Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Pa ne znam sta ceka onda 😀
Mozda se pool zaglupeo ili imaju neki problem nemam pojma
 
Ezil statistika je pobesnela, trenutno piše da daje 100x više zil nego realno :) možda je to problem što se isplate tiče.
 
Pa nije mi nista prebacilo
Imam iskopano 38 ZILa i taj uslov je ispostovan
Jedino nisam jos uvek iskopao dovoljno ETHa
Ne znam da li mora oba uslova da se ispostuju da bi prebacio ili prebacujevnezavisno
Prebacuje nezavisno kao sto je rekao kolega iznad, ali bez brige, nije ni kod mene jos uvek prebacilo.
 
Jutros sam na pool-u imao 48.2 ZIL sada 37.2 ZIL. Uzeli 11 komada. Ne znam sta je fora. Nisam iskopao nista vise nego inace zbog onog problema sa statistikom juce.
 
Ako nekoga zanima...
Juce sam instalirao T-rex 0.24.0 koji podrzava dual mining.

Podesio sam da kopa ETH + RVN
Bitna stavka je da karta ima dovoljno memorije da primi oba DAG file-a.

Na RTX3080 LHR (MSI Supreme X) na ETH imam 31-34 Mh/s, na RVN 29 Mh/s.

U MSI Afrerburner-u je PL na 66, Core +0, memorija + 1000.

Kad preracunam ukupno sam izvukao cca 90 Mh/s (29 X 2 + 32 = 90) sto po meni uopste nije tako lose. Cak sta vise.

E sad, da li je bolje kopati samo ETH sa 70 Mh/s ili samo RVN sa 48 Mh/s ili ovako u dual modu to vec nisam pametan 🙂
 
Ako nekoga zanima...
Juce sam instalirao T-rex 0.24.0 koji podrzava dual mining.

Podesio sam da kopa ETH + RVN
Bitna stavka je da karta ima dovoljno memorije da primi oba DAG file-a.

Na RTX3080 LHR (MSI Supreme X) na ETH imam 31-34 Mh/s, na RVN 29 Mh/s.

U MSI Afrerburner-u je PL na 66, Core +0, memorija + 1000.

Kad preracunam ukupno sam izvukao cca 90 Mh/s (29 X 2 + 32 = 90) sto po meni uopste nije tako lose. Cak sta vise.

E sad, da li je bolje kopati samo ETH sa 70 Mh/s ili samo RVN sa 48 Mh/s ili ovako u dual modu to vec nisam pametan 🙂
Drug jos malo i doktoririces kopanje, bravo😊
 
najnoviji trex miner , podrzavajuci dual minig, omogucava ovim LHR kartama da ostvari pun potencial u hashu kopajuci 2 novcica :)
 
^ Ne bas, ali je korak naprijed.
 
Danas mi je pukao phoenix 5.6d na linuxu, kartice 6700xt.
Upravo sam prebacio na teamredminer, ista podesavanja, daje 0,5 mhs po kartici manje nego phoenix. Pusticu ga malo da vidim kako se ponasa.
 
Nisam našao temu za probleme sa hardverom, pa pišem ovde. Isti post ću postaviti i na temu Hardver za kopanje, pa bih zamolio moderatora da obriše sa pogrešne ako treba.

Imam novu Power Color RX 5700 XT karticu:

W7liQJ2.png




Ona bez modoanja BIOS-a daje nekih 52.8 Mh/s u proseku.

Juče sam modovao BIOS pomoću AMDVBFLASH-a verzija V3.04, pre toga sam pokrenuo INSTTOOL64. U Red BIOS Editoru sam odradio šta treba:

OSrGHhE.png


i snimio dve verzije novog BIOS-a:

vBhZ0rG.png


(iskopirao sam 1550 MHZ strapove, ovde se ne vidi na slici)

Čitav proces je prošao by the book, prilažem obe verzije (novog (modovanog)) BIOS-a.

Restartovao sam komp, pustio Phoenix miner 5.8c u rad (na njemu je radila pre toga), i sve je delovalo OK, brzina se popela na 58.2 M/s, miner je stabilno radio, sem jednog sitnog problema - kartica više nije kopala.

Tj, "prinos" se smanjio za 80%, odnosno, napravila bi accepted share na svakih 10-15 min, ali obavezno, na dva prihvaćena, išao bi i jedan invalid share.

Probao sam sa drugom verzijom modovanog BIOS-a, isti rezultat.

Probao sam i sa verzijom majnera 5.7b, ali je razultat identičan.

Stoga sam vratio originalni BIOS (prethodno sam ga sačuvao putem AMDVBFLASH-a), i sada kartica, kako izgleda, radi normalno.

Setovanje same kartice uradio sam u Adrenalinu, stabilno radi na 1830 MHz.

VQQqZx6.png


Ako neko može da me posavetuje u čemu je problem i ponudi moguće rešenje, bio bih zahvalan.

Ili ako neko ima proveren BIOS za ovu verziju kartice, bio bih još zahvalniji.
 
PS

Zaboravih da napomenem, ako je bitno zbog nečeg, da kopam preko Nanopool-a.
 
Rešenje problema ovde:

 
Ne znam gde da postavim ovo, pa nek ide u ovu temu. Naime, pre par sati sasvim slučajno vidim da se na mom kompu iz potpisa koji majnuje, i kom imam pristup preko Teamviewera pokreće skripta koja, koliko mi se čini, majnuje nešto preko preko CPUa.
Pogledajte da nema nešto na vašem sistemu, pošto apsolutno ništa nije rađeno na tom kompu osim što je GMiner išao u pozadini uz par otvorenih programa (Chrome itd). Ne znam kako je malware dospeo, pa zato vredi upozoriti i ostale da obrate pažnju.

U prilogu možete videti fajl i Scheduled task koji izvršava payload, pokreće notepad.exe sa commandline-om preko kog majnuje (CPU zauzeće za notepad je bilo visoko, na svim jezgrima pokrenuto majnovanje, kad sam se ulogovao preko TW spalo je na jednoaktivno jezgro). Dok sam uhvatio screenshotove u kopirao glavni .dll malware-a, on se sam izbrisao.
Virustotal za .dll: https://www.virustotal.com/gui/file...8b415506312b6267be260f4e6d5a09e7a51/detection
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-12-25 005254.png
    Screenshot 2021-12-25 005254.png
    34.7 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot 2021-12-25 004853.png
    Screenshot 2021-12-25 004853.png
    44.2 KB · Pregleda: 44
hvala za ovu dojavu. treba paziti i proveravati ovakve stvari...
 
Treba mi info od korisnika GMinera na Windowsu, vezano za moj gornji post. Proverite da li imate OpenSSL folder u C:\Users\"user"\AppData\Roaming i "Windows_current_date.txt" fajl u C:\Users\"user"\AppData\Roaming\Microsoft
Ako imate, koju verziju GMinera koristite i koji port za pool?
Detaljnije istražujem onaj incident sa infekcijom ali neke stvari nisam još sasvim skontao.
 
Ima li ko problema sa Gminer?
Poceo od juce sam da se restartuje na svakih 5-6 sati.
 
Malo sam optimizovao rigove 6600xt, promenio majner, na primer team red miner mi max pokazuje 31,8 mhs po kartici dok mi g miner pokazuje na istim podesavanjima 32,9. Da li je bolje optimizovan, mada je teamred iskljucivo za amd kartice ili laze?
Takodje 2miners ima odlican monitor app, skoro su izbacili.
 
Vidi koliko imas share-ova na sat
Koliko se secam na 100 Mh/s treba da imas 84 share na sat vremena
 
Pozdrav ljudi,jos uvek sam nov u celoj ovoj prici pa bi mi trebala mala pomoc, imam dve RTX 3080 Gigabyte OC LHR kopam u Hiveos preko T-rex-a. Obe kartice namestene na Lock Core 1050,Mem na 2100,Pl na 260 kartice su hladne nekih 40-41 stepen obe. E stad sta se tacno desava, obe kartice variraju od 71-75 Mh/s ne znam zasto imaju tolika variranja. Gde gresim?
Inace kartice na ovim podesavanjima vuku izmedju 228-230w
 
Ako su LHR verzije onda je normalno da varira hashrate.
Sto se temperature tice, kod 3080 uvek gledaj temperaturu memorije (junction temp.) jer koristi GDDR6X memoriju.
 
Nazad
Vrh Dno