Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok kad ti kazes, znam samo da sam za pola linkova dobija da ne postoje. Ako ima za profil, svaka im cast, to da izaberem ime profila, slikicu, godinu rodjena to vidim i sam ali ono dalje kako da napunim profil i da ga zakljucam e to nema a i kako da prihvati pin kojeg nece da prihvati a tacan je proveren na TV a od juce posle podne ni ne trazi pin na TV a a PC trazi al nece da ga prihvati. Al dobro ja sam godinama bio na PTT KDS 70 kanala i nadzorna kamera, sad nema vise sad kanala kolko oces i to duplih HD i neHD i nadzorne kamere nema, ne moze da se utrpa u optiku, nije to za starce.

Pogledajte prilog 289723
Jel to to uputsvo gde je sve objasnjeno, fala to znam, ocu da napunim svoj profil kao sto san gore vec pisao. :D :D :)

Ko što kolega reče za sve imaju upustva evo ti video upstva koja tebi trebaju koristi eon box da odradiš podešavanja.
Ovo ti je za kreiranje profila

A ovaj za odabir omiljenih kanala


A evo ti pdf upstvo sa slikama za podešavanje kompletnog boksa
https://sbb.rs/wp-content/uploads/2020/07/uputstvo_uz_eon_smart_box-1.pdf

A evo i za daljinski
https://sbb.rs/wp-content/uploads/2020/07/Uputstvo-za-korienje-daljinskog-upravljaa.pdf

Podešavanje menija i profila
https://sbb.rs/wp-content/uploads/2020/07/Uputstvo-za-podeavanje-EON-menija-1.pdf
 
Poslednja izmena:
Mikrotik je HAP lite tc.ima funkciju rutera.Prima signal prosledjuje na jedan racunar i wireless.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
hap lite ima 2.4g wireless i 100mbps portove, normalno je da nemas brzine kao na technicoloru koji ima 2.4g i 5g wireless i 1gbps portove.

za vece brzine treba ti npr hap ac^2

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok kad ti kazes, znam samo da sam za pola linkova dobija da ne postoje. Ako ima za profil, svaka im cast, to da izaberem ime profila, slikicu, godinu rodjena to vidim i sam ali ono dalje kako da napunim profil i da ga zakljucam e to nema a i kako da prihvati pin kojeg nece da prihvati a tacan je proveren na TV a od juce posle podne ni ne trazi pin na TV a a PC trazi al nece da ga prihvati. Al dobro ja sam godinama bio na PTT KDS 70 kanala i nadzorna kamera, sad nema vise sad kanala kolko oces i to duplih HD i neHD i nadzorne kamere nema, ne moze da se utrpa u optiku, nije to za starce.

Pogledajte prilog 289723
Jel to to uputsvo gde je sve objasnjeno, fala to znam, ocu da napunim svoj profil kao sto san gore vec pisao. :D :D :)

Ti očito ne znaš da tražiš (a i ne treba mnogo tražiti...):

Pročitaj ovaj deo: "EON uči šta voliš da gledaš i preporučuje ti sadržaj koji te zanima"...
Pin ovde i ovde i ovde opšte uputstvo...
Daljinac ovde.
A imaju i pretragu ovde koja radi...
I video uputstva ovde na dnu strane...

Ovo bi bilo komicno da nije tragicno za ekipu koji su profi programeri i primaju platu za to

Pogledajte prilog 289724

Ukucano je 1952 i kaze pogresno , kao sto i za pin koji je tacan kaze pogresno
Kako misliš da uopšte možeš da ukucaš takvu godinu, kada PRVO treba da klikneš na +18 tab..?!! (a ako neće idi prvo na tinejdžere, memoriši, pa opet na 18+...)

P.S.
@jok me preteče, dugo sam kucao uz pauze! :D
 
Poslednja izmena:
Imao sam stari ugovor i Cisco EPC ruter.
Potpisao sam novi ugovor uz kojeg sam dobio Tehnicolor 2121 ruter, ali sam sve povezao kroz LAN tako da uopšte nisam testirao wi-fi (nisam imao vremena).

Tehnicolor crkne za nedelju dana i juče mi donesu Ubee (dobio sam ga besplatno jer sam zahtevao da mi ne daju ponovo Cisco).

Oduševljen sam! 2,4GHz domet neuporedivo bolji i u apsolutno svim delovima stana prisutan i svuda dobar prenos. 5GHz još bolji.

Na računarima u drugim sobama od max 150Mbps koje imam uz EON Light WiFi speed test 130Mbps!
Ranije sam sa Ciscom imao WiFi 20-30Mbps sa istog računara.

Brzina na mobilnom i tabletu - sve leti skoro do maksimuma.

Oduševljen! [emoji1]
 
Da, pri prelasku na EON Premium sam tražio da zadržim Ubee.
WiFi dobacuje do 260Mbps na laptopu (bandwidth setovan 40MHz), na LANu punih 500Mbps, nakačeno oko 17-18 uređaja (kako kad).

Jedina mana: ume da se leti pregreje i krene da brlja ali samo ako leži horizontalno, vertikalno ima dovoljnu ventilaciju.
 
Jel ti ukljucen i 2,4 ili samo 5? Ako jeste, iskljuci 2,4 i probaj na 5 samo?

Ja na Ubee , na 5, imam od 100 uvek oko 98-99 .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene zeza ono dugme za paljenje i gasenje ubee rutera pa sad ne znam sta da radim.Ruter radi dobro ali kad pritisnes pozadi ono dugme ono ostane unutra i moras da ga povuces van da bi se ruter restartovao.Kad pritisnes dugme ono ostane unutra i vise ne svetli nijedna lampica.Prvo sam pomislio da je crkao ruter ili ono njegovo napajanje dok nisam provalio da je dugme za paljenje i gasenje ostalo unutra.Onda sam ga izvukao napolje i ruter je proradio.Sad radi odlicno i ne znam da li da ga menjam ili ne.Zvao sam servisere i kaze mozemo da zamenimo ali ne znam sta ce mi dati.
Ne znam kakav je ovaj Tehnicolor 2121 u odnosu na ubee ruter?
I da li uopste da menjam ili da ne diram nista?
Ili da probam sam da ga otvorim ako moze i vidim zasto to dugme pozadi ne izlazi kako treba.Pretpostavljam da ima u sebi neku oprugu koja sada zeza i ne radi kako treba.
 
@bojke1: ja sam za godinu dana samo jednom pritisnuo to dugme, pa ne bih rizikovao sa zamenom uredjaja zbog toga.
Isti efekat se postiže vadjenjem kabla za napajanje.
Pozdrav
 
@ jok,

Hvala na linkovimm,nije problem kreirati profil, zezao je PIN, preko chata kontaktirao podrsku, resetovala mi PIN, meni ne dozvoljava iz menija gde se resetuje jer trazi prethodni a prethodni je negde zaluto u programskim petljama.
Sad radi, za mobilni nema menija za odrasle (kaze podrska na chatu) iako ne vidim logiku to je eksterna aplikacija, setovo sam je da se kaci samo na wi-fi da ne trosi MTS kredit.
E sad da jos nameste da radi glasovno pretrazivanje.

@mdm,

Hvala na trudu, zezo je pin, napisao sam kako je reseno, podrska na chat i reset sa nihove strane, zasto se sludeo ne znam meni isti taj PIN nije prihvato kao stari i da menjam u novi ili stari da stavim kao novi opet stari PIN, jednostavnonije prihvato PIN, kuriozitet je da na TV pre podne ne trazi pin samo uvece, sad trazi, proverio.
Usput procitao sam nekose hvali kako kroz Chrome super radi, meni brljavi kroz Chrome, pogotovo u linuxu gde je open source Chromium i plazma ali i u win 10 gde je Chrome. Sasvim je ok slika za mene HD rezolucija preko Firefoxa ili Waterfoxa koji je u stvari Firefox ESR 68
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel vam radi net? Call centar nedostupan po prvi put.

Dobio sam info od radnika sbb-a da je prekid u celoj zemlji ali da nezna razlog.
 
Poslednja izmena od urednika:
Aj pozovi call centar da proveris da li je dostupan.

Jesi optika?
 
Poslednja izmena od urednika:
Šabac radi sve vreme

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Ovde d3 kocka, internet ni u tragovima, telefon kaput. Call centar 19900 kaze korisnik nije dostupan. Zvao majstora sbb-a kaze prekid u celoj zemlji. Mozda radi u giga gradovima, Leskovac jos nije u toj kategoriji.
 
Ne radi telefonija kako treba. Korisnički servis nije dostupan.
Pozdrav
 
U krusevcu se polako vraca net. Ne radi jos kako treba ali evo kuckam sa ovog neta...
 
Kragujevac sve mrtvo

19900 mrtav, ovo za 15 mojih godina u SBB-u nije bilo da je i call centar mrtav
 
Poslednja izmena od urednika:
Čačak je imao prekid od pola sata, sat
Sada ima sve osim uživo televizije
EON prijavljuje no signal, ali sa malim premotavanjem radi
Zvao sam 19900 rečeno mi je da znaju za problem i očekuju ponovno uspostavljanje svih usluga oko 17:30
 
Zrenjanin ... Net i telefon rade dok televizija ne radi (eon i d3 mini). Eon box be reaguje na komande.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Nis... nije radilo nista ceo dan, ni kolcentar.
Ja se ponadao da ukljucuju giga u Nisu ali prc..
Inace su mi rekli pocetkom meseca, kad sam bio u poslovnici, da se ocekuje u septembru ukljucenje.
 
U NS malo malo pa ne radi, sbb je odavno užasan, samo nema konkurencije nažalost

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kod mene radi tip top, sve okett [emoji3]. MTS za dž da mi nude ne bih pristao.... Ne treba im takva konkurencija

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bas tako. Na 3,4 lokacije sam ih imao u poslednjih 15tak god (od 2008g) i na svakoj je bilo besprekorno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@bojke1: ja sam za godinu dana samo jednom pritisnuo to dugme, pa ne bih rizikovao sa zamenom uredjaja zbog toga.
Isti efekat se postiže vadjenjem kabla za napajanje.
Pozdrav

U pravu si bolje nista da ne diram.Dok radi radi.Ne znam da li je bolji ubee ruter ili ovaj drugi Tehnicolor 2121?
Zasada mi je ok radio ovaj ubee ruter osim ovog problema sa ovim dugmetom pozadi koje sluzi za paljenje i gasenje rutera.
 
Kod mene radi tip top, sve okett [emoji3]. MTS za dž da mi nude ne bih pristao.... Ne treba im takva konkurencija

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока


A ja jedva cekam da odem od njih. Imam dva ugovora, prvi raskidam za mesec dana a drugi za tri meseca. ;) Na jednom ugovoru je EON premium 500/50 i od marta, kada su povecali brzine, download drasticno varira nevezano za doba dana. Od 150Mbps pa do 500Mbps. Svaki dan merim po nekoliko puta preko speedtesta (koji jedino priznaju). Nekad bude (relativno) dobro a nekad lose. Ali za 5.000. koliko im placam mesecno moram i da dobijam ono sto placam, pa makar 10% manju brzinu od deklarisane ali stabilnu. Govorim o LANu. Zalbe na wifi ne priznaju. Kada dodju kod mene, parametri su u granicama normale na onom njihovom uredjaju i odbijaju zalbe. Bilo je i ono, ne valja ti kabl, ne valja ti LAN karta...

Poslednji put kada su bili kod mene, doneli su svoj laptop. Ja na pc-u izmerim brzinu pred njima - 334Mbps. Jedan od njih pozove nekoga, javi se da su stigli, ukluci laptop, brzina odlicna. Izmerim ja, takodje odlicna. I tako nekih desetak minuta. U jednom trenutku njemu je islo 525Mbps / 53Mbps. Zavrsilo se na - eto, sve je u redu. Nekako ga zamolim da uradi Ratel test, a tamo nekih 350Mbps.

I tako...i dalje brzina varira, i dalje snimam i saljem Ratelu...uglavnom, jedva cekam da im vidim ledja.
 
Poslednja izmena:
Koja je druga solucija MTS? Sa srećom i njihovom podrškom ima da se usrećite samo tako, tek će vam biti muka. Svako nek izabere ono što mu odgovara, da ponovim MTS ne hvala. Što se tiče variranja brzine wifi-a može biti više uzroka za to moguće da je problem do sbb-a ili do toga da su na istoj frekvenciji veći broj korisnika ali to znaju ovi iz sbb sigurno su to proverili...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zagušena infrastruktura u "Giga" gradovima?

Samo rano ujutru imam punu brzinu, dakle nije do linije/opreme, a kada krenu ostali pada na oko pola.
Zanimljivo da bolji transfer meri ka Telenoru, Orionu... nego SBBu gde bi trebalo da završava veza. Preopterećeni i serveri?

Monter reče, iz njegovog iskustva nema šanse da imam svih 500Mbps stalno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno