Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svo vreme sam pokretao troubleshoot i dobijao sam tu poruku, i sada posle nekog vremena je proradilo samo od sebe.

Posto sada radi direktno vezano iz modema (izbacen je wifi) da da radim network reset ili nista da ne diram?
 
Zamolio bih za pomoc, kako da resim ovaj problem, hitno mi je!
Imam problem sa net-om, zvao sam sbb, dolazi signal do mene (tako ruter pokazuje), da li je greska stoji mi Network 3 private network kao aktivna, da li je greska u tome i kako prebaciti na javnu mrezu ako je tako?

Dobijam ovu poruku:

Your computer appears to be correctly configured, but the device or resource (DNS server) is not responding
Ako koristiš SBB-ov DNS server, vrv ti je "zakuc'o". To se dešava s vremena na vreme. Zameni ga sa 1.1.1.1, i Bog da te vidi. Ako ne znaš kako, imaš uputstvo na netu.
 
Uradi slobodno, ništa neće da se pokarabasi. Vidiš da ti je to već treća mreža na PC-u.
 
Kad bi dao bratu ovaj eon smart box na drugoj adresi da li bi on imao eon premium kao ja ili bi imao eon light i dalje (posto je na njega preplacen). Odakle vuce eon koje ce kanale neko da gleda? Preko serijskog broja na eonu ili preko kabla ili cega vec. Oprostite sto pitam ovako ali stvarno ne razumem oko ovoga nista.
 
Како?

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
Tražio ponudu za produženje ugovora, nazvali i ponudili 6 meseci po staroj ceni, odbio sam to uz opasku da raskidam ugovor, pojačali ponudu na navedeno što nisam mogao da odbijem

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Јеси тражио телефонски или си ишао до пословнице?

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Napisao mail

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Mozda nije za ovu temu bas, ali, imam od SBB-a modem Cisco EPC3925, e sad internet je brzine 100 mb/s a preko wifi-ja izvuce jedva 40...
Koji modem preporucujete uzeti umesto Cisca da moze bolje wifi da izvuce ?
 
Sad sam tek video da i na TV-u imam ulaz za koaxijalni kabal al sa onim prikljuckom kojim se zasavljavao kao sto je na samom box-u. Prikljucio ga sa tv-om i ima slike, vratio u box i imam sliku, al ne mogu da menjam kanale, pojacavam ili ... samo stoji random kanal i to je to, daljinski ne funkcionise.

Reset boxa na fabricka podesavanja je kod mene resio identican problem. To mi se desilo kad sam usb konvertovao kao internu memoriju...dva puta zaredom. Od tada to vise i ne pokusavam.
 
Ako koristiš SBB-ov DNS server, vrv ti je "zakuc'o". To se dešava s vremena na vreme. Zameni ga sa 1.1.1.1, i Bog da te vidi. Ako ne znaš kako, imaš uputstvo na netu.

Moze u inbox neko uputstvo ukratko?
Nasao sam samo opciju pod:
Gateway/Lan/Setup tu da se upise primary i secondary DnS pa Apply ali ne znam jel to-to? Suvise mi jednostavno...
 
Moze u inbox neko uputstvo ukratko?
Nasao sam samo opciju pod:
Gateway/Lan/Setup tu da se upise primary i secondary DnS pa Apply ali ne znam jel to-to? Suvise mi jednostavno...
Pa zavisi od rutera do rutera. To bi trebalo da je to. Ako imaš neko pitanje piši mi u PM.

Sve informacije imaš ovde (https://1.1.1.1) uključujući i uputstvo za konfiguraciju svih uređaja.
 
Mozda nije za ovu temu bas, ali, imam od SBB-a modem Cisco EPC3925, e sad internet je brzine 100 mb/s a preko wifi-ja izvuce jedva 40...
Koji modem preporucujete uzeti umesto Cisca da moze bolje wifi da izvuce ?
Ako koristiš WiFi od 2.4Ghz ne može nijedan da izvuče nešto više od toga. Ako nema previše mreža onda ide još neki megabit više, meni na Ubee brzina za 2.4Ghz ide 44-50mb/s.
Na 5ghz je druga priča, tu kod mene brzina ide oko 140mb/s.
Kod mog brata kome su dali Tehnicolor na 2.4ghz brzina ide 42-43mb/s, na 5ghz kod njega nisam merio.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ја сам са 3925 на 2,4 извлачио ~75 уз ситна подешавања. Писано много пута.
 
Kod mene Technicolor CGA2121 2.4Ghz mreže izvlači u proseku 85mb/s a 5Ghz do 145mb/s. Upload je na obe oko 9.5
 
Poslednja izmena:
Znaci svi su bolji od Ubee :).

Jedan dan na 5Ghz wifiu, 295 drugi dan 140, dok u isto vreme Asus AC55u koji je na njega nakacen konstantno ima protok izmedju 270-290+
 
Tačno, i o tome mudro ćute u sbb- u. Tek kad se požališ na slab protok i dođu da intervenišu onda ti kažu da punu brzinu imaš samo preko kabla, i tu ti onda izađu magareće uši, jer si se navukao na paket koji putem wifi-ja ne možeš da iskoristiš.
Čak i na 5GHz je toliko slab signal da ne pokriva ceo stan, i opet je neophodno kabliranje, da li koaksijalnim kablom zbog pozicioniranja wifi-ja, ili utp-a.
 
Onda su svi provajderi sveta pilićari, tom logikom. Daleko od toga da branim SBB, ali i vi očekujete komplet protok preko nelicenciranog opsega.

Šteta što niste to znali pre nego što ste dobili veće brzine, ali SBB nije kriv za zagušenost etra oko vas.
 
Izvrćeš stvari. Fizički, to su mogućnosti, ali većina korisnika to ne zna i jeste problem što to prećutkuju, zbog svog interesa i veće zarade.
Nude nešto, ali ne u potpunosti prema onome što reklamiraju.
Ne znam za druge provajdere, ali kod sbb je tako.
Ako je kod svih tako, onda jesu svi pilićari, a država lakoma za pare im to omogućava.
Ono što možemo da uradimo je da razmislimo koje su nam realne potrebe za internetom i ove mogućnosti i ograničenja, pa da se na osnovu toga opredelimo koji ćemo paket usluga da uzmemo (i plaćamo) i da li ćemo da kabliramo po stanu/kući.
Zato je bitno znati koju maksimalnu brzinu možemo dobiti od wifi-ja.
 
Poslednja izmena:
@zokce

Provajder ti ne može reći maksimalnu brzinu koju ćeš ostvariti preko wifiji - niti jedan jedini. Tu informaciju nećeš nikada dobiti jer ne postoje mogućnosti za proveru takve stvari.

Kod svih provajdera je ista situacija. I kod provajdera u Švedskoj, Australiji, Zimbabveu... Licencirani opseg nije za krajnjeg korisnika jer košta i zahtevna posebne uređaje (još uvek, za većinu stvari).

Racionalnije osobe (ne mislim ništa loše konkretno prema tebi) shvate i odluče sledeći korak. Dok one koje ne žele da prihvate realnost se bune, dure i na kraju većina prihvati.
Ovo sve iz iskustva pričam, radom sa korisnicima.
 
Slažem se sa svime što govoriš, ali govorim o ograničenju brzine, ni o čemu drugom. Durenje ne pomaže, ali promena paketa, na osnovu informacija koje ne možeš da dobiješ nezvanično i te kako pomaže.
Ne može niko da me ubedi da je dobro ako je svuda u svetu tako. Tako je jer svi gledaju svoj interes.
Razumem ja tebe, ali ti zastupaš stavove firmi koja se bavi poslom kojim se bavi i ta koja te očigledno plaća, a onda nismo na istoj strani kolača.
 
Poslednja izmena:
Ne radim ja za SBB. :)

Lepo si i ti napisao - interes. Provajder ima svoj, ti imaš svoj. Nađite se na sredini i to je to. Ko ne može da se nađe ili ta "sredina" previše vuče na konto jedne strane, pređe se kod drugog ili se otkaže usluga.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da se ponavljam, već sam pominjao promenu paketa...
A u diskusiju 'čiji je veći' nemam nameru da ulazim.
 
Znaci svi su bolji od Ubee :).

Jedan dan na 5Ghz wifiu, 295 drugi dan 140, dok u isto vreme Asus AC55u koji je na njega nakacen konstantno ima protok izmedju 270-290+

Ne znam koliko je relevantno, ali ja moram reci da UBEE kod mene radi odlicno. Sve je na WiFi i download na svim uredjajima je uvek minimum 250 pa ide sve do 290 na 5 ghz mrezi.
 

@bilbo49
Imaš li možda informaciju kada će digitalizacija Šapca.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod mene Technicolor CGA2121 2.4Ghz mreže izvlači u proseku 85mb/s a 5Ghz do 145mb/s. Upload je na obe oko 9.5
Kod mene technicolor na nokia 6.1 na 5ghz izvlači 147mb/s na 2 m, a recimo na sprat niže ispod iste sobe ide oko 90. Na 2.4ghz brzina je 50. Jedini problem je ping od 15ms.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Onda su svi provajderi sveta pilićari, tom logikom. Daleko od toga da branim SBB, ali i vi očekujete komplet protok preko nelicenciranog opsega.

Šteta što niste to znali pre nego što ste dobili veće brzine, ali SBB nije kriv za zagušenost etra oko vas.
Pilicari pricaju o jednoj brzini, a kad ta brzina ne moze da se ostvari onda pricaju o limitima wifi. Posto vecina korisnika nije upucena u problematiku onda i nastaju problemi, a po meni su krivi provajderi koji to u startu ne saopste.
Druga stvar sto su pilicari je moje jako lose iskustvo poslednjih meseci sa njima. Jako los signal, pikselizacija slike, gubljenje interneta (znaci nema uopste), onda cisco 3928 pobrljavio skroz sto se tice wifi (na metar od njega ne moze da se poveze ni telefon ni laptop). Lepo im se opisu problemi, posalju ekipu da otkloni smetnje i tv radi max dan bez problema, a internet po starom. Znaci njihovi ljudi koji izlaze da otklanjaju kvarove su nesposobni i sto tice znanja jako su ograniceni (ne uzdizem sebe, nisam nikakav strucnjak, samo poznavalac). Posle 6 meseci natezanja zamene cisco 3928 i daju tehnicolor i gle cuda proradi wifi. Tokom celog perioda bilo je prepiske mejlovima i mogu reci da su krajnje bezobrazni, jer odgovore tek na svaki 3. 4. mejl i odgovori su urnebesni i uopste nema nicega vezanog za izneti problem. Pricam o problemu sa pomenutim ciscom i kako nece da se povezu uredjaji na njega, oni govore o brzini preko wifi i kakav je raspored u mojoj kuci. O kvalitetu slike su jedno vreme pricali da se izvode radovi. Mogao bih roman da napisem. To su klosari za koje ne postoje reci da se opisu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam isto imap problema sa wifijem preko 3928s, veza se umrtvi na svakih 15-30 minuta i mora da se resetuje. Jedno 3 meseca sam se natezao sa podrškom, slao mejlove, prvo je bilo da ako preko kabla radi lepo onda nisu odgovorni. Ja im rekoh da ja njima plaćam i za wifi i da hoću da mi radi to što plaćam onda su izlazili na teren, menjali kanale uređaja i situacija se malo poboljšala ali opet na svakih par sati wifi se umrtvi.
Kada su na kraju doneli Ubee sve radi kako treba i nema više umiranja veze.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno