Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Sto je napravljen po meri da bude ispod stepeništa. Ne služi samo za cinebench nego za sve. Od posla, muzika, gaming…. Na početku je smetao rgb ali vremenom više ne.
 
Ja imam takvo kučište da mi RGB ne može da smeta sve i da hoće. 🌈 :cool:
 
Zar vam ne smeta to silno sarenilo tako desno ili levo od monitora dok se igrate?

Mislim da je sve samo stvar ukusa i ništa više/manje od toga. Ja baš volim to i spreman sam baš da puknem solidne pare samo na light show u kućištu. Gledam onaj Matt-ov video što je Ilidan okačio - i ja recimo tu nekapiram poentu i lepotu. Kućište sa bočnom i prednjom stranom u staklu (providno, jelte) - a crno sve ko udovica na sahrani. Vizualizacija na takav način mi tek nema smisla. Mislim, ok...vrv ja nisam merilo za lepotu i umetnost, ali...

Zato kažem - stvar ukusa.
 
Aj, ok ono da se navikneš, nego gledam ja bih izludeo da mi nešto toliko šljašti u vidnim polju. Na starom monitoru sam zalepio izolir traku na power led monitora jer je šljaštilo nepodnošljivo plavo, ubijalo je u mraku.
Sa druge strane u poslednjih 4-5 godina desilo mi se, par puta, da baš žestoko zakačim sto, da je kućište bilo na njemu, pa bilo bi čupavo dal zbog CPU hladnjaka dal zbog grafičke. Ja to gledam čisto sa funkcionalne strane.
 
nismo svi isti da nam je svima isto lepo ili ruzno :)

neko voli minimal neko space station, neko rgb neko single white (or whatever) light, a neko 0rgb i black (and white or whatever)

so many choices for everyone
 
Pa nije staklo (samo) za lajt šou, već da se vide komponente. Moj komp je ubog u odnosu na većinu viđenih ovdje, ali sam uradio šta sam mogao u sklopu budžeta, i volim da se vidi. Prija mi da bacim povremeno pogled na svoj rad. :D
 
Mislim da je sve samo stvar ukusa i ništa više/manje od toga. Ja baš volim to i spreman sam baš da puknem solidne pare samo na light show u kućištu. Gledam onaj Matt-ov video što je Ilidan okačio - i ja recimo tu nekapiram poentu i lepotu. Kućište sa bočnom i prednjom stranom u staklu (providno, jelte) - a crno sve ko udovica na sahrani. Vizualizacija na takav način mi tek nema smisla. Mislim, ok...vrv ja nisam merilo za lepotu i umetnost, ali...

Zato kažem - stvar ukusa.


:)
 
 
Ukusi su različiti i to bi trebalo shvatiti, mada to malo teže ide. Kada su kućišta u pitanju nekome se ne sviđa ono što je meni lepo, kao što je meni ružno ono što neko smatra lepim. Ni ja nisam oduševljen izgledom Hyperion g701 koje je @sakall postavio ( mada je belo tri puta lepšše od crnog :) ), ali nema dvoumljenja da je ono vrhunski kvalitetno i inženjerski tako odrađeno da je, verovatno, pravo uživanje sklopiti računar u njemu. Pogotovo zbog već kabliranih ekstenzija pozadi. Ako se ne varam to ima na kućištu.
Takođe postoje ljudi koji ne vole RGB i oni koji u tome uživaju. Kada sam kupovao računar za CoolerMaster Mastercase Maker 5 kućište igrom slučaja sam naleteo na poveći popust Corsair RGB RAMa koji je u tom trenutku bio jeftiniji od onoga bez RGB. I kad sam to uključio izgledalo mi je OK, pa sam onda otkrio AliExpress i jeftine ventilatore sa crvenim svetlima, RGB držače grafika i zaraza nije mogla da prestane. Što se vidi i na mojim poslednjim računarima na slikama, koji se nekima sviđaju, a nekima ne.

No da ne skrećem sa teme. Imam Tower 500 koji pokušavam da prodam, ali ovo 300 mi deluje sasvim OK.
 

Prilozi

  • 01.JPG
    01.JPG
    182.6 KB · Pregleda: 108
  • 02.jpg
    02.jpg
    267.5 KB · Pregleda: 67
  • 03.jpg
    03.jpg
    177.1 KB · Pregleda: 64
  • 04.jpg
    04.jpg
    147.7 KB · Pregleda: 99
Ukusi su različiti i to bi trebalo shvatiti, mada to malo teže ide. Kada su kućišta u pitanju nekome se ne sviđa ono što je meni lepo, kao što je meni ružno ono što neko smatra lepim. Ni ja nisam oduševljen izgledom Hyperion g701 koje je @sakall postavio ( mada je belo tri puta lepšše od crnog :) ), ali nema dvoumljenja da je ono vrhunski kvalitetno i inženjerski tako odrađeno da je, verovatno, pravo uživanje sklopiti računar u njemu. Pogotovo zbog već kabliranih ekstenzija pozadi. Ako se ne varam to ima na kućištu.
Takođe postoje ljudi koji ne vole RGB i oni koji u tome uživaju. Kada sam kupovao računar za CoolerMaster Mastercase Maker 5 kućište igrom slučaja sam naleteo na poveći popust Corsair RGB RAMa koji je u tom trenutku bio jeftiniji od onoga bez RGB. I kad sam to uključio izgledalo mi je OK, pa sam onda otkrio AliExpress i jeftine ventilatore sa crvenim svetlima, RGB držače grafika i zaraza nije mogla da prestane. Što se vidi i na mojim poslednjim računarima na slikama, koji se nekima sviđaju, a nekima ne.

No da ne skrećem sa teme. Imam Tower 500 koji pokušavam da prodam, ali ovo 300 mi deluje sasvim OK.

Sa obzirom da je skoro izaslo u prodaju, da li neko zna gde moze da se nabavi ovo kuciste?
 
Probaj kod Madjara za mesec dana. Tower 200 je otprilike isto tako bio dostupan kod njih, dok je nasima trebalo 6+ meseci da ga uvezu.
 
Sa obzirom da je skoro izaslo u prodaju, da li neko zna gde moze da se nabavi ovo kuciste?
Ja kad sam kupovao Tower 500 i NV5 gladao sam kada će da se pojavi na Geizhals.de a lad se tamo pojavi znači da će za jedno mesec, mesec i po biti kod Mađara. A pošto ga ima na Geizhals znači da će uskoro moći a se nabavi i kod nas, ali u Nemačkoj mu je cena 160€ što je, po meni, ipak previše.
 
Bokte, Lian Li može da tuži Antec za ovu otimačinu. :)
 
Bokte, Lian Li može da tuži Antec za ovu otimačinu. :)

"Otimačine" su sasvim normalna stvar u industriji kućišta...ne možeš Bog zna koliko da izmišljaš toplu vodu kad je u pitanju kutija za komponente. Mene samo zanima koliko je otimačina ispela, da li je krajnji rezultat dobar, baš me briga ko je šta iskopirao od koga...
 
Stavio sam smajlija jer je to znak da ne mislim ozbiljno. Naravno da kompanije kopiraju jedne druge što se ponajviše vidi po "kopijama" 011 koje uz manje izmene niču kao pečurke posle kiše. Naravno, 011 nije prvo dual-chamber kućište, ali je prvo koje je postalo veoma popularno i zbog toga svako želi deo tog kolača.
A što se ovog Anteca tiče, napisao sam "otimačina" zato što je Lian Li jedina firma kojima je deo ispod stranice u MESH fazonu. Ako ima još neko čije su stranice deo od stakla a deo u MESH mreži onda ja ne znam za to.
 
Evo jos malo sredjivanja kucista, ostalo jos lijepo srediti kablove za vikend i to je to za sad.
Inace prezadovoljan prelaskom sa 3080ti na 4080 mnogo tisa hladnija i brza 🙂.
 

Prilozi

  • IMG_20240206_191742.jpg
    IMG_20240206_191742.jpg
    269.4 KB · Pregleda: 77
  • IMG_20240206_195259.jpg
    IMG_20240206_195259.jpg
    186.6 KB · Pregleda: 86
  • IMG_20240206_195022.jpg
    IMG_20240206_195022.jpg
    225.3 KB · Pregleda: 85
 
 
Zanimljivo...
 
Meni se to kuciste toliko dopada da razmisljam da se vratim na itx format :) Jedino bih sacekao neku verziju bez AIO hladjenja, mislim da moze custom loop tu da se zbudzi nekako.
Cudi me da je napajanje toliko glasno, ja imam 750W verziju tog napajanja i bukvalno ga nijednom nisam cuo do sada.
 
Ako ćeš vertikalno za custom loop, probaj Meshlicious/Meshroom...

Ne volim kućišta sa proprietary/integrisanim delovima poput ovog, NZXT H1 i NR200 Max. Ako nešto ne valja ili hoćeš da promeniš nešto, ograničen si tim delovima i sledi ti cimanje umesto da ubaciš bilo šta drugo šta nađeš...
 
Meshlicious sam gledao, kao i Corsair 2000D, ali su mi previse 'obicnog' izgleda. Ovaj NCore Max ili Phanteks Evolv Shift 2 su mi vizuelno privlacni (samo je Phanteks jakoo nepraktican po pitanju unutrasnjeg prostora), cekam neku obicnu NCore verziju gde mogu da pakujem sta hocu. Imao sam Tower 100 do nedavno, ogromna zapremina a mora dremel da radi da se prostor optimizuje, srecom tu su sad Tower 200/300 koji deluju isto zanimljivo...
 
 
Thor pripada školi "što deblji aluminijum, to bolje kućište", resto nije bitno...
 
Pa kad te žena gađa kućištem u glavu što daješ tolike pare na hardver, da te bar onako odmah ubije, da se ne mučiš.
 
Nazad
Vrh Dno