Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

Ali ipak estetika ume da bude presudna. Hteo ja, vratio se na 4.o.3 allll nesto mi fali :( i evo opet na jb Saletovom zadnjem. Ima nesto sto mi ne stima. Nesto sto mi fali. Na zalost trenutno nemam vremena da istrazujem puno. :(
 
Može mala pomoć? Rutovao sam telefon kao u opisu sa prve strane. Sve se završilo normalno ali nastao je problem. RootExplorer ne radi zbog problema sa superuser-om. A program Superuser ne pokazuje nikakve programe u listi. Verzija androida je 4.0.3
 
A kakav imaš problem sa superuserom? Probaj i sa supersu apliakcijom..
 
Konkretno ne mogu ništa da menjam u system/app folderu tačnije ne mogu da zemenim camera.apk. Isto i sa supersu.
 
Jel ti supersu prijavljuje da imaš root..probaj da instaliraš i busybox i vidi da li ti i on daje da si rootovan..
 
Svima koji koriste AOKP/CM ROMove, toplo preporučujem da probaju DorimanX 9.1 kernel.
 
NEAT mi je bio najbolja obrada Samsungovog ROM-a dok nisam probao Omega ROM. Radi fantastično!
 
Ja sa Omegom nemam nikakav lag.
 
Zalaguje povremeno svaki ROM na S2 i to je to. Omega stvarno radi odlicno ali desi se povremeno.
 
Bilo koji 4.2.2 ne zalaguje uopšte sa novim mali drajverima
 
Slazem se za 4.2.2 ali sam mislio na Samsung romove(zaboravih da napisem). Ni jedan, ali bukvalno, nije lag free.
Inace, 4.2.2 nije kompletan kao Samsungovi romovi a i desava se cesce force close.
 
Pošto sam ja stalno na samsung romovima u zadnje vreme jel možete da mi objasnite o kakvom lagu se priča?:D
 
Jel ovaj Sim Unlock radi i na ne-rootovane S2?
Bratu sam danas apgrejdovao sa gingerbreada na oficijelni nemacki jellybean 4.1.2
I9100XWLSD_I9100XXLS8_I9100DBTLS7_HOME.tar.md5
preko odina i sad trazi network code pa da znam jel moram i da ga rootujem da bi ga otkljucao?
Hvala
 
Pošto sam ja stalno na samsung romovima u zadnje vreme jel možete da mi objasnite o kakvom lagu se priča?:D
Zadesi se onaj micro lag u scroll-u npr. u settingsu ili u aplikacijama, galerija npr, eto to mi prvo pada na pamet :)
Jel ovaj Sim Unlock radi i na ne-rootovane S2?
Bratu sam danas apgrejdovao sa gingerbreada na oficijelni nemacki jellybean 4.1.2 preko odina i sad trazi network code pa da znam jel moram i da ga rootujem da bi ga otkljucao?
Hvala

Moras da ga root-ujes

Slazem se za 4.2.2 ali sam mislio na Samsung romove(zaboravih da napisem). Ni jedan, ali bukvalno, nije lag free.
Inace, 4.2.2 nije kompletan kao Samsungovi romovi a i desava se cesce force close.

Rekao si svaki ROM, a i ovo spada pod svaki ROM :)

Sta to nije kompletno?
 
Poslednja izmena:
Da li se preporucije prilikom instalacija novog roma da se formatira i interna sdcard. Posto u tom direktorijumu imam dosta foldera aplikacija koje vise ne koristim. Kako i gde da sacuvam backup od Titaniuma i Nandroida i gde. Sta je jos potrebno sacuvati.
 
Pošto sam ja stalno na samsung romovima u zadnje vreme jel možete da mi objasnite o kakvom lagu se priča?:D
Desava se i da zalaguje listanje home screen-ova (plus ovo sto je pomenuo Djilkosh). Moguce je da nekima ne smeta ili ga ne primecuju ali lag je prisutan i to je cinjenica.
Rekao si svaki ROM, a i ovo spada pod svaki ROM :)

Sta to nije kompletno?
Rekoh posle da sam zaboravio da kazem na koje tacno ROM-ove mislim. ;)
Kamera je losija (plus ima manje podesavanja), baterija slabije drzi, force close precesto, prilikom kucanja sms-a ne postoji enter za prelazak u sledeci red (verovatno moze i da se resi ali nisam se zamlacivao time). Verovatno ima jos nesto ali ne mogu da se setim. Po meni ovo je previse mana da bih ga stavio za stalno, bez obzira na to sto je brzi od 4.1.2.
 
Ovo sto si ti rekao nema veze sa kompletnoscu :)

E sad to sto je kamera losija, to se moze zahvaliti samsungu, baterija slabije drzi opet zbog nedostatka source-a, force close(?!) dugo to nisam video, enter ima kad se koristi swiftkey.

Da to nije "kompletno" kako ti kazes ljudi bi svi koristili Neat, Wanam, Omega itd ostale stock based ROM-ove, ali opet vise su posecenije i vise ja mislim, barem na xda (obicne ljude ne racunam, jer oni ni ne znaju sta je xda) ih ima koji koriste AOSP/AOKP ROM-ove nego stock based.
 
To nisam primetio :)
 
Pa kako ovaj svemocni telefon sa brzim CPU-om dobrom grafikom, kamerom...itd da zalaguje :p :d
 
Da li se preporucije prilikom instalacija novog roma da se formatira i interna sdcard. Posto u tom direktorijumu imam dosta foldera aplikacija koje vise ne koristim. Kako i gde da sacuvam backup od Titaniuma i Nandroida i gde. Sta je jos potrebno sacuvati.

Ne moras internu da formatiras. Ovo bi trebalo da ti resi problem sa ciscenjem https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&hl=en

Obrisao je dosta toga, za sada ne mora se formatira, Hvala...

Imam sledeci problem, ne mogu da obrisem fajlove sa ext. kartice iz TotalCommandera, on kao brise a i dalje su tu, dok npr. RootExplorer i ne vidi te fajlove.
 
Arture, nadam se da znas sta brises, jer ako ih root explorer ne vidi (po default-u), to je zato sto su hidden, a hidden su sa razlogom ;)

Stjepo, ish tamo :p Vrati se na tvoj poludobri kao ovaj telefon :D
 
Siguran sam da mogu da ih obrisem to su stare instalacione verzije nekih aplikacija, RootExplorer mi vidi samo jedan direktorijum a na SD kartici ih imam oko 15 tak, iGO, DCIM ...,
 
Otidji u opcije root explorer-a i otkači ovo show hidden files

Trebalo bi onda da ih vidis sve

uploadfromtaptalk1362950375027.jpg
 
Nazad
Vrh Dno