Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Github je danas obrisao Phoenix miner sa svojih servera, tako da od sada Phoenix miner skidajte isključivo sa https://phoenixminer.info/downloads/

IMPORTANT! Recently Github.com started deleting the repos of popular mining software devs, and on May 12th they terminated our account without any explanation. This time we were prepared, so we have moved our binaries to our own host. You can find the latest version of PhoenixMiner (as well as older releases and beta versions) here:

https://phoenixminer.info/downloads/
 
Šta je s tim verzijama, nemam vremena da pratim? Jel stabilna ta 5.6? Bilo je da nešto 5.5c nije stabilna pa nisam ni prelazio (na simple mining je pisao savet da se izbegava 5.5c i da se koristi 5.4c ).
 
Ja sam sa Phoenixminera, prešao na T-Rex, za Nvidia kartice, daje mi veći hash rate. Hive os je u pitanju.
 
Sta je valjano za overklok i ventilatore za Nvidiu (1060) a da nije msi afterburner? Imam neke konflikte izgleda i koci mi rig.
Mogu li se klokovi mozda i za Nvidiu nekako podesiti u Phoenix mineru u bat fajlu?

Ja sam sa Phoenixminera, prešao na T-Rex, za Nvidia kartice, daje mi veći hash rate. Hive os je u pitanju.
Meni 1060 6 GB bacaju 24.3 mislim da svakako tesko i da moze vise? I to je niska potrosnja.
A i navikao sam na phoenix miner
 
Phoenix 5.6d kod mene prso na svim amd karticama, vratio na 5.4 radi normalno...
 
od pre neki dan koristim trex miner (dobio na koriscenje dve gigabyte1080 jedna TI druga bez). odlucio sam se za ezil pool i imam mali problem
etc kopa , al nikako da se prebaci na zill kad odbroji. U dashbord uredno prijavi obe adrese.
mooj bat :
t-rex -a etchash -o stratum+tcp://eu.ezil.me:4444 -u 0x27f7B1a9A7CD644248173e435C1A0fd9996285D3.zil1jalxhda0cjm0jkvf4vesd76jkakxdgfl8kp7ud -p x --worker 1080 --mt 2,3 (prvu vidi TI)
1080ti 48,5mh/s cpu -400, mem +500 , powerlimit 75 , 176W (54 mh/s sa powerlimit 100)
1080 38mh/s cpu -400, emm +700 , powerlimit 70 , 140W
skor ne znam da li moze bolje , nikada nisam do sada koristio nvidie (driver 460.xx.) , prvenstveno sam se skoncentrisao da se ne greju mnogo sa sto manje W

ne znam gde je greska eto vrtim se dva dana u krug. obe adrese su od novcanika.
 
:) nocript ko mene odradio posao ovo plavo obavestenje zaustavio :)
sada je uredu

jos jedno pitanje u vezi poola : na ezil.me minimalna isplata je za 0.1 eth/etc (30 zil)
Kada da ocekujem da isplatu ? kada ispunim jedno od ta dva uslova ili mora da se ispuni oba ?
u balance mi stoji 0.15 etc i 3 zill po logici trebalo je isplati etc a zil tek kada ispuni kvotu. da se ne ceka rani dan :) ?
 
nema potrebe za odgovorom :) onako je kako treba biti. kao da imaju oci na ovom forumu samo ne mogu da ga obrisem post gore ako moze moderator da obrise oba zadnja. jer ne doprinose temi :)
hvala
 
Na ezil.me isplate su svakog dana prepodne (8-9h) ukoliko u tom trenutku ispunjavate uslove ze isplatu i svaki novcic se gleda zasebno, tj. ukoliko imate vise ili jednako 0.1 ETC onda se isplacuje ETC ukoliko imas vise ili jednako 30 ZIL isplacuje se ZIL. Nadam se da je sad jasnije.
 
Ne mogu da ti pomognem mnogo, jer sam samo testirao ezil, kopam na eterminu i dalje. Ali mislim da kad se ispuni uslov za dati coin isti ce ti biti i prebacen.
I jel ti kopas eth/zil ili etc//zil
 
hvala na pomoci . sve je mnogo jasnije. Ne bih imao zabune , al sam bio uboo momenat kada je ezil imao tehnickih problema. c'est li vie.

odlucio sam se za etc/zil kombinaciju , jer ne znam tacno kada ce se vlasnik vratiti :) , znate vec kako to ide kod gastarbajtera, svakog momenta moze da bane :)
za sada t-rex miner radi kako treba , (48mh/s i 37mh/s) podesio sam grafike valjda kako treba. Jedini problem koji imam je kada ugasim miner da mi puca drajver na jednu grafiku (1080) e sada neznam da li je do minera ili grafike. nekako imam osecaj da phoenix ne gotivi 1080ti , a da t-rex ne gotivi ovu bez ti :) ili se ne mirisu zajedno :p.
bajdvej dok iskopam 30 zila :) trebace mi metar dana :)
 
nemam nesto iskustva sa nvdijinim karticama a bio sam "prisiljen" da namestam rig (6* 1080 + 1 1080ti) da vlasnik one dve karte dosao po svoje :) i dodao +6
na kraju sam dobio nelogican rezultat sa t-rex minerom , ne mogu da verujem da je uopste moguca razlika u hashu izmedju etc/eth.

naime kada sam nadesio da kopa etc za 1080ti dobio sam skor oko 50mh/s a ove obicne 1080 oko 37mh/s
a za eth dobijam 1080ti -37mh/s a 1080 nesto preko 27mh/s
kartice su nemodovane , bez pilula (pill) , win 10 sistem , nvidia driver verzija 163, t-rex miner sa komandom -mt 2
 
Poslednja izmena:
Probaj Ezil pool (u linku je moj reff), i phoenix miner koga skidas sa zvanicnog bitcointalk foruma, link je u prvom postu. Za Nvidie u .bat fajlu stavi komandu -straps 2 (to ti je isto kao kad koristis pill, samo nema potrebe za tim dodatnim programom, koji moze, a i ne mora da ima viruse), i startuj .bat kao administrator, dobices visi hash rate za 1080 i 1080TI.

Naravno, kao i svima sto preporucujem, Ezil pool daje isto ETH kao i drugi poolovi, ali se dobija i gratis Zil coin (zilliqa) - miner otprilike svakih sat ipo prebaci kopanje sa eth na Zil, i to traje 5-10 minuta. ETH i Zil wallete mozete otvoriti na binance, pa da vam se slivaju novcici na jedno mesto.

Moj primer .bat fajla:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

PhoenixMiner.exe -pool stratum1+tcp://eu.ezil.me:5555 -proto 2 -wal ETHadresa.ZILadresa -worker 1 -straps 2
 
Tako je.
 
Ja sam isto pod Win + Phoenixminer, a overclock radim preko MSI Afterburner-a.
Kopam na Ethermine pool-u.
Prvo moram da pokrenem Phoenixminer, da sacekam da skine DAG file pa tek onda da odradim overclock u MSI Afterburnetu jer ako skida DAG dok su karte overclokovane onda non-stop daju invalid share-ove.

Medjutim kada pokusam da majnujem na Ezil.me (ETH + ZIL) problem je sto cim se prebaci da kopa onaj drugi novcic pocinju da se javljaju invalid share-ovi. Koliko sam ispeo da pohvatam kod svakog prebacivanja (sa ETH na ZIL i obrnuto) ponovo skida DAG file za taj novcic, a karte su u tom momentu overclockovane. Pokusavao sam da radim overclock kroz Phoenixminer da bih namestio neki delay kada skida DAG file pa da tek nakon toga Pgoenixminer odradi OC za karte ali to nikada nije proradilo.

Znam da sam te i ranije pitao za ovo i sve sam probao ali nikako ovo da nametim.
Ako imas bilo kakvu ideju stavdacradim pucaj 🙂

Inace sve karte su mi RTX30XX serija ako to nesto znaci
 
Jesi li probao druge verzije minera, i drajvera? Neki downclock?
Ja na jednom rigu imam mešano polarise i 1080 i to sve normalno radi.
 
Drajver moram da drzim onaj 470.05 jer imam jednu 3060 pa da bi bacala 50 MH/s
Nisam probao druge majnere, jedino mi oadalo na pamet da pokusam sa T-rex majnerom
 
Probaj druge verzije, moraš da nađeš kombinaciju drajvera + minera koja radi kako treba.
Jel tu beše mora svaka 3060 da ima hdmi dummy da bi radila?
 
Svaka mora da ima dunmy ili da je prikljucen monitor + drajver 470.05 + PCIe x8 ili x16.
Sva sreca ja imam samo jednu. Ostale su 3070/3080

Znaci ako sam dobro shvatio, ti mozes na primer odmah da odradis oc karti u MSI Afterburner i da posle toga startujes Phoenixminer i neces imati te invalid share?
 
Tako je. U .bat fajl radim oc samo za polarise (a za Nvidiu je tu 0), dok u AB za 1080 stavim power limit i to je to. Klok gpu i memorije nisam dirao, to pl sam smanji.
 
Ok. Probacu tako. Cisto da vidim da li nesto menja stvar. Midlim da jedino overclock memorije utice na DAG.
Samo ako ostavim memoriju na fabrickim vrednostima onda cu imati manji hashrate sigurno i to poprilicno
 
Poslednja izmena:
nesto propustam zestoko
daje isto . ubacio -staps 2 u feniks , daje isto kao sa --mt 2 u trex miner. a kad to sve prebacim na etc pool hash je tu
:)
 
ima neko sa 1080 karticama da mi pomogne ?
glupo mi je da na etc da imam 50mh/s a na eth samo 33 mh/s sa istom konfiguracijom za karte :(
 
1080 i daje oko 33 na eth.
 
Na ezil.me isplate su svakog dana prepodne (8-9h) ukoliko u tom trenutku ispunjavate uslove ze isplatu i svaki novcic se gleda zasebno, tj. ukoliko imate vise ili jednako 0.1 ETC onda se isplacuje ETC ukoliko imas vise ili jednako 30 ZIL isplacuje se ZIL. Nadam se da je sad jasnije.
8-9h po nasem vremenu ili?
 
Pa nije mi nista prebacilo
Imam iskopano 38 ZILa i taj uslov je ispostovan
Jedino nisam jos uvek iskopao dovoljno ETHa
Ne znam da li mora oba uslova da se ispostuju da bi prebacio ili prebacujevnezavisno
 
Prebacuje nezavisno.
 
Nazad
Vrh Dno