Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Ako su LHR verzije onda je normalno da varira hashrate.
Sto se temperature tice, kod 3080 uvek gledaj temperaturu memorije (junction temp.) jer koristi GDDR6X memoriju.
Znaci onda je to normalno ako je LHR? Jos uvek sam nov ali nisam uspeo da u Hiveos nadjem gde mogu da vidim Temperaturu memorije
 
Da. ETH hashrate varira na LHR kartama.
Sto se tice HiveOS-a tu ne mogu da pomognem jer ga nisam nikada koristio.
To mora neko od kolega da ti kaze 🙂
 
Da. ETH hashrate varira na LHR kartama.
Sto se tice HiveOS-a tu ne mogu da pomognem jer ga nisam nikada koristio.
To mora neko od kolega da t
Hvala oko hashrate,mislio sam da nesto nije kako treba:)
Nesto sam gledao po netu izgleda da ne moze da se vidi Temp u Hiveos na 3080,mada videcemo sta kazu iskusniji
 
ne moze u Hive OS da se vidi VRAM temp na Nvidia karticama.
To je bas tesko sr4nje ali tako je kako je.
to je jedna od stvari koje su najtrazenije da se dodaju..

Ja sam zato moje pusti prvo malo na Windowsu, da ispratim kako se ponasaju temperature, pa sam posle prebacio na Hive OS.
 
Pa onda cu i ja morati da ih poteram u Windowsu da vidim sta kaze VRAM. Koja bi temp bila pozeljna za 24/7?
 
vram za 3080 nemoj nikako preko 95 za 24/7.
Moze on u teoriji vise, mislim da je deklarisano 100 ili 105 kao granica, a na 110 ce da throtluje.

Ali bolje zadaj sebi granicu od 95 za 24/7.
Ako uspes 90 i nize to je vrh.
 
vram za 3080 nemoj nikako preko 95 za 24/7.
Moze on u teoriji vise, mislim da je deklarisano 100 ili 105 kao granica, a na 110 ce da throtluje.

Ali bolje zadaj sebi granicu od 95 za 24/7.
Ako uspes 90 i nize to je vrh.
Pustio u Windowsu da radi nekih sat,sat ipo ne prelazi 83 za memoriju i oko 40-44 za Gpu podesavanja cc130 mem 1200 baca 74-75
 
Ljudi da li neko zna kako da iskljucim LHR tune u hiveos-u i da namestim rucno,kada je na auto krene sa 74.5 i dodje do 73.5 i obori mi sa 77-8 Mh/s na 73-4Mh/s.

Ispratio sam ovo ali nisam uspeo da namestim
--lhr-tune [Ethash, Autolykos2] LHR tuning value that indicates the percentage of the full speed the miner tries to achieve for LHR cards

(default: -1). Range from 10 to 95.

Available values:
-1 - auto-mode (LHR tune is set to 74 (or 68 in low power mode) for LHR cards and 0 for non-LHR)
0 - disabled (use for non-LHR cards)
30 - recommended starting value for most LHR cards in LHR unlock dual mining mode (see --lhr-algo)
68 - recommended starting value for most LHR cards in low power mode (see --lhr-low-power)
74 - recommended starting value for most LHR cards
Can be set for each GPU separately, e.g.
"lhr-tune": "0,0,74.5,0" - this will set LHR tuning value to 74.5 for the third GPU.

--lhr-autotune-mode [Ethash, Autolykos2] LHR auto-tune mode (default: full). Valid values:
off - auto-tune is disabled. LHR tune value is fixed during mining, and will not change
no matter how often LHR lock is detected
down - LHR tune value will decrease if the miner detects LHR lock
full - same as "down" but additionally miner will be trying to increase LHR tune
value if its stable on the current LHR tune level

--lhr-autotune-step-size LHR auto-tune step size (default: 0.5).
Indicates by how much LHR tune value is changed by the LHR auto-tuner.

--lhr-autotune-interval LHR auto-tune time interval in minutes (default: 20).
Amount of time the GPU must be mining without hitting LHR locks before the miner increases LHR tune value.
 
Treba mi info od korisnika GMinera na Windowsu, vezano za moj gornji post. Proverite da li imate OpenSSL folder u C:\Users\"user"\AppData\Roaming i "Windows_current_date.txt" fajl u C:\Users\"user"\AppData\Roaming\Microsoft
Ako imate, koju verziju GMinera koristite i koji port za pool?
Detaljnije istražujem onaj incident sa infekcijom ali neke stvari nisam još sasvim skontao.
Ajde ljudi nemojte da vas mrzi. Ne mora samo za gminer već i ako koristite ostale.
 
Koristite Lol miner 1.48 sa njim možete da iskoristite do 80% performansi LHR karti, hash rate je konstantan.
 
Koga zanima da sa tehicke strane cuje malo vise o LHR, sto je to u stvari, kako funkcionise i kako mineri uspevaju da delimicno zaobidju tj. prevare limiter, neka odgleda video.

 
Može mala pomoć...
Hteo bih da narudarim malo dogecoine ali nigde ne mogu da nađem pošteno uputstvo.
Ukratko imam konfiguraciju koja se vrti oko amd ryzen 3600x, 16gb ddr4 i grafička je msi rx570 sa 4gb rama
1) koje mining programe da koristim i kako da podesim config fajl da performanse budu najbolje, eventualno tu negde.
2) koji "bazeni"/pools podržavaju dogecoin
3) da li se više isplati da rudarim sam ili združenim snagama..
4) koja je neka projekcija, koliko dogecoina mogu da očekujem sa gornjom konfiguracijom i dobrim minerom?

kakva su vaša očekivanja u vezi ovih autsajderskih valuta, imaju li neku budućnost s obzirom da se ekscentrični supermilijarder Elon Mask već neko vreme interesuje za njih i zvanično ih podržava?
 
Je li još nekome (kopam na HIVE OS-u) Phoenix miner 6.0c digao temperaturu kartica?

Vratio sam na 5.8b i spustilo mi je za par stepeni temperaturu (doduše i hashrate je minimalno opao (oko 0.5%)).
 
e da, nisam bio dovoljno precizan. Interesuju me mineri koji mogu da rudare direktno dogecoine koristeci onaj algoritam scrypt i pools koji zaista rudare dogecoin a ne da mi rudari litecoin i etherum a ja da dobijem dogecoin u odgovarajucoj protivvrednosti. Znaci istinsko rudarenje dogecoina me zanima a ne posrednicka i slicna resenja... Bio bih zahvalan ako neko moze da pomogne..
Jos samo da se molimo da čika Elon Mask malo pogura celu pricu, moci ce tu dobro da se zaradi...
 
e da, nisam bio dovoljno precizan. Interesuju me mineri koji mogu da rudare direktno dogecoine koristeci onaj algoritam scrypt i pools koji zaista rudare dogecoin a ne da mi rudari litecoin i etherum a ja da dobijem dogecoin u odgovarajucoj protivvrednosti. Znaci istinsko rudarenje dogecoina me zanima a ne posrednicka i slicna resenja... Bio bih zahvalan ako neko moze da pomogne..
Jos samo da se molimo da čika Elon Mask malo pogura celu pricu, moci ce tu dobro da se zaradi...
Pa ako si siguran da će doge da skoči, kupi ga pa sačekaj da skoči, a rudari ono što je trenutno najisplativije.
Ako je rudarenje ETH isplativije, ti izrudareni ETH pretvaraj u doge, ako više veruješ Masku.
Nisam ti puno pomogao, ali moje rezonovanje je takvo.
 
Pa ako si siguran da će doge da skoči, kupi ga pa sačekaj da skoči, a rudari ono što je trenutno najisplativije.
Ako je rudarenje ETH isplativije, ti izrudareni ETH pretvaraj u doge, ako više veruješ Masku.
Nisam ti puno pomogao, ali moje rezonovanje je takvo.
Nisam siguran ali se nadam da će da skoči.. Ajde to ali ne mogu da pronađem nijedan dobar način da rudarim direktno dogecoine... Neverovatno!
 
Dogecoin se moze kopati samo asic masinama (script algoritam) i to najcesce kao bonus merge kopajuci ltc/DOGE. Sa grafickim karticama je to nemoguca misija , nekada se kopalo sgminerom i prestalo pojavom asica 2013-14. godine.
znaci samo dve opcije
a). ako imas veci broj kartica - kopas ono sto je sa njima najisplativije i prebacujes u doge
b). ako imas visak para kupis doge.

Licno mislim da doge nece skociti je on je vec prosle godine sa 20 satosija skocio u piku 1200 satosija. Sada je na nekih 350 satosija i da ponovi neki iole skok kao prosle godine , pa mislim pre cu poverovati u deda mraza. Mada do sada sam pogadjao kao u bu$manski pekmez. Znaci ni$ta. Nema kuce , nema palate , nema jahte. Ha ha ha a nije da nije moglo. uvek zamalko nisu izvuceni moji brojevi :).
 
Da li sam lepo primetio, čini mi se da je cela ta priča oko GPU rudarenja prilično zamrla u poslednje vreme. Nema novih programa, po netu se više priča o asic i sličnim rešenjima nego o klasičnom gpu rudarenju kao nekad. Ima neki mining aplikacija za ethereum i tako to... ali ona priča oko cgminera koji ima podršku za gomilu kripto valuta i algoritama nekako miruje.. Koji su aktuelni i sveži forkovi cgminera.. sgminer, ima li još koji? Pitam zato što on ima podršku za scrypt a ideja mi je da pokušam direktno da rudarim dogecoin na poolovima koji ga podržavaju a ne posredno, da ja njima rudarim ethereum a oni da me isplaćuju u dogecoinima.

I glavni problem.. Uspeo sam da počnem da rudarim dogecoine ali posredno. Ja ustvari rudarim ethereum classic u phoenixmineru (koji odlično radi na windows10 64bit mašini, stabilan je ali nema scrypt podršku) a oni mi daju dogecoine zauzrvrat. Za 2 dana sam izrudario 3 dogecone sa MSI rx570 4gb garfičkom na taj n ačin
ALI! kad sam pokušao na dedicated poolovima gde se rudare altcoini sa akcentom na litecoin i dogecoin da rudarim direktno dogecoine sa cgminer i sgminer minerima, blokira mi se grafička karta ali onako baš brutalno.. Bez nekog jasnog pravila i trenutka, nekad posle minut, nekad posle 3 ili 5, samo se izgubi slika na monitoru a ventilator na grafičkoj poludi (pun gas). Ne pomaže ni reset taster, samo power off. Trenutak re toga obično je opterećenje gpu i popunjenost memorije 98-100% i temepratura oko 75-80C uz 2500rpm ventilator..

U čemu je kvaka? Zašto phoenixminer radi stabilno a cgminer i njegovi derivati jok!?

edited: eh da, windows je ažuriran redovno a driver za grafičku su zadnji sa guru3d sajta.. aprilski.. phoenixminter u zadnjoj verziji podržava i te, jasno je naglašeno a sgminer najnoviji koji sam našao je iz 2020. godine.. Generalno, postoji li neki gpu miner koji podržava amd kartice i da ima scrypt a da nije cgminer/sgminer i tako ti i da je redovno ažuriran???
 
Da li sam lepo primetio, čini mi se da je cela ta priča oko GPU rudarenja prilično zamrla u poslednje vreme. Nema novih programa, po netu se više priča o asic i sličnim rešenjima nego o klasičnom gpu rudarenju kao nekad. Ima neki mining aplikacija za ethereum i tako to... ali ona priča oko cgminera koji ima podršku za gomilu kripto valuta i algoritama nekako miruje.. Koji su aktuelni i sveži forkovi cgminera.. sgminer, ima li još koji? Pitam zato što on ima podršku za scrypt a ideja mi je da pokušam direktno da rudarim dogecoin na poolovima koji ga podržavaju a ne posredno, da ja njima rudarim ethereum a oni da me isplaćuju u dogecoinima.

I glavni problem.. Uspeo sam da počnem da rudarim dogecoine ali posredno. Ja ustvari rudarim ethereum classic u phoenixmineru (koji odlično radi na windows10 64bit mašini, stabilan je ali nema scrypt podršku) a oni mi daju dogecoine zauzrvrat. Za 2 dana sam izrudario 3 dogecone sa MSI rx570 4gb garfičkom na taj n ačin
ALI! kad sam pokušao na dedicated poolovima gde se rudare altcoini sa akcentom na litecoin i dogecoin da rudarim direktno dogecoine sa cgminer i sgminer minerima, blokira mi se grafička karta ali onako baš brutalno.. Bez nekog jasnog pravila i trenutka, nekad posle minut, nekad posle 3 ili 5, samo se izgubi slika na monitoru a ventilator na grafičkoj poludi (pun gas). Ne pomaže ni reset taster, samo power off. Trenutak re toga obično je opterećenje gpu i popunjenost memorije 98-100% i temepratura oko 75-80C uz 2500rpm ventilator..

U čemu je kvaka? Zašto phoenixminer radi stabilno a cgminer i njegovi derivati jok!?

edited: eh da, windows je ažuriran redovno a driver za grafičku su zadnji sa guru3d sajta.. aprilski.. phoenixminter u zadnjoj verziji podržava i te, jasno je naglašeno a sgminer najnoviji koji sam našao je iz 2020. godine.. Generalno, postoji li neki gpu miner koji podržava amd kartice i da ima scrypt a da nije cgminer/sgminer i tako ti i da je redovno ažuriran???
Ne znam zasto toliko komplikujes, jednostavno rudari sa tim od 4gb etc ja bih ti preporuxuo trm miner. A ako oces doge mijenjaj na menjacnici min posla.ne znam zasto forsiras da kopas skript algo sa tim gpu kad je to totalno suludo.


Edit:
Ili si ti ispao iz price ili nisi informisan, ali prica daleko da je zamrla, sada je mnogo vise sve razvijenije nego ranije.
 
pa daj neke linkove, forume, da vidimo šta je to aktuelno a da ja ne mogu da uhvatim korak...
ranije sam pratio ovo dosta kad sam se ložio da ulažem u grafičke i da rudarim bitcoin. ali sam odustao jer me je ortak ubedio da treba puno para a isplativost je minimalna..

Zašto želim baš dogecoin? ***** li ga, inat po svaku cenu.. I sve imam neki osećaj, MOŽDA JE I POGREŠAN, da ako rudarim direktno da ću narudariti mnogo više dogecoina nego ako rudarim etc i slične pa ih onda prodajem ili podesim na poolu da me isplaćuje u dogecoinima.
Grešim li ili ne?
 
pa daj neke linkove, forume, da vidimo šta je to aktuelno a da ja ne mogu da uhvatim korak...
ranije sam pratio ovo dosta kad sam se ložio da ulažem u grafičke i da rudarim bitcoin. ali sam odustao jer me je ortak ubedio da treba puno para a isplativost je minimalna..

Zašto želim baš dogecoin? ***** li ga, inat po svaku cenu.. I sve imam neki osećaj, MOŽDA JE I POGREŠAN, da ako rudarim direktno da ću narudariti mnogo više dogecoina nego ako rudarim etc i slične pa ih onda prodajem ili podesim na poolu da me isplaćuje u dogecoinima.
Grešim li ili ne?
Prvo sa gpu se moglo kopat btc samo u pocetku.
Doge ne mozes kopati sa gpu. Mislim teoretski mozes ali to je isplatljivost ne daj boze.
Jednostavno sa 4gb kopaj etc za sad je on mislim najisplatljiviji i mijenjaj. ne ulazim u to sto ti mislis da ima potencijal i sta ces da cuvas. Jednostavno ako kopas, kopas sta je najisplatljivije. Na menjacnicama za manje od minut se zamijeni za sta oces.
 
znači preporuka je kopati ETC pa posle menjati za šta hoću?
koje su još isplative kriptovalute?
Ima li nekih autsajderskih na koje se računa da će eksplodirati u skorije vreme
dogecoin? Pa, nadam se da će skorašnje aktivnosti a i one nadolazeće Elona Maska pogurati tu kriptovalutu.. Nešto se šuška da će je učiniti popularnom pa u skladu sa tim očekivanjima bih da naštekam neku količinu
 
pa daj neke linkove, forume, da vidimo šta je to aktuelno a da ja ne mogu da uhvatim korak...
ranije sam pratio ovo dosta kad sam se ložio da ulažem u grafičke i da rudarim bitcoin. ali sam odustao jer me je ortak ubedio da treba puno para a isplativost je minimalna..

Zašto želim baš dogecoin? ***** li ga, inat po svaku cenu.. I sve imam neki osećaj, MOŽDA JE I POGREŠAN, da ako rudarim direktno da ću narudariti mnogo više dogecoina nego ako rudarim etc i slične pa ih onda prodajem ili podesim na poolu da me isplaćuje u dogecoinima.
Grešim li ili ne?

Gresis, to si sebi utuvio u glavu bezveze, totalno je pogresno.
Kopaj ETC ako imas grafike od 4GB ili ETH ako imas 8GB i menjaj na menjacnicama za Doge.

Ne trebaju ti forumi, odgledaj neke youtube tutoriale kako se kopa ETC sa Trex minerom ili nekim drugim i to je to.

Sve je vrlo jednostavno, nema potrebe da gubis vreme na neke fix ideje.
 
OK, kopaću ETC pa menjati za ono što mi se čini perspektivno..
phoenixminer najnoviji izvlači kod etc rudarenja oko 22Mhash sa mojom rx570 4gb...
Kako vam se čini brzina?
 
OK, kopaću ETC pa menjati za ono što mi se čini perspektivno..
phoenixminer najnoviji izvlači kod etc rudarenja oko 22Mhash sa mojom rx570 4gb...
Kako vam se čini brzina?
Losa. 28-31 treba.
Ja koristim trm jer neke price za ph miner kazu da steluje mh/s
Daj podesavanja da vidimo
 
Ja nisam budžio ništa u biosu, gola msi rx570 4gb, uključen compute umesto game i phoenixminer koji rudari etc a ja zauzvrat dobijam dogecoine...
uslovljavaju me sa 30 dogecoina da bih dobio isplatu pa ću izdržati jer sam već počeo da jedem g.... a posle ćemo da vidimo..

Na kakvom su generalno glasu cgmineri, sgmineri i slično što se tiče stabilnosti.. MOžda je samo u pitanju nekompatibilnost sa novijim driverima i shaderima... Nemam pojma?
 
Nazad
Vrh Dno