Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

Koliko napreduje android....
 
Onda necu da reparticionisem :d
Slobodno reparticionisi. Moja greska :)
Moze, ako ne dira preload pri reparticionisanju. :)

Elem, nisam iskreno ni testirao fhd snimanje, ali i to ce srediti uskoro verovatno, ne verujem da je neki veliki problem.
Osim toga, ne postoje neki veci problemi na lp romovima.. :)
U pravu si.

276da21e3838e862516fae50c8171cda.jpg
 
Planiram da uzmem ovaj tel dok cekam da mi dodje vreme za obnovu ugovora, pa me zanimaju neke stvari.
1. Da li moze da se instalira Google camera na stock rom-u, naravno da bude funkcionalna, da radi hdr, photosphere itd?
2. Imao sam android pre 2 god, tada su gotovo svi custom romovi imali neke nedostatke(ne radi fm radio, npr). Da li je i danas takva situacija za ovaj telefon? Mozda bih instalirao neki lp ili kitkat rom, samo zbog toga da bih mogao da instaliram neke aplikacije.
3. Ukoliko ubacim, recimo lp rom, da li to znaci da ce da rade aplikacije koje zahtevaju min lollipop? Da li cu onda da imam weather widget, galeriju itd kao iz recimo galaxy s4?
4. Vi koji imate ovaj tel, da li vam se pojavio burn in? Da li to i koliko smeta pri koriscenju telefona? Posle koliko vremena koriscenja telefona se javlja?
Izvinjavam se ako je o ovome vec pisano, nisam imao vremena sve da pregledam...
 
Planiram da uzmem ovaj tel dok cekam da mi dodje vreme za obnovu ugovora, pa me zanimaju neke stvari.
1. Da li moze da se instalira Google camera na stock rom-u, naravno da bude funkcionalna, da radi hdr, photosphere itd?
2. Imao sam android pre 2 god, tada su gotovo svi custom romovi imali neke nedostatke(ne radi fm radio, npr). Da li je i danas takva situacija za ovaj telefon? Mozda bih instalirao neki lp ili kitkat rom, samo zbog toga da bih mogao da instaliram neke aplikacije.
3. Ukoliko ubacim, recimo lp rom, da li to znaci da ce da rade aplikacije koje zahtevaju min lollipop? Da li cu onda da imam weather widget, galeriju itd kao iz recimo galaxy s4?
4. Vi koji imate ovaj tel, da li vam se pojavio burn in? Da li to i koliko smeta pri koriscenju telefona? Posle koliko vremena koriscenja telefona se javlja?
Izvinjavam se ako je o ovome vec pisano, nisam imao vremena sve da pregledam...
Bolje da trazis drugu alternativu, nemoj s2 matori je i ne radi bas naj sjano sa novim aplikacijama laguje i slicno uzmi nesto novo G2 mini ili nesto slicno
 
1. Da
2. Radi sve, s tim sto moras samo aplikaciju da instaliras za fm radio(spiritfm)
3. Da, radice.
Weather widget neces imati, skini sa PS-a sta ti treba
4. Jok
 
Sve isto samo sto sam ja dobio burn-in posle 2 i po godine.
 
Zavisi kako/koliko si ga przio :D
 
Nikad skoro na maksimumu dok je bio kod mene (oko godinu dana), a sad cale jos manje. :)
 
@alphablue, najbolje se vidi na beloj pozadini, ako pazaris oboji status bar kad proveravaš jer tu najviše dolazi do izražaja. Uđi u onaj servisni meni pa u test displeja, guglaj, kroz dialer se ulazi. Inače ne smeta burn in, samo je iritantno jer znaš da je tu :)
 
Ok, hvala svima. Ja nisam ni znao za ovaj burn in, dok mi neko nije napomenuo za to...
 
Jel neko uspeo da otključa S2 I9100 Jelly Bean sa pomoću ovog uputstva?

SIM Unlock (vazi samo za SVE modele SGS2)
========
1. Kada je telefon rootovan, skinite file GalaxSimUnlock.zip
2. Instalirajte program i pokrenite ga
!!! UKOLIKO VAS PROGRAM UPOZORI DA NIJE TESTIRAN SA VASIM MODELOM TELEFONA, SVE DALJE KORAKE PREUZMATE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST !!!
3. Bekapujte EFS i bekap sacuvajte na sigurnoj lokaciji. Nikad se ne zna kada ce zatrebati.
4. Proverite simlock status. Ukoliko je telefon zakljucan, kliknite na dugmence za otkljucavanje.
5. Nemojte updejtovati ovaj program sa marketa jer ce update doneti in-app placanje za otkljucavanje.

Unapred zahvalan na odgovoru. P.S. Ne bih postavljao ovo pitanje da je moj telefon, trenutno nije kod mene. Hvala još jednom.
 
Pa verovatno jesu ali mislim da radi samo na ranijim 4.1.2 Android verzijama.
 
Ja imam rr rom 5.5.8 android 5.1.1 reparticionisan radi vise mesta za aplikacije, i sad posle par sati, neki put izdrzi i jedan dan da radi memorija kako treba i onda udjem u galeriju kaze "No external storage available" i ne mogu da slikam niti nista sto cita ili pise iz memorije, jedino rade aplikacije i sistem. I sad ja restartujem tel i ponovo radi i tako u krug. KAko da to resim, molim vas!!
 
Imao sam sličan problem na htc one m7. Potraži restorecon komandu... Nesto kao restorecon -FR /data/media/0 ali nisam siguran da li taj fix važi za sgs2.
 
Ja imam rr rom 5.5.8 android 5.1.1 reparticionisan radi vise mesta za aplikacije, i sad posle par sati, neki put izdrzi i jedan dan da radi memorija kako treba i onda udjem u galeriju kaze "No external storage available" i ne mogu da slikam niti nista sto cita ili pise iz memorije, jedino rade aplikacije i sistem. I sad ja restartujem tel i ponovo radi i tako u krug. KAko da to resim, molim vas!!
Molim vas ako ima neko resenje ovo je iritantno skroz...
 
Imam pitanje. Otkinuo mi se punjac za s2 i sada koristim punjac od HTC Desire. Hoce biti bateriji ista, ili da jurim punjac bas za s2? Ovaj je 5V - 0.7A, a od HTC je 5V - 1A.
 
Imam pitanje. Otkinuo mi se punjac za s2 i sada koristim punjac od HTC Desire. Hoce biti bateriji ista, ili da jurim punjac bas za s2? Ovaj je 5V - 0.7A, a od HTC je 5V - 1A.
Nece biti bateriji nista :) S2 sam automatski ogranicava na 650mA, pa ce puniti istom brzinom kao i taj od 0.7A
 
Jao bre, pa koji si FS izabrao pri formatiranju interne kada si reparticionisao?
 
Vrh Dno