Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Само да напоменем да постоји старија и новија верзија Ubee HG, и да ова новија коју су давали пре техниколора ради и стабилније и бољи је домет од претходног.
Што се тиче питања корисника која је разлика између Ubee HG i Technicolor HG, по спецификацијама су скоро идентични,
тако да једино гледати искуство у раду што може да каже само неко ко је имао и новији и најновији уређај и притом се разуме у тематику ,-)
 
Ne znam koliko je relevantno, ali ja moram reci da UBEE kod mene radi odlicno. Sve je na WiFi i download na svim uredjajima je uvek minimum 250 pa ide sve do 290 na 5 ghz mrezi.

To je super. Nisam probao restart jer imam drugi ruter bocnut mozda bi pomoglo.
Ali sa asusom preko wifia kroz zid od sobe (udaljenost oko 4-5m) izvlaci ~290 konstantno.
 
Samo i od kvalitet telefona zavisi dosta brzina na WiFi ja gledam kod mene pošto imam telfon Huawei Y6 model 2017 i 2018 ovaj iz 2018 ima i po 15-20Mb/s veću brzinu na speed test od ovog iz 2017 dok im je up uvek maksimalan na oba čak i veći.
 
Jel neko pisao prigovor na racun u slucaju da nema kablovsku?
Od 24 mi ne radi eon box, sad vidim da oni nemaju novih eon box uredjaja. U fazonu sam necu da ih zovem da vidim kad ce me se setiti, ne koristim mnogo TV za gledanje televizije a imam smart tv na kom imam eon aplikaciju tako da ja lagano mogu da gledam sve kanale, al hocu da im pisem prigovor na racun koji budem dobio, jer relano eon box mi ne radi tako da ne vidim ni svrhu da im platim punu cenu pretplate.
 
Kad su mi dosli na reklamaciju zbog brzine wifi-a lik izvadi Iphone i izmeri 98 a ja kraj njega na mom huawei-u jedva 40. I sta reci? Obojica na 2.4 mrezi.
 
Dok ne prijavis od toga nema nista, pa cak i sa prijavom moras posle posati molbu za umanjenje racuna, sto je opet diskutabilno da ce umanjiti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Trebao si da ih zoveš odmah čim je box prestao da radi, pa ako ne dolaze da ti zamene zoveš na svakih par dana. Meni nisu donosili box skoro mesec dana i ja ih smarao na par dana kad se setim, ako si na wc šolji pa prekratiš vreme zoveš SBB, gužva bila u saobraćaju zoveš Sbb, imao si odvratan dan na poslu zvrcneš Sbb, iznervira te žena koga ćeš pozvati... Sbb.
I na kraju kada su doneli box zvali me posle 2 dana da se izvine zbog kašnjenja i ponudili mi još mesec dana po ceni od 1999din, tako da sada imam 13x1990din i 11x4000din za Eon Premium.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Imao sam 32c, sad imam CGA. Oba imaju sw bug-ove, cga manje.
Wifi na 2.4 je kod CGA za klasu bolji. Na lokaciji imam 11 unifi-a i xx drugih AP-ova i drži 40MHz. 32c je na 20Mhz ponekad gubio vezu sa mobilnim.
Na 5 imam dva tableta, oba su "n" standard, 150Mbps. Wifi signal je za nijansu slabiji. Download na 32c do 110Mbps, sa CGA do 125Mbps.

Dopuna:
Što se tiče naprednih mogućnosti CGA je klasa u odnosu na 32c.
 
Poslednja izmena:
Samo i od kvalitet telefona zavisi dosta brzina na WiFi ja gledam kod mene pošto imam telfon Huawei Y6 model 2017 i 2018 ovaj iz 2018 ima i po 15-20Mb/s veću brzinu na speed test od ovog iz 2017 dok im je up uvek maksimalan na oba čak i veći.
U pravu si zavisi i od telefona, večeras mi je bio drugar i probao sa Huawei Mate 20 kako radi 5ghz, njemu kod mene ide oko 290-295mb/s, dok Xiaomi Note 4X od moje žene na 5ghz gura 140-145mb/s.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
То са телефонима није толико до квалитета колико до броја и типа антена. Приметићете сви који сте куцали да је отприлике дупло брже.
Већина телефона има једну обичну WIFI антену дакле 1 канал 20 Mhz, 2.4Ghz, N тип - брзина = максимално 75mb(што се добија тек поред уређаја, са искљученим UNIFI, у незагушеном простору итд...)
Као пример бих навео да је код мене(рутер нови UBEE HG v2) у другој соби од рутера на мобилном брзина око 60мб, а 140 на лаптопу на истом месту, пошто он има две МИМО антене). :type:
 
То са телефонима није толико до квалитета колико до броја и типа антена. Приметићете сви који сте куцали да је отприлике дупло брже.
Већина телефона има једну обичну WIFI антену дакле 1 канал 20 Mhz, 2.4Ghz, N тип - брзина = максимално 75mb(што се добија тек поред уређаја, са искљученим UNIFI, у незагушеном простору итд...)
Као пример бих навео да је код мене(рутер нови UBEE HG v2) у другој соби од рутера на мобилном брзина око 60мб, а 140 на лаптопу на истом месту, пошто он има две МИМО антене). :type:

Iphone koliko ima antena? 3?
Covek pored mene meri brzinu od 90-95 a ja na Huawei jedva 35-40 obojica na 2.4 mrezi.
I kako se gasi UNIFI na ruteru? Nigde ne nadjoh tu opciju a dosta vas to pominje.
 
Кад би написао модел уместо марку можда би неко и знао да ти одговори... ја не знам напамет а сигурно нећу претраживати ни да знаш модел.
Брзина на N мрежи(ти си можда и G користио на твом телефону то не могу знати...) на 20мhz i 2.4Ghz je макс 75Мбит по антени.
Ако је 40Mhz(што не треба користити у загушеним срединама) и 2.4 Ghz онда је 150Мбит по антени итд.
Зависи од типа рутера, подешавања на истом, модела телефона, подешавања на истом, типа антена итд...

UNIFI се гаси преко сајта mojSBB. Са тим да ако га угасиш онда ни ти не можеш да користиш UNIFI. ,)
 
Trebao si da ih zoveš odmah čim je box prestao da radi, pa ako ne dolaze da ti zamene zoveš na svakih par dana. Meni nisu donosili box skoro mesec dana i ja ih smarao na par dana kad se setim, ako si na wc šolji pa prekratiš vreme zoveš SBB, gužva bila u saobraćaju zoveš Sbb, imao si odvratan dan na poslu zvrcneš Sbb, iznervira te žena koga ćeš pozvati... Sbb.
I na kraju kada su doneli box zvali me posle 2 dana da se izvine zbog kašnjenja i ponudili mi još mesec dana po ceni od 1999din, tako da sada imam 13x1990din i 11x4000din za Eon Premium.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Prijavio sam ja kvar i rekli su da ce poslati nekog da dodje da proveri kablove i ja sam im rekao da ponesu i box za svaki slucaj da mi ne dolaze dva puta posto znam da je do box-a.
Zvacu ih opet, al svakako cu im traziti neki popust.
 
Nemenja gašenje UNIFIJA ništa što se tiče brzine.Negde sam čito da se WIFi brzina određuje prema protoku nakačenih uređaja na isti npr da je džaba gigabitni protok na svim ostalim ako ti jedan od svih nakačenih uređaja ima ograničen protok na 100Mbps da će se to ograničenje onda preneti i na ove gigabitne.
 
Kao stari Ikom korisnik negde u oktobru ponudjena opcija prelazak na neki drugi paket. Tada jos nisu bili aktuelni EON paketi. Standardna ponuda, prvih godinu dana stara cena i onda godinu dana cena za Duo Net paket.
Ono sto me interesuje zasto vec drugi mesec stize dodatno da se plati za dva d3 uredjaja? Mislio sam da su 3 uredjaja besplatna ili to vazi samo za EON pakete?
42aa3283d74f868a3f45a885f9b5bfca.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kao stari Ikom korisnik u oktobru resao na Duo TV Net paket. Standardna ponuda, godinu dana po staroj ceni i posle ide cena Duo net paketa. Pitanje je zasto vec dva meseca naplacuju dodatno dva D3 uredjaja? Zar nisu 3 uredjaja basplatni uz UO? Ili to vazi samo za EON pakete?
sbb racun.jpg
 
Немам појма колико је паметно веровати новинарима, али чини ми се да овде нису погрешили.... :rtfm:
20190131_134606.jpg
 
Poslednja izmena:
Ocigledno je da ni jedan od internet provajdera vec skoro decenijama korisnicima ne predaju kvalitentu opremu i na korisniku je da se snadje kako bi mogoa da izvuce vise (ne podrzavam ovakvu poslovnu politiku). Isto vazi i za same uredjaje korisnika, ne moze telefon od ~100e da vuce 300Mbps, ili neki stariji model laptopa, tableta, tv...

Primer na protoku od 200/10:
Lenovo S60 - 75/8 - 2,4Ghz + 0/0 5Ghz
Iphone 6+ - 46,8/9,55 - 2,4Ghz + 133/9,72 - 5Ghz
Note 8 - 81,7/9,32 - 2,4Ghz + 185/9,83 - 5Ghz
Laptop hp Envy 360 - 85/9,45 - 2,4Ghz + 120/9,5 - 5Ghz

A isti laptop na UnityMedia DE, Horizon modemu vuce 390/30 - dakle krs oprema

Nemam mnogo zamerki na SBB jer svaki put kad sam prijavio problem bio je resen. Dok su mi u telekomu rekli da cacnem zicu kad ne radi i da ce to resiti problem, pa sam ih cacnuo...

Aneks sam potpisao svojevoljno jer sam presao na veci paket bez njihove ponude pre 6+ meseci. I takodje nisam dobio ugovor uz sam aneks sto smatram propustom SBB, ali zato se i zove aneks (sve do sada + promene).

Ali sve se svodi na to da "neznanje nije opravdanje" i da se u danasnje vreme svako moze blagovremeno informisati.
 
Немам појма колико је паметно веровати новинарима, али чини ми се да овде нису погрешили.... :rtfm:
20190131_134606.jpg

Razlog ovakvih članaka koji se pojavljuju češće u zadnje vreme u novinama je televozija N1. Ona je trn u oku vladajuće stranke
 
Немам појма колико је паметно веровати новинарима, али чини ми се да овде нису погрешили.... :rtfm:
20190131_134606.jpg

Ja kad god sam nešto potpisivo te ugovore i anekse je donosila terenska ekipa koja dođe to da ti instalira ili zameni. Nikad ništa nije moglo da se potpišeš niti da zameniš opremuni u poslovnici ili da ti pošalju na kućnu adresu preko pošte.
 
To je u slučajevima kada je potrebna instalacija opreme. Bez instalacije opreme lično sam potpisao jedan aneks u poslovnici a jedan ispred zgrade kod kurira. Niko mi nikada nije branio da ih pročitam a što je još važnije uvek su sve ispoštovali kako je prethodno dogovoreno.
 
Pa valjda se uvek pročita šta se potpisuje, kako možeš da potpišeš nešto a da ne znaš šta potpisuješ, sa čime se slažeš i na šta se obavezuješ.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@vodka_commando - +1


Pozdrav!
 
Zvao danas opet podrsku da ih pitam jel imaju u planu da mi donesu novi eon box, kaze mi lik samo da proverimo, pa proverava nesto, kaze izvinite sto ste cekali stavicemo ovo pod urgentno moguce da (pa cuje se ono) aaaaa (razmislja sta da mi kaze) ja reko da nemate eon box-ova, kaze da upravo to, ja reko ok, hocu li dobiti neki popust sobzirom da nemam tv, kaze kad vam donesu novi eon box pozovite i pa cemo da vidimo. Kontam da imaju problema sa eon box-ovima cim su mi tako lagano rekli za popust neki, ocekivao sam da mi cita neki clan ugovora kako ima mogucnost u slucaju bla bla bla...
 
Odem u subotu do SBB poslovnice I pitam da li može javna dinamička IP adresa i 3208, ako može uzimam Eon Light. Kaže mi radnica da mi javlja do ponedeljka. U ponedeljak kaže odobrena oba zahteva. To bre!
U utorak došla ekipa doneli 3928s, pogledao IP 100.66.x.x iliti CG-NAT. Nakon sat vremena nestao net. Ispostavilo se da je 39ka crkla.
U sredu došli da zamene 39ku I doneli 3208 ali mi je ostala privatna IP. Napisao im mejl u vezi toga na infoetsbb ali za sada bez odgovora. Bez veze.

Moguće da je došlo do obične greške u suprotnom su me bukvalno prevarili.
 
Nista kod njih nije slucajno, a na mejl ce ti odgovoriti za 3 4 dana.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Posto u mom gradu ne postoji SBB infrastruktura koristim d3i. Neki prijatelji videli kako to radi pa resili da uzmu. Elem,posto ta usluga vise ne postoji ,preporucim im da uzmu samostalni EON koji radi van mreze,posto obojica imaju smart televizore. Prvi uze i to radi solidno. Drugi ma vecetas zove,kaze u subotu dolaza da mu instaliraju tri risivera. Pitam ga sta je trazio. Kaze samostalni Eon bez boxa ,samo aplikaciju,naveo da ima mts vdsl, kao sto sam mu i rekao. Ljubazna teta mu rece da to ne moze,ali ima srece posto od danas ide nova akcija,6 meseci po 600d mislim a ostatak po 1380. Dobice besplatno 3 risivera (ne EON boxa jer se oni placaju,tako mu je rekla),imace pravo na EON aplikacije,7 dana unazad itd.Uglavnom,upisala je njegove podatke,adresu,telefon i rekla da ce mu do subote doneti risivere.Da li je moguce da ne zna da u mom gradu SBB ne poseduje svoju mrezu? Nije Total tv jer oni ne dele dzabe risivere . I dalje sam u cudu koliko nista ne znaju. Elem,rekoh prijatelju da me obavezno zove kad dodju da vidim to cudo,i da cu ja odmah da uzmem isto posto mi je ugovor istekao pre tri godine.
 
Odem u subotu do SBB poslovnice I pitam da li može javna dinamička IP adresa i 3208, ako može uzimam Eon Light. Kaže mi radnica da mi javlja do ponedeljka. U ponedeljak kaže odobrena oba zahteva. To bre!
U utorak došla ekipa doneli 3928s, pogledao IP 100.66.x.x iliti CG-NAT. Nakon sat vremena nestao net. Ispostavilo se da je 39ka crkla.
U sredu došli da zamene 39ku I doneli 3208 ali mi je ostala privatna IP. Napisao im mejl u vezi toga na infoetsbb ali za sada bez odgovora. Bez veze.

Moguće da je došlo do obične greške u suprotnom su me bukvalno prevarili.
Javili iz SBB-a danas da mi je odobren zahtev tako da sam dobio javnu dinamičku IP.
Eto čisto da znate da su ispunili ono što su obećali odnosno ono što smo se dogovorili. Iskreno sam prijatno iznenađen jer nakon čitanja puno negativnih iskustava očekivao sam neko natezanje ali ipak je sve ispalo ok.
 
Jedno pitanjce :) vezano za 5 GHz mrezu

Dobih nedavno Technicolor CGA2121. Nesto me zeza 5GHz mreza tj. random se pojavljuje i nestaje. Po defaultu su bila slicna imena obe mreze, pa sam promenio ssid i pass na obe (videh ovde da je to neko pominjao) a videh i da npr na sbb sajtu (link) vezano za UBee uredjaj, savetuju da obe mreze imaju isto ime i istu lozinku? Sve u svemu, 5GHz mi se sad ne pojavljuje, pa pretpostavljam da ce morati da padne reset na fabricka podesavanja za pocetak. Jel ima neko ideju sta jis da mu radim :D posto sam mislio da se pozabavim time veceras, kad se dovucem kuci sa posla :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno