Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zivim u stanu koji ima SBB kablovsku, najosnovniju, bez STB uredjaja. Tako gazda zeli da bude i tako zeli da ostane nakon sto napustim stan. Posto ne znam koliko cu dugo biti u stanu uzeo sam Telenor home internet sa 12 meseci ugovorne obaveze bez njihovog rutera, ali mi ne odgovara ni limit od 150gb ni kvalitet interneta.

Razmisljam se da uzmem najjeftiniji SBB paket za internet, koji, koliko mi se cini, ce ukljuciti i STB uredjaj za televiziju. Posto najjeftiniji EON Duo paket ima ugovornu obavezu na 24 meseci i kosta ~2000din prvih 6 meseci i ~3000din ostatak vremena ugovora, ako sam dobro razumeo zakon o raskidu ugovora, u slucaju kada bi raskinuo ugovor nakon 8 meseci, morao bi da platim samo tu razliku izmedju "promo" i "redovne" cene u prvih 6 meseci, odnosno ~6000 dinara, ukinuce se internet i moracu da vratim ruter i stb uredjaj, ali ce ostati obicna kablovska uz ugovornu obavezu od 1600 dinara. Da li neko ima iskustva sa raskidom ugovora i da li je moja predpostavka tacna? Ako odem da se raspitam u neku njihovu poslovnicu, koliko mogu da se uzdam u to da ce informacije koje mi daju biti zaista tacne i uslovi ispostovani? Ukoliko je moja predpostavka tacna, mogu li nekako da dobijem napismeno potvrdu pre podpisivanja ugovora da ce zaista tako biti?

EDIT: Na osnovu sbb-ovih opstih uslova i dalje je na snazi samo stari model, gde se mora isplatiti ugovor u celosti.
 
Poslednja izmena:
Da li si razmišljao možda o ADSL-u, Beotel nudi bez ugovorene obaveze i plaćaš mesec za mesec.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@Solesoslav:

To su bajati SBB-ovi opšti uslovi.

Ovo su važeći:
https://sbb.rs/Binary/10609/sbb_preciscenen_tekst_opstih_uslova_20150901.pdf

Član 12.
Zaključivanjem Pretplatničkog ugovora za korišcenje usluge kablovskog Interneta i označavanjem
ponuđenog polja po izboru Pretplatnika, Pretplatnik se opredeljuje za minimalni period korišćenja
usluge uz pogodnosti definisane navedenom Ponudom sa cenovnikom. Pretplatnik može
jednostrano da raskine ugovor sa promotivnim uslovima pre isteka minimalno ugovorenog perioda,
u kom slučaju je dužan da plati novčani iznos u visini popusta koji je ostvario u okviru datih
promotivnih pogodnosti ili preostale pretplate do isteka ugovorenog perioda, a šta mu je povoljnije.

Prethodne odredbe primenjuju se i u slučaju da SBB jednostrano raskine ugovor vezan za kablovski
Internet, ukoliko Pretplatnik ne izmiri sve svoje dospele obaveze u skladu sa čl. 38 ovih Opštih
uslova.
 
Zivim u stanu koji ima SBB kablovsku, najosnovniju, bez STB uredjaja. Tako gazda zeli da bude i tako zeli da ostane nakon sto napustim stan. Posto ne znam koliko cu dugo biti u stanu uzeo sam Telenor home internet sa 12 meseci ugovorne obaveze bez njihovog rutera, ali mi ne odgovara ni limit od 150gb ni kvalitet interneta.

Razmisljam se da uzmem najjeftiniji SBB paket za internet, koji, koliko mi se cini, ce ukljuciti i STB uredjaj za televiziju. Posto najjeftiniji EON Duo paket ima ugovornu obavezu na 24 meseci i kosta ~2000din prvih 6 meseci i ~3000din ostatak vremena ugovora, ako sam dobro razumeo zakon o raskidu ugovora, u slucaju kada bi raskinuo ugovor nakon 8 meseci, morao bi da platim samo tu razliku izmedju "promo" i "redovne" cene u prvih 6 meseci, odnosno ~6000 dinara, ukinuce se internet i moracu da vratim ruter i stb uredjaj, ali ce ostati obicna kablovska uz ugovornu obavezu od 1600 dinara. Da li neko ima iskustva sa raskidom ugovora i da li je moja predpostavka tacna? Ako odem da se raspitam u neku njihovu poslovnicu, koliko mogu da se uzdam u to da ce informacije koje mi daju biti zaista tacne i uslovi ispostovani? Ukoliko je moja predpostavka tacna, mogu li nekako da dobijem napismeno potvrdu pre podpisivanja ugovora da ce zaista tako biti?

EDIT: Na osnovu sbb-ovih opstih uslova i dalje je na snazi samo stari model, gde se mora isplatiti ugovor u celosti.

Najbolje ti je da tražiš ugovor na godinu dana koji daju bez pogodnosti.
 
@Solesoslav

Mozda Vip vikend net? Neogranicen 4g bilo gde... Ali za 3450 mesecno ili dnevno nedeljno koliko ti treba... bez ugovorene obaveze.
 
Prskupo mi je da placam 3500 za net, sbb mi se isplati samo jer moram da im placam 1500 za osnovnu kablovsku.
 
Pitaj u Sbb-u da li može bez ugovorene obaveze samo internet. Pre neku godinu je moglo tako, znam da je jedan moj komšija dok sam živeo na Zvezdari imao kablovsku tv od sbb-a na ugovor i naknadno uzeo i internet ali internet je uzeo bez UO i svaki mesec išao u Sbb poslovnicu da plati za mesec dana kada hoće da koristi internet, a uplatnica za TV mu je stizala na kućnu adresu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
To je onda bio prepaid internet gde SBB nudi jadne brzine za isti novac za koji Duo/Trio paketi dobijaju 60+ Mbps.
 
Ma brzine su mi nevazne, vazno mi je da je flat. Nazalost ukinuli su prepaid, bas sam to hteo da uzmem kad sam uzimao internet u novembru.
 
Koliko se secam ti potpisujes ugovor a ne gazda stana i kad se selis nosis svoj paket sa sobom a njemu ostaje njegovo. Makar je ranije tako bilo.
 
Tako je, ali postoji sansa da se preselim u inostranstvo ili u mesto u Srbiji koje nema sbb.
 
Ako se preseliš gde nema Sbb-a onda se ugovor raskida bez penala, video sam to negde u Sbb-ovoj dokumentaciji, mislim da im piše negde na sajtu pa proveri.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ma brzine su mi nevazne, vazno mi je da je flat. Nazalost ukinuli su prepaid, bas sam to hteo da uzmem kad sam uzimao internet u novembru.
Интернет пакети могу да се узму без уговорне обавезе, минимално коришћење је 30 дана па то може да ти одговара. Једино што има додатни трошак прикључне таксе.
Иначе не верујем да би у случају који си описао платио само ту разлику, по томе онај ко не узме попуст може кад оће да оде, што није логично. Убациће већ они ту додатне трошкове типа поменути сетап и неку већу цену за уговор без обавезе. А можда саберу и све појединачне услуге по најнеповољнијем ценовнику.

sbb.png
 
Ponovo, ja kada sam u novembru uzimao nije bila mogucnost uzimanja internet paketa bez ugovorne obaveze, ako moze sad, uzecu ili cu pitvrditi da u slucaju selidbe moze raskid bez penala.
 
To je onda bio prepaid internet gde SBB nudi jadne brzine za isti novac za koji Duo/Trio paketi dobijaju 60+ Mbps.

Solesoslav@
Postojala je varijant prepaid, postpaid i UO, odnosno kako se sada zovu ti paketi duo/trio. Ako se uzme prepaid vodis racuna da placas na 30 dana (ne mesec za mesec) da ne bi biloo iskljucenja, ako se ide kao postpaid dobija se redovan racun na adresi i nema bojazni od iskljucenja ako zakasnis sa uplatom. Mislim da mozes ako hoces svaki mesec da menjas status prepaid<>postpaid samo da najavis pre obracunskog perioda. Ovo je dobro ako neko vreme neces da budes na adresi (par meseci) prebacis na prepaid i ne placas nista, oprema stoji kod tebe svo vreme dok se ne razduzis ako to zelis.
Mana je sto te osakacuju sa brzinom, placas isto a imas mnogo, mnogo... manju brzinu.

E sada, da li su to ukinuli ili ne, ne znam.
 
Ne znam za sada ali uvek je moglo uzeti bez UO samo sto nemas nikakvih popusta, ali su paketu u fulu...
 
Не сећам се да су икада пакети могли да се узму без УО (не рачунам кад истекну па се наставе) док је за соло интернет дуго било оних осакаћених брзина у припејд и постпејд облику.

Ово што сам поставио коју поруку раније је из званичног ценовника и мислим да се појавило са ЕОН понудама.
 
Tako je, ali postoji sansa da se preselim u inostranstvo ili u mesto u Srbiji koje nema sbb.

Ako odes u mesto gde nema sbb mozes da raskines ugovor bez problema, samo moras platiti razliku u ceni ako si dobio neku akciju u startu.
Ako odes u inostranstvo onda te boli uvo... ;-)
 
Samo mali info za ovo preseljenje gde nema sbb mreze... Moj burazer je otisao u mesto gde nema sbb a pre toga imao njihov paket ,jesu raskinuli ugovor ali je morao da uzme total tv start paket na 2 god kao svojevrsnu zamenu za to sto je imao paket kod njih,,,Eto,to znam sigurno ne znam da li je kod svakog tako ali kod mog brata je takav slucaj...
 
Moze li neko ko se razume da mi kaze da li vide neke probleme u ovim jacinama signala ili sl?

https://i.imgur.com/beUQhG3.png

Desava mi se da net na trenutke radi bas kilavo... Tj desavaju se nasumicni prekidi... Sve pukne, net, telefon, i TV (na eon boxu-u) ako se gleda nesto premotano ili video klub. Live TV uvek radi (on ne ide preko modema/gejtvera). Kad se prekid desi to traje svega par minuta ali ume se ponavlja sto bas smara, pogotovu uvece. Zvao sam dva puta podrsku, neke parametre su kao menjali i dosuse bolje je nego sto je bilo, ali nije problem u potpunosti resen.

Pre nego sto sam presao na EON (i doneli mi CGA2121) imao sam godinama Cisco gejtver i nikada nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Od januarskog računa bi trebalo da ide poskupljenje? Pitam jer mi je upravo stigao račun za januar isti kao i do sada.
 
Meni račun isti.
Mi koji imamo neki ugovor na cenkanje izgleda nismo pogođeni poskupljenjem [emoji3]
Ili će nam na kraju sve obračunati da se sada ne potresamo i da se ne cenkamo ponovo [emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dakle nek mi neko objasni kako ovo i da li moze...
Povecali su cenu samo starim paketima, to nikad nisu radili, cena se podizala kad su podizali osnovnu pretplatu, pa se cena svima podizala jednako.
Sad su poskupeli samo stari paketi za 130 din, iako se osnovna pretplata nije menjala, pri tome to nigde ne pise na sajtu niti ima u cenovniku.
Da li to smeju tako proizvoljno da rade?
Necu im iz inata preci na nove pakete pa makar na kraju bili jeftiniji od starih, ovo stvarno nema smisla...

Sad je Duo Net Gold 3429 din, umesto 3299 din...

Edit:
Nasao sam, lopine sve stare poskupeli, bez da smo ista dobili, kolikoooo me nervirajuuuu...
https://sbb.rs/Binary/20677/Promena...rcijalnoj-ponudi-objavljen-01.12.2018-SBB.pdf
 
Poslednja izmena:
Nama su poskupeli 140 dinara i ako imamo garantovano 6 meseci stara cena zbog prelaska na EON sa trio golda
 
Verovatno si imao šest meseci garantovanu cenu starog paketa (takođe poskupeo).
 
Dakle nek mi neko objasni kako ovo i da li moze...
Povecali su cenu samo starim paketima, to nikad nisu radili, cena se podizala kad su podizali osnovnu pretplatu, pa se cena svima podizala jednako.
Sad su poskupeli samo stari paketi za 130 din, iako se osnovna pretplata nije menjala, pri tome to nigde ne pise na sajtu niti ima u cenovniku.
Da li to smeju tako proizvoljno da rade?
Necu im iz inata preci na nove pakete pa makar na kraju bili jeftiniji od starih, ovo stvarno nema smisla...

Sad je Duo Net Gold 3429 din, umesto 3299 din...

Edit:
Nasao sam, lopine sve stare poskupeli, bez da smo ista dobili, kolikoooo me nervirajuuuu...
https://sbb.rs/Binary/20677/Promena...rcijalnoj-ponudi-objavljen-01.12.2018-SBB.pdf
Oni mogu da povećaju ali time krše ugovor koji ste potpisali, zato su najavili poskupljenje ranije i dali rok do 31.12.2018. da raskinete ugovor bez ikakvih penala ako se ne slažete sa poskupljenjem, ako ne podnesete zahtev za raskid do 31.12.2018. onda znači da prihvatate nove uslove.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Oni mogu da povećaju ali time krše ugovor koji ste potpisali, zato su najavili poskupljenje ranije i dali rok do 31.12.2018. da raskinete ugovor bez ikakvih penala ako se ne slažete sa poskupljenjem, ako ne podnesete zahtev za raskid do 31.12.2018. onda znači da prihvatate nove uslove.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Ja razumem da postoje zaludni ljudi pa cackaju po njihovom sajtu i onda nabasaju na najavljeno poskupljenje ali nisu svi ljudi takvi. To sto su oni napisali,,, ali kome su to dostavili ??????? meni nisu a ja dobija racun-e na mail i u nijednom racunu a imam ih tri razlicita nisam nikakvo obavestenje dobio. A ti i dalje opradavaj njihovo **mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*sko* objasnjenje. @dEXE kako si ti dosao do ovog pdf-a bili bi zanimljivo da nam kazes..
 
Poslednja izmena:
Ja razumem da postoje zaludni ljudi pa cackaju po njihovom sajtu i onda nabasaju na najavljeno poskupljenje ali nisu svi ljudi takvi. To sto su oni napisali,,, ali kome su to dostavili ??????? meni nisu a ja dobija racun-e na mail i u nijednom racunu a imam ih tri razlicita nisam nikakvo obavestenje dobio. A ti i dalje opradavaj njihovo **mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*sko* objasnjenje. @dEXE kako si ti dosao do ovog pdf-a bili bi zanimljivo da nam kazes..
Na računu je najavljeno poskupljenje.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno