Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Za Samsung Health <> Google Fit sinhronizaciju koristim Health Sync.
Ma znam, koristim i ja za Garmin Connect i Samsung Health, nego sam rekao u smislu integracije, da na WearOS-u ne mora da se skida treca aplikacija jer tipa svake one aplikacije za setanje tipa The Conqueror, Nike running, Strava po difoltu podrzavaju Google Fit dok je Samsung Health na Tizenu bio odsecen od svega toga (bez Health Sync-a).
 
Smem li sa SGW4 u morsku vodu, na moru sam. Ili možda bolje ne? Hteo da pratim svoje parametre tokom plivanja. 😎
Ili da startujem Swimming excercise, i onda uključim Water mode koji zatvori otvore?
Hvala! ⛵

* *

Još jedno nevezano pitanje. Imam SGW4 LTE. I želim kao LTE da koristim, u Srbiji nijedan provajder neće da mi da isti broj na dva uređaja, što piše da je uslov. Ako mu stavim eSIM neke pripejd kartice onda ne dobijam ni pozive, ni notifikacije, ništa jer je - drugi broj.
Ako mu stavim samo internet eSIM kako da ga povežem sa WhatsApp, Telegram i Viber koje koristim?
Za šta onda realno mogu da koristim LTE verziju? Da upućujem pozove sa drugog broja? 😬
Mogu da instaliram WhatsApp za Wear OS i QR kodom da ga povežem kao slave za svoj mob. Šta sa svim drugim apps?

Nisam ništa instalirao od apps, sat već dovoljno laguje, nije smooth. Hardware jedva izdržava Wear OS, zamislite još sa WhatsApp stand-alone app, na primer.

Želim da nosim sat bez telefona, posebno na moru i da putem njega budem u kontaktu sa prijateljima koji su sa mnom, ali nismo svi skupa, svako je na svoju stranu.

Ljubazno molim za pomoć!
 
Poslednja izmena:
Smem li sa SGW4 u morsku vodu, na moru sam. Ili možda bolje ne? Hteo da pratim svoje parametre tokom plivanja. 😎
Ili da startujem Swimming excercise, i onda uključim Water mode koji zatvori otvore?
Hvala! ⛵
Smes, samo ga isperi u slatkoj vodi kad izadjes napolje.
Mislim ja sam ga skidao na moru, ipak je to slana voda. Otkud znam, da ne udje tipa u bezel negde so ili tako nesto. Jednom sam ga koristio samo, isprao posle u slatkoj vodi i sve bilo ok.
 
Mozes ga oprati posle obicnom vodom, ali ne vidim kako ces da pratis plivanje obzirom da si na otvorenom...eventualno ako tacno izmeris deonicu na kojoj plivas, uneses u sat i cepas levo desno.
 
Smem li sa SGW4 u morsku vodu, na moru sam. Ili možda bolje ne? Hteo da pratim svoje parametre tokom plivanja. 😎
Ili da startujem Swimming excercise, i onda uključim Water mode koji zatvori otvore?
Hvala! ⛵

* *

Još jedno nevezano pitanje. Imam SGW4 LTE. I želim kao LTE da koristim, u Srbiji nijedan provajder neće da mi da isti broj na dva uređaja, što piše da je uslov. Ako mu stavim eSIM neke pripejd kartice onda ne dobijam ni pozive, ni notifikacije, ništa jer je - drugi broj.
Ako mu stavim samo internet eSIM kako da ga povežem sa WhatsApp, Telegram i Viber koje koristim?
Za šta onda realno mogu da koristim LTE verziju? Da upućujem pozove sa drugog broja? 😬
Mogu da instaliram WhatsApp za Wear OS i QR kodom da ga povežem kao slave za svoj mob. Šta sa svim drugim apps?

Nisam ništa instalirao od apps, sat već dovoljno laguje, nije smooth. Hardware jedva izdržava Wear OS, zamislite još sa WhatsApp stand-alone app, na primer.

Želim da nosim sat bez telefona, posebno na moru i da putem njega budem u kontaktu sa prijateljima koji su sa mnom, ali nismo svi skupa, svako je na svoju stranu.

Ljubazno molim za pomoć!
Ovo za karticu i mene zanima posto sam gledao GW 6 Classic i postoje dve opcine BT koji se vezuje za fon i LTE koji je ne funkcionalan uredjaj totalno u Srbiji jer imamo samo po jednu karticu. Ne razumem sto ga operateri i prodaju uopste.
 
Pa spomenuše ljudi preusmeravanje poziva (najbolje da su u istoj mreži obe kartice)

Znam da nije isto kao da je isti broj.

A za ovo preusmeravanje poziva, zanima me kako funkcioniše kada ste u Romingu (da li naplaćuje ako eSIM na satu nema (a većina neće imati) opciju da ima besplatne pozive u toj stranoj zemlji) ?
 
Hvala za info za slanu vodu i LTE.
Mogu da preusmerim pozive sa telefona na sat. Ali to nije praktično. Čim dođem u hotel zgodnije mi je da primim pozive na telefonu, ne mogu neprekidno da uključujem i isključujem preusmeravanje, jer to nije jedan klik.
Ako zovem direktno sa sata ispisivanje se broj pripejd kartice koga god da zovem, niko ne zna da sam to ja. Ako je direktan poziv. I plaćam roaming cenu.

Na eSIM kartici imam internet, pa bih mogao da zovem društvo preko WhatsApp-a, za to moram da skinem WhatsApp za Wear OS, nisam skinuo bukvalno ni jednu aplikaciju jer i bez njih sat je ponekad spor i HW mu nije dovoljno jak za Wear OS, oseća se.

Sat sa eSIM/LTE je štap i kanap, posebno sa srpskim brojem u romingu. (Lično mišljenje koje možda nije tačno.)
Cela ideja bila je dok sam na moru da ne nosim mobilni sa sobom jer mi ne treba i da mi pametni sat bude mobilni telefon! Za kratke i brze dogovore, pisanje poruka koristeći speech to text. 👍🏼😏
 
Ne bih bio bas toliko optimistican.
Meni je Tizen bio vrhunski a i posle koliko godina je vise "baked", sto bi ameri rekli, nego WearOS.
Ne mozes da skines notifikaciju da ti telefon nije povezan, recimo ili airplane status. Watchfaces su bili daleko kvalitetniji nego ove gluposti na WearOS-u. Baterija nebo i zemlja.
Na Tizenu si mogao da stavis da ti notifikacije stizu i kad ne nosis sat, sto je recimo bilo korisno kad je telefon na punjacu u drugoj sobi a sat na punjacu pored tebe, jedan primer samo, na WearOSu toga nema.
Bukvalno je ista prica kao i sa telefonima, One UI-em i Pixelom.
Samsung je na sve mislio sa Tizenom.
Jedina, ali bukvalno jedina prednost WearOS-a jesu te cuvene 3rd party aplikacije koje su opet u vecini slucajeva beskorisne, jer ono, bas cu na satu da kuckam poruku na whatsappu.
Zapravo druga, verovatno bitnija stvar jeste health connect i sinhronizacija samsung healt-a sa google fit-om i ostalim aplikacijama.
Google fit opet 4 klase ispod S Health-a i da im je Google dao odresene ruke, sredili bi i health sinhronizaciju na Tizenu.
Dovoljno je što ima Google Pay da napravi dovoljnu razliku.
Takođe i kad instaliraš neku app na telefon lepo je da ponudi ako ima i app koja ide na sat.
Meni druge dve bitne su Home Assistant i Shelly, ali je izbor nemerljivo bolji.
 
Ovo za Shelly nisam znao, hvala. Da li može nekako da se na satu postavi kao tiles?
 
Ћао. Да не бих сад листао десетине страна, може помоћ. Тражим сат који мери крвни притисак, претежно ми је само за то највише потребан. Тешко могу наћи ишта нормално. За Huawei watch D кажу да је нетачан, ем га нема нигде. Галакси ми је једина опција засад. Какви су у том пољу и који модели нуде макар приближно тачно мерење, плус да раде у Србији? Хвала.
 
Zvanično Samsung i Srbiji ne radi što se tiče pririska i EKG, ali postoji rešenje da se zabrana zaobidje
 
Da. Gw5 pro kada kalibrišeš bude poprilično tačan, u okviru jeftinijih digitalnih merača.
 
Dovoljno je što ima Google Pay da napravi dovoljnu razliku.
Takođe i kad instaliraš neku app na telefon lepo je da ponudi ako ima i app koja ide na sat.
Meni druge dve bitne su Home Assistant i Shelly, ali je izbor nemerljivo bolji.
To su po meni sve sitnice i neki izolovani slučajevi nego što stvarno jeste bolje.
Na Garminu sam 2 puta iskoristio plaćanje preko sata i zaboravio na to.
Shvatam da je lakše i kad zaboraviš karticu ili ideš na trčanje i ne nosiš telefon i karticu pa kao kupiš satom nešto, ali budite realni.
99.99% ljudi ne ide bez telefona nigde, a plaćanje telefonom je mnogo lakše i praktičnije nego da se drndam na malom satu, kucam šifru i lomim ruku da dođem do terminala.
Onaj ko ne nosi telefon i trenira, verovatno koristi Garmin ili nešto drugo :D
Za ovo što nudi da se instalira odmah i na sat je zanimljivo ali opet, koliko ćeš koristiti aplikacije na satu, pored telefona?
Home assistant sam probao isto tri puta, jednostavno je sporo i nepraktično i uvek se hvatam za telefon da završim šta sam hteo.
Na Tizenu si recimo instant instalirao watch face sa galaxy store-a, za 3 sekunde se pojavi na satu, a ovde moraš da skidaš aplikaciju za telefon, pa iz te aplikacije da instaliraš na sat.
Ako koristiš sve te stvari, super.
Ja bih radije imao optimizovan softver sa više Samsungovih rešenja nego WearOS sa tim stvarima.
 
Shvatam da je lakše i kad zaboraviš karticu ili ideš na trčanje i ne nosiš telefon i karticu pa kao kupiš satom nešto, ali budite realni.
99.99% ljudi ne ide bez telefona nigde, a plaćanje telefonom je mnogo lakše i praktičnije nego da se drndam na malom satu, kucam šifru i lomim ruku da dođem do terminala.
Ovo je vrlo individualno.
Meni je mogucnost placanja bila jedna od najbitnijih funkcija zasto sam izabrao Samsung Watch.
Nosio ili ne telefon, placanje satom jeste prakticnije, barem meni, jer ne moram nista da vadim iz dzepova, torbe, ne moram da unosim PIN.
Dovoljno je pre ulaska u prodavnicu 'probuditi' sat, i samo placanje ide jako brzo.
Sad, naravno, ko telefon ne ispusta iz ruke, njemu je sve jedno, ali nisam jedan od njih, tako da mi je placanje satom bas leglo.
 
Classic 6 43mm verzija posle druzenja od par dana.Sa uparenim telefonom i konstantno ukljucenim always on prikazom baterija moze izdrzati dan.Ali ako mu se ugasi wi-fi,stavi na rucno mjerenje pulsa,onemoguci automatsko detektovanje vjezbi i ugasi lokacija :)
Licno mi pracenje sna nema nikakvog smisla ali mi nije jasno kako su zamislili to pracenje jer bi se telefon u slucaju da je sve popaljeno ugasio u toku spavanja :)
 

Prilozi

  • 20230816_192602.jpg
    20230816_192602.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 53
  • 20230816_192504.jpg
    20230816_192504.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 53
Zdravo. Razmišljam se da kupim neki smart galaxy watch do 15ak,20hiljada. Nalazim u toj ceni dobro ocuvan ili 6 meseci star sa garancijom galaxy watch 4 classic 46mm,mada vise 42 ali nadje se neki i 46. Kakva mu je baterija,koliko cesto punite? Ima li znacajne razlike izmedju 42 i 46? Koristio sam do skoro Samsung Gear S3. Verujem da mi je ovo veliki prelazak. Imam S23 Ultra ako nesto znaci.
Imate li neki savet za kupovinu?
 
Ako ti je baterija bitna, nategni se još koju hiljadu i uzmi 5 pro, tu je osetna razlika.
 
Potvrđujem za 42mm, kod mene sve popaljeno i dan završavam sa 20-30-40%, kako kad (u zavisnosti da li imam i neku dodatnu aktivnosti koja se meri, tipa šetnja, trčanje, bajs...) tako da mora na punjač svako veče.
 
5 pro ne bih jer mi se ne svidja što nema bezzel,bez njega mi nekako manje elegantan. Zadovoljan bih bio kad bih 46mm punio svaku drugu vece kao Gear S3.
 
Ne znam zasto ali meni se vise svidja dizajn obicnog gw 6 nego classica i gw5pro.
Nekako lepse lezi na ruci, i ono, pametan sat koji izgleda kao pametan sat, a ne classic i pro koji imitiraju obicne satove pa nisu ni jedno ni drugo.

Naravno, Garmin>>>Samsung-Apple ali je to neka druga tema :D
 
Svakako sve je stvar ukusa a o njima ne vredi raspravljati i najbolje je kad čovek nosi ono što se njemu sviđa a ne ono za šta zna da će se drugima sviđati.
 
pozdrav ljudi , može pomoć , poslednjih dan dva mi ne stižu obaveštenja na sat sa telefona , samo pozivi , sve je podešeno i povezano , ima li ko iskustva? HVALA GW5 običan
 
Restartuj i telefon i sat
Stavi sat na ruku i otkljucaj ga
Povezi sat i telefon breko Bluetooth-a, i pokreni Galaxy Wearable aplikaciju i prodji kroz podesavanja za notifikacije.
Proveri da nije 'Do Not Disturb' ukljucen
Nema razloga da ne radi, osim ako nije tako slucajno podeseno
 
Pozdrav, zamolio bih za pomoc. U Poljskoj sam na sluzbenom putu i sinoc je padala mala kisa. Od jutros sat (Galaxy Watch) ne reaguje, ima 63% ali nece da podigne sistem. Restartovao sam ga (reboot), krece da se ucita sqmsung galaxy watch i iskljuci se sam, nikad ne dodje do pocetnog ekrana sa koracima i vremenom.
Ima li mu spasa?
 
Probaj factory reset?
 
Pozdrav, zamolio bih za pomoc. U Poljskoj sam na sluzbenom putu i sinoc je padala mala kisa. Od jutros sat (Galaxy Watch) ne reaguje, ima 63% ali nece da podigne sistem. Restartovao sam ga (reboot), krece da se ucita sqmsung galaxy watch i iskljuci se sam, nikad ne dodje do pocetnog ekrana sa koracima i vremenom.
Ima li mu spasa?
Verovatno popustile zaštite posle par godina i prodrla voda negde. Ja sam imao takav slučaj sa gf pro, posle par dana sušenja i stajanja u pirinču je proradio...i dan danas radi drugarici što sam joj dao.
 
Stavio u pirinač, nadam se da ce da se povrati. Što je najgore, nije bio pljusak i sinoć normalno radio. Na punjacu mi blinka crvena lampica, video na netu da je to kao greska. Factory reset sa drzanjem oba dugmica back+dugmica za paljenje?
hvala.
 
Nazad
Vrh Dno