Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Ne bi trebalo da to bude problem, ali nazovi pa pitaj ST.
 
Novi sajt, novi paketi, potencijalno nove brzine interneta u tim novim paketima, ali samo gde je to moguće???!
A nigde ne stoji gde je to stvarno moguće ili kada će biti.
Novi paketi su skuplji, obogaćeni video nadzorom (neznam kome to treba) a stari se više i ne spominju.
 
HG-323dac ulogovao sam se od njihove optike ali nigde ne vidim da forwardujem port jel moguce da nema?
ne bi da radim bridge ali i tu moram od njih dobiti podesavanja
 
Ako neko zna admin lozinku nek javi, ja imam user/stcable samo nemam za admin, kontam da tamo mozda ima za port stelovanje
 
Ja do sad nikad nisam cuo da ima vise usera na ONT/Modem/Ruter-u.
A inace, sto ti treba port forwarding?
Vec dva dana pokusavam da se prijavim na hbo max preko operatera, ali kad ukucam kod on meni ispise..Ups, izgleda da informacije o nalogu nisu u potpunosti tačne. Pokušajte ponovo kasnije.Jel mozda problem sto se nisam odma prijavio kad sam napravio ugovor pre 9 meseci, pa mozda je istekla aktivacija
Mozda.
Slobodno pozovi call centar, 18900, ili +381244155155
Ne znam kako je sada ali ja sam za produženje ugovora u septembru dobio 9 meseci 50% od cene iako sam stari korisnik.
Naravno da je realno da su zaključali jer su tako odlučili da svi novi kanali ulaze u tv mix (30 din) a premijum kanali idu i mix+ paket (60 din)..pa ko hoće da doplati. Ja sve kanale imam u paketu pa ne znam koji tačno kanali pripadaju kom paketu..


Potrebno je uraditi fabrički reset tv-a i onda izabrati region SRBIJA a jezik može koji želiš.
Prilikom skeniranja postaviti da skenira od 122000 Hz do 858000 Hz, skuvati kafu pa polagano... :coffee:
Digitale su od 290 MHz, pa [obicno] do 564 MHz.
 
Poslednja izmena:
Iz nekog razloga IP adrese koje dobijaju korisnici optike se vode u Mađarskoj. Recimo HBO GO nisi mogao da koristiš.....ali ga više nema i ponekad ima i benefita kad ti je "adresa" u EU.
Verovatno će vremenom da srede.

Što se tiče interneta, nema prekida i sve je OK. Međutim, na torrentima ne uspevam da izvučem više od 40 MB download, u teoriji bi trebalo 1 Gbit tj oko 120 MB ali bio bi zadovoljan i sa recimo 80 MB.
Nije da je sad to nešto od velike važnosti, ali kad je 1 Gbit neka bude 1 Gbit.
Playstation 5 ume da skida punom brzinom, to vidim na routeru.
Shield izmeri punu brzinu, ali je ping 27ms (verovatno neki dalji server za merenje)
Speedtest.net meri jako šaroliko, sa komšijskim serverima ponekad samo 90 Mbit upload od teorijskih 300.

Neka iskustva u ovih mesec dana korišćenja.
Na torentima [I tako na vecini sajtova], ne moze se uvek izvuci taj gbps.
Sto?
Kod torenta jednostavno [nekad] nema dovoljno seedera, pa nema od kuda da dobijes taj gbps.
A sajtovi nekad stave limit na download, sto je opet razumnjivo.
Po meni ovaj paket od gbit download je bezpotreban, ali upload od 300 je super, pa se to nekome isplati....
Ali opet, ako ti treba tih 300 mbps za torent, ona opet imas problema, jer retko ces ti nacis nekog na preuzme sa tom brzinom.
Ako imas puno torenta, onda mozes da iskoristis brzinu, ali samo ako imas brz hardver za to [Mislim ovde na HDD/SDD]
Ja licno imam 300/150 paket, i retko kad mi torent iskoristi to [upload].
Bilo bi super da daju paket od 300/300, ili nesto sl.
 
Ukoliko imate problem sa pojedinim kanalima uradite ponovno pretraživanje svih kanala na tv-u.
U Nedelju su radili neko ažuriranje.
 
Ako nekog zanima kako da dobije ST TV IPTV aplikaciju koju oni koriste na njihovom smart boxu i želi da instalira na svoj android TV da gleda kanale bez njihovog boxa i kablovske neka mi se javi.
 
Pošto nema nigde na internetu i niko ne zna kako doći do aplikacije moram da naplatim nije besplatno ja tražim 500 din i dajem Vam apk
 
Reklame su zabranjene na forumu.
 
Danas stigla optika i kod mene. Lepo radi, mada ovaj Eltex NTU-RG-5421G se dosta greje i wifi deo nije bas sjajan. Hteo bih da fiksiram neke IP adrese na osnovu MAC-a. Zna li neko user i pass za ovaj uredjaj?

Edit:
Uspeo sam. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Dobar dan. Da li neko ima listu kanala? Hvala
 
Koristim StCable preko četiri godine, i imam samo reči hvale za njih. Optika od 1gbit preko etherneta izvlači i do 950mbit, na Wifi upola od toga. Za svo ovo vreme jednom sam imao problem da sam izgubio konekciju, prijavio kvar uveče oko 20h, ujutru oko pola 9 su ljudi došli, zamenili šta je bilo problem. Mislim da nemaju nikakvu konkurenciju što se manjih mesta u Srbiji tiče, i nadam se da se nikad neće prodati jednom od dva rivala.

Elem, pre nekog vremena sam putovao van države, i bio frustriran što nisam mogao da gledam jedan bitan fudbalski meč na STTV, pa mi je tada pala na pamet ideja da napravim sam svoj VPN. Bez obzira na dinamičku IP adresu (ako se ne varam) izgleda da se ona već skoro mesec dana nije promenila (proveravam bar jednom nedeljno). Nisam baš upućen u administraciju mreža, ali mi je ovo bilo prilično interesantno. Uspeo sam na Raspberry PI da instaliram PiVPN (za koji sam iščitao da je prilično bezbedan), i sve radi kako treba, ali ovde stvar postaje zanimljiva. Kada se nakačite na VPN, možete da gledate kanale ISKLJUČIVO kada koristite WiFI, ali ako koristite LTE, bez obzira što ste sada u njihovoj mreži to nije moguće. Ne bih uopšte da zalazim u to koliko je apsurdno da su kanali gledljivi samo u njihovoj mreži na prvom mestu, jer to rade i svi ostali operateri. Dakle, ja da bih gledao kanale u pokretu (npr. u kancelariji, prevozu itd), moram da budem kod kuće? Sa tim sam se pomirio, ali kao programeru mi je neverovatno da u aplikaciji proveravaju način na koji ste konektovani, a ne ISP. Da stvar bude luđa, gledati STTV preko browsera mobilnog telefona nije moguće (bar ne na iPhoneu), a kada se podeli Yetell-ov hotspot i upali VPN na Mac-u, kanali rade. Poslednji update je aplikacija dobila pre dve godine, i trenutno je u verziji 1.8, pa je očigledno da je niko ne održava.
 
Bez obzira na dinamičku IP adresu (ako se ne varam) izgleda da se ona već skoro mesec dana nije promenila (proveravam bar jednom nedeljno).
Ja sam 5 i po godina njihov korisnik na optici, i dan danas imam taj isti IP koji sam dobio prvi dan, a nikad se nisam prijavio za statičku adresu.
 
Obaveze...
Pa nista specijalno, sve radi besprekorno. Cekam da vidim hoce doci do zamene rutera i da li se placa ili da kupujem ja onaj koji ja zelim posto na WiFi izvlacim oko 200/200 preko njihovog ONT-a. Dok na kablu u proseku izvlaci oko 940/250 sto mi je skroz ok.
IP adresa mi se promenila i ne upada mi pod STCABLE opseg, te ne mogu da koristim onu njihovu STTV televiziju. Medjutim ima nekih drugih benefita zbog toga o kojima ne bih javno pisao da ih ne bih izgubio :)
 
Ima li neko ima informacije da li će se u dogledno vreme optika proširiti i u ostale delove grada ili su zadovoljni sa ovih par ulica koje su pokrili.
Malo je komično nuditi pakete sa optikom a pokrivenost grada nije ni 10 posto.
 
Mislim da je najbolje da ih pitas, koliko vidim konstantno se otvaraju nove ulice.
 
Da li se jos nekom desava u poslednje vreme da s'vremena na vreme nestane slika i pise kodiran kanal i posle par sekundi se vrati slika. Desava se i na otkljucanim i zakljucanim kanalima. Koaksijalac direktno u TV i CL modul.
 
Dešavalo se meni.
Identično, s tim što je vremenom nestanak slike počinjao biti sve učestaliji, a interval bez slike sve duži i sve to bez nekog pravila. U početku sam pretpostavljao da je problem do provajdera. Međutim, taj problem se nije javljao na ostalim priključenim televizorima. Onda počinje sumnja na CI modul, pa na kvar samog tv-a...

F konektor.jpeg

Problem je pravio F konektor/utikač, kako god. Deluje robusno i kvalitetno, u suštini je teško sr...e. Prilikom brisanja prašine iza tv-a, bukvalno se raspao na dva dela. Navojni deo sa "kockicom" ostao na kablu, a cilindar sa iglicom u tv-u. Nakon zamene istog - voilà
Da sumiram, velika verovatnoća je da imaš negde problem sa kontaktom.
 
Dešavalo se meni.
Identično, s tim što je vremenom nestanak slike počinjao biti sve učestaliji, a interval bez slike sve duži i sve to bez nekog pravila. U početku sam pretpostavljao da je problem do provajdera. Međutim, taj problem se nije javljao na ostalim priključenim televizorima. Onda počinje sumnja na CI modul, pa na kvar samog tv-a...

Pogledajte prilog 414977

Problem je pravio F konektor/utikač, kako god. Deluje robusno i kvalitetno, u suštini je teško sr...e. Prilikom brisanja prašine iza tv-a, bukvalno se raspao na dva dela. Navojni deo sa "kockicom" ostao na kablu, a cilindar sa iglicom u tv-u. Nakon zamene istog - voilà
Da sumiram, velika verovatnoća je da imaš negde problem sa kontaktom.
Pratio sam jacinu signala i nisam primetio da mu se menja jacina, ali sve je moguce. Provericu u kakvom je stanju moj. Hvala ti na odg.
 
Meni se nedavno desilo da su kanali odjednom postali kodirani (naravno tih nekoliko FTA nisu). To se već jednom desilo ranije, pa su morali zameniti CI modul, ja ih ponovo zvao, oni došli, zamenili CI, kad ono neće ni dalje. Rešenje je bilo fabrički reset televizora, pa je i stari CI proradio. :O LG neki model, star možda godinu-dve.
 
Ljudi jel neko ima ruter g/epon onu 2ge+1pots+2wifi ne mogu nigde da nadjem sifru i user da se ulogujem na 192.168.1.1 ne znam ni koja je to marka 20 marki za ovo mi izlazi nista nece jebo ih dan i sve i ko im dade ovo ***** od rutera
 
Probaj - User: user
Sifra: admin
nije brate al user je admin posto kad stavim nesto drugo izadje invalid username a sa adminom onda samo password ne valja ja nmg da verujem da ne pise ko je pravio ruter ovo je strasno u zivotu nesto ovako kretenski nisam video a hitno mi treba a mrtvi madjari ne znaju nego tek sutra jer do 4 rade ovi sto znaju
 
nije brate al user je admin posto kad stavim nesto drugo izadje invalid username a sa adminom onda samo password ne valja ja nmg da verujem da ne pise ko je pravio ruter ovo je strasno u zivotu nesto ovako kretenski nisam video a hitno mi treba a mrtvi madjari ne znaju nego tek sutra jer do 4 rade ovi sto znaju
Probaj :
user
stcable
Oba sa malim pocetnim slovima
 
Ja bas imam lose iskustvo sa Sat Trakt-om, cigane se za protok i vec godinama unazad od 7-8 uvece do 11(nekad i duze) ne mozes igrati fps igre jer je net pretrpan i ping uzasan, konstantno varira izmedju 30-950 pinga. Ubacicu ispod neka merenja od pre neki dan.


Kroz period od nekoliko godina bas sam na lep nacin pokusavao da resim taj problem.
Reinstaliram windows na kompu, restartujem ruter na fabricko i stavim novu sifru. I sad evo 3 nedelje vec ih zovem i sve kulturica pricam sa njima i dzabe, ja ih pozovem uvece kad se to desava on pogleda tamo i vidi da ping ne valja i kazem im da se desava svako vece(naglasim uvece, ne preko dana) ,on ispise nalog, majstori dodju u 4 posle podne i kazu mi ne vidimo problem, i tako u krug.

Bukvalno prave majmuna od mene, a ne znam na kome da se istresem ovi jadni monteri nemaju veze sa tim. Placam preko 4000 mesecno paket, iz Backog Jarka sam gde jos nema optike i nece je biti jos godinama sigurno, a nema drugih opcija.

Tako da njih ne bi nikome preporucio.
 
Nazad
Vrh Dno