je ok, da ne ispadne da serem...) TR će izaći i za PC, a jedino mi Quantum Break deluje interesantan. O Halo serijalu neću da trošim reči. MP ne igram in general.
 
Zašto je pljuvanje skuplje, fičerima koji ne rade u Srbiji natrpane, glomaznije, hardverski inferiornije, bibliotekom igara siromašnije konzole - bezrazložno?
Ovo je najbolja demonstracija onoga što je problem u diskusijama o Xboxu. Dođu ljudi koji mrze Sony i/ili se jednostavno radi o PC igračima i onda oni više gotive Microsoft nego Sony pošto ga percipiraju manjim zlom. I sada ajde dokazuj ti nekome da su MS ekskluzive loše, da igre slabije rade jer je nešto hardverski inferiorno (a treba da se plati više od konkurenta) i slično.

1. Nije skuplja, drug I ja smo je platili 260eur, polovnu, tj koriscenu mozda nedelju dana, I dobili od preprodavca 3 meseca garancije (pouzdan lik sa KP), a ima I da se kupi nova bez igara kod madjara za 300eur, sa igrama od 340 pa nadalje.
2. Ako stavis US acc skoro svi servisi rade, I naravno nema problema oko kartica kao kod Sony-a, tj ne treba mi americka kartica, prihvata i nase, jedino mislim da nece raditi ono sa kablovskom tj hdmi in ili kako se vec zove, mada ko zna, ko ima mogucnost moze lako da proveri dal radi (mi ne mozemo jer moja kablovska nije digitalna, I jos koristimo monitor umesto TV-a).
3. Jeste glomaznija, to niko ne moze da spori, ali zato je hladnija i necujna, morao je da padne neki kompromis, verovatno su mogli kao Sony da upakuju u manje kuciste, ali sto da se vise greje i bude bucnija ako moze tako kako su je dizajnirali (mozda je to moglo malo lepse, ali sta je tu je)
4. Tacno skroz, jeste HW inferiornija, I to je najveci neuspeh I fail MS-a, ne znam sta im bi da tako nesto urade, ali to ide njima na dusu, jer da su izbacili HW identicnu konzolu, e onda sumnjam da bi Sony bio toliko popularan u smislu prodaje.
5. Zavisi kako se gleda. U ukupnom broju Sony ima mnogo vise igara, ali opet ta vecina su indie igre, a iskreno ne kupujem konzolu zbog indie igara, mislim ionako su vecina kao za mobilni telefon, a ne za konzolu ili PC, a I velika vecina ima grafiku kao Subway surfer ili Super Mario od pre 20god na Sega mega :p Ako se gledaju ekskluzive, za sada tu MS vodi, da Sony ima naslove koji ce da pokidaju sledece godine, ali za sada debelo zaostaje, I to nije samo moje misljenje, vec I ljudi sa neta I raznih sajtova. Npr svi hvale onu The Last Guardian, a ja jedino sto vidim u toj igri, bar onom kratkom gameplay-u je veliki pacov sa perjem ili sta je vec kog ja kontrolisem I koji mi pomaze da prelazim misije/nivoe. Ako su ovo lose ekskluzive, onda stvarno ne znam http://www.xbox.com/en-us/gamescom/xbox-one-games. Ja iskreno najvise cekam Crackdown, Scalebound I Gears of War UE, a I 4-ku, mada ni Halo I TR nisu za bacanje, a od Forze vise volim Horizon. Usput da spomenem i EA Access koji je odlican nacin da se ustedi novac za igre, mislim 5$ mesecno ili 30$ godisnje za nekih 12 igara je nista, odlicna stvar. Znam da ovo nije Xbox tema, ali cisto malo da se povede neka diskusija bez napadanja i optuzbi da smo MS-evi placenici ili tako nesto.
Nisam mrzitelj Sony-a, cak stavise posedovao sam PS1 I PS2, dusu sam ostavio na tim konzolama, ali za sada me vise I to mnogo vise privlaci MS I njegovi Xbox Live servisi, mislim pratim ovu temu dosta dugo i malo malo neko prijavi da je puko PSN, dok sa Live-om nema tih problema, I mislim da je na to mislio @pWneR, a same usluge vec zavise od vasih potreba.
 
Poslednja izmena:
Ja bih uzeo i jednu i drugu, mada ni za ovo sad što imam nemam ni v od vremena. Sony mi se više đa sa finansijske tačke gledišta. Share-ovanje. Najnovija igra na datumu izlaska = 20 eura. Ćao. Ranije sam imao 360 i pokidao je, mada mi je žao nekih Sony igara, verovatno ću uzimati ovaj PS Now da završiti neke igre. Što se tiče buke, izuzetna glupost, ne znam o čemu se priča, meni sve ok, a ni rezolucija ni frame rate me ne interesuju, meni sve to igrivo. Jednog dana možda i uzmem Box, posebno ako bude hakovan ili bude neka fora da se jeftino nabave igre, kao sad za Sony
 
Poslednja izmena:
Ja sam ili too old for this shit ili stvarno ni sam ne znam, al' meni su XO ekskluzive golo *****. Crackdown, Scalebound, Sunset Overdrive, Fable... are you fucking kidding me?!? Kao da su igre rađene za dečurliju, bukvalno. Ko što rekoh GeoW mi je zakon, Forza je gotiva, a ovo ostalo teški "meh".
 
JSony mi se više đa sa finansijske tačke gledišta. Share-ovanje. Najnovija igra na datumu izlaska = 20 eura
Ovde se slazem, to je ogromna prednost, mislim postoji i na boxu to, ali vise je u fazonu da delis naloge jedan sa drugim, na Sony-u je to bolje odradjeno... Samo ovo guest mi se ne svidja, mora non stop online i valjda ima jos neka ogranicenja, mada to je ok za neke naslove koje jednom odigras kao npr Order 1886, i posle prodas slot, jel tako to ide ili gresim?
 
Jel primećuje neko kako kreće flame war ovde? Neko nabaci vest kako će MGS PP biti 1080/60p na PS4, a 900/60p na One. Onda neko čak pohvali (ja) to što su uspeli da podignu sa 720p na 900p, međutim, Boxerima to valjda zazvuči kao smrtna uvreda i onda krene prepucavanje.
 
Neko nabaci vest kako će MGS PP biti 1080/60p na PS4, a 900/60p na One.

Ja sam postavio zvaničnu vest koja je bila na onom sajtu i pomenut je i PS3 i X360 tako da nije bilo prozivanja,ali je posle došao čovek sa informacijom koja je trebala da se postuje u Xbone temi a ne ovde pa je tu nastala rasprava,ovako možemo do ujutru šta je bolje itd...bolje je ono što meni odgovara- najbolje je tako reći.

200.gif


:d
 
^ A GIF koji si postavio uopste ne doprinosi ovoj raspravi i nije mu mesto u ovoj temi.

I jedna i druga konzola imaju svojih prednosti i mana. Samo treba izabrati sta kome odgovara. PS4 je hardverski malo jaci i tu se sve zavrsava. Sve ostalo je stvar "ukusa" i licnog izbora.
Meni PS4 izgleda dosta primamljivije zato sto vise volim Sony ekskluzive a koristim i PC pa mi je One samim tim manje zanimljiv. Te razlike 900/1080p su toliko mizerne da je malo glupo raspravljati se oko toga.
 
Poslednja izmena:
Ne postoje "PC likovi", PC danas svako treba da ima. Postoje gamer-i a apsolutno je nebitno ko se na cemu igra. Niko nikome ne soli pamet.
 
Jel primećuje neko kako kreće flame war ovde? Neko nabaci vest kako će MGS PP biti 1080/60p na PS4, a 900/60p na One. Onda neko čak pohvali (ja) to što su uspeli da podignu sa 720p na 900p, međutim, Boxerima to valjda zazvuči kao smrtna uvreda i onda krene prepucavanje.

Nista novo. Posto nemaju promet u svojim temama, dolaze ovde da dizu frku.
 
Ja sam postavio zvaničnu vest koja je bila na onom sajtu i pomenut je i PS3 i X360 tako da nije bilo prozivanja,ali je posle došao čovek sa informacijom koja je trebala da se postuje u Xbone temi a ne ovde pa je tu nastala rasprava,ovako možemo do ujutru šta je bolje itd...bolje je ono što meni odgovara- najbolje je tako reći.

200.gif


:d

Baš to, regularno prenesena vest. Nije bilo loših namera. Ali ovaj GIF, iako je smešan do bola, ipak jeste malo "loš" ;).
Evo ja bez zezanja uzimam BOX do kraja godine, samo čekam taj novi interfejs i Win10 update u Novembru. Neću onu krdžu od Win8 Metroa ni da gledam. Nije ni PS4 Orbis neka lepota, ali ono sad na BOX-u je užasno.
 
Poslednja izmena:
Ja se nisam naložio i boli me uvo, nego mi je jadno da neko konstantno pljuje neku platformu, a nit je probao nit ništa.
Radite šta hoćete, stvarno me ne zanima i nije me ni zanimalo, nego ne znam sta mi bi da uopšte ulazim u priču sa fanbojem koji očigledno zna samo da odgovara gifovima kao "šala".
A za vest, ja sam samo rekao da nije istina to što si preneo, ti si posle krenuo sa toksičnim komentarima.
Ja se odjavljujem, a vi nastavite da radite šta hoćete.
 
Poslednja izmena:
I pored sve hardverske snage i superiornosti ne postoji igra sem Bloodborne zbog koje bih rekao: Idem da kupim konzolu. I koja je vredna pomena. Ok najavili su 2-3 za sledecu godinu i sve to izgleda super. Ali konzola se prodaje vec 2 godine. Bukvalno 80% ekskluziva su stare igre.

Dakle, potvrdio si ono što sam gore pisao. PC igrač koji se igra na PC-ju prevashodno (btw i sam sam takav) pa onda ne vidi razlog za kupovinu. Da se igraš na konzolama, naravno da bi uzeo onu koja ti daje da igraš u većoj rezoluciji, boljem nivou detalja, koja ima raznovrsnije igre/ekskluzive. Ovako, slično meni, ti odigraš 90-95% igara na PC-ju pa ne kapiraš što bi neko uzeo konzolu. Tu i jeste problem - što u jednačinu "konzola 1 ili konzola 2" ubacujete PC i onda naravno da ispada da nema poente.

U suštini, tako gledano, nema potrebe uzimati nijednu konzolu. Ali ako posmatramo priču iz perspektive koju konzolu uzeti, valjda treba da se gleda njihov međusobni odnos pre svega. Sreća da Srbija nije zemlja Nintenda, tek bismo onda imali pičvajz :d


Ne postoje "PC likovi", PC danas svako treba da ima. Postoje gamer-i a apsolutno je nebitno ko se na cemu igra. Niko nikome ne soli pamet.

Ima, ali se ne igraju svi na njemu, naprotiv. Valjda je jasno da se pod time misli na igrače koji se isključivo, ili makar veoma dominantno igraju na svojim PC računarima.
 
Poslednja izmena:
Ja ni u jednom momentu nisam rekao da je Xbox One bolja konzola i da bih je radije uzeo, mislim da je PS4 bolja konzola. Takodje ja vidim razloge za kupovinu PS4, i vec sam rekao da planiram da zadrzim PC naravno i uzmem PS4 do kraja godine.
Samo sam napisao o trenutnom stanju sto se ekskluziva tice, Sony izbacuje samo neke Indie naslove i Remastere, a evo najavljuju ih jos. Za period do karaja godine nemaju skoro nista vredno pomena, i to nije samo moje misljenje. Ako je ovo PS4 tema, to apsolutno ne znaci da mora o konzoli da se pise samo pozitivno i u superlativu.
Ponavljam mislim da nema nikakve veze ko se na cemu igra i da to ne treba da bude razlog za prozivanje, kao sto su neki recimo u ovoj temi kad je izasao Arkham Knight prozivali PC igrace, a sebe dizali zato sto je igra povucena za PC i zato sto nije mogla da se igra, to mi je bas onako nepotrebno i nisko.

Ponavljam slazem se da je PS4 bolja konzola u poredjenju sa One, tj. to je moje misljenje. Da li to znaci da je One los, i da nije za kupovinu? Ne.
 
Poslednja izmena:
Ja se nisam naložio i boli me uvo, nego mi je jadno da neko konstantno pljuje neku platformu, a nit je probao nit ništa.
Probao i nisam zadovoljan.

Radite šta hoćete, stvarno me ne zanima i nije me ni zanimalo, nego ne znam sta mi bi da uopšte ulazim u priču sa fanbojem koji očigledno zna samo da odgovara gifovima kao "šala".
Kako te ne zanima kada si posle dva minuta od postavljanja zvanične vesti o rezolucijama MGS doskočio kao spasioc i reagovao kako će to raditi isto kao i na PS4 a taj post je bio klasičan trolovski u smislu da nije prikladan za temu jer imaš "svoju" za xbone u koju niko od nas ne ide da pljucka po kutiji a kontra slučajeva koliko hoćeš.I naravno možeš očekivati po koji GIF i ubuduće,na takve postove nema šta drugo dodati.

A za vest, ja sam samo rekao da nije istina to što si preneo

Znači još si me optužio da lažem, i da ćutim sad šta?Laže onda ceo internet pošto čitamo svi sa IGN i sličnih...Ali znamo da je tebe zabolela brojka 900p.
 
Samo sam napisao o trenutnom stanju sto se ekskluziva tice, Sony izbacuje samo neke Indie naslove i Remastere, a evo najavljuju ih jos. Za period do karaja godine nemaju skoro nista vredno pomena, i to nije samo moje misljenje. Ako je ovo PS4 tema, to apsolutno ne znaci da mora o konzoli da se pise samo pozitivno i u superlativu.

Ponavljam slazem se da je PS4 bolja konzola u poredjenju sa One, tj. to je moje misljenje. Da li to znaci da je One los, i da nije za kupovinu? Ne.

+1 Ceo smisao mog posta. Sony ce sledece godine da odradi malo bolji posao sto se ekskluziva tice, odnos prodaje ce biti isti, oko 6 miliona primeraka vise u odnosu na box ce se odrzati, I to je to.
 
I onda pricaju kako psn puca a xo fercera bez greske, a kako i ne bi kada imaju 6 milki manje korisnika.
 
Ima tu i političko-ekonomskih razloga.

Američki (korporativni) hakeraj se prilično ostrvio na sony , još mnogo pre geohota i prvog obaranja psn-a.
Da ne komentarišem situaciju sa kobajagi severnokorejskim upadima itd ...

Para vrti, para vrti gde burgija nećeeee ....
 
Znate li neki servis koji menja hard u konzoli? Imam premalo mesta, a ne bih se sam drndao sa tim ako je iole tesko
 
Nije uopste tesko, proveri na utube kako se radi. Krajnje je jednostavno.
 
U ps4 ide 2.5hdd? Kapiram da o ssd ne razmisljam. Iskreno, ne znam ni da li postoji od 2tb
 
Evo ti Benchmark tutorijal kako zameniti hard disk SSD-om u PS4. Sve je isto, samo umesto SSD-a koristi veći hard i to je to :)


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno