Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre više od mesec dana imao sam problem sa signalom na SBB mreži, pozvao SBB, napredna podrška videla da nije signal kako treba i sutradan je došao tehničar. Sve doveo u red i doviđenja.
Posle 5 dana isti problem. Opet napredna podrška i opet sutradan isti tehničar. U razgovoru sa njim požalio mi se da je trebalo njega da zovem (dao mi br. tel.), jer kada se ponovi isti problem kod istog korisnika mora još 15 (petnaest) intervencija da odradi a da mu se to ne obračunava kao zarada.
Generalno sam saznao da su interno podeljeni kao SBB i Ikom
Ako jer on lagao mene lažem i ja Vas.
 
Zagušena infrastruktura u "Giga" gradovima?

Samo rano ujutru imam punu brzinu, dakle nije do linije/opreme, a kada krenu ostali pada na oko pola.
Zanimljivo da bolji transfer meri ka Telenoru, Orionu... nego SBBu gde bi trebalo da završava veza. Preopterećeni i serveri?

Monter reče, iz njegovog iskustva nema šanse da imam svih 500Mbps stalno.

Nije zagusena infrastruktura, vec je to, bar kod mene, Ikomova prastara infrastruktura. Kod mene varira nevezano za doba dana. Npr. ujutro, oko 5-6h nekada ide i 450Mbps a u vecini slucajeva oko 300-350. I, kao sto rekoh, pristao bih i na 10% manju brzinu ali da je stalna. A tek podrska, napredna, tehnicka...Koji browser koristite? Kakve to ima veze? Samo mi recite. Operu. Aaa, morate neki drugi. Dobro imam Kinzu. A ne, skinite Brave. Dobro a zasto, kakve veze ima brzina browsera sa brzinom internet provajdera? Samo vi to uradite....

Drugi kaze pa imate neke uredjaje prikljucene na wifi. Da dva tv-a. Morate da ih iskljucite. Zasto? Zato sto dosta vuku. Pa koliko to vuku? Ja se zalim na kabl, ne na wifi, koji inace ne prelazi 320Mbps. Samo vi to uradite. Najbolje bi bilo, kada merite da potpuno iskljucite wifi. Aha, dobro, i kome onda da saljem sc.shots merenja? Pa ne znam, meni ne.

Cirkus sa njima. Samo mi nije jasno zasto se ljudi ne bune. Placas nesto a nemas to sto treba da imas. Zalba. Jednom, dvaput, pet puta, pa na red dodje Ratel, pa da svi koje pljackaju pocnu sa prituzbama, itekako bi razmislili o ulaganju u infrastrukturu.
 
Poslednja izmena:
Gasi li sbb signal za onu osnovnu tv, ne d3, nakon raskida ugovora? Raskinuo sam ugovor pre nedelju dana, a i dalje ima televizije.
 
Samo mi nije jasno zasto se ljudi ne bune. Placas nesto a nemas to sto treba da imas. Zalba. Jednom, dvaput, pet puta, pa na red dodje Ratel, pa da svi koje pljackaju pocnu sa prituzbama, itekako bi razmislili o ulaganju u infrastrukturu.

Kako zašto? Pa postali smo podanička nacija tokom zadnje 2 decenije (barem velika većina populacije), i sve smo gluplji (zaglupljeni), sve manje znamo o bilo čemu, i na to sve dobrovoljno pristaje većina!
Time isto dobar deo korisnika, hajde da kažem 85-95% ni ne zna šta je to speed test, ne zanima ga brzina (mnogi mi tako lično rekli!) dokle god ima interneta sve je super (na telefonu uglavnom za app, a za torrent-e je možda čuo...)!
Dokle smo god manjina koja se buni ekonomsko-poslovno je prosto, ne zanima ih, statistička smo greška...
 
Pa ako mu internet radi dovoljno dobro za potrebe, zašto bi se nervirao što ima 300 umesto 500?
Evo priznajem, imam Premium paket (500/50) i nemam pojma koliko mi ide download na kablu - mrzi me da priključim računar na kabl da probam.
Dok mi radi kako treba za ono za šta mi treba, ne interesuje me mnogo da li je X ili Y.
Pozdrav
P.S. Kad ste poslednji put merili hleb iz prodavnice/pekare da vidite jel' to to? :)
 
Ja zbog kontrolisane ishrane merim, hleb koji kupujem je 504-528 grama svež. ;)

Paket sam uzeo zbog uploada (50Mbps, ne mogu mts paket) i sinhronizacije preko clouda, a ima mnogo povezanih uređaja na toj liniji jer troje radi od kuće.
Recimo, Google Drive File System drži u lokalu samo cache i šta mu se kaže, sve što nije obeleženo vuče na zahtev sa firminog clouda pa treba sačekati.
 
Poslednja izmena:
Pa ako mu internet radi dovoljno dobro za potrebe, zašto bi se nervirao što ima 300 umesto 500?
Evo priznajem, imam Premium paket (500/50) i nemam pojma koliko mi ide download na kablu - mrzi me da priključim računar na kabl da probam.
Dok mi radi kako treba za ono za šta mi treba, ne interesuje me mnogo da li je X ili Y.
Pozdrav
P.S. Kad ste poslednji put merili hleb iz prodavnice/pekare da vidite jel' to to? :)

He, dobro rece @mdm da smo postali podanicka nacija. Meni je stran takav nacin razmisljanja, kao tvoj. Da ti, ili bilo ko, sa zadovoljstvom (jer ti je dovoljno za tvoje potrebe) pristajes da te pljacka neka tamo firma...e, to mi nije jasno. Da li ti nesto zavrsava posao ili ne je apsolutno nebitno. Bitna je usluga koju placas a koju nemas.

Prosta racunica - EON Light duo - 3100. din. EON Light tv 1500. din. Znaci 100Mbps SBB naplacuje 1600. dinara. Pa da imam stalno do 400Mbps umesto do 500Mbps, SBB bi morao da mi umanji racun za tih 1600. dinara.
 
Pa dobro, ako se vi osećate kao podanici, vaša stvar. Ja se tako ne osećam.
Internet kupujem jer mi treba za odredjene stvari, i ovo što dobijam mi pokriva te potrebe. Imam pametnijih stvari u životu nego da u real-time pratim kvalitet jednog od desetina proizvoda/usluga koje koristim. Na kvalitet obratim pažnju kad postane očigledno loš, što se u mom slučaju sa SBB-om dešava, ali retko. Ne bavim se backupom interneta, pa mi povremene oscilacije u brzini uglavnom ne smetaju. Kad zasmetaju, onda reagujem, ali ne proveravam brzine X puta dnevno.
Pozdrav
 
Zovu danas k'o mutavi, navalili da navodno produzim ugovornu obavezu a ona istekla pre 4 godine.. Nude neke bljuzgave Pinkove kanale za iste pare da predjem sa Trio Silver na EON Light uz ugovornu obavezu od 2 godine. Jos me zena 10x ubedjuje kako mi trebaju Pinkovi kanali i kako je to super povoljnost, ja u neverici. Na svako njeno ubedjivanje za Pinkove anale ja trazih 6 meseci po dinar (nisam u toku, vidim da su neki izboksovali i 8 meseci po dinar) i posto je ukapirala da sam uporan kao magarac kaze zvace po podne.
Cak i da ponude EON Light 6 meseci po dinar, vidim da je adresa NATO-vana za taj paket, tako da cu najverovatnije odbiti.
 
Baš smo pričali pre neki dan o tome :) Drugar je sad skoro prešao na Premium, nije pod NATO-om :d

Može li još neko ko je na manjim paketima (Light, Full) da proveri i da napiše da li je natovan ili nije?!
 
EON Light je sigurno natovan. Javna adresa je bila jedini uslov kada su me zvali da predjem kod njih (pre skoro 2 godine), na šta su i pristali posle nekoliko pokušaja da me pridobiju. Medjutim, u startu sam ipak popio NAT, te smo se natezali par dana, dok mi nisu dodelili. Onda posle godinu dana me opet natovali, pa smo se opet natezali preko Facebook poruka i do sada me više nisu dirali.
Za par meseci mi ističe ugovor, baš danas su zvali da nude neke gluposti za obnovu. Biće opet natezanja, ali ne verujem da će mi i ovaj put izaći u susret.
 
Baš smo pričali pre neki dan o tome :) Drugar je sad skoro prešao na Premium, nije pod NATO-om :d

Može li još neko ko je na manjim paketima (Light, Full) da proveri i da napiše da li je natovan ili nije?!

EON FULL DUO, nisam natovan. Kad su me zvali da uzmem uslugu (koristio sam samo njihovu TV bez neta) pitao sam ih da li je adresa javna ili CG NAT, agent je zvao nekog i taj neko mi je rekao da je IP adresa javna. Rekao sam: "U tom slucaju uzimam paket" i ispostovali su, od trenutka aktivacije usluge adresa je javna.
 
EON ful, pre toga Trio gold, od pocetka nikad NATO-van :d
Kod sestre Silver duo, pa sad EON light duo isto.
 
EON Light Duo - natovan, ali jos par meseci i lete napolje iz kuce, imam ponudu za orion optiku koju ne mogu da odbijem, plus sto mi TV uopste ne treba :)
 
EON Light Duo - natovan, ali jos par meseci i lete napolje iz kuce, imam ponudu za orion optiku koju ne mogu da odbijem, plus sto mi TV uopste ne treba :)

i ja jos dva ipo meseca.
Orion optiku sam vec uveo i ekstra radi, sem toga to je najjeftinija varijanta za net, a posebno u prepaid i vrlo zgodno jer se placa karticom na netu (osim dinacard) u svako doba dana, tako da tako ukljucis net sa bilo koje mreze odmah kad ti zatreba (pogledaj moj post na temi speedtest, mislim da je jos poslednji, uzeo sam 200/20, samo 1000 din. realno nemam potrebu za vecom brzinom za sada). https://forum.benchmark.rs/showthre...et-konekcije&p=6169650&viewfull=1#post6169650
 
Poslednja izmena:
Light isto natovan, pre toga Gold Duo godinama javna IP.

Napisao sam pre neku stranu Light gotovo siguran Nat.
 
SBB je uveo EON negde oktobar/novembar 2018 i tada imao intezivnu promociju za nove i obnovljene ugovore.
Ja sam potpisao krajem decembra i dobio 12x2000+12x5000.

Sada će morati poprilično da se "oznoje" da sačuvaju korisnike koji su tada potpisali, pošto masovno ističu UO od 2 godine.
Trenutno, em ne pomišljaju da ponude neke akcije kao tada, me je konkurencija mnogo konkretnija nego pre 2 godine.


Ja očejujem direkntu ponudu i imam 3 uslova za produženje UO za paket EON Premium

1. 500 / minimum 100 mb/s upload
2. Modem ili ruter u bridge modu koji podržava tu brzinu (trenutno me zbog ograničenja EPC3208 zakidaju za 200 mb/s downloada)
3. Garantovanu javnu IP adresu za vreme trajanja UO

opciono

4. Dva EON Boxa

Ako ovo daju neću im tražiti popust. Ako neće, ovo može da se dobije kod drugih za duplo manje para za 2 godine.
Onda ću SBB da platim EON Sport + Porodični i to je to.

I taj decembar će brzo.
 
ja sam bio u zadnje vreme par puta u njihovoj poslovnici i oba puta je bilo nekih klijenata koji su raskidali ugovor. Ne znam za razloge, ali mi rece jedan prijatelj koji je ranije bio kod sbb da nece kod njih jer u sred ugovorne obaveze dizu cene. I to se i sada meni desilo, navodno su dodali jos par nekih kanala i ukinuli d3i. Ja ne znam da li misle na par kanala na madjarskom jeziku, drugo nisam zapazio.
 
SBB je uveo EON negde oktobar/novembar 2018 i tada imao intezivnu promociju za nove i obnovljene ugovore.
Ja sam potpisao krajem decembra i dobio 12x2000+12x5000.

Sada će morati poprilično da se "oznoje" da sačuvaju korisnike koji su tada potpisali, pošto masovno ističu UO od 2 godine.
Trenutno, em ne pomišljaju da ponude neke akcije kao tada, me je konkurencija mnogo konkretnija nego pre 2 godine.


Ja očejujem direkntu ponudu i imam 3 uslova za produženje UO za paket EON Premium

1. 500 / minimum 100 mb/s upload
2. Modem ili ruter u bridge modu koji podržava tu brzinu (trenutno me zbog ograničenja EPC3208 zakidaju za 200 mb/s downloada)
3. Garantovanu javnu IP adresu za vreme trajanja UO

opciono

4. Dva EON Boxa

Ako ovo daju neću im tražiti popust. Ako neće, ovo može da se dobije kod drugih za duplo manje para za 2 godine.
Onda ću SBB da platim EON Sport + Porodični i to je to.

I taj decembar će brzo.

Ukrao si mi ideju :smash::smash::smash:
 
Ne znam da li je bolji ubee ruter ili ovaj drugi Tehnicolor 2121?Treba serviser da mi se javi oko zamene rutera pa ne znam koji da trazim ubee ili tehnicolor 2121?
Napomenuo sam mu da me zeza na ubee ruteru ono dugme za paljenje i gasenje,osim toga sve ostalo sljaka besprekorno.
Pa mi treba preporuka sta da radim?Pretpostavljam da vise ne daju ubee nego ovaj tehnicolor,pa ne znam da li se isplati menjati?
 
Ne znam da li je bolji ubee ruter ili ovaj drugi Tehnicolor 2121?Treba serviser da mi se javi oko zamene rutera pa ne znam koji da trazim ubee ili tehnicolor 2121?
Napomenuo sam mu da me zeza na ubee ruteru ono dugme za paljenje i gasenje,osim toga sve ostalo sljaka besprekorno.
Ja na pr. koristim produzni sa prekidacem i sve izgasim jednim klikom kad izlazim iz kuce, tako da i ne akam tu dugmad. Inace ruter mi je huawei, odlican.
 
Dugo mi SBB nije menjao opremu, imam stari D3 box, jedan mini D3 i EPC3928S, a potpisao sam ugovor na 2god za Eon duo light, da li moze prijateljski savet da im trazim nesto novije i sta? Da li bi daj Ubee koji cini mi je hvalite moga da zameni "veliki" D3 i ruter? Treba mi ruter koji moze da dobaci oko 20m, kroz plocu za sprat i imaju 1 ili 2 zida kako gde.
 
У понедељак поподне, око 18:30, ме је звала радница из СББ-а и понудила да са EON Full пакета пређем на EON Premium, с тим што бих првих 12 месеци плаћао по старој цени (3999 динара), а других 12 месеци пуну цену. Рекао сам да ме, ако није проблем, позове сутрадан како бих у међувремену са супругом разговарао о томе. Она и ја ТВ гледамо махом увече (пред спавање) и то само одређен тип канала, тако да смо одлучили да одбијемо понуду.

Када је радница поново звала ја сам јој рекао како ствари стоје (и супрузи и мени је нет најбитнији, ТВ толико и не) и она је питала да ли бих можда хтео да останем на истом пакету са истом ценом (3999 динара), али да првих 12 месеци добијем HBO Premium пакет бесплатно. Искрено, мени ни из џепа ни у џеп - сем МТС-а нема другог провајдера у мом граду (Пошта нет је ту, али њих гледам као и МТС, мада можда грешим). Са МТС-ом сам завршио за сва времена и тешко, тешко да бих се вратио код њих.

СББ није понудио ништа епохално, али кад је бесплатно и сирће је добро, хехе.
 
@otkaz Isto je stanje i kod mene, pre neki dan su me zvali da mi ponude eon, pa sam ih odbio. Istekla mi je uo za Trio gold Premium brzina neta je opet pocela da zeza kao u martu, nemam vise zivaca da merim i da se zaj.. sa njima. Ponudila mi je isti paket za -20% odbio sam. Znam da nece net skoro resiti tako da mi to nista ne znaci da se patim sa njima i dalje necu. Do Januara 2020 bi trebalo da prikljuce mts optiku i valjda sam pobedio, no videcu... I nisam u giga gradu a od onog povecanja brzine proslog septembra internet je skroz nestabilan, kvalitet signala na modemu se gotovo ne menja, a na brzinu mozes da racunas da je dobro kad je 150...

@rafiki merio i poludeo sad poslednji put na odmoru kad sam bio u SB kad su smanjili veknu a cena ostala ista, vec mesec dana imamo pekaru i pecemo hleb, neext.

Sa EON light drugar koji je poceo da radi malo sajtove ima neverovatne probleme, koje ja nemam, dakle start paket je smece.

@nekro batica mislim da si mogao bolje da prodjes...
 
@team1 A i ostali...cisto da se zna, od SBBa sam dobio lepu nadoknadu za 3. meseca, (mart, april, maj) finansijsku. Ali stvar je u tome sto su oni napisali da je to zbog toga sto nisam imao signal duze od 24h. Sto nije istina. Ne zele da priznaju problem sa brzinom. Valjda su mislili da cu posle toga da odustanem. Na zalost...njihovu...i dalje se "ceramo'. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno