Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@spaad

Ma iskusni su, nema šta :) To je ta fora kad ubediš sebe, u fazonu ako plaćam 3000 neka plaćam i 3700, neću umreti za 700 kinti više. Minimum toliko se potroši za has sa devojkom kad se izađe napolje za jedno veče, šta da se sad tu ciganišem. Mislim tako može da se razmišlja i za odluku između Gold Extra i Gold Premium, tu jeste malo veća razlika, ali je i 100 mega 100 mega :D

Sad kad malo bolje razmislim, ko bi rekao da ćemo u 2014-oj u Srbiji imati 100 megabita internet, a da nije po nekoj astronomskoj ceni :) Sećam se valjda 2005-e kad sam uzeo 256kbps kod Sezampro-a, to je bilo nekih 1300 dinara ako se dobro sećam i bio fazon "kako ovo leti u odnosu na dialup" :d Nego izlazim ja malopre ispred u ulaz, i vidim kod komšije prekoputa ispred vrata na limu lepo piše SBB, a ja se početkom meseca raspitujem da li ovde ima tehničkih mogućnosti za SBB ili ne, skroz mi je promaklo.
 

Prilozi

  • IMG_20141222_200820[1].jpg
    IMG_20141222_200820[1].jpg
    707.9 KB · Pregleda: 266
Pa ako ima kod komšije, može i kod tebe.
Pričamo o istoj zgradi? Samo provuku kabl iz tog ormarića.
 
Poslednja izmena:
Ma nisi me skapirao. Imam i ja svoj ormarić ispred vrata, istina na kome nema oznake, ali početkom meseca kad sam se useljavao da sam slučajno bacio pogled tamo, ne bih se pitao u narednih nedelju dana od tad koja li je kablovska u zgradi. Tad mi je i bilo glupo da salećem nepoznate komšije da ih pitam koji je provajder, pa sam tad strepio da nije slučajno PoštaNet, neko me je uplašio na temi da su oni ovde u Skojevskom :)

edit:

Nego, sto i komoda su mi se bukvalno u nekoliko milimetara uklopili od jednog kraja zida do drugi, od lajsne do lajsne tačnije, kao da sam ih pravio za ovaj stan. Od priključka do stola je ostalo ovoliko:

img20141222213152s.jpg


To je nešto više od santimetar ipo. Mogu ja da izvučem sto i sve to da oni lepo tu nameste kabl, nego se plašim da mi ne zafali prostora jer neznam koliko je debeo priključak sa onom plastikom. Mada, ona može i da se skine u najgorem slučaju, pa dok je uključen ne bi trebao da štrči više od santimetar, zar ne?
 

Prilozi

  • IMG_20141222_214507[1].jpg
    IMG_20141222_214507[1].jpg
    1 MB · Pregleda: 208
Poslednja izmena:
Čuo sam sad sledeće:
Zovu iz SBB, pitaju čoveka da li imate taj, taj i taj kanal?

-Imam, ali internet ne radi.

Mi vas zovemo jer pokušavamo potpuno da vas isključimo, ali imamo softverski problem i ne možemo.

Mislim stvarno...
 


Danas sam dobio EPC3928 iako su mi rekli da ću dobiti 3212. Nema veze, ako bude problema javljam, rekli su mi takođe da ću dva meseca imati sve kanale.

Konektovao sam se preko kabla pošto neće da se konektuje bežično. Bežično piše mreža, unesem lozinku piše konektovan, jačina signala 100% ali neće da otvori ni jednu stranicu.
 


Danas sam dobio EPC3928 iako su mi rekli da ću dobiti 3212. Nema veze, ako bude problema javljam, rekli su mi takođe da ću dva meseca imati sve kanale.

Konektovao sam se preko kabla pošto neće da se konektuje bežično. Bežično piše mreža, unesem lozinku piše konektovan, jačina signala 100% ali neće da otvori ni jednu stranicu.

Jesi mozda na wifi otvarao portove ranije pa su ostala ta podesavanja,pa ih koristi sa tim ruterom,a onda bude problema.Proveri u adapter settings tamo
 
Može da bude, sada sam probao net preko Smart TV-a i radi normalno jedino sa lapa ne može da otvori.
 
Знам да ови из СББ-а имају пар додатних подешавања (која се разликују од онога што је уобичајено) али не могу да се сетим детаља. Зато ево како је код мене:

WPS:
Disable

Radio Settings:
B/G/N Mixed (ово мењај према компу или мобилном), Wide channel (па бирај најмање оптерећен, код мене је 8)

QoS:
WMM Support Enable
No ACK Disable
 
Prekjuce potpisao, poslepodne mi uveli kablovsku. Posao je trajao deset minuta ako i toliko, kod novih zgrada to je jednostavno. Nema kanalica i razvlacenja kablova po coskovima, samo mi otvori onaj ukrasni poklopac, nastavio mi kabl na postojeci unutra - zbog manjeg prostora do stola kao sto sam pomenuo - dovede do televizora i to je to.

Skenirao sam kanale i dobio rezultat u attachmentu. Znam da je vecina skremblovana, pojedini nasi nisu. Ne znam zasto je nasao samo 66 analogna kanala, ali analogne necu ni gledati kad mi donesu risiver i prikljuce net, kako rece za 3, 4 dana.

Mala zamerka na tehnicara - skroz mi je strokavim majstorskim rukama uprljao zid oko maske za kablovsku i telefon pa cu morati taj deo ponovo da prekrecim... Nije ni tako velika steta, jer imam jos par zaprljanih mesta da predjem, od drugih majstora i generalne nepaznje po stanu...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1419446491904.jpg
    uploadfromtaptalk1419446491904.jpg
    736.8 KB · Pregleda: 264
Poslednja izmena:
Priznaj Gizmo da si samo hteo da se pohvališ slikom kakav imaš stan. :p
 
Ma da, sta se vidi u tom odsjaju :D Ajde da imam i cime da se hvalim, nego garsonjericom :)

Kada budem doveo u red, pohvalicu se kako to dolikuje u "Kakva je vasa soba" temi, barem deo sa stolom za komp i za TV, necu kuhinju i kupatilo da vam slikam :d
 
Sve se vidi iz te refleksije, kao u CSI. [emoji14]
 
Iš spameri jedni :D

Nego makiacaveki, kada budeš popravio WiFi, javi kakav je signal na tom EPC3928, ako je isti kao što ljudi pričaju za EPC3925 onda samo možemo da plačemo :( Ja ću verovatno isto to dobiti.
 
Jeste isti koliko znam.
Zato ja imam EPC3208, koji su hteli da mi uzmu inače, i ruter iz profila. I kako ko ovde se žali na taj 39xx, tako sam ja srećniji što nemam taj problem.
 
Poslednja izmena:
Da da i ja imam 3208 i tako pevušim :d lepo svoj Cisco ruter i glava ne boli.
 
Meni su pre neki dan zamenili EPC3925 sa EPC3928. Ista je jačina signala. Nisam primetio neku razliku.
 
Koliko je los ovaj ruter 3928.. Kao da su ih "kupili" na deponiji nekoj jbt.
Naime ruter se sam od sebe restartuje 2 puta na 24h ,i dok se opet sve vrati na normalu moram da cekam 2,3min..
Da li da ih zovem i trazim zamenu ?
 
Poslednja izmena:
Nego makiacaveki, kada budeš popravio WiFi, javi kakav je signal na tom EPC3928, ako je isti kao što ljudi pričaju za EPC3925 onda samo možemo da plačemo :( Ja ću verovatno isto to dobiti.

Probao sam na razdaljini od nekih 7 metara sa laptopa i jedan zid je samo delio lap i ruter i mogu reći da je signal baš baš loš, pored rutera 100% jačina, u drugoj sobi od 50-70%. Meni nije toliko bitan wifi, bitno mi je zbog NAS-a da je gigabitni ruter (na Telekomu sam imao 10/100) i da ima više portova (računar, NAS, Smart TV i ostao je još jedan).

Za sada radi propisno, nema restartovanja, pištanja ili sličnih anomalija, izgleda da sam dobio dobar primerak.
 
Ma nema svađe, podnesi sada taman da ti donesu novi do kraja januara :p
 
Sto je najgore posto sam i fiksni prebacio kod njih i on mi vise ne radi nego sto radi :)
 
I ja sam uzeo trio ali još nisam ni jedan broj okrenuo od kako sam se prebacio tako da ni ne znam da li radi. Neka stoji fiksi, moram da budem malo retro :)
 
HG kod SBB-a je za WIFI muka.Loš domet(katastrofa) i mnogo problema.Tražite 3208 i kupite ruter!Sto puta spominjano i argumentovano na forumu.Ja kroz 3 zida imam signal na 4 crte ,na 20m!Nema restarta,fon radi,4x android, 2x lan,2x wifi!U isto vreme(po nekad i više android uređaja)Za kućnu upotrebu ste rešili sve probleme.Ako čekate na njih, onda nikad neće raditi kako vama odgovara.
 
Poslednja izmena:
Pazi, meni ovaj par dana radi kako treba. Ja kada sam dolazio nudili su da izaberem između 3928 i 3212 (što je isto kao i 3208) i ja sam odabrao 3212. Usput sam prevalio brdo foruma kako bih izabrao neki fin gigabitni AC ruter. Kada su mi doneli, doneli su 3928 i rekli su da nema 3212. Prihvatio sam jer nisam imao drugog izbora (već sam se odjavio sa Telekoma). Za sada radi normalno i nemam problema sa konekcijom, kao ni sa TV-om. Neko je pričao da je sporo menjanje kanala i da treba 10 sekundi da se prebaci kanal unapred a da je još veća muka vraćanje kanala. Ja takvih problema nemam i potrebno je isto kao na Telekomu oko 3 sekunde da se prebaci kanal bilo unapred ili unazad. Download ide maksimalnom brzinom, nikakvo pucanje veze, pištanje itd. ali kao što sam napomenuo imam Sbb sam par dana tako da je moje iskustvo sa ovim operaterom jako tanko, ali za sada sve radi kako treba.
 
Ja koristim 3928 tacno nedelju dana. S obzirom da net uglavnom koristim od 18-23h recimo, nisam primetio nikakva pucanja, restartovanja ili nesto slicno. Wifi radi dobro, ali s obzirom da je jednoiposoban stan ne moze imati problema. Moguce da u kucnoj varijanti ovaj uredjaj nebi radio posao, ali meni je sve super za sada :) Download i upload u punoj snazi :)
 
Meni su danas pre koji sat doneli opremu, tačno pet dana od podnošenja zahteva u Kralja Petra, što je pohvalno. Dobio sam EPC3928S, videćemo kako će da se ponaša. Od risivera sam dobio kaže tehničar najnoviji model, ovaj PDS3241 http://www.cisco.com/c/dam/en/us/td/docs/video/at_home/Set-Tops/PDS/Online_pdfs/78-100120-01B0.pdf . Reče mi lik da neću imati punu brzinu neko vreme, posle nekog vremena će da mi se poveća na 60 megabita koliko treba da bude. Trenutno je ovakva situacija:



Htedoh da probam i kako radi D3 GO, ali mi je potreban ID korisnika, verovatno to mogu da zovem korisnički servis i da pitam, da ne čekam račun na kom postoji taj podatak. Za sad sam zadovoljan kako rade kanali, slično je iskustvo kao kad sam testirao D3i, što je u suštini ista stvar samo preko ADSL-a. Opet me malo buni što odmah nije puna brzina, jer sam čitao da neko dobije i preko deklarisane brzine prvih nekoliko dana, ali ako je lik rekao da je to normalno pri priključenju, onda je tako, valjda me nije lagao :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno