Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Presao i ja na optiku u kanc (80/20 - radi besprekorno), u stanu (1000/300). U stanu na speedtestu daje rezultate 930/300 sto mislim da je odlicno, moj wifi router vec ne zna da isprati navedenu brzinu tako da ce morati neki ax da padne. Torrenti ne iskoriscavaju punu brzinu, ali jos nisam probao sa nekog ftp-a da skinem neki file da vidim, da li se onda koristi puna brzina. IP adresa je Madjarska.

Majstori su bili izuzetno korektni i fini, vrlo sam zadovoljan instalacijom.

Sve u svemu izuzetno lepo iskustvo za sada.
 
Presao i ja na optiku u kanc (80/20 - radi besprekorno), u stanu (1000/300). U stanu na speedtestu daje rezultate 930/300 sto mislim da je odlicno, moj wifi router vec ne zna da isprati navedenu brzinu tako da ce morati neki ax da padne. Torrenti ne iskoriscavaju punu brzinu, ali jos nisam probao sa nekog ftp-a da skinem neki file da vidim, da li se onda koristi puna brzina. IP adresa je Madjarska.

Majstori su bili izuzetno korektni i fini, vrlo sam zadovoljan instalacijom.

Sve u svemu izuzetno lepo iskustvo za sada.
Kako ide Mađarska IP adresa?
 
Iz nekog razloga IP adrese koje dobijaju korisnici optike se vode u Mađarskoj. Recimo HBO GO nisi mogao da koristiš.....ali ga više nema i ponekad ima i benefita kad ti je "adresa" u EU.
Verovatno će vremenom da srede.

Što se tiče interneta, nema prekida i sve je OK. Međutim, na torrentima ne uspevam da izvučem više od 40 MB download, u teoriji bi trebalo 1 Gbit tj oko 120 MB ali bio bi zadovoljan i sa recimo 80 MB.
Nije da je sad to nešto od velike važnosti, ali kad je 1 Gbit neka bude 1 Gbit.
Playstation 5 ume da skida punom brzinom, to vidim na routeru.
Shield izmeri punu brzinu, ali je ping 27ms (verovatno neki dalji server za merenje)
Speedtest.net meri jako šaroliko, sa komšijskim serverima ponekad samo 90 Mbit upload od teorijskih 300.

Neka iskustva u ovih mesec dana korišćenja.
 
Ja sam na optici pa dobijam naš IP, svuda uredno vidi da sam iz RS.
185.90.x.x
 
Problem je sto torrent uglavnom upisuje random (ne sequential) podatke. Pa moze da bude i tu deo problema. Ja sa mog NAS-a, sa jednog diska (bez raid-a) citam oko 2Gbps, odnosno preko 200MB/s (povezan je na 2.5Gbps mrezu), ali random upis, je vec problem sa 50MB/s. Nemam tolko brz net, ali imam nacin da testiram.
 
Da, slažem se da može biti i takav tehnički problem.

Probaću na desktop mašini gde je m2 ssd, pa da vidimo.
 
Od kada su promenili ip, ne rade mi torenti i ne mogu pristupiti odredjenim sajtovima.. nice..
 
Meni od danas na HBO max ništa neće da pusti. Na vip internetu radi normalno.
Nije optika.
 
Isto i kod mene, samo vrti....
Nešto je do Sat trakt-a očigledno
 
‘Globalni problem’ kako kazu. Ne otvaraju se sve stranice.
 
Reseno koliko vidim.
 
Sat Trakt u Subotici (i okolini) ima nove pakete, npr. 1 Gbps / 300 Mbps + TV + tel + HBO Max košta 4290 dinara mesečno. https://su.stcable.tv/paketi/
Meni su čak izašli u susret, dopustili su da pređem sa skupljeg paketa koji je koštao 4490 dinara na ovaj novi od 4290, a imam još godinu i po dana do isteka ugovorne obaveze.
 
Meni nisu dozvolili da pređem sa postojećeg paketa na taj fiber paket jer sam već pod ugovorenom obavezom.
 
I ja sam presao sa postojeceg paketa, bez problema sa smanjenim brojem meseci popusta.
 
Pao je gigabitni internet i prvo merenje (wi-fi) na laptopu je dalo rezultate na slici.
Ima li neko objasnjenje?

giga.PNG
 
Menjaj server na kojem meris.

Ovo su vec ozbiljne brzine, pa ce svaki dati drasticno druge rezultate. Najbolje je u praksi kad skidas nesto pa vidis realno koliko izvuces.

PS prelep rezultat za upload na WI FI !
 
Menjaj server na kojem meris.

Ovo su vec ozbiljne brzine, pa ce svaki dati drasticno druge rezultate. Najbolje je u praksi kad skidas nesto pa vidis realno koliko izvuces.

PS prelep rezultat za upload na WI FI !
I to sam probao, i najvise 50Mbps sam 'izvukao'.
 
U kojim ulicama ima u Bečeju gigabitni net?Na sajtu nemaju nikakve informacije.
 
Glavna, Jovana Popovica, Sever Djurkic naselje.
@ilicz77 jel mozes da probas kabl? Posto mozes imati problem i sa wiif. Meni a wifi (ac) izvlaci 385/288, a na kablu 950/300
 
Film od 780MB skinut za otprilike 2min sa prosecnom brzinom od 5.5MBps ... to je taman tih 50-60Mbps ...:mad:
 
Wifi
3F67F783-56F8-4E8B-B1A7-B1A846A5DD85.png

Lan:
1652292388611.jpeg
 
Probao sam i sa Serbia BroadBand serverom isti rezultati. Nesto ne valja kod tebe. Pozovi ih nazad.
 
Koju brzinu očekuješ na WiFi-ju? :)

Koji ruter koristiš / imaš li neku sliku podešavanja mreže za WiFi?
Zar ne treba da bdue veca od ove koja mi je trenutno (za Wi fi).??
Aj, wi fi manje vise, a sta je sa kablovskom vezom? Jel su ovo realne brzine za 1Gbps mrezu?

Nisam cackao po podesenjima rutera, mogu poslati screenshot...ako mislis da je mozda tu problem... NTU-RG-1421G -WAC Eltex

 
Zar ne treba da bdue veca od ove koja mi je trenutno (za Wi fi).??
Aj, wi fi manje vise, a sta je sa kablovskom vezom? Jel su ovo realne brzine za 1Gbps mrezu?

Nisam cackao po podesenjima rutera, mogu poslati screenshot...ako mislis da je mozda tu problem... NTU-RG-1421G -WAC Eltex

Brzina WiFi konekcije zavisi od mnogo faktora, između ostalog i od etra koji je sve više i više zagađen.

Brzina skidanja filma zavisi od brzine servera / torrenta sa kojeg skidaš, ne znači da će ako imaš paket od 1Gbps to zapravo i biti ka svim sajtovima (u većini slučajeva neće).

Nisam video koliko dobijaš žično (ili sam propustio pa ti se unapred izvinjavam), a koji paket imaš.

Mogao bi da okačiš neku sliku WiFi podešavanja na ruteru da vidimo da li ima prostora za neku dodatnu prekonfiguraciju.
 
Nazad
Vrh Dno