Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dva - tri dana i biće max brzina :)
Nisam do sada video ovaj STB?


Registruj se tu www.mojsbb.rs i imaćeš sve informacije :)
 
Poslednja izmena:
Meni su danas pre koji sat doneli opremu, tačno pet dana od podnošenja zahteva u Kralja Petra, što je pohvalno. Dobio sam EPC3928S, videćemo kako će da se ponaša. Od risivera sam dobio kaže tehničar najnoviji model, ovaj PDS3241 http://www.cisco.com/c/dam/en/us/td/docs/video/at_home/Set-Tops/PDS/Online_pdfs/78-100120-01B0.pdf . Reče mi lik da neću imati punu brzinu neko vreme, posle nekog vremena će da mi se poveća na 60 megabita koliko treba da bude. Trenutno je ovakva situacija:



Htedoh da probam i kako radi D3 GO, ali mi je potreban ID korisnika, verovatno to mogu da zovem korisnički servis i da pitam, da ne čekam račun na kom postoji taj podatak. Za sad sam zadovoljan kako rade kanali, slično je iskustvo kao kad sam testirao D3i, što je u suštini ista stvar samo preko ADSL-a. Opet me malo buni što odmah nije puna brzina, jer sam čitao da neko dobije i preko deklarisane brzine prvih nekoliko dana, ali ako je lik rekao da je to normalno pri priključenju, onda je tako, valjda me nije lagao :)
Kako radi taj novi, da li se pregreva, koči? Pošto ovi koje su dosad delili ne valjaju.
 
Pa za par sati koliko sam ga imam radi lepo, ali javiću kakva je situacija posle nekoliko dana ako se pojave neki problemi.

@Danilo

Znači svima je tako pri priključenju, hvala na informaciji :)

edit:

Ne mogu da se registrujem tu jer ne mogu da popunim polje ID korisnika (podatak sa računa) pošto ne znam koji je, neće mi stići račun još neko vreme.
 
Poslednja izmena:
Da, par dana tako i onda ide max download /upload...
Imaš sve na mojsbb.rs linku :)



Kako radi taj novi, da li se pregreva, koči? Pošto ovi koje su dosad delili ne valjaju.

Pre će biti da je do softvera, a ne do risivera pa se zato i čudim što opet nove kupuju :)
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se registrujem tu jer ne mogu da popunim polje ID korisnika (podatak sa računa) pošto ne znam koji je, neće mi stići račun još neko vreme.

I ja sam pre par dana uzeo SBB. Nisam znao za nalog na mojsbb tako da sada kada sam to procitao ovde bacio sam se u potragu za tim ID-jem i prema broju cifara i obliku sa starog racuna od gazde sam shvatio da taj ID imamo na Nalogu za RAD :)

Uzmi Nalog za rad i ispod SBB logo-a ima broj ugovora, zatim barkod i ispod njega broj kupca. To je ID. Ja sam se sada uspesno registrovao na portal.

Uzdravlje ;)

Edit: Evo iz portala koliko je trajao aktivacioni paket kod mene. Meni je jos bilo bolje jer sam uzeo 25/2 a aktivacioni je uvek 50.
aktivacija.PNG
 
Poslednja izmena:
Moze li da se koristi d3go ako nemam net preko sbb-a ? Imam kablovsku njihovu, i nekad sam koristio i njihov net.
Ako moze, jel dovoljno samo da aktiviram uslugu preko moj sbb ili mora da se zove korisnicki ?
 
Uzmi Nalog za rad i ispod SBB logo-a ima broj ugovora, zatim barkod i ispod njega broj kupca. To je ID. Ja sam se sada uspesno registrovao na portal.

Uzdravlje ;)

Ja sam sada gledao i nisam dobio nalog za rad.

Dobio sam:

1. Ugovor br. ... o zasnivanju pretplatničkog odnosa,
2. Aneks ugovora o zasnivanju pretplatničkog odnosa,
3. Opšti uslovi,
4. Akcijski cenovnik,
5. Potvrda / izveštaj o izboru paketa / priključenju pretplatnika.

Edit: našao pod brojem 5.
 
Poslednja izmena:
Moze li da se koristi d3go ako nemam net preko sbb-a ? Imam kablovsku njihovu, i nekad sam koristio i njihov net.
Ako moze, jel dovoljno samo da aktiviram uslugu preko moj sbb ili mora da se zove korisnicki ?

Moze, ali ne mogu svi kanali da se gledaju.
 
Активациона брзина је 50/2 и то добију и они са најмањим и са највећим пакетом. После пар дана активирају онај који је по уговору. Мало глупо јер је боље да је активациони пакет већи од иницијалног да се корисник навуче и лакше одлучи за већи али ... слабо ко у СББ има кликере.

Овај пријемник је или лоше одабран или спремају неку новину. Пошто нема два утп порта (један за будућу употребу у мрежи, други за повезивање слејв пријемника) а за овај пише да иде у локалну мрежу, можда планирају да прекину са варијантом мастер-слејв и да се више пријемника повеже на рутер/свич што би било добро и укинуло би ограничење од 1+1.
 
Зато и кажем да не знам о чему се ради али ако Телеком свичем решава питање више СТБ-ова, можда је неко из СББ-а успео да се распита и да сазна да и они могу слично. Зашто не ако многи хоће више пријемника а код њих то ипак не утиче на остали саобраћај ... а и узимали би више пара што је код њих углавном пресудно. Таман ће да реше ово а ја ћу одавно да будем код другог провајдера. ;)
 
Moze, ali ne mogu svi kanali da se gledaju.

Drugar ima Trio paket kod sbb-a. Znam da jedan pretplatnik ima pravo na 3 uredjaja da aktivira d3go uslugu. Pa sam mislio da se ogrebem od njega, on nema nista protiv jer ga d3go ne zanima.
Posto sam ja na Telekomu, mogao bih da koristim d3go aplikaciju na tabletu ali samo neke kanale (jel se zna koje?) a za to mi treba samo njegov username i pass, jel tako ?
 
Drugar ima Trio paket kod sbb-a. Znam da jedan pretplatnik ima pravo na 3 uredjaja da aktivira d3go uslugu. Pa sam mislio da se ogrebem od njega, on nema nista protiv jer ga d3go ne zanima.
Posto sam ja na Telekomu, mogao bih da koristim d3go aplikaciju na tabletu ali samo neke kanale (jel se zna koje?) a za to mi treba samo njegov username i pass, jel tako ?
Da, dovoljni su ti njegovi podaci za login i to je to.
Ne znam tacno za kanale, nisam detaljno testirao, a informaciju o tome nisam nasao na njihovom sajtu. Uglavnom ne rade HD kanali i tako jos neki kanali, bez posebnog pravila. Najbolje da testiras, pa ces videti.
 
Pre nekoliko dana sam dobio slejv stb uređaj i mogu kažem da bolje radi od v2.0 koji sam koristio 2 godine. Rekli su mi da više nema v2.0 i da se sad daje ovaj novi v3.0 ali da je gori od pređašnjeg.
 
Ja sam sada gledao i nisam dobio nalog za rad.

Dobio sam:

1. Ugovor br. ... o zasnivanju pretplatničkog odnosa,
2. Aneks ugovora o zasnivanju pretplatničkog odnosa,
3. Opšti uslovi,
4. Akcijski cenovnik,
5. Potvrda / izveštaj o izboru paketa / priključenju pretplatnika.

Edit: našao pod brojem 5.

Ja nisam našao taj broj kupca... Ne vidim ništa slično na ovom listu Potvrda / izveštaj o izboru paketa / priključenju pretplatnika. Može mala pomoć.
 
POTVRDA / IZVEŠTAJ

O IZBORU PAKETA / PRIKLJUČENJU PRETPLATNIKA

na osnovu naloga* za rad br. ____________________

Šta ti piše na liniji, da li ima deset brojeva?

Ako ima trebalo bi da je to, ja još nisam pokušao pošto trebam da otvorim Sbb mail nalog a nikako celi dan da smislim korisničkoi :p
 
Nije to to, probao sam, to je broj naloga za rad, a nalog za rad nisam dobio.
 
Nisam ni ja. Ništa, onda čekaj prvu uplatnicu ili ih zvrcni, možda ti kažu preko fona, nov sam ne znam ni ja, valjda radi podrška preko subote /nedelje...
 
Da, dovoljni su ti njegovi podaci za login i to je to.
Ne znam tacno za kanale, nisam detaljno testirao, a informaciju o tome nisam nasao na njihovom sajtu. Uglavnom ne rade HD kanali i tako jos neki kanali, bez posebnog pravila. Najbolje da testiras, pa ces videti.

Resio. Zahvaljujem :)
 
POTVRDA / IZVEŠTAJ

O IZBORU PAKETA / PRIKLJUČENJU PRETPLATNIKA

na osnovu naloga* za rad br. ____________________

Šta ti piše na liniji, da li ima deset brojeva?

Ako ima trebalo bi da je to, ja još nisam pokušao pošto trebam da otvorim Sbb mail nalog a nikako celi dan da smislim korisničkoi :p

Ima 10 brojeva ali nije to taj broj. Ja pravi ID imam samo na nalogu za rad.
 
Drugar ima Trio paket kod sbb-a. Znam da jedan pretplatnik ima pravo na 3 uredjaja da aktivira d3go uslugu. Pa sam mislio da se ogrebem od njega, on nema nista protiv jer ga d3go ne zanima.
Posto sam ja na Telekomu, mogao bih da koristim d3go aplikaciju na tabletu ali samo neke kanale (jel se zna koje?) a za to mi treba samo njegov username i pass, jel tako ?
Не раде спорт клуб канали, неки фокс и доста ХД канала док остало углавном ради. Само да знаш, другарови подаци такође служе за логовање на његову СББ страницу, одатле може да се мења пакет, додају пакети и брзине, подешавају мејлови ... па ти лепо "учини" другару и промени му пакет у ХД максимум, повећај брзину колико може (све ће он то да плати), успут керирај неки мејл налог ... кад је другар широке руке.
 
Obratiti se za ID broj direktno njima i trebalo bi da izađu u susret. Ja sam to učinio preko njihovog foruma i odmah sam dobio ID broj.
Btw. ako imate 5.0-5.0.2 android na vašim uređajima slobodno ne morate da žurite sa ID jer svakako na njima nećete moći da gledate D3Go pošto im je aplikacija crap i radi samo do KK!!!
 
sta je klub zona? Koristim gold vec jako dugo, ali nikada se nisam interesovao za dodatne opcije.
filmovi u video klubu se naplacuju, a o klub zoni ne vidim nikakav info
 
Не раде спорт клуб канали, неки фокс и доста ХД канала док остало углавном ради. Само да знаш, другарови подаци такође служе за логовање на његову СББ страницу, одатле може да се мења пакет, додају пакети и брзине, подешавају мејлови ... па ти лепо "учини" другару и промени му пакет у ХД максимум, повећај брзину колико може (све ће он то да плати), успут керирај неки мејл налог ... кад је другар широке руке.

Treba biti covek.
;)
 
Zvao sam da pitam šta je sa svim kanalima, i rekli su mi da ja nisam dobio Cinemax, nego HBO i filmove (koji su mi beskorisni još više).
 
Imam problem da uredjajima koji su povezani preko wifi-a, naime nemam full brzinu na njima (imam 40mbps) a na wifi uredjajima oko pola toga. Mislim da sam negde video resenje za ovo, ali sada ne mogu da nadjem. Moze neka pomoc?

imam samo onaj njihov ruter bez wifi-ja (posto mi je pravio problem sa mobilnim uredjajima onaj njihov wifi) i tp link ruter (54mbps)
 
Promeni kanal ako je na tvom guzva.
To mozes proveriti s wi fi analyzer aplikacijom.
 
Imam problem da uredjajima koji su povezani preko wifi-a, naime nemam full brzinu na njima (imam 40mbps) a na wifi uredjajima oko pola toga. Mislim da sam negde video resenje za ovo, ali sada ne mogu da nadjem. Moze neka pomoc?

imam samo onaj njihov ruter bez wifi-ja (posto mi je pravio problem sa mobilnim uredjajima onaj njihov wifi) i tp link ruter (54mbps)

Moraš umesto tog rutera da staviš neki ruter n standarda da bi imao bolje brzine.
Ja imao sličan problem sa WiFi adapterom koji je bio g standarda (do 54 Mbps) a brzina mi je išla do 40 Mbps - čim sam stavio novi adapter n standarda brzina je otišla na 57-58 Mbps. Verovatno je i kod tebe sličan problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno