Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

izbacuje dosta tu gresku i kod mene na drugom pc-u gde je xp.. pojma nemam sta je u pitanju :/
 
Ne znam iz kog razloga ali sveze instaliran win 7 64 bit i 6 Mb down. i posle 20-ak sec kad se slika popravi...kao da ima malo seckanja...da li se nekom isto desava? Konfiguracija je dosta jaka naravno pa me zato cudi...
 
Nesto se mislim sada. Potrebno je samo da ukucam korisnicko ime i pass da bih mogao da gledam. Sta me sprecava da podelim svim svojim prijateljima moju uslugu?
Pominjali su da ce biti omoguceno samo na 3 uredjaja koristiti, ali ne vidim nacin zastite za pc. Bas je i fora da mogu sa bilo kog kompa da gledam, a ako to ne mogu zbog ogranicenja onda cela prica pada u vodu. Znam da je generalna ideja koristiti na mobilnim uredjajima.

Koliko sam razumeo, usluga ce moci da se koristi samo sa SBB neta. E sad, videcemo za ogranicenje po uredjajima kako ce funkcionisati, mozda se salje neki ID racunara kada se prvi put logujes. Ili ce to uvesti nakon promo perioda. Jos uvek se ceka apk za android platformu pa cemo da vidimo. I naravno, da prodje i taj promo period, pa cemo videti. Bolja je ponuda od WebTV svakako, samo sto ja iskreno sebe ne vidim kako placam za tu uslugu, pogotovo ne pod ugovornom obavezom, ako ne mogu istu da koristim npr. kad odem u SM gde nema SBB-a. Njihov WiFi je jos nedovoljno rasiren i uglavnom ga ima po Beogradu, da bi ova usluga imala istinsku siroku primenu. Ja to vidim samo za koriscenje kod kuce i to eventualno ako bi neko sa kim zivis ili ti je u poseti da gleda nesto drugo na TV-u. U suprotnom, em je mali broj kanala i slaba raznovrsnost, em je poprilicno ogranicena mogucnost koriscenja usluge.
 
Poslednja izmena:
I ja sam razumeo da ce moci samo sa sbb mreze da se gleda, ali izgleda da je to samo za prvu prijavu usluge, a kasnije mozes sa bilo kog. Javio se neko u temi da mu radi i bez sbb neta.
 
Pa to je onda vec nesto. Taman idem u SM sledece nedelje, pa cu isprobati :D.
 
Samo pri registraciji je potreban SBB kabl, posle toga može bilo gde da se koristi. Probao na više lokacija.
 
Pošto ''stručnjaci'' iz sbb-a nisu mogli da nam objasne o čemu se radi i zašto se pojavljuje greška kod=8, evo ja ukratko da vam objasnim da neki antivirus programi blokiraju program i zato se pojavljuje greška. kod mene je konkretno bio nod antivirus. nakon što sam ga deinstalirao d3 go radi normalno. mislim da to rešenje nije baš pametno, ali drugačije ne može da se prati.
 
Ja imam ESET Smart Security, nije mi se pojavio taj problem. Mozda da probas da ga stavis u exceptions listu?
 
mene interesuje recimo da li ce se sa novim ubrzanjem mozda i slika malo popraviti... nije losa, ali recimo gledanje nekih utakmica i nije bas na zadovoljavajucem nivou.. i drugo, iako imam bas jaku masinu posle nekoliko minuta dogadja se stuttering slike pa mora restart i tako... i jos da javim da je izgleda potreban bar dual-core da bi to sve funkcionisalo ok... na single core masinama procesor umire
 
Dobio sam neki info da jos uvek rade na resavanju problema kao sto je dugotrajno cekanje na izostravanje slike, razne greske koje iskacu, seckanje streama itd. Dakle, vrlo dobro znaju nedostatke, ali ipak imaju u vidu da sve to otklone.

Sto se tice povecanja brzine, nece sa povecanjem biti bolja slika. Za gledanje na PCu su, koliko sam shvatio, namenili 2,5 Mbit za najbolji kvalitet. Dakle, to je, sto je.
 
Pojavila se aplikacija za android ali radi samo ukoliko niste root-ovali telefon.
 
Dve reci: OTA RootKeeper. Temp unroot i mozes da gledas D3 Go. Sve se obavlja na klik tastera, kada zavrsis, "restore root" i to je to.
 
Dajte apk ne mogu da skinem sa marketa, pise da je nekompatiblna na 8.9 tab-u...
 
Hmm bas lep interfejs, dodjem do dela gde treba da unesem PIN kod, ali posto na mojoj numerickoj tastaturi nemam enter, ne mogu da predjem na seldeci korak. Zar im je bilo toliko tesko da ubace next dugme?
 
Da li je neko ljubazan da bekapuje svoju D3 Go aplikaciju i okači apk na neki hosting, kako bih mogao da je instaliram, jer ne mogu direktno sa marketa.
 
Nema na cemu, preuzeo sam ideju sa komentara na marketu :).
 
Ja nikako da dobijem opciju temp unroot i u statusu stoji da telefon nije rootovan a jeste. Sve probah i nista.
 
Koliko sam shvatio, taj program ne funkcionise na svim telefonima jednako. Cak je i moj S2 isto naveden da verovatno nece raditi, ali radi. Zasto je to tako, ne znam, ali postoji jos nekoliko slicnih programa koji mogu da se koriste za istu stvar kao sto je Hide Root, pa cak i on nekima radi, nekima ne.
 
Poslednja izmena:
"Hide my root" radi
 
Ja imam apple tv2 i ne mogu da instaliram aplikaciju na njega, a trebalo bi da moze posto je i to ios.. Onda bi bio pun ugodjaj. Isto ima jos jedna zamerka..na ipad2 radi sve kako treba ali kad prebacim na airplay prikaze gresku na apple tv .. Nece da strimuje.
 
Skate kuplje kod Telenora i ja ga nisam rotovao, medjutim aplikacija 3d go nece da radi i prijavljuje da je telefon rotovan.Probano sa 3 aplikacije,ali bez uspeha:voodo OTA rootkeeper,Su Temporary remover,Temp root remover,ali bez uspeha.Znaci Tv guide vidim,kad izaberem program,dobijem poruku da aplikacija ne radi na rotovanim telefonima.Ima li jos neko ovakav problem i jos bitnije,da li ga je neko resio?
 
Javljao se cosmo na SBB forumu da ima identican problem, nema root na telefonu, ali mu prijavljuje isto sto i tebi. Mislim da ga nije resio...
 
jel ima neko informaciju kolika ce biti cena?
 
sacekaj jos 2 dana i videces :D
 
Skate kuplje kod Telenora i ja ga nisam rotovao, medjutim aplikacija 3d go nece da radi i prijavljuje da je telefon rotovan.Probano sa 3 aplikacije,ali bez uspeha:voodo OTA rootkeeper,Su Temporary remover,Temp root remover,ali bez uspeha.Znaci Tv guide vidim,kad izaberem program,dobijem poruku da aplikacija ne radi na rotovanim telefonima.Ima li jos neko ovakav problem i jos bitnije,da li ga je neko resio?

Ja sam malo prckao po telefonu i laicki mislim da je problem u sledecem. U folderu /BIN postoji fajl pod nazivom SU, zbog cega aplikacija 3d go misli da je aparat rootovan. Medjutim kako aparati nisu rotovan i SuperUser nije aktivan, ni programi za privremenij unroot ,kao ni mi manuelno, nemamo ovlascenja da taj fajl preimenujemo.Mozda je lek, da telefone stvarno rootujemo, pa bi onda mozda i programi za unroot odradili to sto se od njih icekuje?
 
Nazad
Vrh Dno