Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

Da formatiram emmc i da ubijem telefon, jel?
 
Pa onda uzmeš odin i repartition i ponovo sve od početka... Ali pošto ne znaš, nemoj bolje to, zaboravi...
 
Sve probao i trenutno opet na JellyBAM, sada u verziji 6.40.
 
Da li si imao RilCrash i SoD na JellyBAM-u? Mene stock rom nervira, pa me svrbe prsti da probam JellyBAM.
 
@yooyo sačekaj novi build Pacman ROMa, po prvi put će biti uključen izbor lokacije za kameru :)
Sve drugo je već odlično, uz DorimanX kernel :thumbup:
 
Kakva lokcija za kameru?
 
@kibicer
Kakva lokacija za kameru?

@yooyo
Kakav RilCrash i SoD? Kako da provjerim?
 
Da li si imao RilCrash i SoD na JellyBAM-u? Mene stock rom nervira, pa me svrbe prsti da probam JellyBAM.

Ril crash-a nema, ali SOD se dešava na svim aokp romovima, mada i na CM su neki prijavljivali... To je zbog ovih najverovatnije mali v2 drajvera, čak se ljudi žale da ne mogu normalno ni igrice malo zahtevnije da igraju...
 
Me mora cekati Pacman. JellyBAM to i sada moze. :rolleyes:
 
Pa onda uzmeš odin i repartition i ponovo sve od početka... Ali pošto ne znaš, nemoj bolje to, zaboravi...

Posto znas da ja to ne znam, kao ni 99% drugih korisnika ovde, mnogo je nesavesno da dajes takav savet ovde, jer te ljudi drze da znas nesto i slusaju te.

Smem li da formatiram memoriju iz windowsa? Iz recovery-a i samog sistema iz nekog razloga nece.
 
Probaj da flešuješ neki drugi kernel, koji će doneti drugi cwm, pa pokušaj tako.
Prelistaj Neat temu, naći ćeš koji Siyah je kompatibilan sa tvojim ROMom.
 
Posto znas da ja to ne znam, kao ni 99% drugih korisnika ovde, mnogo je nesavesno da dajes takav savet ovde, jer te ljudi drze da znas nesto i slusaju te.

Smem li da formatiram memoriju iz windowsa? Iz recovery-a i samog sistema iz nekog razloga nece.

Posto ne znas uzmes google u ruke, a ne da cekas da ti neko popravi telefon. Dao sam ti savet koji mi je pao na pamet i drugacija je metoda. Mislim ako ti ne radi sve ono, a kazes da si probao (kod mene na Saletovom Neat-u radi format) onda ne znam sta da ti kazem.
 
Smirite se obojica.
Pokusaj da izvadis externi microsd pa onda formatiraj iz system/storage.
 
Da li sme ovo sve da se radi na Galaxy S2 t mobile T989D iz kanade? Fizicki se razlikuje od ovog evropskog...
 
Moras reći šta je ovo sve?
 
Prava je šteta šo nas je CM napustio. Njihova stabilna verzija je nešto što korisnici predugo očekuju, ali izgleda da nema ništa od toga. :(
 
Jel to official? Bio sam baš na xda skoro, ali nisam video to.
 
Nije official, ali je iz privatne prepiske sa jednim od članova CM tima. Zbog nedostatka driver-a od strane Samsunga i nemogućnosti napredovanja bez toga neki su već digli ruke.

Nije mi samo jasno kako je majku mu u interesu Samsunga da drže driver-e za sebe. Pa oni svakako zarađuju prodajom uređaja, a ne softvera. A ko bi neko za njih razvijao bolji softver to bi im samo povećalo broj prodatih primjeraka.
 
Pa sta misliš da li bi neko pre uzeo S3 ako mu savršeno radi S2 na CM ROM-u? Ne mora ni Nexus da uzima, ako već ima sve lepo na S2... krastavac pare su bitne...
 
Ma uzimao bi druže. Kupivinu svakako 90% motiviše sujeta, a 10% potreba :).
Ista ekipa bi im radila i S3, pa bi prednosti opet bile vidljive.
 
Ajmo strucnjaci...kalibracija baterije, mit ili stvarnost.
Vrtim 5 baterija skoro godinu dana, 1 oridjidji i 4 kineza sa svojim strujnim punjacima. Nekad dnevno promenim 3,4 puta bateriju u telefonu a ostatak se stalno puni. Desava mi se da je status baterije npr 50% a onda odem u recovery besto da flesnem i odjednom je baterija na 10,15 itd %. Kapiram da su vremenom posandrcale pa mozda cip i ne prikazuje pravo stanje baterija. StO ciniti?
 
Ok ako je mit. Zasto onda imam takve padove u prikazivanju stanja baterije? Ne moze restart u recovery da iscrpi 50% baterije ni pod stavkom razno. :p
 
Meni se par puta slicno desilo i onda su polako % rasli... :)
 
Naš telefon ima poseban čip tj. automatsku kalibraciju... Procenti kasnije sami rastu, normalno je da usled flesovanja ili menjanja baterije dodje do toga, jer ti si jednu sa 10% izbacio, a ubacio drugu sa 100% i onda se čip buni i ne zna kako da računa... Čim napuniš telefon do kraja sa baterijom sve dolazi na svoje mesto...
 
Cool...morace onda malo usb i posebni punjaci da olade pa da punim baterije strujnim punjacem.
 
Punjenje USB kablom svakako nije najsrećnije rješenje.
 
Vrh Dno