Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Ako bude ova cena za 6 classic 47mm kod ovlascenih prodavnica bice dobro, posto ce imati na kp ili ovde sa 2god garancije za manju cenu.
Prednost 6 classic- za pocetak rotacioni bazel, izgled, 47mm. Mane jedino baterija (osim ako se ispostavi da je novi procesor dosta stedljiviji) i sto nije titanium kao 5 pro.
 
Videcemo ali obecava za sada. Trebalo bi da bude dobra kupovina 47mm.
 
Ako bude ova cena za 6 classic 47mm kod ovlascenih prodavnica bice dobro, posto ce imati na kp ili ovde sa 2god garancije za manju cenu.
Prednost 6 classic- za pocetak rotacioni bazel, izgled, 47mm. Mane jedino baterija (osim ako se ispostavi da je novi procesor dosta stedljiviji) i sto nije titanium kao 5 pro.
Classic 47mm u pretprodaji kod ovlašćenih prodavaca je 55000 uz "poklon" Galaxy buds2.
 
Šteta ništa od Galaxy 6 Pro ove godine baš sam se zagrejao da ga uzmem LTE verziju
Ne sviđa mi touch na 5 Pro mnogo teško ubosti nešto
Bilo bi sjajno da naprave sat oblik kao Watch Ultra, daleko najbolji smartwatch, ali ne može naravno da radi na Andorid telefonima
Koje cene za Watch 5 ne verujem
To će za 2,3m na KP biti za 220-250 evra
 
Koliko bi mu baterija u proseku drzala, ovom 47mm, da li duze od 2 dana ?
 
Znaci da se ostaje na GW4 classic.
 
Nije sjajna baterija na GW4 Classic modelu. Sync mail-ova, trening, WiFi, ne daj Bože GPS i Gospodu se pomolimo za jedan dan.
 
Ja izguram dva dana, ugasim ga uvece 😂 jer ne mogu da spavam sa satom
 
Ova tema bi se bitno uprostila da se u prvoj poruci napiše kao FAQ:
Samsung Galaxy Watch, Apple Watch i Google Pixel Watch serije moraju da se pune svakoga dana (noći) kao i većina smartphone uređaja.
I to se neće promeniti - nikada. Ako naprave jaču bateriju samo će stanjiti sat (jer kupci to žele) i/ili dodati nove senzore i funkcije (jer konkurencija pritiska).

Fitness trackeri, navigatori, narukvice, custom OS proizvodi... još i mogu na nedelju dana, digitalni satovi mogu i na godinu-dve.
A ovo su minijaturizovani smartphone OS derivati kojima je nažalost i baterija srazmerno minijaturizovana.
Ako i izdrže par dana to samo traži da se dodatno razmišlja i proverava. A sa smartphone punjenjem smo se odavno pomirili... 🙄
 
Ova tema bi se bitno uprostila da se u prvoj poruci napiše kao FAQ:
Samsung Galaxy Watch, Apple Watch i Google Pixel Watch serije moraju da se pune svakoga dana (noći) kao i većina smartphone uređaja.
I to se neće promeniti - nikada. Ako naprave jaču bateriju samo će stanjiti sat (jer kupci to žele) i/ili dodati nove senzore i funkcije (jer konkurencija pritiska).

Fitness trackeri, navigatori, narukvice, custom OS proizvodi... još i mogu na nedelju dana, digitalni satovi mogu i na godinu-dve.
A ovo su minijaturizovani smartphone OS derivati kojima je nažalost i baterija srazmerno minijaturizovana.
Ako i izdrže par dana to samo traži da se dodatno razmišlja i proverava. A sa smartphone punjenjem smo se odavno pomirili... 🙄
Pro 5 sa Pixel minimum analog , svakodnevno korišćenje, šetnja, merenje ekg i pritiska, svaki treći dan kad dodje na 15 do 20 posto sad čekam sw upgrade pa da vidimo, super zadovoljan
 
Meni (pra)stari GW sa svim uključenim što poseduje ostane na oko 60% od jutra do ponoći. Ako ne dopunim, sutradan oko 22h počne da bipće (15%) što me iritira.
Ovako ga uvek odlažem u ležište kako ja idem u ležište ;) da ne stavljam naočari i proveravam bateriju, jedna stvar manje za razmišljanje...
Poenta: kupio sam ja njega da mi pomaže sve što ume, a ne on mene da mu štedim bateriju...
 
Poslednja izmena:
Sa iPhone mogu da sarađuju Galaxy Watch 3 i stariji modeli zasnovani na Tizen OS, uz Apple companion aplikaciju.
Noviji modeli koriste Google Wear OS (sa OneUI interfejsom) pa zbog Google-Apple politike ne rade sa Apple i obrnuto.
 
Poslednja izmena:
Ocekivao sam da ce baterija biti makar ista kao na 5 pro. Cekao 6 zbog bazela, ali na kraju ubise bateriju. Dan velike upotrebe valjda moze da izdrzi, makar isao na punjenje svako vece.
Na kp nov 5 pro 270e sa dve godine garancije.
 
Izvinite na duplom postu.
Jel uzeo neko 6 classic 47mm? Razmisljam da uzmem, pa me zanima kako se pokazala baterija i kakav je sat generalno?
 
Zdravo narode.

Razmišljam se o kupovini Samsung Galaxy Watch5 BT 44mm ili Samsung Galaxy Watch6 BT 44mm. E sad, pošto je razlika u ceni solidno veća (opet uz ovaj Watch 6 se dobijaju slušalice Buds2, pa to malo umanjuje cenu) zanima me šta bih sve dobio sa Watch 6, što neću imati na Watch 5. I da li se uopšte isplati kupiti Watch 6, ako nema neke prevelike razlike?

Da napomenem da do sada nisam imao nikad pametni sat, pa samim ti i iskustva sa njim.
 
Šta znači plastikanera pošto evo zagledam GW5 Pro i osim dela pozadine nigde ne videh plastiku - jedino ako je na tvom satu pozadina od titanijuma...
 
Meni jedini problem bio da (ponovo) nađem odgovarajući watchface :)
 
Prelazak sa Tizen na Wear OS je kvantni skok.
Ne bih bio bas toliko optimistican.
Meni je Tizen bio vrhunski a i posle koliko godina je vise "baked", sto bi ameri rekli, nego WearOS.
Ne mozes da skines notifikaciju da ti telefon nije povezan, recimo ili airplane status. Watchfaces su bili daleko kvalitetniji nego ove gluposti na WearOS-u. Baterija nebo i zemlja.
Na Tizenu si mogao da stavis da ti notifikacije stizu i kad ne nosis sat, sto je recimo bilo korisno kad je telefon na punjacu u drugoj sobi a sat na punjacu pored tebe, jedan primer samo, na WearOSu toga nema.
Bukvalno je ista prica kao i sa telefonima, One UI-em i Pixelom.
Samsung je na sve mislio sa Tizenom.
Jedina, ali bukvalno jedina prednost WearOS-a jesu te cuvene 3rd party aplikacije koje su opet u vecini slucajeva beskorisne, jer ono, bas cu na satu da kuckam poruku na whatsappu.
Zapravo druga, verovatno bitnija stvar jeste health connect i sinhronizacija samsung healt-a sa google fit-om i ostalim aplikacijama.
Google fit opet 4 klase ispod S Health-a i da im je Google dao odresene ruke, sredili bi i health sinhronizaciju na Tizenu.
 
Ocekivao sam da ce baterija biti makar ista kao na 5 pro. Cekao 6 zbog bazela, ali na kraju ubise bateriju. Dan velike upotrebe valjda moze da izdrzi, makar isao na punjenje svako vece.
Na kp nov 5 pro 270e sa dve godine garancije.
Ista prica, cekao sesticu, posle predstavljanja ipak uzeo 5 pro.
Caletu dajem stari GW i gledam, pa lepsi je stari... bas mi fali bezel ali ne bi podneo da mi baterija ne bude ni dan. Sto se dizajna i baterije tice od Android Wear satova TicWatch Pro 5 je neprevazidjen. Cena mu je ista (kao i GW 5 Pro) ali senzori su izgleda slabiji.
 
Nazad
Vrh Dno