Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Uvece oko 23 sam primetio da.
 
Moze mala pomoc.
Zamenio sam tv i CA modul koji sam imao, ne pronalazi kanale. U starom tv-u je radio kako treba.
Koliko god sam ih molio da mi zamene CA modil, uvalili su mi Box, dok nisam licno bio kuci. Sve sa pricom mojima, kako bi dzabe doneli drugu karticu, ne bi radila bla, bla jer je problem ver do tv-a.
Ono sto sam skontao da je taj Echolite CA modul bio V1.2 a u spec.mog novog tv- pise da mora v1.3 ili noviji. Inace, CA modul drugog provajdera radi u ovom tv-u bez problema...znaci problem jeste do njihovog modula, a ne tv-a.
Moje pitanje glasi: Ako ja kupim bilo gde, o svom trosku, nov modul koji je 1.3v hoce li moci dekodirati kanale ili u samom modulu ima neki njihov kod?
Pretpostavljam da to tako ne moze, ali ajde da pitam.
Ne mogu da se raspravljam sa njima i molim za nesto sto sam platio, a jako me nervira ovaj box, 2 daljinska i sl.
Hvala unapred.
 
Moze mala pomoc.
Zamenio sam tv i CA modul koji sam imao, ne pronalazi kanale. U starom tv-u je radio kako treba.
Koliko god sam ih molio da mi zamene CA modil, uvalili su mi Box, dok nisam licno bio kuci. Sve sa pricom mojima, kako bi dzabe doneli drugu karticu, ne bi radila bla, bla jer je problem ver do tv-a.
Ono sto sam skontao da je taj Echolite CA modul bio V1.2 a u spec.mog novog tv- pise da mora v1.3 ili noviji. Inace, CA modul drugog provajdera radi u ovom tv-u bez problema...znaci problem jeste do njihovog modula, a ne tv-a.
Moje pitanje glasi: Ako ja kupim bilo gde, o svom trosku, nov modul koji je 1.3v hoce li moci dekodirati kanale ili u samom modulu ima neki njihov kod?
Pretpostavljam da to tako ne moze, ali ajde da pitam.
Ne mogu da se raspravljam sa njima i molim za nesto sto sam platio, a jako me nervira ovaj box, 2 daljinska i sl.
Hvala unapred.

CA Modul ne služi za pronalaženje već za otključavanje kanala na koje si se pretplatio.

Ukoliko uparuju samo broj smart kartice (što je svojevremeno jedan od drugih kabl. operatora radio) sa svojim sistemom, onda možeš da kupiš bilo koji CA modul za tu smart karticu. Ukoliko uparuju i broj uređaja (CA modula) i smart kartice onda nećeš moći. Ukoliko imaš više od 2 uređaja kod kuće, rotiraj im smart kartice unutra pa vidi šta će se desiti (da li će se otključati kanali).
 
Ne dobija se kartica uopste, vec samo prazan modul, tako da je verovatno varijanta sa uparivanjem samog CA modula, na moju zalost. Drugi CA modul nemam u kuci, a ljude koje znam da imaju, imaju identican kao sto je moj bio Echolite P/N: PRD
 
Ne dobija se kartica uopste, vec samo prazan modul, tako da je verovatno varijanta sa uparivanjem samog CA modula, na moju zalost. Drugi CA modul nemam u kuci, a ljude koje znam da imaju, imaju identican kao sto je moj bio Echolite P/N: PRD
Probaj da u podesavanjima promenis zemlju. Stavi npr Poljsku pa ponovo odradi pretragu. Ako je opet isto probaj sa jos neke 2 druge drzave.
 
Ne dobija se kartica uopste, vec samo prazan modul, tako da je verovatno varijanta sa uparivanjem samog CA modula, na moju zalost. Drugi CA modul nemam u kuci, a ljude koje znam da imaju, imaju identican kao sto je moj bio Echolite P/N: PRD
Onda je problematika jasna, bilo koji modul da kupiš neće otključati kanale jer su taj CA modul uparili sa svojim AUTH serverom koji otključava kanale. Jedino da naletiš na nekoga ko je korisnik/koristio usluge opmenutog provajdera pa taj modul nije ugašen kako treba ili je iz nekog razloga ostao aktivan.

Da li imaš mogućnosti da na bilo koji način "proizvedeš" grešku ili da li imaš sliku greške koju televizor izbaci kada ubaciš karticu koja je CI 1.2 standarda? Trebalo bi da su kompatibilni međusobno standardi (ako se ne varam, ako grešim neka me neko ispravi).
 
dobro pretpostavljas.
trebalo bi da kanale nadjes, barem spisak i da ti pise da su zakljucani ako je problem do modula.
moguce je da tv trazi CI+, pogledaj u opcijama CA na tv-u da li uopste vidi karticu.
proveri da je nisi naopako okrenuo (desava se), odnosno da je dobro utaknuta i utakni par puta, mozda prasnjav kontakt
 
Tv ispise da je detektovao CA modul,svaki put kada ga ubacim. Prilikom pretrage ne pronalazi nista od digitalnih kanala, niti radio stanica...nema cak ni spiska zakljucanih kanala.
Konkretno ne izbaciju nikakvu gresku, u opcijama CA modula se vidi marka (Echolite) i vrednosti koje su upisane, sve je kao ok, ali nista ne pronalazi.
Posto je tv LG 55LB560V, rekli su mi u SatTraktu da stavim kao zemlju Finsku ili Dansku, za LG Tv, medjutim nista ni tako. Onda su njihovi tehnicari izasli i nekih sat vremena pokusavali i nista.
Konstatovali da je do tv-a, a ja znam da je tv radio sa drugim modulom, drugog provajdera, do pre par dana kod drugara.
Nazalost, kada su mi ostavili box, modul su odneli i nemam mogucnost da uslikam nista u vezi njega.
Po SN broju na tom CA modulu sam nasao da je v1.2 a u spec. tv- a sam pronasao da je potreban v1.3 ili 1.4. Zato sam i postavio pitanje.
Nista, hvala vam na savetima, u svakom slucaju.
 
Nema to veze sa modulom, tv mora da pronadje DVB-C kanale. Probaj da rucno uneses parametre (frekvencija, symbol rate, qam).
To bi trebalo da radi i bez modula. Trebalo bi i da ima barem neki info kanal koji je otkljucan.
ima sigurno u uputstvu kao i na youtube.
mozda bi koristio 'fabricki reset'.
 
Tv ispise da je detektovao CA modul,svaki put kada ga ubacim. Prilikom pretrage ne pronalazi nista od digitalnih kanala, niti radio stanica...nema cak ni spiska zakljucanih kanala.
Konkretno ne izbaciju nikakvu gresku, u opcijama CA modula se vidi marka (Echolite) i vrednosti koje su upisane, sve je kao ok, ali nista ne pronalazi.
Posto je tv LG 55LB560V, rekli su mi u SatTraktu da stavim kao zemlju Finsku ili Dansku, za LG Tv, medjutim nista ni tako. Onda su njihovi tehnicari izasli i nekih sat vremena pokusavali i nista.
Konstatovali da je do tv-a, a ja znam da je tv radio sa drugim modulom, drugog provajdera, do pre par dana kod drugara.
Nazalost, kada su mi ostavili box, modul su odneli i nemam mogucnost da uslikam nista u vezi njega.
Po SN broju na tom CA modulu sam nasao da je v1.2 a u spec. tv- a sam pronasao da je potreban v1.3 ili 1.4. Zato sam i postavio pitanje.
Nista, hvala vam na savetima, u svakom slucaju.
Nema to veze sa modulom, tv mora da pronadje DVB-C kanale. Probaj da rucno uneses parametre (frekvencija, symbol rate, qam).
To bi trebalo da radi i bez modula. Trebalo bi i da ima barem neki info kanal koji je otkljucan.
ima sigurno u uputstvu kao i na youtube.
mozda bi koristio 'fabricki reset'.
Kao što je orange47 napisao, CAM module ne služi da pronađe kanale na TV prijemniku već da otključa iste.

Zemlja koja je uvek bila magična (i koja je na LG-u bila prva za DVB-C tehnologiju da prikaže kabl opciju) je Nemačka. Na philipsu je bila Finska recimo.

Moj ti je savet da ubaciš coax kabl direktno u TV prijemnik, promeniš zemlju pretrage na Nemačku, kada ti ponudi opciju pretrage da odabereš "KABL", a ne "ANTENA" (to je bilo zbunjujuće korisnicima na LG-ovima ranije) i da pustiš da pretraži kanale.
 
Kao što je orange47 napisao, CAM module ne služi da pronađe kanale na TV prijemniku već da otključa iste.

Zemlja koja je uvek bila magična (i koja je na LG-u bila prva za DVB-C tehnologiju da prikaže kabl opciju) je Nemačka. Na philipsu je bila Finska recimo.

Moj ti je savet da ubaciš coax kabl direktno u TV prijemnik, promeniš zemlju pretrage na Nemačku, kada ti ponudi opciju pretrage da odabereš "KABL", a ne "ANTENA" (to je bilo zbunjujuće korisnicima na LG-ovima ranije) i da pustiš da pretraži kanale.Slucaj kada

Kao što je orange47 napisao, CAM module ne služi da pronađe kanale na TV prijemniku već da otključa iste.

Zemlja koja je uvek bila magična (i koja je na LG-u bila prva za DVB-C tehnologiju da prikaže kabl opciju) je Nemačka. Na philipsu je bila Finska recimo.

Moj ti je savet da ubaciš coax kabl direktno u TV prijemnik, promeniš zemlju pretrage na Nemačku, kada ti ponudi opciju pretrage da odabereš "KABL", a ne "ANTENA" (to je bilo zbunjujuće korisnicima na LG-ovima ranije) i da pustiš da pretraži kanale.
Secam se kad je komsija uzeo TV i isto tako nece da mu nadje kanale, a on umesto da spoji koaksijalac na antenski ulaz u TV prikljucio na satelitski ulaz... Bezazlena stvar, al eto i to bude...
 
Probao sam i fabricki reset.
Pronadje on par tih info i kojekakvih uzasnih pod 'analog channel'
Dogital chanel 0
Digital radio 0
Ne prikazuje digitalne kao zakljucane, vec ih jednostavno nema.
Kako sa modulom, tako i bez njega.
Prilikom pretrage uvek je izabran bio source Cable a ne Antena. Coax je 100% bio prikljucen na antenski ulaz, ne na satelit.
Mozda nisam lepo naglasio, da samo digitalne ne pronalazi.
Kao sto sam napomenuo, cak i da sam ja nesto pogresno radio, a mislim da nisam, njihovi tehnicari bi valjda znali sta i kako da prikljuce.
Sada vise nemam mogucnost da probam sa Nemackom u podesavanjima, jer su mi odneli modul i ostavili box.
Zato sam pitao, ima li smisla da ja kupim jedan modul negde.
Oni guraju te box-eve, ver zato jer su jeftiniji, daju svakome, imao tv CI slot ili ne. Jedino ko se zesce pobuni, dobije modul. Ja sam ga imao, u starom tv- je radio, ovde ne radi i ocigledno ih ne zanima. Da je drugacije, imali bi kod sebe bar jedan CA za probu, a ne samo box.
 
Probao sam i fabricki reset.
Pronadje on par tih info i kojekakvih uzasnih pod 'analog channel'
Dogital chanel 0
Digital radio 0
Ne prikazuje digitalne kao zakljucane, vec ih jednostavno nema.
Kako sa modulom, tako i bez njega.
Prilikom pretrage uvek je izabran bio source Cable a ne Antena. Coax je 100% bio prikljucen na antenski ulaz, ne na satelit.
Mozda nisam lepo naglasio, da samo digitalne ne pronalazi.
Kao sto sam napomenuo, cak i da sam ja nesto pogresno radio, a mislim da nisam, njihovi tehnicari bi valjda znali sta i kako da prikljuce.
Sada vise nemam mogucnost da probam sa Nemackom u podesavanjima, jer su mi odneli modul i ostavili box.
Zato sam pitao, ima li smisla da ja kupim jedan modul negde.
Oni guraju te box-eve, ver zato jer su jeftiniji, daju svakome, imao tv CI slot ili ne. Jedino ko se zesce pobuni, dobije modul. Ja sam ga imao, u starom tv- je radio, ovde ne radi i ocigledno ih ne zanima. Da je drugacije, imali bi kod sebe bar jedan CA za probu, a ne samo box.
Modul ti ne pronalazi kanale, on ih samo odkodira da TV moze da prikaze sliku. Da li su probali manuelnu pretragu, odredjen opseg gde im se nalaze kanali? Da ti nije mozda slabiji signal od 75%? Mozda je slabiji signal dovoljan za STB, ali ne i za TV. Da li je TV uopste za Evropsko trziste?
 
Nisu probali manuelno, samo zavrteli par puta automatski, sa razlicitim podesavanjima zemlje, a pre toga proverili da li su ostali parametri dobro podeseni. Ne znam kolika je bila jacina signala na ovom tv-u, na starom je 97, to imam uslikano.
Tv sam kupio od poznanika, koji ga je pre dobrih par god kupio u madjarskoj. U podesavanjima zemlje tj. lokacije, moze se izabrati Srbija, kao i sve zemlje iz okruzenja sa komplet Eu zemljama i nista mimo toga. To bi valjda znacilo da jeste za Eu trziste.
Ne ide mi u glavu, da je covek predamnom izvadio svoj modul iz tv-a, ja doneo tv kuci i kod mene nece sa mojim 😄
Izgleda da cu ipak morati da se naviknem na box i dva daljinska.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221201_180321_Gallery.jpg
    Screenshot_20221201_180321_Gallery.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 75
A zar ne treba kod prebacivanja modula da se trazi od ST da resetuje CAM modul? Ja koliko se secam to sam vise puta vec bio trazio kod ubacivanja modula u nov tv.
 
Probao sam i fabricki reset.
Pronadje on par tih info i kojekakvih uzasnih pod 'analog channel'
Dogital chanel 0
Digital radio 0
Ne prikazuje digitalne kao zakljucane, vec ih jednostavno nema.
Kako sa modulom, tako i bez njega.
Prilikom pretrage uvek je izabran bio source Cable a ne Antena. Coax je 100% bio prikljucen na antenski ulaz, ne na satelit.
Mozda nisam lepo naglasio, da samo digitalne ne pronalazi.
Kao sto sam napomenuo, cak i da sam ja nesto pogresno radio, a mislim da nisam, njihovi tehnicari bi valjda znali sta i kako da prikljuce.
Sada vise nemam mogucnost da probam sa Nemackom u podesavanjima, jer su mi odneli modul i ostavili box.
Zato sam pitao, ima li smisla da ja kupim jedan modul negde.
Oni guraju te box-eve, ver zato jer su jeftiniji, daju svakome, imao tv CI slot ili ne. Jedino ko se zesce pobuni, dobije modul. Ja sam ga imao, u starom tv- je radio, ovde ne radi i ocigledno ih ne zanima. Da je drugacije, imali bi kod sebe bar jedan CA za probu, a ne samo box.
Ja i dalje mislim da TV ovde radi pretragu po opsegu "T2" za digitalnu (odvojena su podešavanja digitalnog i analognog opsega kod LG-a, barem je tako bilo u nekim verzijama software-a). Možeš li nam uslikati izgled ekrana pre pretrage, ali baš sve korake? Možeš okačiti ovde ili poslati na PM kako god je tebi lakše.

Još jednom da naglasim/o CAM modul ne služi da pronađe digitalne kanale. On je pretplata na određeni sadržaj, a kanali će se samo otključati ili zaključati sa njim (u zavisnosti od pretplate).

A zar ne treba kod prebacivanja modula da se trazi od ST da resetuje CAM modul? Ja koliko se secam to sam vise puta vec bio trazio kod ubacivanja modula u nov tv.

Čovek ne može da pronađe digitalne kanale, to nema nikakve veze sa resetom CAM modula odnosno pretplate da bi pretražio kanale.
 
Evo slika.
Dodje ovako do 100% i pronadje Cable DTV 0 i Cable Radio 0
Pod Cable Tv nadje neke info kanale i osnovnih sa uzasnim kvalitetom slike.
Ovde je konkrerno Nemacka bila izabrana za Lokaciju
 

Prilozi

  • 20221202_183322.jpg
    20221202_183322.jpg
    297.8 KB · Pregleda: 48
  • 20221202_183127.jpg
    20221202_183127.jpg
    276.9 KB · Pregleda: 34
  • 20221202_183143.jpg
    20221202_183143.jpg
    305.2 KB · Pregleda: 29
  • 20221202_183418.jpg
    20221202_183418.jpg
    279.3 KB · Pregleda: 31
  • 20221202_183441.jpg
    20221202_183441.jpg
    278.7 KB · Pregleda: 29
  • 20221202_183504.jpg
    20221202_183504.jpg
    311.1 KB · Pregleda: 31
  • 20221202_183523.jpg
    20221202_183523.jpg
    300.7 KB · Pregleda: 52
pretrazuje samo od 338 do 466 MHz, prosiri opseg.
 
Još uvek nema kada se produži ugovor da ide neka pogodnost?

I da li je realno da su par ovih novih kanala zaključali na TV MIX + za 60din/mes
 
Još uvek nema kada se produži ugovor da ide neka pogodnost?

I da li je realno da su par ovih novih kanala zaključali na TV MIX + za 60din/mes
Ako si postojeci korisnik mozda da ti daju mesec dva nekog popusta. Fokus im je da dobiju nove korisnike pa njima daju lepe popuste... Klasika kao kod svih..
 
da li neko zna šifru za mercusys ruter na stcable?
 

^^​

password of the MERCUSYS Wireless Router?

There is no default login password for MERCUSYS Wireless Router. When you login to the management page of the router for the first time, it will ask you to create a login password. If you have forgot the login password you’ve created, there is no way to find it. You need reset it to factory default and configure it as a new one.
 

Prilozi

  • viber_image_2022-12-22_12-55-11-495.jpg
    viber_image_2022-12-22_12-55-11-495.jpg
    139.6 KB · Pregleda: 36
Još uvek nema kada se produži ugovor da ide neka pogodnost?

I da li je realno da su par ovih novih kanala zaključali na TV MIX + za 60din/mes

Ne znam kako je sada ali ja sam za produženje ugovora u septembru dobio 9 meseci 50% od cene iako sam stari korisnik.
Naravno da je realno da su zaključali jer su tako odlučili da svi novi kanali ulaze u tv mix (30 din) a premijum kanali idu i mix+ paket (60 din)..pa ko hoće da doplati. Ja sve kanale imam u paketu pa ne znam koji tačno kanali pripadaju kom paketu..
Evo slika.
Dodje ovako do 100% i pronadje Cable DTV 0 i Cable Radio 0
Pod Cable Tv nadje neke info kanale i osnovnih sa uzasnim kvalitetom slike.
Ovde je konkrerno Nemacka bila izabrana za Lokaciju

Potrebno je uraditi fabrički reset tv-a i onda izabrati region SRBIJA a jezik može koji želiš.
Prilikom skeniranja postaviti da skenira od 122000 Hz do 858000 Hz, skuvati kafu pa polagano... :coffee:
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je sada ali ja sam za produženje ugovora u septembru dobio 9 meseci 50% od cene iako sam stari korisnik.
Naravno da je realno da su zaključali jer su tako odlučili da svi novi kanali ulaze u tv mix (30 din) a premijum kanali idu i mix+ paket (60 din)..pa ko hoće da doplati. Ja sve kanale imam u paketu pa ne znam koji tačno kanali pripadaju kom paketu..


Potrebno je uraditi fabrički reset tv-a i onda izabrati region SRBIJA a jezik može koji želiš.
Prilikom skeniranja postaviti da skenira od 122000 Hz do 858000 Hz, skuvati kafu pa polagano... :coffee:
6 meseci -1500din. Rekla je u poslovnici da je sad i dobro za Novu godinu jer obično bude samo 2 meseca za postojeće korisnike. Možda je do opštine.. :unsure:
 
Verovatno od opštine do opštine, ili iz stomaka i trenutnog raspoloženja službenog lica u poslovnici... :rolleyes:
Ja sam u avgustu dobio 3 meseca 50% kao postojeći korisnik.
 
Vec dva dana pokusavam da se prijavim na hbo max preko operatera, ali kad ukucam kod on meni ispise..Ups, izgleda da informacije o nalogu nisu u potpunosti tačne. Pokušajte ponovo kasnije.Jel mozda problem sto se nisam odma prijavio kad sam napravio ugovor pre 9 meseci, pa mozda je istekla aktivacija
 
Nazad
Vrh Dno