Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

@Zile995
Izasao novi build, ako si raspolozen, navodno resen random soft reboots, dobra baterija i performanse.
 
@kvazar Nije to to, radije bih ostao na LP-u. To je verovatno poslednja "material" verzija za S2 a sa radi dobro, bez preteranog seckanja.

Probacu taj Slim ili CM 12.1 unofficial. nightly.
 
Danas stojim u velikom redu za kasu i onako smoren pogledam jos jednom na digitronu (S2) koliko sam potrosio i vidim ima neki update, moj fetis, pogledam ono nesto za supersu. Kliknem ja to, odradi i ponudi mi sam supersu opcije normal/twrp za update - pogledam opet red, jedva mrdnuo i ja onako mahnito kliknem twrp... Da skratim, recovery nisam mogao vise da vidim sve do pre pola sata :D Znaci stock pit, znaci stock rom, znaci ne pitaj :) I sad se razmisljam da probam ovaj 14.1 i vidim tvoj post :)
Dakle da batalim i drzim se proverenog? Taj isti lik (warrior1208) koji je radio ovaj Saber LP sto sam preporucio je radio i ovaj M. Mozda vredi, videcu sutra ako budem stigao, sad back to LP.
 
Hteo bi na S2 da vratim original stock rom i da skinem suti trougao. Vidim u prvom postu da ima link za stock rom ali nije aktivan vise. Pa ako neko moze da mi prosledi link i da mi potvrdi da li ovo upustvo treba da pratim?

Kako instlirati zvanicni Jelly Bean (hvala korisnicima j sasa i Djilosh_ns):
4.1.2 Official Jelly Bean
 
Odeš na SamMobile.com, ne sećam se da li treba da se registruješ, ukucaš model telefona u search i skineš neki firmware bez operatera. Posle samo Odin i flash, time gubiš i trougao. Pretpostavljam da su ti particije stock?
 
Vazno je da imas stock /preload particiju.
 
@Zile995 Jel' koristis isorec twrp, mnogo dobra stvar? :) Poceo sam opet da se premisljam za Nougat, GreekDragon svaki cas izbacuje update za resurrection remix...
 
Da, dobra stvar. Ostaje twrp i prilikom promene kernel-a, pa i ROM-a. Naravno to vazi za S2 od Android 6.0.1+

Telefon je jos uvek na CM14. Mozda su bolji noviji CM/RR build-ovi. Pogledacu :)
 
Preporuka za rr remix - vrlo stabilan, dobra baterija, bogate rr opcije. Da nije ovako dobar, sad bih probao i CM 14.1, izbačen je prvi lineageos build.
 
Imam problem sa baterijom telefona. Radi se o bateriji koja je dosla uz telefon (original). Naime, preko noci punim bateriju i tada se baterija napuni 100%. U toku dana kada se isprazni na oko 30-40% i uradim reset, baterija bude puna oko 14-15%. Nakon nekoliko minuta procenat pocne da raste sam od sebe, ne mnogo ali se menja. Inace baterija traje 1 dan u proseku, ranije mi je trajala oko 1,5 dan
 
Preporuka za rr remix - vrlo stabilan, dobra baterija, bogate rr opcije. Da nije ovako dobar, sad bih probao i CM 14.1, izbačen je prvi lineageos build.
CM14.1 je bas lose radio. Jos koristis RR?
 
Ma da, u međuvremenu uradio dirty flash na zadnju verziju i dalje sam vrlo zadovoljan. Koristim ga svakodnevno.
 
Kakav je zvuk, jačina zvona i sms poruke.
Probao sam cm 13 i bio je dobar, ali zvono se slabo čuje.
Edit :
Nije cm 13 već cm12.1
 
Poslednja izmena:
Šta znam, to je subjektivno, ali ja mogu da kažem da nisam do sada zamerao nešto u pogledu toga. Vredi ga probati.
 
Bolji je od cm12.1 i 14.1 naročito. Jačina zvuka je dobra. Podešavanja ima i previše. Zanima me kako ti traje baterija. Ja još uvek instaliram apk i podešavam os pa naznam. U čemu se razlikuje Lineage OS od drugih?
 
A to je isti CM.

Ovo sto si napisao vazi za RessurrectionRemix N ?
 
CM 14.1 je lose radio. Probacu ovaj RR.
 
Brzo troši bateriju. Možda je još rano, juče je instaliran. Izgleda da ću na cm12.1.
 
Neka preporuka za najstabilniji rom za s2 i sa akcentom za najduze trajanje baterije? Trenutno je na neat v6.4. Ali nesto je pobrljaveo sa gubljenjem wifi signala, a i baterija nije nesto bas sjajna. Tako da cu morati da ga flesujem ponovo svakako. E sad kad vec radim ponovo da li opet staviti neat ili probati nesto drugo?
 
Omega ROM v24. Njega sam dugo koristio i opet ću. Još mu stavi Apolo kernel.
 
Poslednja izmena:
Zadovoljan sam i baterijom, preko noći ode nekih 6-7%, u toku dana najčešće pozivi, mail jedan account i WhatsApp. Nije mi primarni telefon ali za svašta mi posluži, pa čak i za kratku navigaciju. Žile, kad sam preporučio ovaj rom, prosto me čudi da nisi još probao [emoji102]
 
Pored neat-a svojevremeno sam na s2 koristio miui mislim da je v4 i bio prezadovoljan, a pre par meseci kod drugara je cm nešto brljavio i nisu radili pozivi na what's app, tj. zvoni kod njega, ali čim se javi puca veza. Probao razne fixeve, ali ništa, šibnuo poslednji poslednji neat i sve šljaka kao sat.

Sent from Sony M5
 
Poslednja izmena:
Kako je držala baterija na MIUI? Zanima me taj rom, nisam ga probao.
 
Ja dok sam ga koristio pre nekoliko godina bila je odlicna baterija.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno