Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dobio sam popust 1400 dinara, nisam im precutao! Priznalu su da je greska do njih ali sve je ostalo na tome... Juce je mts zavrsio sa postavljanjem kanalica po zgradi nadam se da ce biti brzi od januara i da se pozdravljam sa sbbom
 
@team1 - Види, они су мене звали, не ја њих. С обзиром на то да не бих мењао мрежу, уговор би од средине октобра (када тренутна уговорна обавеза истиче) ишао на неодређено, тако да је сасвим океј. Као што сам напицао, са МТС-ом сам завршио и не бих се уопште враћао код њих.
 
@team1 - Види, они су мене звали, не ја њих. С обзиром на то да не бих мењао мрежу, уговор би од средине октобра (када тренутна уговорна обавеза истиче) ишао на неодређено, тако да је сасвим океј. Као што сам напицао, са МТС-ом сам завршио и не бих се уопште враћао код њих.

Jasno, izvini ispalo je da pametujem nije mi bila namera. Ni ja ne bi da idem u mts ali ovi ga preterase... Izricit sam bio da mobilni i mobilni internet ugovore nece dobiti, zbog divne proslosti i politickih (no ovome nije mesto ovde) razloga, iako su me i za to barili... :d

SBB cvoriste im je u zgradi, isprobavao sam modem na nekoliko lokacija i zaista im malo fali da sve ispeglaju ali nece... I bilo je govora da je i njihova optika do moje zgrade ali da je coax do stana, rekao sam im i sto niste onda 4 metara kabla stavili i zavrsili posao, tajac...
 
izvini ispalo je da pametujem nije mi bila namera
- Не мораш ми се извињавати, нисам као паметовање схватио твој пост. ;-)

SBB cvoriste im je u zgradi, isprobavao sam modem na nekoliko lokacija i zaista im malo fali da sve ispeglaju ali nece... I bilo je govora da je i njihova optika do moje zgrade ali da je coax do stana, rekao sam im i sto niste onda 4 metara kabla stavili i zavrsili posao, tajac...
- Ма, јасно све. И ја се слажем да би требало много боље да раде, да се потруде да унапреде услугу и да приликом понуде обнове уговорне обавезе дају више погодности. Мени је иницијални план био да останем код њих са отвореним уговором до даљег, али ових годину дана HBO премијум пакета и није толико лоше јер барем ништа преко не плаћам.

Нисам имао ни воље ни живаца да тражим било шта преко јер ми је борба са МТС-ом пре пар месеци била и више него довољна за ову годину.
 
Meni su te ponude kada ti daju nešto dodatno za pola UO čista navlakuša.

Ako počneš da koristiš uslugu koštaće te 700+ dinara dodatno mesečno u drugoj godini.

Ako ne nastaviš znači da ti nije ni trebala tako da ti nisu dali ništa (pošto ti ne treba), a ti si im se obavezao na 2 godine
 
Posebno taj truli HBO ,imam ga i ne bih za taj shit paket dao ni 5din.

Ranije sam koristio iptv sa eBay i to radi fenomenalno za 2$ mesecno
 
Iptv sa eBay...
Jel to može da se gleda unazad (kao ovo kod sbb I mts-a)?
Pošto ne može (koliko ja kapiram iptv liste), meni npr je to potpuno neupotrebljivo. Tv gledam kad se meni gleda i gledam onaj sadržaj koji se meni u tom trenutku gleda. Tv live gledam neverovatno retko, samo sport ponekada.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
I meni je ovo 7 dana unazad promenilo način konzumiranja TV. Šta više, mislim da ga gledam češće nego ranije.

@Sasa38 meni HBO paket odgovara. Recimo odgledao Sopranove ponovo, evo sad krenuo sa Bann of brothers.
Sve to naravno može i da se skine i gleda offline, ali ovako mi komotnije.
 
Ponudili su mi danas da predjem sa Trio gold na Eon full uz prva 4 meseca za dinar. Ostatak UO bih placao punu cenu paketa. Znam da se ponavlja pitanje, ali da li ste i vi dobili ovakvo nesto, odnosno da li to svima nude? Ugovor mi istice 10. septembra. Razmisljao sam da predjem na Eon full duo zbog nize cene paketa, ne znam da li bi mi tu dali neki popust. Hvala

Moze li molim vas neko da podeli skorasnje iskustvo? Sta mu je nudjeno, koji uslovi za prelazak? UO mi je istekao a jos nisam potpisao novi ugovor. Da li bi mi, ako bih presao na Eon full naplatili i prikljucnu taksu ili se i tu dobija neki popust?
 
Meni su te ponude kada ti daju nešto dodatno za pola UO čista navlakuša.
- Да, јесу навлакуша, слажем се. Свакако мени ни из џепа ни у џеп јер не бих мењао оператера.

Ako počneš da koristiš uslugu koštaće te 700+ dinara dodatno mesečno u drugoj godini.
- Што ја 97 посто нећу урадити.

Ako ne nastaviš znači da ti nije ni trebala tako da ti nisu dali ništa (pošto ti ne treba), a ti si im se obavezao na 2 godine
- Тачно, није ми ни требала та услуга, али опет су је дали тих годину дана фрај. Сигурно је да нећу ни више, нити мање гледати ТВ. Обавезао се или не, мени је исто. Да се нисам обавезао, плаћао бих 3999 без УО. Права алтернатива у мом граду што се провајдера тиче не постоји. Можда нисам добио онолико колико и сви они који одјављују себе а пријављују супружнике ради добијања погодности (што је сасвим легитиман начин за остваривање бенифита), али нисам ништа изгубио.
 
Ne znam, ne mora da se posmatra kao navlakuša. Ukoliko nešto ne pripada tvom paketu (HBO npr.), a svakako bi ga plaćao dodatno, ovo je čist poklon, makar i godinu dana. Koliko znamo, svakog meseca dodatni paketi mogu da se odjave ako nam ne odgovaraju. Sklapanje takvih ugovora je višestruko korisno: korisnik je dobio nešto što mu odgovara zbog puke činjenice da je pod ugovorom, firma se obezbedila da ima prihode od korisnika na 24 meseca, a radnik je potpisivanjem novog ugovora s korisnikom ispunio target za taj mesec. Ja to tako posmatram... Uvek treba zvati njihove službe (preko društvenih mreža ostaviti podatke da vas zovu) jer radnici u poslovnici nemaju ovlašćenja za dobre ponude. Skoro sam to iskusio u Telenoru: u poslovnici neće da čuju za popust veći od 20% na pretplatu, ali posle razgovora s marketing službom dobio sam 50%.
 
Можда није тема за моје питање али нисам знао где да питам. Наиме размишљао сам да променим ТВ/интернет провајдера, пошто сам тренутно код СББ-а. У мојој згради имам СББ сандуче односно техничке могућности за прикључење, а када је инвеститор правио зграду каже да нису спроводили фиксну телефонију, односно те каблове или шта већ. Већ сам се обратио Супернови, Беотел-у, и добио сам одговор да нема техничких могућности за инсталацију опреме (иначе сам у Земуну, Горњи град). Орион Телеком је рекао да може WiFi интернет - инсталација мале антене која комуницира са њиховим базним станицама али проблем је онда колико је квалитетан сигнал, јер кад је био њихов техничар онда је рекао да не може на терасу јер не хвата и да би најбоље било на кров да се постави, а лично избегавам било какве зезанције тог типа уколико не може већ стандардним путем да се инсталира. Моје питање је која ми је алтернатива тренутно и да ли је уопште имам осим СББ-а?
 
Preporuka za izbegavanje wifi-ja tj Oriona, da je optika svakako ali ovako nikako.
 
У старту ми се није свидела та услуга Ориона па је нисам даље ни разматрао. СББ ми генерално добро ради али мени је интернет битнији од ТВ, јер ми се не даје толико пара а све живо репризирају и мало мало па дижу цену. Али колико сам схватио у овом делу Земуна/Београда још није прошла оптика па се бојим да сам тренутно осуђен на СББ. [emoji17]

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Моје питање је која ми је алтернатива тренутно и да ли је уопште имам осим СББ-а?

Али колико сам схватио у овом делу Земуна/Београда још није прошла оптика па се бојим да сам тренутно осуђен на СББ. [emoji17]

Mislim da si sam sebi odgovorio. Sa SBB kabla ima smisla preći samo na optiku. Sve ostalo je značajno lošije.
 
Dobijam ovu poruku:

Informacija
An error receiving the signal has occurred. (#4000)

Gledam preko PC-ja, eon.tv/player , Chrome najnoviji Version 85, Windows 10 . Do pre neki dan radilo sve ok.

Da li se neko susretao sa ovim i o cemu se radi ?
 
Dobijao sam tu gresku pre neki dan na Chrome/Brave browserima ali sad je sve ok.


Da li neko zna :
Koristtim D3 i D3 mini i cisco hg, stari Trio paket. Ako bih presao na neki EON paket, da li mora da se menja oprema ili ne?
SBB kaze da mora ali ne znam da li je to iz tehnickih razloga ili zato sto su oni tako resili da mora pa APP.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
ja sam imao d3i i nakon vise odlaganja su iskljucili podrsku za njega prvog septembra, tako da vise nisam imao tv signal vec samo net. To su ti tehnicki razlozi, resili su da promene. I dosli su da umesto njega stave tv box eon. On po malo hoce da baguje, ali u sustini je isto.
 
Meni radi tv normalno.
Znaci, polako izbacuju D3 iz upotrebe?
A jel menjaju i Cisca ili on ostaje? Net mi je vazniji od tv-a a net mi je uvek radio perfektno, koji god njihov uredjaj da sam koristio.
Stvarno ne znam ove detalje, ne pratim "scenu" [emoji23]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Dobijao sam tu gresku pre neki dan na Chrome/Brave browserima ali sad je sve ok.


Da li neko zna :
Koristtim D3 i D3 mini i cisco hg, stari Trio paket. Ako bih presao na neki EON paket, da li mora da se menja oprema ili ne?
SBB kaze da mora ali ne znam da li je to iz tehnickih razloga ili zato sto su oni tako resili da mora pa APP.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Uz eon ligt ako uzmeš verovatno ti neće menjati ništa,dok već za eon full i premium ti sleduje promena tog d3 za eon box d3 mini će ti ostati za drugi i treći tv isto i ruter će ti zameniti za Technicolor CGA2121 koji ima dual WiFi.
 
pa ne znam ja za taj d3 i d3mini, to je pretpostavljam za one koji imaju koaksijalni kabl. Kod mene je bio d3i, koji je ukljucen u router huawei, a njihov net mi je preko utp kabla jer mi je ostao od Beogrida. Sad moraju da modernizuju mrezu, nece biti konkurentni ako ne izbace staru tehnologiju koja je em skuplja em nece moci da prati nove brzine koje ce doci sa 5G mrezom vrlo uskoro. Znaci morace optika svima, pa sta god oni mislili.
 
Vama je i onako cena uvek bila ista ko i nama na koaksijalnom kablu.Koko sam pratio temu u Beogrida vas su prebacili na optiku tako da je to kod vas sad ipak dosta bolje nego što je bilo a svakako bolje nego kod nas koji smo na koaksijalnom kablu.A i eon box je veliki napredak u odnosu na d3i ima dosta više mogućnosti.
 
Lupih glupost, pogresno sam procitao [emoji23]
Ok, hvala vam.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A i eon box je veliki napredak u odnosu na d3i ima dosta više mogućnosti.

Pa cena ne bi trebala da bude ista jer je razlicit kvalitet, ali su apetiti prevladali.
Taj njihov tv box je po meni nazadak, jer provajderi uvaljuju zastarele modele sa ramom 1-2Gb i sa starim procesorima, tako da ti to moze posluziti jedino za tv i da nista drugo ne pipas da ne zabaguje... pogledaj u mom profilu sa cime ja radim i sada, jer mi nikad nije zabagovao, mada imam i na ovoj mrezi (na kojoj sam momentalno - kbcnet) tv box od provajdera, koji je jako los i poluispravan, ne moze bolje. Ne znam koje su im racunice da tako rade, ja bih im dao i 100 evra za dobar tv box, ali nemaju, kako bi drugacije da te pljackaju i da se stalno bavis njima. Mislim da su se svi isuvise zaigrali, ali ce ih doterati u red konkurencija. Na Orionovoj mrezi mi na primer sada super radi u odnosu na pre dve godine, pa cu sbb izbaciti cim istekne ugovor.
 
Nisu nas još prebacili na optiku, radi se postepeno paralelna SBB optička mreža po kraju, pa se valjda, nadam se konačno gasi Beogrid i prelazi se na SBB optiku. Plaćam EON full paket s netom 70mb/s umesto da za isti novac imam optiku 150mb/s. :mad:
 
Pozdrav

zna li iko da li moze sa SBB da se pregovara o produzetku ugovora? Sad mi istice dvogodisnji ( bio paket od 4500), medjutim , tu je sad samo cale, a njemu treba bas nesto sitno i najsporiji net , tj osnovni. E sad.. da li ima nekih pregovora ili da gledam mozda nekog drugog provajdera?

Hvala
 
Na niži paket ti neće dati ništa

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Ima li iko ideju da li mozemo ocekivati da SportKlub 4K pocne da emituje i HDR?
Koliko vidim u Britaniji taj feed vec postoji uveliko i redovno se gleda, takodje sta sprecava SBB da u istom kanalu i 5.1 propusti?
 
Ima li iko ideju da li mozemo ocekivati da SportKlub 4K pocne da emituje i HDR?
Koliko vidim u Britaniji taj feed vec postoji uveliko i redovno se gleda, takodje sta sprecava SBB da u istom kanalu i 5.1 propusti?
Sprečava ih limit propusne moći koaksijalnog kabla. Velike brzine neta, veliki broj kanala, pa još da su ti kanali i u HDRu i 5.1, teško da ide bez optike.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno